Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1 - 9x03 "Origin"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
38%
 38%  [ 5 ]
9
38%
 38%  [ 5 ]
8
23%
 23%  [ 3 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 13

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juul 30, 2005 4:29 pm    Teema: SG1 - 9x03 "Origin" Vasta viitega

Päris kena põnev episood oli, saime jälle Ori [orai] kohta targemaks. Lõpp oli koomiline :d, kuigi tundus, et nalja seekord ei saagi... Ei hakka pikka arutlust kirjutama, 9/10'st, sest nalja tehti vähe... Razz
Aa seda ka, et Ori ei ründa läbi tähevärava Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Laup Juul 30, 2005 11:46 pm    Teema: Vasta viitega

10...mul polnud millegi kallal nokkida. Need oraid on väga imelikud ikkagi. Kui selles osas seda esimest orai venda nägin, arvasin et see oleks Soka Razz Ega ausalt öeldes on ju teatud sarnasused näoga Very Happy Selline tühja sisuga mingist jumala juttu javast tüübist kes hävitab kõik kes nendega ei liitu Razz

Aga Danieli ja Vala osa on ikka päris huvitavaks tehtud. Huvitav, et kas nad kunagi saavad normaalselt omavahel läbi Rolling Eyes
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 31, 2005 10:11 am    Teema: Vasta viitega

Hunky kirjutas:
Need oraid on väga imelikud ikkagi.


www.gateworld.net annab nende nimeks Ori, sellepärast seda kasutangi Razz
Orai on hääldus (kui vaatada inglise keelset kirjapilti ja hääldust, siis asi klapib:p)

See, kuidas Vala ja Danny päästa, oli Cameroni poolt väga hea idee. Need "jumalused" teevad veel palju paha...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 31, 2005 12:19 pm    Teema: Vasta viitega

Nii, nüüd on siis asi selge, üheksas hooaeg tuleb kindla peale üks parimaid, nii häid episoode järjest ei ole pikka aega näinud. Cool

Esiteks meeldis mulle väga see, kuidas tutvustati uut Jumalate rassi Ori. Ma ei oleks uskunud, et tegijad leiavad uute jumaluste loomiseks veel nii palju häid ideid. Ori'd ei ole nagu Goa'Uld'id, sest nad on palju võimsamad ning samuti usuvad ise, et nad on Jumalad, sest Goa'Uld'id ju seda tegelikult ise ei uskunud. Samuti tutvustati meile nende näol Iidsete uut vormi, kes vastupidi kasutavad oma võimeid ja tahavad, et inimesed neid tunnustaksid. Seega hooaja jooksul tuleb veel kindlasti palju huvitavaid episoode, sest nad pakuvad meile midagi uut.

Episoodis oli leitud väga hea tasakaal actioni ja sisuarenduse vahel. Jaffa'de riigi teema oli siis see rahulikum pool ja Danieli ja Vala seiklused Ori'de juures olid pinge üles kerijad. Eriti meeldis mulle see, kuidas Daniel ja Vala masina küljest päästeti, see oli midagi originaalset ja ootamatut.

Kõige tähelepanuväärsem on aga hoopis epsioodi lõpp, kui meile näidati paar minutit O'Neilli. Peaks mainima, et nii andekas on isegi RDA harva olnud, selles episoodi lõpus oli teda nii nauditav kuulata, et pole lihtsalt sõnu. Eriti meeldis mulle see, kui Daniel ütles esimese hooga: what the hell are you doing here? ja Jack vastas: Oh, well, nice to see you too!
Laughing

Seega mulle meeldib uus näitlejate valik väga ja see kuidas neid vanadega seotud on, parim lahendus, mida sarja tegijad üldse välja mõelda said. Cool

Sellele episoodile ei saa lihtsalt anda vähem kui 10/10.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Aug 01, 2005 7:01 pm    Teema: Vasta viitega

Kümme punkti! Cool

Olin väga positiivselt üllatunud, arvestades hooaja esimest osa, mis minu arvates oleks võinud oluliselt parem olla.
Iga osa on minu jaoks tegelikult hea siis, kui teda vaadates igav ei hakka, hoolimata loogika- või muudest kosmeetilistest vigadest, ning "Origini" vaadates küll igav ei hakanud. Nalja sai mõnusalt palju, Vala ja Daniel moodustavad üsnagi koomilise tandemi, mis on hetkel minu arvates SG-1'e üks kandvaid talasid.
Näitlejate koha pealt ka kiidusõnu: kindral meeldis mulle selles episoodis oluliselt rohkem, kui esimeses; samuti dr. Lam, kes seekord veenvamalt mõjus.
Tüüp, kes mängis seda kummalise kaelusega oraide preestrit (või keda iganes, mitte see, kes põletamise juures oli), oli täiega spooky, väga hästi valitud tegelane.

Nagu TrekRanger juba mainis, meeldis ka mulle stseen O'Neilliga lõpus. Tõepoolest, nii heast küljest on ta end harva näidanud. Muuseas, mul tekkis selline uitmõte, et oleks sarja tegijad tahtnud teha SG-1'e üldse kõige viimase stseeni, siis see oleks suurepäraselt sobinud. Kuidagi väga hästi tabati seal sarja olemust.

Aga nagu alati, on ka üks tilk tõrva: Orid oli ei ole minu arvates eriti õnnestunud pahalased. Arvestades seda, et tegu on ikkagi iidsetega, kes tõusnud eksistentsi kõrgemale astmele, ootaks neilt normaalsemat suhtumist (samas, mis on üldse "normaalne", eksju). Ärge minult küsige, kuidas oleks saanud paremini teha, ma ei oska seda öelda. Muidugi on arusaadav, et nii pika aja peale on keeruline midagi uudset välja mõelda, kuid nende suhtumine on natuke liiga tavaline. Ajee... ja need helendavad silmad, otse goa'uldidelt laenatud - ilmselt mingi psühholoogiline värk, näitab, et tegu on millegi ohtlikuga.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 01, 2005 7:34 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Muidugi on arusaadav, et nii pika aja peale on keeruline midagi uudset välja mõelda, kuid nende suhtumine on natuke liiga tavaline. Ajee... ja need helendavad silmad, otse goa'uldidelt laenatud - ilmselt mingi psühholoogiline värk, näitab, et tegu on millegi ohtlikuga.


Ka mulle tundus, et Orid olid 50% Goa'Uldide koopiad, kuid nagu sa mainisid aitab selline asi vaatajatele paremini mõista anda, et tegu on uue vaenlasega. Vahel on idee kordamine päris hea, parem ongi võtta stiil, mis on juba mingil moel läbi proovitud, sest vastasel korral võib uus asi hoopis kentsakalt välja kukkuda ja mõjuda liiga võõralt.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Aug 01, 2005 7:50 pm    Teema: Vasta viitega

Samas põlevad silmad ongi mõeldud ju hirmutamiseks. Goa'uldid kasutasid seda, sest teadsid, et see hirmutab nende alamaid jne Razz Ori'd kasutavad seda sama nippi vist.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 03, 2005 8:28 pm    Teema: Vasta viitega

Nii... Jättis hulga parema mulje, kui esimene osa. Nagu Enterprise ütles, oli kindral tõesti selles osas parem, eelmises oli ta ikka väga saast. Sellest hooajast võib veel siiski midagi head kasvada(esimese põhjal ma seda ei uskunud). Natukene häirib ka uus kolonel, natuke nagu Jacki väga halb koopia, loodetavasti arendab senarist seda karakterit ka paremaks, nagu on tehtud kindraliga.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Arto
Nooremleitnant


Liitunud: 9 Märts 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Esm Aug 08, 2005 9:21 pm    Teema: Vasta viitega

Kas kellelgi ei tulnud uitmõtet, et O'Neil võis olla lõpus hoopis üks headest iidsetest? Ma ei tea, mul tuli küll selline mõte. Question
_________________
We live for the one we die for the one
Understanding is a three-edged sword
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Aug 08, 2005 9:40 pm    Teema: Vasta viitega

@Arto: Minule küll sellist muljet ei jäänud. Kui sa pead silmas seda, et ta kuidagi ebalev oli oma käitumises, siis see on pigem tema iseloomulik omadus. Razz
Ka miski varem sarjas näidatu ei viita minu arvates sellele, et O'Neill võiks olla üks iidsetest. Muidugi võime spekuleerida, et ta on selline iidne, kes ise ei tea, et ta iidne on, aga see kaldub juba natuke liigse fantaasia valdkonda.

Iseenesest muidugi huvitav tähelepanek, ma arvan, et oleks päris põnev, kui keegi SG-1'e või Atlantise meeskonnast osutuks "infiltreerunud" iidseks. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Esm Aug 08, 2005 11:46 pm    Teema: Vasta viitega

Oleksin ma O'Neill 'i asemel, siis mina küll ei hakkaks Iidsetega mässama. Nad on ikkagi liiga võimsad ja võivad ühe silmapilguga su tuled välja lükata Razz Aga samas selles osas kus Daniel oli juba Iidne ja Jack'i Ba'al 'i poolet piinati, pakkus Daniel Jack'ile võimalus üles tõusta Smile Nii, et ta mingil määral Iidne oleks pole ka päris mööda pandud Wink
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 09, 2005 7:03 am    Teema: Vasta viitega

Hunky kirjutas:
Oleksin ma O'Neill 'i asemel, siis mina küll ei hakkaks Iidsetega mässama. Nad on ikkagi liiga võimsad ja võivad ühe silmapilguga su tuled välja lükata Razz Aga samas selles osas kus Daniel oli juba Iidne ja Jack'i Ba'al 'i poolet piinati, pakkus Daniel Jack'ile võimalus üles tõusta Smile Nii, et ta mingil määral Iidne oleks pole ka päris mööda pandud Wink


8nda hooaja ühes osas (seal kus Puddlejumper oli) ütles Sam (ja Daniel koos), et neil on vaja Iidset, või "almost" [peaaegu, ingl. k] Iidset. Esialgu arvasin, et nad ei teadnud sellest geenist midagi, aga see oli pilootfilmis (episoodis), kus geeni värk avastati ju, niiet nad pidid teadma sellest. Jack järelikult nende arvates on peaaegu iidne Smile.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 09, 2005 10:47 pm    Teema: Vasta viitega

Sry, et topeltpositus, aga tekkis selline mõte, et võib-olla Ori'd on valesti mõistetud, mulle tundus, et nad ei piinanud oma alamaid ja ainus asi mida nad tahtsid oli, et neid kummardataks nagu jumalaid. Nad ei tahtnud ju ohvreid (v.a. need, kes ei usu jne.)...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Aug 09, 2005 10:54 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Sry, et topeltpositus, aga tekkis selline mõte, et võib-olla Ori'd on valesti mõistetud, mulle tundus, et nad ei piinanud oma alamaid ja ainus asi mida nad tahtsid oli, et neid kummardataks nagu jumalaid. Nad ei tahtnud ju ohvreid (v.a. need, kes ei usu jne.)...


Minu arust on see kummardamine juba piisavalt nõme, et neile vastu olla. Very Happy Mis seal ikka valesti mõista.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Arto
Nooremleitnant


Liitunud: 9 Märts 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Teis Aug 09, 2005 10:58 pm    Teema: Vasta viitega

Täpsustaks pisut: mõtlesin, et see polnud päris O'Neill, vaid tema kuju võtnud iidne, aga see oli lihtsalt uitmõte. Uuesti vaadates enam seda tunnet ei tulnud ka.
_________________
We live for the one we die for the one
Understanding is a three-edged sword
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 09, 2005 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
FLT kirjutas:
Sry, et topeltpositus, aga tekkis selline mõte, et võib-olla Ori'd on valesti mõistetud, mulle tundus, et nad ei piinanud oma alamaid ja ainus asi mida nad tahtsid oli, et neid kummardataks nagu jumalaid. Nad ei tahtnud ju ohvreid (v.a. need, kes ei usu jne.)...


Minu arust on see kummardamine juba piisavalt nõme, et neile vastu olla. Very Happy Mis seal ikka valesti mõista.


Kui spoilereid vaadata, siis see vastu hakk oli väga kallis ju :p
Goa'uldid tahtsid võimu saada, Orid tahavad kummardusi Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Aug 09, 2005 11:18 pm    Teema: Vasta viitega

Nu seda nüüd küll jah, aga samas ma ei poolda ka lihtsalt passiivselt istumist. Või tegelikult, eks tahtsid ju goa'uldidki kummardusi ja enese ülistamist ning nad kumbki pole eriti huvitatud enda võimu all olevate inimeste arengust. Vähemalt see kamp, kes Valat ja Danieli tuleriidal grillida üritas, küll eriti arenenud tsivilisatsiooni muljet ei jätnud. Nii et tegelikult võib öelda, et orid ja goa'uldid on ühe mündi kaks külge. Razz

Kui nüüd veel sellest kummardamisest rääkida, siis näiteks ma võin üsna kindlalt väita, et ma olen intelligentsem kui sipelgad, aga mingil kummalisel põhjusel on mul täiesti suva, kas sipelgad mind kummardavad või mitte. Brick wall Ise ma neilt seda küll ei nõuaks.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 8:15 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Kui nüüd veel sellest kummardamisest rääkida, siis näiteks ma võin üsna kindlalt väita, et ma olen intelligentsem kui sipelgad, aga mingil kummalisel põhjusel on mul täiesti suva, kas sipelgad mind kummardavad või mitte. Brick wall Ise ma neilt seda küll ei nõuaks.


Sa oled lihtsalt üdini veedunud, et sa ei lähe sipelgatele korda ja nad ei allu "dressuurile" Very Happy

Hea osa oli.

Orid - see on keskaegne katoliku kirik oma topeltmoraali, topelttõdede ja inkvisitsiooniga. Parimal kaadril seisis Daniel ülempreestri (?) ees tulemüüri taustal, meenutades oma kühmus asendi ning lohmakate riietega talupoega feodaali ees (proovides teda surnuks rääkida).
Täit 10-t ei anna , sest mulle ei meeldi stoori jaffade poolne osa. Kuigi väga loogiliselt arendatud , ei ole ta lihtsalt minu maitse.

9/10.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group