Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Dark City (1998)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Juul 30, 2005 11:06 pm    Teema: Dark City (1998) Vasta viitega

Mida arvate sellest filmist Question

Mina pean tunnistama, et vaatamata tuttavate kiitusele ja filmi suhtelisele omapärasusele mina sellest eriti vaimustuses pole. Razz
Kahtlemata on "Dark City" üks originaalsemaid sci-fi filme ja selle eest jagan heal meelel tunnustust, kuid need elemendid, mis ta originaalseks tegid, mulle isiklikult väga ei meeldinud.
Idee tulnukatest, kes arvavad end ellujäämiseks vaja teadvat seda, mis inimestest inimesed teeb, ehk siis tundma õppida nende hinge, tundus minu jaoks kaugelt liiga üleloomulikuna, seda enam, et nad olid ehitanud kosmosesse programmeeritava linna, mille elemente mõttejõul masinate abiga ringi tõsta sai. Aga inimesi tuli samas käsitisi ümber seada.
Peategelased olid vastavalt filmi nimele üsnagi tumedad (ma ei mõtle seda kriminaalses mõttes) ja see häiris samuti.
Lõpp oli omamoodi hea - oli nagu õnnelik, ja samas ei olnud ka. Tulnukatest saadi lahti ja linn oma maitse järgi ümber kujundatud, kuid kosmosesse pidid nad igaveseks jääma.

5,5/10, see ka suuremalt jaolt originaalsuse eest.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Püh Juul 31, 2005 7:36 pm    Teema: Vasta viitega

Selle filmi mõte on tõesti midagi ainulaadset. See inimeste ümber paigutamine oli selle pärast, et need sünged mehed said ainult linna muuta, sest see oli ju nende tehtud. Inimestega on natukene teine lugu kui ma õigesti mäletan Rolling Eyes Peategelase arenevad võimed on natukene raske seletada. Kas tõesti evulutisoon. Ma kahjuks ei mäleta enam täpselt selle põhjust, kuid mäletan seda, et sellega ma eriti rahule ei jäänud Razz
Olin seda filmi vist juba '99 aastal näinud kui vahepeal unustanud Embarassed Õnneks satusin kord selle filmi peal juhuslikult ja sai uuesti vaadatud Smile

Igastahes saab see film minu poolt 7/10.
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kain
Laevastikuadmiral


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 318

PostitusPostitatud: Teis Aug 16, 2005 8:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tõepoolest hea ja originaalse sisuga ulme.Midagi häirivat filmi juures nagu ei leidnud, sellist sünget olustikku on rezisöör varemgi kasutanud ja teeb seda minu arust hästi Smile ning tõenäoliselt ei olnud võimalik inimesi telepaatia teel juhitava masinaga ringi paigutada.
_________________
If hope is the engine of soul,
Then duty is the navigator...
And love is the fuel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Leib.ja.vein
Nooremleitnant


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Esm Juun 02, 2008 9:16 am    Teema: Vasta viitega

Üks mu lemmik filmidest! Rasvane 9/10 sellele loole ja teostusele
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2008 1:13 am    Teema: Vasta viitega

No mina vaatasin seda filmi 99 aastal, kohe peale matrixit, nii vapustavad muljet ei jätnud kui matrix, kuid ikka paigutaks ma selle filmi 90-ndate aastate ulme klassika hulka. Hindan selle filmi puhul lisaks originaalusele ka teostust, mis ületas päris kindlasti teised 90-ndate lõpu ulmekad nagu näiteks Nirvana või The Thirteenth Floor, kuid ka need olid päris korralikud teosed...

Praegu hakkasin mõttes 90-nendate lõpu ulmekaid viimase aja filmidega võrdlema ja avastasin, et nii häid elamusi polegi miski pakkunud(I Am Legend) välja arvatud.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group