Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SGA - 2x02 "The Intruder"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
22%
 22%  [ 2 ]
9
44%
 44%  [ 4 ]
8
22%
 22%  [ 2 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
11%
 11%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 9

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 24, 2005 12:48 pm    Teema: SGA - 2x02 "The Intruder" Vasta viitega

Minu meelest väga hea episood, ei ole just "Siege" tasemel, aga hea ikkagi. Näitas kenasti Daedalust.

Daedaluse arvutitest leitakse wraithi viirus, mis kogub vaikselt jõudu. Viiruse eesmärk on Daedalus inimestest tühjaks teha ja laev wraithi kätte viia.

Episoodis oli ka naljakaid kohti, näiteks see, kus McKay ütles "Crap" ja Hermoid (Gateworldist saadud nimi) küsis, et milels asi ja McKay vastas, et Wraithi viirus, Hermoid sellepeale, et "Crap indeed". See oli ka hea koht, kus McKay "tõmbas" ennast kokku kui teda ja Sheppardit hakati transportima 302'de juurde.

9/10'st


_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 24, 2005 3:46 pm    Teema: Vasta viitega

Episood oli taas pingeline, nagu Atlantisele kombeks on ning lisaks oli see episood vürtsitatud väga heade naljadega. Cool
Andsin siiski 9 punkti, sest päris kümne puknti episood see ei olnud, ei oskagi öelda miks, usaldan siinkohal lihtsalt oma sisetunnet. Smile

See episood oli väga oluline Daedaluse tuvustamiseks ning samuti huvitav selle koha pealt, et me nägime kuidas Atlantise ekpeditsiooni, eriti Sheppardisse Maa peal suhtuti.
See oli väga hea lahendus, et Sheppard tehti koloneliks, sest majorina poleks teda tõesti saanud Atlantise liidriks jätta ning ometi pidi ta sarjas üheks peategelaseks jääma.
Tegelastest meedlis mulle muidugi kõige rohkem Hermoid ja see kuidas ta vaikselt oma keeles jutustas. Very Happy Kõige parem moment on juba FLT poolt välja toodud.
Dr. McKay oli ka omal tasemel, see oli tõesti hea, kuidas ta transportides kükitas, kuid samuti tuleks märkida seda, kui usutavalt David Hewlett geeniuse osa mängib, selles episoodis tuli see eriti esile. Wink

Seega episood oli nauditav SG fänni episood, mis tõi vaatajani nii pinget kui ka piisavalt huumorit ja häid efekte.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Juul 25, 2005 8:46 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin viis punkti. Esiteks selleks, et mind kohutavalt häirib see intelligentsete viiruste teema ja selle ülim ebaloogilisus. Kuidas saab üks suvaliste tulnukate loodud tehisintellekt inimeste loodud masinates tegutsega, kas siis mitte mingisuguseid ühilduvuse probleeme pole?? Krt, isegi Windowsi progede Linuxi all jooksutamine pole niisama lihtne, mis siis veel teiste rasside loodud süsteemidest rääkida. Ja kui loogiline on, et nii keeruline AI mahub ära ühe 302 mällu? Ning veel sada asja... kogu see idee on lihtsalt nii absurdne.
Olgu, kui selle IT-värgi suhtes silm kinni pigistada, siis oli isegi suht OK osa. Üle 2 punkti ma selle eest maha ei võtaks. Mis aga ei lubanud mul üle viie panna, on fakt, et selline osa on juba tehtud! SG1 episood, kus viirus Stargate Commandi hävitada püüdis (ja millele Rodney ka vaikselt vihjas), on lihtsalt liiga sarnane; uusi ideid paluks...
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 25, 2005 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
Mina panin viis punkti. Esiteks selleks, et mind kohutavalt häirib see intelligentsete viiruste teema ja selle ülim ebaloogilisus. Kuidas saab üks suvaliste tulnukate loodud tehisintellekt inimeste loodud masinates tegutsega, kas siis mitte mingisuguseid ühilduvuse probleeme pole?? Krt, isegi Windowsi progede Linuxi all jooksutamine pole niisama lihtne, mis siis veel teiste rasside loodud süsteemidest rääkida. Ja kui loogiline on, et nii keeruline AI mahub ära ühe 302 mällu? Ning veel sada asja... kogu see idee on lihtsalt nii absurdne.
Olgu, kui selle IT-värgi suhtes silm kinni pigistada, siis oli isegi suht OK osa. Üle 2 punkti ma selle eest maha ei võtaks. Mis aga ei lubanud mul üle viie panna, on fakt, et selline osa on juba tehtud! SG1 episood, kus viirus Stargate Commandi hävitada püüdis (ja millele Rodney ka vaikselt vihjas), on lihtsalt liiga sarnane; uusi ideid paluks...


No sellise osa tegemine oli vajalik, sest muidu oleks keegi tarkpea hakanud lõugama, et miks Daedalust ei saa läbi arvutite rünnata jne...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Juul 26, 2005 8:48 am    Teema: Vasta viitega

Minu arusaam asjast on, et üht korralikku kosmoselaeva ei tohikski saada läbi arvutite rünnata. Vähemalt mitte mingi wireless ühenduse kaudu salaja ilma laeva füüsiliselt puutumata.
Aga jah, seda ideed, et mingi viirus kosmoselaeva juhtimise üle võtab, oleme näinud erinevates sarjades (eriti Star Trekis) küll ja küll. Kuigi ST puhul võib asi isegi natuke vastuvõetavam olla: kuna nende arvuti on niivõrd arenenud (vaadates kasvõi hologramme, mida see luua suudab), siis pole seal tõenäoliselt erilist probleemi hoida mingit keerulise AI-ga viirust, mõnda võõrast eluvormi või isegi kapten Picardi (nagu me näinud oleme). Kuid siis tuleb jälle mängu see ühilduvuse probleem - kas Picardi programm on laeva operatsioonisüsteemiga compatible? Razz

Heh, nüüd ma olen sellel teemal siin nii palju kirjutanud, et mõnele võib tunduda, nagu mind see kohutavalt häiriks või mulle lihtsalt meeldib tühiste asjade üle viriseda. Tegelikult mitte, lihtsalt huvitav on vahel selliste asjade üle mõelda ja pealegi, nagu ma juba ütlesin, kui episood on muidu põnev, siis võin ma vabalt sellisele asjale läbi sõrmede vaadata. Pealegi on tegemist ulmega, seal ei peagi kõik reaalne olema Smile

Sellise osa tegemine minu arvates oli vajalik hoopis sellepärast, et tutvustada meile rohkem Daedalust - vaevalt selliseid tervenisti laeval toimuvaid osasid väga tihti enam tuleb.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Juul 27, 2005 11:22 am    Teema: Vasta viitega

Star Trek: Atlantis

Laughing

Ok, 10/10. Mulle väga-väga meeldis see osa
Nagu hooaja esimese osa puhul, jäi ka "Intruderi" puhul mulle mulje, et osa on palju pikem kui 42 minutit, seega selline täispika filmi tunne tekkis kohe.
Daedalust näidati väga hästi. Laeva disain on päris kena, eriti võrreldes Prometheusega, aga minu arvates on neil natuke liiga kõrge tehnoloogia seal kasutada. Kogu see "kilbid maas 40%-ni" ja muu blaa meenutab liiga tugevalt Trekki juba.
Asgard oli küll lahe, see "Crap indeed" ja see, kui ta oma keeles pobises vahepeal. Very Happy
Mille kallal nuriseks, on need Maal toimuvad lõigud, mis vahele pikiti. Minu arvates nad lihtsalt eriti ei sobinud sinna, oleks parem võinud episoodi alguses ära näidati mingi lõigu sellest, kuidas meeskond Maal oli.

Aga lõpus jäi üks koht kripeldama: siis kui Zelenka tuli Weiri juurde ja ütles, et sellest ajast, kui neil ZPM on, on nad palju uusi avastusi linna kohta teinud... aga ZPM pandi ju uuesti Daedaluse peale, või kuidas nad muidu Maale ja tagasi said?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 27, 2005 12:38 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Aga lõpus jäi üks koht kripeldama: siis kui Zelenka tuli Weiri juurde ja ütles, et sellest ajast, kui neil ZPM on, on nad palju uusi avastusi linna kohta teinud... aga ZPM pandi ju uuesti Daedaluse peale, või kuidas nad muidu Maale ja tagasi said?


Asgardite "hyperdrive". ZPM oli vajalik ainult, et Daedalus jõuaks Atlantisele võimalikult kiirelt (4 päeva). Ilma ZPM'ite läheb aega rohkem (keegi vist mainis, et 3 kuud?). ZPM on Atlantisel, sest Wraithid võivad välja nupudata, mis juhtus ja uuesti piirama tulla Razz.

18 päeva kestab reis Maalt Atlantisele (www.gateworld.net)
_________________
In the name of everything still holy to us


Viimati muutis seda FLT (Reede Juul 29, 2005 10:27 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Juul 27, 2005 12:43 pm    Teema: Vasta viitega

aah, okei. Tänud seletuse eest.
Muuseas, kas need introvideod (nii SGA kui ka SG1) ongi nüüd ainult mingi 5-sekundilised või on asi milleski ee.. muus Very Happy? Razz
Kui on lühikeseks tehtud, siis olen ma küll väga pettunud.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 27, 2005 12:56 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
aah, okei. Tänud seletuse eest.
Muuseas, kas need introvideod (nii SGA kui ka SG1) ongi nüüd ainult mingi 5-sekundilised või on asi milleski ee.. muus Very Happy? Razz
Kui on lühikeseks tehtud, siis olen ma küll väga pettunud.


SciFI Channel tegi jah 10-sekised introd Sad. Praegu pole teada, mida SkyOne kasutusele võtab ning mis DVD'dele tulevad, eks aeg näita. Ma oleks ka tahtnud näha ikka täispikkasid introsid, sest need teevad sarjast sarja Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 27, 2005 3:57 pm    Teema: Vasta viitega

See introde lühendamine on ikka tõeline komöödia, ei tea mis sügelised neil hakkasid, kaheksa hooaega rahulikult vastu pidanud.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 25, 2006 2:27 pm    Teema: Vasta viitega

On siis aeg tulnud vanu teemasid üles kloppida.
Nagu shadowmanigi häiris ka mind see arvutiviiruse teema. Kuigi ma oma pead just ühilduvuse ja muude IT-probleemidega vaevama ei hakanud, siis häiris loo ebaoriginaalsus tõesti. Pinget oli, huumorit oli, aga midagi jäi ikkagi puudu. Hea, et Wraithe ei näidatud, vaid suudeti pinget ilma kohe-kohe ründavte pahadeta üleval hoida. Millegi pärast ootasin ma , et see viirus inimestega ka ühendust võtab, aga selline lahendus oleks veel trafaretsem olnud (võib-olla sellepärast ma teda alateadlikult ootasingi Very Happy )
8punkti.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group