Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

War of the Worlds / Maailmade sõda (2005)
Mine lehele Eelmine  1, 2
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Püh Jan 29, 2006 9:41 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle see film väga meeldis, eriefektid ja näitlejatööd olid suurepärased. Steven Spielberg on selle filmi väga hästi lavastanud ning mina jäin kõigega väga rahule. Kõige võimsamad stseenid olid siis, kui tulnukad tegid esimesi rünnakuid. Filmi lõpupoole hakkas lugu natuke ära vajuma, kuid oli ikkagi nauditav vaadata.

Dakota Fanning teeb siin väga hea rolli, nii väike tüdruk oskab suurepäraselt näidelda. Ka Tom Cruise näitleb siin filmis üsna hästi.

Siin filmis olid tõesti võimsad eriefektid, mis saavad ehk isegi Oscari ja mina jäin selle filmiga väga rahule ning kõik minu ootused said täidetud.

9,5/10
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juul 28, 2006 2:12 pm    Teema: Vasta viitega

Jõudsin ka mina nüüd selle filmi ära vaadata ja peaks ütlema, et see oli mulle mitmes mõttes üllatav.
Arvustuste ja trailerite järele tundus film täitsa tavaline. Ootasin ilusaid eriefekte ja actionit, kuid tegelikult oli selle taga midagi palju enamat. Film oli kunstiliselt hästi tehtud ja kohati lausa lummas. Eriti pean silmas seda kuidas inimesed surid massiliselt ning tulnukate vastu ei paistnud olevat mingit relva. Loodi selline lootusetuse õhkkond, mida ma ei ole tegelikult ühegi teise filmi ajal nii tugevalt tundnud. Ilmselt aitas sellele tundele kaasa ka sürrealistlik stiil. Hea näide on tüdruk seismas jõe ääres, mis on täis laipu. Teise näitena võiks tuua vere merd, mis avanes peategelastele filmi lõpuosas.
Lisaks jättis mulle sügava mulje peategelaste olemus. Tom Cruise oli mees koos kõikide vigadega, mida tavaliselt selliste filmide kangelaste puhul ei näe.

Filmi amtosfäär ja eriefektid ongi selle suurimateks plussideks. Sisu jätab mõneti soovida, sest ka mind häirisid paljud ebaloogilised seigad, mida eelkõnelejad on välja toonud. Mul on isegi veidi kahju, et tegijad suutsid filmi nii eriliseks teha, kuid samas ei näinud piisavalt vaeva sisu viimistlemisega. Lõpplahendus oli liiga tavaline. Film andis inimestele mõista, et on jõude, mis võivad neid käsitleda kui putukaid ning minu arust oleks parem olnud kui film oleks lõppenud inimkonna hävinguga. Linateos oleks selle najal olnud midagi tõeliselt erilist.

Hindeks 8/10, ei pidanud pettuma, kuid ei saa ka öelda, et see oleks üks parimaid ulmefilme.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Binx
Kadett


Liitunud: 14 Okt 2006
Postitusi: 9

PostitusPostitatud: Laup Okt 14, 2006 8:43 pm    Teema: Vasta viitega

Seda sai oma kaks-kolm korda kinos vaatamas käidud. Üks mu selle aja lemmikfilme. Näitlejad olid ka head ja sisu samuti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Okt 14, 2006 8:59 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Lõpplahendus oli liiga tavaline. Film andis inimestele mõista, et on jõude, mis võivad neid käsitleda kui putukaid ning minu arust oleks parem olnud kui film oleks lõppenud inimkonna hävinguga.

Eks igaüks leiab teosest oma sõnumi. Minu jaoks oli sõnum see, et alati tuleb lõpuni pingutada, õnnel on suur osa. Lootus sureb viimasena. Ka kõige suurematest tõketest on võimalik üle saada.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group