Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 2x09 "Metamorphosis"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
37%
 37%  [ 3 ]
8
62%
 62%  [ 5 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 8

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 17, 2005 4:45 pm    Teema: TOS - 2x09 "Metamorphosis" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 18. juulil 2005 kell 23:50 ETV's

"Metamorfoos"
Kapten Kirk, Spock ja McCoy on saanud ülesande tuua Enterprise´ile diplomaatilisele missioonile saadetud ja haigestunud saadik Hedford. Väike süstik Galileo on sunnitud maabuma väikesel planeedil, mida asustab mees nimega Cochrane. Teda hoiab planeedil igavesti noorena kummaline jõuväli, mida ta kutsub Kaaslaseks. Katkenud side Enterprise´iga ja saadiku haiguse arenemine muudavad olukorra pingeliseks. Spocki katse Kaaslast puudutada lõpeb elektrilöögiga, kuid olendiga õnnestub ühendus luua.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 9:11 am    Teema: Vasta viitega

Neetud insomnia. Ööl vastu esmaspäeva magasin tervelt kolm tundi ja just ST ajal hakkas silm kinni vajuma (lihtsalt teadmiseks - siis kui ST läbi oli, istusin jälle viieni üleval).

Ütlen kohe ära kaks kõige traagilisemat miinust. Esiteks, Galileo oli maabununa ebaloogiliselt väike. Sinna oleksid nad kõik heal juhul kükitades sisse mahtunud, varem aga näitas, kuidas nad seal vabalt ringi kõndisid.
Teiseks: Kaaslane on naissoost? Arusaam sugudest on nii-iii iganenud isegi nende juures. Seletati küll, et on olemas miski universaalne keel, et sugu kindlaks määrata vm, kuid see on - pardon my french - bullshit. Masin tõlkis ka ilusti naise häälega.

Võiks veel mainida, et see korter oli vanade kosmoselaeva tükkide kohta veidi liiga hästi sisustatud. Pildid seintel, padjad... Wink Ahjaa, üks asi meenus. Miks on naised alati need, kes paanikasse satuvad?

Muidu jäi osa igati keskpäraseks. 8/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 10:03 am    Teema: Vasta viitega

Mulle on alati see osa väga meeldinud, eriti suurt muljet avaldas see mulle esimene kord, kui ma oleks kindlasti kümme punkti välja andnud, kuid seekord, jah, alustame siis paarist veast.

Tegelikult olen ma vigade poole pealt Wendelh'iga enam-vähem nõus.
Shuttlepod oli tõesti maandununa natuke liiga väike, kuid seda ma ei pea põhjuseks, et veel punkte maha võtta. See, et sellel eluvormil oli naishääl ja mõttemaailm oli tõepoolest juba natuke kummalisem, kuid tegelikult me ju ei tea millised teisete planeetide eluvormid välja näevad ja kuidas nad elavad, seega ei saa ka väita, et selline asi täielikult võimatu on.
Cochrane'i maja oli muidugi romust ehitatud hüti kohta liiga ilus ja pealekauba oli selle sisustus väga mitmekesine, kuid samas oli tal ju 150 aastat aega Kaaslase abiga seda maja kohendada. Wink
Seega nendele vigadele leiab teatud seletuse, kuid loomulikult olid need kõigest hoolimata vead, mille peale tegijad ilmselt ei tulnud.

Lähme nüüd kindlate plusside juurde.
Esimene suur pluss on see, et pandi alus Zefram Cochrane'i eluloole, mille algus hiljem filmis "Star Trek: First Contact" ja sarjas "Star Trek: Enterprise" põhjalikult lahti seletatakse. Ilma selle episoodita oleks üks oluline osa Trekist tõenäoliselt sündimata jäänud või vähemalt oleks see teistmoodi välja kukkunud.
Teiseks meeldis mulle see, et lõpuks ometi leidis meeskond võimsa eluvormi, kes oli eelkõige huvitatud inimeste heaolust ning ei tahtnud ainult halba ja samuti ei saanud Kirk tema tapmisega hakkama. Paljudes teistes episoodides õnnestub meeskonnal alati tundmatu eluovormi tapmine ja nad tavaliselt isegi ei üritagi sellega suhelda, seega nad ei teagi kas sellel olendil on üldse halvad kavatsused. Näitena võiks siinkohal tuua episoodi "The Apple".

Samuti meeldis mulle väga episoodi lõpp, kus kõik osapooled jäid rahule ja see, et lugu sai endale seekord õnneliku lõpu ning mis peamine, ükski meeskonnaliige ega muu elusorganism ei saanud selles osas surma. Wink

Annan 9/10, sest need kolm väikest viga võtavad minu jaoks ikkagi ühe punkti maha, kuigi episood ise oli ideaali lähedane. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 10:55 am    Teema: Vasta viitega

Ka sel korral 6nnestus mul oma kommentaar kuskile avakosmosesse hajutada - ma kohe oskan Smile

Asun siis otsast peale. Kuna Trekrangeri kommentaar on nii p6hjalik ja paikapanev, et mul ei olegi sellele midagi lisada. See on tore osa ja sai minult 9 punkti, maksimumi ei pane, sest minu k6ige suuremate lemmikute hulka see siiski ei kuulu, minu meelest oli kohati natuke palju loba ja vähe actionit (minu personaaltraagika, no offence).

L6pplahendus oli kena ja ilus aga ainult planeedile jäänute poolelt vaadates. Kuidas aga p6hjendas Kirk hiljem selle naise (mul ei tule nimi meelde praegu) kadumist? Et inimene läkski lihtsalt kaotsi? Et ta suri? Kui suri, siis oleksid nad pidanud surnukeha kaasa viima. Kirk ju lubas Cochranele, et sellest loost ei räägi. Rolling Eyes
V6i kas on üldse 6igust inimest niimoodi maha jätta, oli jäämine selle naise oma tahe, v6i selle olendi? See mind natukene häiris, v6ib-olla sain ka millestki valesti aru.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 8:46 pm    Teema: Vasta viitega

Zefram tegi õige valiku, et sinna jäi...
Kuid jah maandudes oli see galileo nii pisike, aga oli näha kuidas nad seal sees ringi kõndisid..

Olen kuulnud kõlakaid, et see galileo on tegelikult papist ja vineerist kokku taotud

oli näha arvutigraafika arenemist... enterprise tundus kuidagi.......erksam....
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
eva
Kadett


Liitunud: 29 Juun 2005
Postitusi: 14

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 11:56 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti. Lisaks eelpoolmainitud kahtlastele elementidele ei meeldinud ka see, et palavikus naine, teada saades milles värk on, sattus paanikasse ja mehed pidid teda kantseldama. Eelnevalt oli ta ennast näidanud ju enesekindla ja tugevana. Või oligi mõte näidata seda, et naised oskavad ainult vinguda ja kriitilisel hetkel hüppavad alt ära? Parem püsigu kodus ja hoolitsegu oma meeste eest, kui tükkigu sõdu vältima (Kirki kommentaar lõpus, et küll sõda hakkab vältima keegi teine).

Kõige positiivsem osa juures oli ka minu meelest see, et võõrast eluvormi ei hävitatud ja see polnud otseselt vaenulik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Juul 26, 2005 12:17 pm    Teema: Vasta viitega

Panin 8 punkti.
Otseselt nagu millegi kallal väga nuriseda pole, kõik juba nagunii ära öeldud teiste poolt, kuid midagi jäi seal nagu vajaka. Ütleksin, et see oli Cochrane'i tegelaskujus kinni, ta ei suutnud oma osa päris hästi välja mängida.

@vicebarbar: Süstik oli tõepoolest vineerist (või mingist muust odavast materjalist), aga arvutigraafikat pole TOS'i juures kunagi kasutatud, kogu töö tehti mudelitega ja efektid lisati pmst lihtsalt sel teel, et joonistati need filmilindi peale.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group