Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Paar huvitavat uudist teaduse maailmast
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Uudised Laiast Maailmast
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 18, 2005 4:40 pm    Teema: Paar huvitavat uudist teaduse maailmast Vasta viitega

Teadlased otsivad rohtu vananemise vastu

Teadlased väidavad, et hea õnne korral saab esimene inimese eluiga pikendav 'rohi' valmis 25. aasta pärast ning see võib pikendada inimese eluiga maksimaalselt isegi tuhande aastani. Esimesel pilgul võib arvata, et see on puhas ulme, kuid asja kallal on tööd tehtud juba mitmeid aastaid ning eksperimendid rottidega edenevad üllatavalt edukalt.

Siin on selle kohta kaks artiklit:

http://www.livescience.com/humanbiology/050411_aubrey_interview.html

http://www.livescience.com/animalworld/050714_aging_mice.html

Esimene uudis on küll juba mitu kuud vana, kuid arvan siiski, et paljud seda ei tea.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
MC-PePe
Bännitud


Liitunud: 22 Mai 2005
Postitusi: 125

PostitusPostitatud: Esm Juul 18, 2005 9:52 pm    Teema: Vasta viitega

deem kui igav oleks tuhande aastaseks elada. Huvitav kui siis üks inimene elab tuhande aastaseks... milline ta välja näeb?? Kas siis noorus kestab ka kauem? või tuhande aastaselt oled kortsus skelett kes elab tänu masinatele
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 18, 2005 10:26 pm    Teema: Vasta viitega

MC-PePe kirjutas:
deem kui igav oleks tuhande aastaseks elada. Huvitav kui siis üks inimene elab tuhande aastaseks... milline ta välja näeb?? Kas siis noorus kestab ka kauem? või tuhande aastaselt oled kortsus skelett kes elab tänu masinatele


Aju sureb enne ära vist Very Happy Ei tea... Meil räägiti koolis küll sellest midagi, aga nagu tavaliselt, magasin kenasti maha (sõna otseses mõttes) Füsa tunnis oli see Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 18, 2005 10:26 pm    Teema: Vasta viitega

MC-PePe kirjutas:
milline ta välja näeb?? Kas siis noorus kestab ka kauem? või tuhande aastaselt oled kortsus skelett kes elab tänu masinatele


Seda nüüd kohe kindlasti mitte, soovitan sul need artiklid läbi lugeda.
Selle teostumise puhul oleks ise võimalik valida kui noor sa välja näha tahad, kuid nooruse piir oleks 20-25 aastase väljanägemine.

@FLT: Aju ei sure ära, sest terve keha püsiks noorena. Wink

Inimese keha vananeb ainult sellepärast, et meile on looduse poolt antud 'kell', mis määrab meie kasvamise ning samuti vananemise ja lõpuks surma. Juhul, kui teadlased suudavad välja mõelda viisi, kuidas seda vananemise 'kellaaega' edasi lükata, võiks inimese keha peaaegu lõputult vastu pidada.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
grunt
Kaptenleitnant


Liitunud: 5 Apr 2005
Postitusi: 122

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 9:03 am    Teema: Vasta viitega

jep asi on lihtsalt selles et keha lakkab vananedes uusi rakke tootmast...kui kuidagi see protsess peatada siis põsib keha lõpmatult noorena..
_________________
"Dont watch daytime TV - It will only make you feel stupid." - Sean Kennedy
http://www.rantmedia.ca/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
MC-PePe
Bännitud


Liitunud: 22 Mai 2005
Postitusi: 125

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 9:48 am    Teema: Vasta viitega

aga miks siis lõpuks ära sured?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 10:07 am    Teema: Vasta viitega

MC-PePe kirjutas:
aga miks siis lõpuks ära sured?


Minu seletus oleks selline:
Teadlased lihtsalt arvavad, et seda protsessi ei ole lähituleviku tehnoloogia juures võimalik lõputult jätkata ning lõpuks ikkagi keha annab järele. Samuti võib selle aja jooksul olla keha kurnatud pika elu jooksul korjatud tõsistest haigustest, millest üks võib lõpuks inimese tappa.

Ja olgem ausad, tõenäosus, et sa jääd näiteks 200-ja aasta jooksul auto alla on ju tegelikult ka äärmiselt suur, mille vastu ei ole mingit rohtu. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
MC-PePe
Bännitud


Liitunud: 22 Mai 2005
Postitusi: 125

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 10:11 am    Teema: Vasta viitega

see ,et sa auto alla jääd on väga väike tõenäosus... enne üle tee minekut vaata ennem paremale siis vasakule! Tee keskel peatu ja vaata uuesti paremale siis vasakule ning kõnni edasi... nii raske see ka pole
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 10:23 am    Teema: Vasta viitega

MC-PePe kirjutas:
see ,et sa auto alla jääd on väga väike tõenäosus... enne üle tee minekut vaata ennem paremale siis vasakule! Tee keskel peatu ja vaata uuesti paremale siis vasakule ning kõnni edasi... nii raske see ka pole


Jep, tee keskel tee seda Very Happy (Tallinnas küll, aga teistes linnades, kus pärisuunas 1 sõidurada, pole mõtet, sest siis on laks kindel Very Happy)
Huvitav, kui elad 1000 aastaseks, kas siis ka mäletad, mis ntx 975 aastat tagasi toimus Rolling Eyes
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 10:25 am    Teema: Vasta viitega

MC-PePe kirjutas:
see ,et sa auto alla jääd on väga väike tõenäosus... enne üle tee minekut vaata ennem paremale siis vasakule! Tee keskel peatu ja vaata uuesti paremale siis vasakule ning kõnni edasi... nii raske see ka pole


See oli vaid näide, kuid mõtle selle üle, et nii tohutult pika elu jooksul on väga tõenäoline, et vähemalt mingi tõsine õnnetus sinuga juhtub, muidugi, kui sa plaanid oma tuhat aasat toas veeta, siis ei ähvarda sind peaaegu miski. Smile

Aga ok, see nüüd selleks, sellest tasub siis edasi rääkida, kui selline võimalus juba olemas on. Praegu on see sellest hoolimata, et teadlased seda ulmeks ei pea, täielik ulme ja selliste probleemide üle jõuab ka siis mõelda, kui aeg kätte jõuab.

Hoopis suurem probleem paljudele on see, et nii pika eluea jooksul hakkab inimesel igav, kuid mina ei ole ka sellega päris nõus.
Mõelge ise, mida sa elus teha tahaksid ja mis kohti näha, mida sa lihtsalt lühikese eluea jooksul ei suuda. Nii pikk eluiga annaks sulle sisuliselt võimaluse ükskõik millise unistuse täitmiseks, mis maiselt võimalik on.
Samuti tuleb mõelda selle üle, et näiteks 500-ja aasta pärast võivad inimesed olla võimelised reisima teist Päikesesüsteemi ja ma olen kindel, et vähemalt iga ulmefänni jaoks oleks see piisavalt suur põhjus elamiseks. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 10:35 am    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Samuti tuleb mõelda selle üle, et näiteks 500-ja aasta pärast võivad inimesed olla võimelised reisima teist Päikesesüsteemi ja ma olen kindel, et vähemalt iga ulmefänni jaoks oleks see piisavalt suur põhjus elamiseks. Wink


Jah. Tahaks väga näha kuidas esimesed kolooniad tehakse ja ka sinna elama minna, või vähemalt seda külastada Laughing
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
grunt
Kaptenleitnant


Liitunud: 5 Apr 2005
Postitusi: 122

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 1:00 pm    Teema: Vasta viitega

üks võimalus oleks ju oma mõistus säilitada virtuaalsel kujul..ja keha võib olla ka mehhaaniline..
_________________
"Dont watch daytime TV - It will only make you feel stupid." - Sean Kennedy
http://www.rantmedia.ca/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
MC-PePe
Bännitud


Liitunud: 22 Mai 2005
Postitusi: 125

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 2:37 pm    Teema: Vasta viitega

ja ma olen ka star warsi näinud (Darth Vader). Minu arust ei ole võimalik inimesel niikaua elada lihtsalt mingi tableti pärast. Nahk ,veri ,aju või noh kehaosad ei hakka kõdunema vä??
ulmefanaatikute mumbo jumbo
inimestel pole minuarust mõtet teistele planeetidele minna.. võiks teha mingisuguse suure kosmose laeva ja seal elada (babylon 5).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 5:14 pm    Teema: Vasta viitega

@Mc-PePe: ära palun arvusta seda, millest sa peaaegu midagi ei tea.

Lisaks Babylon 5 ei ole suur kosmoselaev, vaid kosmosejaam, mis on mõeldud erinevate rasside diplomaatiliseks läbikäimiseks ja sõja ära hoidmiseks.
Ja mis puutub lihtsalt kosmoses ringi hõljumisse, siis sellest väitest ei saa ma üldse aru. Rolling Eyes
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
MC-PePe
Bännitud


Liitunud: 22 Mai 2005
Postitusi: 125

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 8:13 pm    Teema: Vasta viitega

vabandan siin kohal.. ma ei ole eriti babylon 5 vaadanud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2005 8:36 pm    Teema: Vasta viitega

siukene vananemise vastu aitav rohi....
Paneb päris mõtlema ikka...
Mõnesmõttes on see hea, et saab nagu rohkem asju teha.. kuna elab nii kaua...

teisiti oleks see veidi ebaaus kahhh.

Aga see on vaid minu mõte
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Juul 20, 2005 8:44 am    Teema: Vasta viitega

Juba praegu on sellised inimfenomenid olemas. Ameerikas elab näiteks üks naine, kes on 50 aastat vana, kuid näeb välja nagu 17 aastane. Ja ta lihtsalt ei vanane. Arstid spekuleerivad, et ta võib niimoodi 200 aastaseks elada Cool .
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Kolm Juul 20, 2005 12:57 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et sellise virtuaalse mõistuse säilitamiseks nagu grunt seda pakub, pole praeguse tehnika tasemega võimalik teha ja vist nii pea seda ka ei juhtu. Kuid mul poleks midagi selle vastu, et oma mõistuse kopeeriksin mingisse masinasse ja eksisteeriksin niimoodi mõned tuhat aastat Very Happy Wink

Selle rohu suhtes olen suht optimistlik, et selline asi toimiks. Kui tõesti õnnestub seda rohtu edukalt rahvale tuua, siis oleks see näiteks kosmose reiside jaoks suur revulutsioon. Aga siin tekib väike probleem. Mida kauem inimesed elavad seda rohkem ja kiiremini hakkab meid siin planeedile kogunema Razz Nii et elamine võib jube kitsaks meie planeedil olla.
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 20, 2005 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

Hunky kirjutas:
Ma arvan, et sellise virtuaalse mõistuse säilitamiseks nagu grunt seda pakub, pole praeguse tehnika tasemega võimalik teha ja vist nii pea seda ka ei juhtu. Kuid mul poleks midagi selle vastu, et oma mõistuse kopeeriksin mingisse masinasse ja eksisteeriksin niimoodi mõned tuhat aastat Very Happy Wink

Selle rohu suhtes olen suht optimistlik, et selline asi toimiks. Kui tõesti õnnestub seda rohtu edukalt rahvale tuua, siis oleks see näiteks kosmose reiside jaoks suur revulutsioon. Aga siin tekib väike probleem. Mida kauem inimesed elavad seda rohkem ja kiiremini hakkab meid siin planeedile kogunema Razz Nii et elamine võib jube kitsaks meie planeedil olla.


Sellepärast ongi vaja kolooniaid Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 20, 2005 1:39 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Hunky kirjutas:
Ma arvan, et sellise virtuaalse mõistuse säilitamiseks nagu grunt seda pakub, pole praeguse tehnika tasemega võimalik teha ja vist nii pea seda ka ei juhtu. Kuid mul poleks midagi selle vastu, et oma mõistuse kopeeriksin mingisse masinasse ja eksisteeriksin niimoodi mõned tuhat aastat Very Happy Wink

Selle rohu suhtes olen suht optimistlik, et selline asi toimiks. Kui tõesti õnnestub seda rohtu edukalt rahvale tuua, siis oleks see näiteks kosmose reiside jaoks suur revulutsioon. Aga siin tekib väike probleem. Mida kauem inimesed elavad seda rohkem ja kiiremini hakkab meid siin planeedile kogunema Razz Nii et elamine võib jube kitsaks meie planeedil olla.


Sellepärast ongi vaja kolooniaid Razz


seda minagi
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Uudised Laiast Maailmast Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 8

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group