Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kuidas ja millal avastasite enda jaoks nähtuse nimega TOS?

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Reede Dets 03, 2004 12:28 pm    Teema: Kuidas ja millal avastasite enda jaoks nähtuse nimega TOS? Vasta viitega

Nii et siis mõned lihtsad küsimused minu poolt. Värskendage väheke mälu - millal esimest korda TOSi vaatasite, milline oli esmamulje ja mis oli esimene episood, mida nägite? Kas sari hakkas kohe meeldima,või võttis see teil mõnevõrra aega ja harjumist?

Minu esimene kokkupuude TOSiga jäi aastasse 1989, kui Soome TV3 seda näitas, ma olin siis üsna noor ja ei teadnud Star Trekist mitte midagi. Alguses ma seda ei vaadanud, küll tegi seda mu õde ja teised (igatahes oli telekas Treki ajal lahti, seda ma mäletan). Ükskord siis jäin korra huvi pärast vaatama, tundus kentsakas film kõigi nende imelikkude tegelastega veidrates värvilistes vormides ja üks veel hästi lahedate kõrvadega Mr. Green

Läks natuke aega mööda ja selgus, et see on hoopis kõige ägedam kosmosesari, mis üldse kunagi tehtud Cool Ja nii ma siis edaspidi elasingi ainult laupäevade nimel, mil seda näidati. Kui sari sügisel lõppes, oli see minu jaoks katastroof Sad

Esimene episood, mida ma teadlikult otsast lõpuni vaatasin, oli minu mälu mööda "The Empath" aga ma ei ole selles enam nii väga kindel.
Hiljem näidati trekki saksa kanalite pealt ka, aga sellele oli saksakeelne tõlge peale loetud ja ma ei saanud mitte midagi aru Evil or Very Mad Aga siiski üritasin vaadata.

Minu meelest on Star Trek täiesti aegumatu nähtus, millest kunagi ära ei tüdine. Lapsena vaatasin seda põneva actioni pärast aga mida enam aeg edasi, seda enam uusi kvaliteete ma selles avastasin, nagu ka asju, mida varem ei märganud ja millest teadlik ei olnud Cool
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Dets 03, 2004 12:41 pm    Teema: Vasta viitega

Minu esimene kokkupuude TOS'iga jääb tunduvalt hilisemasse aega.

Jah, mingeid juppe mõningatest osadest olin varem ka saksa kanalite pealt näinud, aga erilist huvi ei olnud tekkinud.
Tõsisemalt hakkasin Star Treki vastu huvi tundma mõned aastad tagasi, seda seoses Babylon 5 näitamisega Kanal2's. Siis hakkasin ka teistest ulmesarjadest rohkem huvituma. Veetsin tunde ja päevi nende kohta internetist lugedes ning seejärel vaatasin ära ka TNG filmid Insurrection ja First Contact. Siis oli asi juba selge: Star Trek on midagi minu jaoks. Sarjade jälgimiseks veel kohe ei läinud siiski. Regulaarset jälgimist alustasin ENT'st paari aasta eest, seejärel võtsin kavva ka TOS'i ja vähehaaval üritasin muidki jälgida.
Esimene TOS'i osa, mida nägin, oli The Changeling. Ei saa öelda, et ma sellest just suurest vaimutuses oleksin olnud, kuid asi tundus piisavalt lootustandev ja nüüd ongi minust saanud trekisõltlane. Very Happy

TOS on minu arvates tõesti neist ehedaim
Star Trek on täielik fenomen - 40 aastat, 6 seeriat, 10 filmi, loendamatu hulk raamatuid.... Cool See ei vaja mingeid kommentaare, ta on juba kultuuriline nähtus.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Reede Dets 03, 2004 3:35 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 03, 2004 3:15 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen hoopis eriline nähtus, kuna alsutasin ulme kui nähtuse tõsisemat vaatamist alles poolteist aastat tagasi ja olen terve varandsue kulutanud selle omandamise ja vaatamise peale. Hetkel olen ära vaadanud peaaegu terve Treki, muidugi ka TOS'i ning samuti Babylon 5'e ning sealhulgas üpris palju ulmefilme. Praegu üritan vaikselt leida võimalust SG1-he vaatamiseks. Wink

TOS'i vaatasin ma alguses küllaltki külmalt, kuid hoidsin ennast tooli küljes, sest olin enne näinud TNG'd, mis mulle avaldas väga suurt muljet. Cool
Minu TOS'i suhtumine muutus aga peale 16. episoodi "The Galileo Seven", mis oli imekombel minu jaoks välk selgest taevast. Ma ei tea nüüd, kas ma alles selleks hetkeks olin tõeliselt sarjale pihta saanud või oli küsimus ainult episoodis endas, Razz igatahes sealt kõik algas.

Hiljem tuli mulle muidugi juurde hästi palju lemmikosasid ja praeguseks meeldivad mulle ka esimesed episoodid, nagu seda on "The Naked Time"

Selline on siis minu huvitav lugu ning ma ei kavatse Treki vaatamisest kunagi tüdineda. Pray
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2004 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

Nii et siis praeguse seisuga on minul kõige pikem staa¾Very Happy
Tegelikult tahtsin ühtlasi välja uurida, kas meie hulgas leidub äkki kodanikke, kes just 1989-ndal aastal Soome TV vahendusel Treki enda jaoks avastasid.

Nagu mulle tundub, siis suurem osa inimesi on alustanud ikkagi hilisematest sarjadest (eelkõige TNG) ning seejärel jõudnud TOSi juurde.

Natuke offtopic, aga tekkis selline küsimus - kui palju üldse võib Eestis olla Treki-inimesi? Minu tutvusringkonnas on nende arv küll nullilähedane.
89-ndal pinginaabriga koos fännisime seda aga me olime ka praktiliselt ainsad.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2004 4:21 pm    Teema: Vasta viitega

Ma 89 alles sündisin niiet mai fännanud siis veel midagi Angel
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2004 4:21 pm    Teema: Vasta viitega

Shadow kirjutas:
Natuke offtopic, aga tekkis selline küsimus - kui palju üldse võib Eestis olla Treki-inimesi? Minu tutvusringkonnas on nende arv küll nullilähedane.
89-ndal pinginaabriga koos fännisime seda aga me olime ka praktiliselt ainsad.


Olen kuulnud jutte, et neid võib olla umbes kolmekümne lähedale, kuid ma ei ole selles asjas päris kindel. Razz

Loodame, et läbi selle foorumi saame neist mõningaid ka tundma. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2004 4:24 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Olen kuulnud jutte, et neid võib olla umbes kolmekümne lähedale


Uskumatult vähe on neid siis küll!
Väike lootus on, ehk tekib neid nüüd juurde.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2004 4:25 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et ega Eestis tõesti palju treki-vaatajaid pole, aga 30 tundub küll kohe väga alapakutud number Very Happy . Ma arvan, et nii tuhande ringis ikka kindlasti on neid, kes regulaarselt näinud, iseasi on see, kui palju neist Eesti foorumites käib, sest trekiteemalisi "kvaliteetfoorumeid" on suurel hulgal Confused .
Isiklikult tean ainult ühte trekifänni ja selleks on meie kallis administraator TrekRanger. Cool

Nagu ma juba kunagi maininud olen, ei ole eestlased üldiselt ulmefännid ja rohkem trekifänne ma ei tea. Küll aga tean paari inimest, kes ulmet vihkavad. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2004 4:31 pm    Teema: Vasta viitega

Nujah, ma pidasin rohkem silmas tõelisi fänne, kes on asjaga igati kursis, kuid Enterprise'il võib muidugi täitsa õigus olla. Smile

Loodan samuti, et neid on oluliselt rohkem. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2004 4:34 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, üks osa on neid, kes on nn. aktiivsed fännid ja teised, kes rohkem salafännid (nagu näiteks mina, kes siiani põhiliselt välismaistes trekifoorumites elas).
Lihtsurelikud kipuvad ikka viltu vaatama, kui julged sellist häbiväärset veidrust tunnistada et ulmet vaatad Mr. Green
Enamus, kes karjuvad, et vihkavad ulmet, ei ole sellega eluski kokku puutunud, kui küsid, mis on sellise vihkamise põhjustanud siis ei saa tavaliselt mingit adekvaatset vastust.
Kui mul töö juures kolleeg ükskord ettevaatamatult mainis, et Star Trek on **** ja ****. panin oma arvutile uhke värvilise Enterprise pildiga wallpaperi. Sellest ajast on rahu majas Cool
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2004 4:37 pm    Teema: Vasta viitega

@Shadow: Laughing

btw, üks eestikeelne Star Treki lehekülg:
http://www.hot.ee/roosimagi/estonian/index_est.htm

Rohkem pole ma neid leidnud. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2004 11:23 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
btw, üks eestikeelne Star Treki lehekülg:
http://www.hot.ee/roosimagi/estonian/index_est.htm


Täitsa kena lehekülg valmis tehtud aga, nagu tähele panin, on tegu järjekordse fänniga, kes rohkem keskendunud post-TOsi perioodile Mr. Green
Ega mulle ei ole ka ühtegi eestlaste tehtud lehekülge seni ette sattunud, see oli nüüd esimene. Peale meie Ulmeparadiisi muidugi Cool
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2004 11:58 pm    Teema: Vasta viitega

@Shadow: Ma sel juhul eeldan, et sa ei tea ka sellist lehekülge nagu http://www.startrekeesti.net/ ? Wink

Ulmefännid, tulge kapist välja! Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Püh Dets 05, 2004 12:03 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Ma sel juhul eeldan, et sa ei tea ka sellist lehekülge nagu http://www.startrekeesti.net/ ?


Vaat see leht läks mul täiesti meelest ära. Seda ma olen isegi näinud Very Happy
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 06, 2004 10:46 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Oeh..kunas Trekiga kohtusin..aasta oli 89. Esimesed filmid sai video pealt vaadatud, mis seal salata..ka sateliit oli jõudnud just ka meie rõõmsasse majapidamisse ja nii tu läks. Kõige pealt sai TOS, TNG, ST DS9, ST:VOY vaadatud. Siis aga sat lahkus Razz ja VOY lõppu ning Enterprice enam ei näinud. Enterpricest olen mõningaid osasid näinud. Filmid sai muidugi ka kõik ää vaadatud. Aga jah ST-ga hakkasin veel aktiivsemalt tegelema 93-ndal. Siis tekkis võimalus pääseda netti ja loomulikult Treki mängud (MUSH, MUSE põhjale tehtud) avasid oma maalima minule. 1993-2004 olen seni seda jama kaasa teinud läbi erinevate mängude. Seni meeldejäävaim oli TNG TrekMUSE mis kahjuks aastal 98 lõpetas oma eksistentsi olles kestnud alatest 89 aastast. Hästi palju toredaid inimesi, häid kogemusi, mängurõõmu jääb sellest ajast meelde ja 3 aasta jooksul välja teenitud nooremleitnandi auaste ja helms (relvad+scan konsooli haldamine laevas lühidalt) officeri eriala ning lõpetatud StarFleet Academy. Paar aastat sai ST Among The Stars (MUSH-i) mängitud. Viimasel ajal kahjuks enam nii aktiivne ei ole ja töö kõrvalt pole ka aega..aga HoloTrek-i lainel on mind aegajalt näha.

Viimasel ajal olen hobiks võtnud ST mängude kogumise..ütleme nii, et nende ametlike versioonide kokkuostmist..enamus on ka neist ära proovitud. Nii, et päris seisma ei ole ostnud..

Priidu ja tema lehe kohta veel niipalju..et temaga me suhtlesime põgusalt juba mingi 2 aastat tagasi..ja plaanisime või tuli jutuks Eesti trekkerite kogukonda kokku ajada. Kuid tollal veendusime mõlemad, et kogukond on olematu ja asi jäigi soiku. Aga hea tõdeda, et nüüd midagi käima läheb.
Ok..aitab ka pikk jutt sitt jutt.

Equ, trekker aastast 1989.
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Esm Dets 06, 2004 12:32 pm    Teema: Vasta viitega

Vaat kui tore, et siin on veel neid 89-nda aasta fänne peale minu: Very Happy

Aga mängud on selline teema, mis minust täitsa mööda läinud.
Ma olen siiamaani olnud niisama individualist-kapifänn, kes midagi praktilist ette ei ole osanud võtta peale vaatamise-lugemise. No ma olen olnud ka ainus oma liigi esindaja enam-vähem, ülejäänud inimesed mu ümber on kõik ju normaalsed Twisted Evil
Sellest ajast aga, kui selline imeasi nagu internet meile jõudis, olen erinevatelt välismaa saitidelt suure vaimustusega tarkust taga nõudmas käinud ja lõpuks siis sattusin siia.
Väga huvitav, et meil Eestis ka varem on communityt üritatud moodustada. See sisendab optimismi Cool
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Püh Dets 19, 2004 10:19 am    Teema: Vasta viitega

Ma kahjuks ei oska öelda isegi mitte täpset aastat, millal ma esimest korda nägin. SAT1 või Sky One oli kanaliks ning avastasin selle päris kohe, kui kaabel-TV oma võidukäiku alustas. TOS-i abil ma Star Trek-i avastasin, aga TNG abil kinnistasin Smile Nimelt enne kui Sky One koodi alla läks, vaatasin ma selle sarja pea iga osa.

Mu õdegi on Star Treki austaja, nii et ühes perest 2 välja kasvanud. Tema abil sattusin ma Oslos sellisesse kohta nagu ulme-pood. Seinast seinani DVD-d, VHS, raamatud ja muu träni - kõike mida hing ihkab Smile Samuti üks mu endistest töökaaslastest on fanaatiline ulmeraamatute fänn. Nii, et eestalste jaoks pole midagi kadunud!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Jan 11, 2005 10:58 pm    Teema: Vasta viitega

Mingi poolteist aastat tagasi otsustasin ühel hetkel hakata Star Treki filme vaatama. Vaatasin kõik kümme tükki ära ja meeldisid väga. Seejärel hakkasin Enterprise'i jälgima (huvi tekkis põhimõtteliselt seda teemat sirvides ühes teatud foorumis), kuni sellega järje peale jõudsin. Nüüd olen ka Voyageri pea täies mahus ära vaadanud (viimane hooaeg on veel pooleli). Järgmisena on TNG plaanis ja tänu toredale ETVle olen nüüd ka TOSi vaataja.
Seega olen suht uus Trekie:P
Enne Star Treki vaatamist fännasin täiega Stargate SG-1e, mida siiamaani jälgin (ja Atlantist), aga Trek on viimasel ajal rohkem meeldima hakanud.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group