Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1 - 9x01-9x02 "Avalon"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoode?
10
45%
 45%  [ 5 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
45%
 45%  [ 5 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
9%
 9%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 11

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 24, 2005 12:08 pm    Teema: SG1 - 9x01-9x02 "Avalon" Vasta viitega

Nüüd on siis kaks teise hooaja esimest episoodi läbi ja peaks ütlema, et olen uue hooaja stiilis meeldivalt üllatunud.

Alustan siis uue hooaja näitlejate valikust.
See on meeldiv uudis, et vähemalt kaks eelmise hooaja peategelast on siiani sarjas domineerivad. Teal'C ja Daniel aitavad sarja eelnevaid hooaegu sarja uue algusega väga hästi ühendada ning ilma nendeta oleks tegu juba hoopis uue sarjaga.
Uus kindral oli minu arust väga meeldiv tegelane ja meenutab mõnes mõttes O'Neill'i, esimeste episoodide järgi olen kindel, et temaga on võimalik ära harjuda. Cool
O'Neill'i ja Carteri kõrvale jätmine ning kolonel Mitchelli ja Vala sarja toomine oli minu meelest lausa geniaalne idee ning lisab sarjale kõvasti uut elujõudu. Eriti hea on see, et nii Ben Browder kui ka Claudia Black mängisid ju Farscape'i sarjas ning on seega väga heade ulmesarjades näitlemise kogemustega. Vala on selline rikutud tegelane, kes eelkõige jahib varandust, kuid arvan, et ta hooaja jooksul muutub. Mitchell on minu arust ühest küljest O'Neill'i ja Sheppardi segu ning teisest küljest on temas palju Farscape'i Crichtoni jooni. Wink
Lisaks tuleb mainida Lexa Doig'i doktorina, kes on ulmefännidele tuntud sarjast Andromeda ning kuigi ma alguses tema osalemisest sarjas eriti palju ei arvanud, sobis ta oma ossa isegi väga hästi. Cool
Seega uus näitlejate kooslus on Stargate'is värskendav ja huvitav.

Nüüd siis epsioodide eneste juurde.
Mõlemad episoodid olid põnevad, kuid natuke uut moodi. Osades ei olnud palju actionit, kuid see kompenseeriti väga humoorikate repliikidega ning huvitavate dialoogidega.
Märkimist väärt on esimese episoodi Antarktika lahingu näitamine, mis tutvustas meile lahingut Mitchelli seisukohast ning samas ühendas teda sarjaga, tehes ta vaatajale lähedasemaks. Wink
Teine huvitav asi on see, et sari on päris kardinaalselt muutunud ning samuti on ka uue hooaja seiklused. Silmas pean siinkohal seda, et uues hooajas hakatakse ilmselgelt rohkem rõhku pöörama Iidsete uurmisele ja muidugi uuele rassile, kelle nimi on Ori. Seega esimesed episoodid andsid vaatajale palju uusi ja huvitavaid seemneid, mida hooaja jooskul kasvatama hakata.

Episoodidest on minu lemmikkohad järgmised:
Vala ja Danieli käevõrudega ühinemine oli väga humoorikas hetk ja näitas, et Valast saab üks väga lahe teglelane. Very Happy
Testid Inglismaa maaaluses koopas olid minu arust väga hästi tehtud ning tekitasid nii põnevust kui ka piisavalt humoorikaid hetki.
Jaffa'de probleemid olid episoodis huvitavalt esile toodud ning nägime, et nende uue valitsuse loomine osutub väga keeruliseks ja ilmselt tuleb neil veel omavahel sõdida, et erimeelsused lõplikult lahendada.
Iidse masina avastamine, mis viis Vala ja Danieli 'hinged' teistesse kehadesse kusagil teises Galaktikas oli uudne idee, mida sarjas enne kasutatud ei oldud ning näitas, et sarja uus hooaeg toob meieni palju uusi asju.

Seega kokkuvõtteks võiks öelda, et mõlemad episoodid olid kõrgel tasemel ning ei jää kuidagi eelnevatele hooaegadele alla.
Teiseks saime teada, et uus hooaeg tuleb väga erinev, kuid samas nauditav.

Hindeks annan 10/10, sest mul ei ole tõesti millegi üle kurta. Cool


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 24, 2005 12:39 pm    Teema: Vasta viitega

Andsin 10, sest väga head osad olid, kuigi tundub, et tegi on triloogiaga (to be continued lõpus) aga järgmise osa pealkiri ei ole enam Avalon.

Natuke häiris mõte, et Iidsed ei ole Maal arenenud ja Inimsed mk II (ehk siis me) on ka mujal välja arenenud (Pegasus ja nüüd see tundmatu galaktika, mida võiks vist Avaloniks kutsuda :p). See muudab nagu Maa tähtsust universumis ju Razz

Väga hea, et sarja tegijad on aru saanud, et inimestele ei meeldi kõikvõimsad superkangelased enam (SG1 varem võitis alati, 8nda hooaja ühes osas isegi õeldi, et kui palju saavad 4 inimest Maad päästa vms) ja 9ndas hooajas enam pole superkangelasi (Mitchell ju pmst kaotas lahingu selle rüütliga).
Uus kindral on sellise sõbraliku ilmega alati (oli ka Atlantises ju)
Ongi vist kõik... 10/10'st
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 24, 2005 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:

Natuke häiris mõte, et Iidsed ei ole Maal arenenud ja Inimsed mk II (ehk siis me) on ka mujal välja arenenud (Pegasus ja nüüd see tundmatu galaktika, mida võiks vist Avaloniks kutsuda :p). See muudab nagu Maa tähtsust universumis ju Razz


Aga miks see häirima peaks, see ongi minu arust natuke imelik, et inimesed kujutavad alati Maad Galaktika kõige tähtsama planeedina. Minu arusaamise järgi on see just väga hea märk. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 24, 2005 1:50 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
FLT kirjutas:

Natuke häiris mõte, et Iidsed ei ole Maal arenenud ja Inimsed mk II (ehk siis me) on ka mujal välja arenenud (Pegasus ja nüüd see tundmatu galaktika, mida võiks vist Avaloniks kutsuda :p). See muudab nagu Maa tähtsust universumis ju Razz


Aga miks see häirima peaks, see ongi minu arust natuke imelik, et inimesed kujutavad alati Maad Galaktika kõige tähtsama planeedina. Minu arusaamise järgi on see just väga hea märk. Wink


Ma loodasin, et Iidsed arenesid Maal ja inimesed, kes praegu elavad, asustasid galaktikad hiljem, aga tuli ju välja, et ainult meie galatikas on Maal arenenud inimesed, teistes on kohapeal arenenud... Aga praegu tundub, et lõpuks muidu tulnukaid peale nende putukate, wraithide (iidsed + putukad) ja Asgardite ei olegi ju :s... Furlingud võiksid välja ilmuda Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Juul 26, 2005 9:02 am    Teema: Vasta viitega

Tõeliselt hea hooaja algus - parem, kui ma oleks iial julgenud oodata. 10 punkti ja annaks rohkemgi. Mis mulle juba eelmise hooaja lõpus tunduma hakkas ja nüüd kinnitust leidis, on see, et Stargate hakkab oma vanade heade (kolmanda-neljanda hooaja) osade stiili juurde tagasi pöörduma ja minu meelest on see lausa suurepärane. Kui viimasel paaril hooajal on seiklust, uutel planeetidel käimist ja üldse seda sära sarja juures (mojo-t, nagu ütleks üks tuntud "superkangelane") kuidagi kahetsusväärselt väheseks jäänud (olgem ausad, 8 hooaega on ikka ülipikk aeg, selles suhtes pole ka ime), siis nüüd on see tagasi ja rohkem kui küllaga. Sari on justkui uue hingamise saanud ja sellisel tasemel jätkates võiks veel mitmeid ja mitmeid hooaegu kesta.
Uued seiklused, uus arenenud rass, mida veel tahta. Uued tegelased tunduvad ka väga õnnestunult valitud.

Mulle igatahes meeldis!
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Juul 27, 2005 3:11 pm    Teema: Vasta viitega

Hmm... 8 punkti minu poolt.
Otseselt nagu millegi üle kurta pole, aga 10 punkti vääriline see minu jaoks ikkagi polnud. Selles on vist peamiselt süüdi suurema osa tuttavate tegelaste puudumine; algsest SG-1 tiimist olid alles vaid Daniel ja Teal'c. Või noh, mis me räägime, SG-1 oligi lagunenud ja põhimõtteliselt oli vaja ju uus meeksond koostada.
Nii... 2 näitlejat Farscape'ist ja üks Andromedast. Mis sellest kokku saab? Ühe paraja supi. Ben Browder ja Claudia Black täitsid oma osa muidugi tavapärase professionaalsusega ning kuigi mul oli hea meel ka Lexa Doigi uuesti ekraanil näha, pean tunnistama, et Andromedas meeldis ta mulle oluliselt rohkem. Ta lihtsalt ei jätnud eriti veenvat muljet arstist.

"Avalon" ise tundu olema paljude eelnevate SG-1'e osade rip-off, eriti tuli meelde "Thor's Hammer", aga ka "Reckoning". Mis parata, üheksa hooajaga lihtsalt hakkavad ideed korduma. Sellest küljest on isegi hea, et osa näitlejatest uued olid; näha vanu tegijaid oleks ilmselt liiga piinav olnud.

Tegelikult tekkis mul ka mõte, et kui kaua nad veel seda sarja edasi teha kavatsevad. Väidetavalt pidi see nagu viimane hooaeg olema (mitte, et seda ka eelmiste hooaegade puhul väidetud poleks), seega, kas on tõest mõtet tekitada veel lõpu eel uus tegevusliin, kui paljud vanad on veel lõpetamata? Razz

Mitchelliga jäin üldkokkuvõttes rahule, nagu ütlesin, kuigi see O'Neillilikkus tundus kohati liiga sunnituna.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 28, 2005 4:09 pm    Teema: Vasta viitega

Kahjuks pole ma nädal aega kodus olnud nii et ma pole veel "Avalon part 2" näinud. Kyll ma vaatan selle järgmisel nädalal järgi. Mina ütlen vaid seda et jumal tänatud et Carter tagasi tuuakse. Ma pole üldse rahul et 2 peategelast välja vahetati. Igastahes on Amanda Tapping tagasi osades 6-20.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 28, 2005 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

Mina ei jäänud kuidagi tulemusega rahule, kuidagi okse maitsega oli see kuningas arturi ja ümarlaua jura. Ainuke positiivne elamus oli see tädi, kes läbi värava tuli, mulle ta juba varasemas seerias meeldis. Üldiselt oli asi kuidagi laialivalguv ja mitte eriti köitev. Loodetavasti läheb edaspidi paremaks. Ei häirinudki niivaga RDA puudumine, pigem korraliku sisu puudumine. Muidugi ei meeldinud mulle ka uus kindral, polnud üldse karismaatiline tüüp-
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 6:32 pm    Teema: Vasta viitega

Jõudsin ka siis lõpuks 9. hooajani.

Algus oli natuke shokeeriv, poleks ma spoileritest teadnud , et vanad staarid alles on, meenutanuks asi kevadist suurpuhastust. Kuigi põhjused , miks SG1 liikmed oma radu läksid on usutavad.
Uue sarja üldine õhustik meeldis. Meeldiv oli salapärasus , mille Orid sisse tõid. Samas millegi poolest meenutas see kaksikosa omaaegset MacGyveri eepost, kus ta ka vist Graali taga ajas ning planeete ritta ajas .
Uus kindral oli meeldiv üllatus , kartsin hullemat.
Mitchell oli kerge pettumus. Kui oneillikud nüansid kõrvale jätta , siis.... Kuidagi puine tundus mees olema.
Vala meeldis. Kindlalt huvitavaim naistegelane kogu SG1 jooksul, sest Carter on siiski natuke liialt üheplaaniline.Lemmikkaader filmis oligi Vala reaktsioon kui ta potis järsku raha nägi. Very Happy
Jackson oli ka kõvasti üle oma keskmise.

Kokkuvõtteks: väga hea osa. Annaks 10 , aga äkiline harjumist nõudev näitlejate vahetus, mõned puised näitlejatööd ja mõningate olukordade klisheelisus tõmbavad hinde alla.

8/10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group