Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Battlestar Galactica (1978)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Aug 02, 2005 1:55 pm    Teema: Battlestar Galactica (1978) Vasta viitega

Kuna samanimelise sarja uusversioonist on siin juba teema olemas ( Battlestar Galactica uusversioon ), siis mõtlesin, et võiks teha ka teema originaalse "Battlestar Galactica" sarja kohta, ilma milleta poleks meil täna uut sarja, mida vaadata.

Ootan teie arvamusi ja kommentaare selle sarja kohta. Smile

Ise pole veel kõiki osi ära näinud, kuid üldmulje on positiivne. Võrreldes uusversiooniga olin kaheti üllatunud: 1) kui erinevad need sarjad on ja 2) kui sarnased need sarjad on.
BSG tugineb sama palju kui oma loole ka näitlejatele, kellest enamik on tugevad ja oma osas mõjusad. Eesti televaatajatele tulevad kindlasti tuttavad ette komandör Adamat mängiv Lorne Green, kes on rohkem tuntud seriaalist "Bonanza" pärit taluperemehena ja Starbucki (mis on selles sarjas tegelase pärisnimi) kehastav Dirk Benedict, keda teame sarjast "A-Rühm" Templeton "Face" Peckina.
Adama ongi BSG's mu lemmiktegelane. Ta on alati rahulik ja vaoshoitud, kuid ometi väga tugev isiksus, natuke ehk selline isalik figuur ning selles osas Edward James Olmose Adamast minu jaoks selgelt üle.
Starbuck, peaks ütlema, on mõneti tüütu tegelane, nagu ka tema naissoost uusversioon. Ma ei tea, kas ta on väga ühekülgne näitleja, või on lihtsalt talle antud rollid sellised, aga "A-Rühmas" oli ta peaaegu täpselt samasugune isiksus. Mõnes mõttes on hea, kui universumis vähemalt mõned konstandid on, kuid see hakkas kuidagi häirivalt silma. Mis sest, et BSG on vanem kui "A-Rühm".
Baltar, kes originaalses sarjas juhib cylonite basestari, on samuti üsna hästi välja kukkunud tegelane. "Star Treki" fännid võivad märgata, et tegu on John Colicosega, mehega, kes TOS'i episoodis "Errand of Mercy" mängis klingon Kori.

Kõik realismielemendid ei ole sugugi ainult uusversioonile omased. Näiteks pilootosas näidatud inimeste olukord ülerahvastatud kaubalaeval ja nende närvilisus ning lootusetus oli kindlasti puudutav. BSG's on surm täiesti olemas, oma aja kohta oli see kahtlemata telesarja kohta innovatiivne.
Veel võib realismi poole pealt välja tuua eriefektid, mis on oma aja kohta väga head, olles võrreldavad "Star Warsi" filmide omadega. Muidugi tekitas see mõneti ebameeldiva probleemi: nimelt kulutati pilootosas eelarvest nii suur osa eriefektide peale, et hiljem näidati pidevalt samu võtteid, kuna uute filmimiseks ei jätkunud raha.

Nagu ikka, esineb ka BSG's loogikavigu, millest ehk kõige häirivam on minu jaoks see, et nähtavasti ei ole sarja tegijad endale selgeks teinud, kui kiiresti Galactica juhitav konvoi ikkagi liigub. Kõigil alustel ei pidanud olema võimet liikuda valgusest kiiremini ning laevastik pidi liikuma nõrgima lüli tempos, kuid ometi läbiti lühikese ajaga hiiglaslikke vahemaid; mingil hetkel jõuti teise galaktikasse jne.

BSG sai siis, kui teda tehti, kõvasti süüditusi, et tegu on "Star Warsi" koopiaga. Tõepoolest, sarnasusi on küll, kuid samas on BSG ise andnud inspiratsiooni teistele sarjadele. Viimati nägin episoodi "War of the Gods", kus näidatud ülikõrgelt arenenud tsivilisatsioon oli otsene eeskuju "Stargate'i" universumi Iidsetele.

Muusikaline pool on suurepärane, intromuusika on väga pompoosne, veidi "Tähesõdade" stiilis, kuid samas ma ei ole eriti kindel, et see muusika sellisele sarjale parim võimalik lahendus oli ning siin annaks pigem kõrgema hinde uusversioonile, mille intros kõlav hindu mantra rohkem sarja olemusega kooskõlas on.

Igal juhul on BSG väärt vaatamist, soovitan.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Sept 24, 2005 3:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tänu Galacticale avastasin enda jaoks ulme ja kosmose Viimasel ajal pole sarja näinud , minu mälestused on pea20 aasta tagant ,kui Soome TV seda näitas . Kuna ma tollal soome keelt veel ei osanud läks süzheest minu jaoks palju kaduma, aga:
1.Ma olin väga vaimustuses kogu sellest kosmoselaevastikust. Kuna fotoaparaati mul polnud joonistaśin neid ekraanilt maha. Ühe pildiga oleks äärepealt Kass Arturi pildivõistluse kinni pannud Embarassed
2. Paremad kui laevad olid Cylonid. Selleks ajaks olin esimese Star Warsi ära näinud Ja mulle tundus et cylonid oleksid jedidele ja Darth Vaderile tuule alla teinud. (Vader kõlbaks väga hästi Galacticasse. )
BSG on sulam TOS-st ja Babylon5- st. Tos-st pärit kosmose avanemine inimese jaoks , lahingud ja B5-st pärit sügavuti minek probleemidesse.
Kahjuks uut sarja näinud pole , aga vana BSG-d soovitan kõigile
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 09, 2005 12:01 pm    Teema: Vasta viitega

rincewind kirjutas:

Kahjuks uut sarja näinud pole , aga vana BSG-d soovitan kõigile


Soovitan uut ka vaadata, väga hea on.
Vana on ka väga hea, lihstalt suurepärane on vaadata kuidas 20 aastat tagasi tehti ulmesarju, efektid on tolle aja kohta väga head.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
egomon
Nooremleitnant


Liitunud: 30 Juun 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Teis Jan 03, 2006 6:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelen just vande osade vaatamisega üks plaat korraga ehk neli osa vist korraga-minuarust on vanad osad paremad kui uued osad. Uuem seriaal on kuidagi lihtsalt kaasajastatud varjant ja liiga "steriilne" minuarust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ulkesh
Külaline





PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 4:29 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Veel võib realismi poole pealt välja tuua eriefektid, mis on oma aja kohta väga head, olles võrreldavad "Star Warsi" filmide omadega.


Tegelikult olid BSG efektid paremadki kui Star Warsi omad. Ja seda tunnistas muide eriefektide autor John Dykstra ise (tegi efektid mõlemale filmile). Ma ei oska praegu leida linki sellele lehele, aga minu mäletamist mööda mainis ta kusagil, et alles cylonite laevadele suutis ta anda niivõrd realistliku liikuvuse (näiteks rotatsiooni), et ka ise sellega lõpuks rahule jäi. Star Wars oli alles esimene katsetus Wink
Tagasi üles
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 22, 2007 6:42 pm    Teema: Vasta viitega

egomon kirjutas:
Tegelen just vande osade vaatamisega üks plaat korraga ehk neli osa vist korraga-minuarust on vanad osad paremad kui uued osad. Uuem seriaal on kuidagi lihtsalt kaasajastatud varjant ja liiga "steriilne" minuarust.

Sain lõpuks uue BSG 1 hooaja vaadatud ja ühinen egemoniga. Vana meeldib rohkem. Kuigi cylonid komberdasid ringinagu allpool arvestust breikarid, siis kaasaegsemal variandil on just cylonite maavägi kõige suurem pettumus mu jaoks. Ainus positiivne külg on nende jooksmisel tekkiv efektne tümin. Muidu jätavad nad steriilse mulje tõesti. Peale selle tekkis mõnes Caprica episoodis neid nähes häiriv seos Jurassic Pargi velociraptoritega. Samas Raiderid meeldivad mulle väga.
Originaal - BSG Starbuck ja Apollo sümpatiseerisid ka rohkem. Nende kaasaegsemad variandid kõlbaksid rohkem Vapratesse ja Ilusatesse.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Mai 26, 2007 12:31 am    Teema: Vasta viitega

Ühinen arvamusega, et vana seriaal oli etem, ka realistlikum, eriti mis puudutab kosmoselahinguid.Heakene küll, et tänapäeval on võimalik arvutitega asja ehtsatena näidata, aga uues seriaalis on minu arust jaburuse tipp see, et sellisel tasemel tsivilisatsioon kasutab keemilisel lõhkeainel baseeruvat lahingmoona!!! Sorry, aga kust võetakse padruni plahvatamiseks vajalik hapnik? See on ju ajuvaba, et Viperid kasutavad kuulupildujaid(selline on minu arvamus). See ju seab piirid lahingmoona kogusele. Vanas sarjas oli see minu arust etemalt lahendatud, et Viperitel olid peal laserkahurid, mitte kuulipildujad. Teine asi, millest ma aru ei saa uues sarjas, on see, et mismoodi toimub see nende "hüpe"? Kas tegemist on teleportatsiooniga? Sest minu arust seda nende liikumist nimetada ülevalguskiirusel liikumiseks küll ei saa. Wink
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
skycat
Kaptenmajor


Liitunud: 22 Aug 2006
Postitusi: 93

PostitusPostitatud: Kolm Dets 19, 2007 10:23 pm    Teema: Vasta viitega

hmm... kas just ettem, aga kindlasti teistsugune... peamine teema... inimkonna jäänuse vs cylonid on sama... aga muidu on olustik ikka vägagi erinev!

kasvõi näiteks, et kui uues on ainult inimsed vs cylonid... siis vanas olema ka muid rasse näinud -pluss inimesi elab veel igalpol mujal.. ning cyloneid ei paista nad nii väga ka häirimina

ning cylonid on seal rohkem nagu suur kuri ja õel impeerium! ja lähenemine cylonidesse endasse, on ka väga erinev - aga see on ka ümber seletatud uues... kuid kõik mu, nagu mix muutus impeerium kes vanas oli nii igalpool uues selliseks tagasihoidlikuks, kes suutis vältida 40 aastat igasugu kontakte inimestega??????

----------------------------------

see hüppamine - uues on see nagu rohkem mingi ruumikõverdused vms - seda mingis osas ka natuke mainiti rohkem....
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 20, 2007 9:18 am    Teema: Vasta viitega

Laenasin sõbralt täieliku vana Galactica boxi (24 osa) ja vaatasin kõik ära. Üle pooltel osadel tekkis lapsepõlvest tuttav äratundmismoment, et näe seda kohta mäletan. Mäletan siis Soome telekast kaugete 80ndate alguses näidatut.
Vana sari oli...primitiivne,kuid minu arust ikkagi kõvasti parem kui uus, sest uus on steriilne nagu laboris tehtud ja lisaks liiga USA keskne. Mitte et seal USAt mainitaks aga kõik see poliitiline korrektsus, igasugu neegrid ja hiinlased läbisegi ja kõik käsi südamel, nutumekk suus Galactica lipule truudust vandumas, ja kooris karjumised "So say we all!"... John Snow taolisele küünikule ja mitte just väga poliitiliselt korrektsele inimesele jättis see sita maitse suhu.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 21, 2007 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

Jon Snow kirjutas:
Laenasin sõbralt täieliku vana Galactica boxi (24 osa) ja vaatasin kõik ära. Üle pooltel osadel tekkis lapsepõlvest tuttav äratundmismoment, et näe seda kohta mäletan. Mäletan siis Soome telekast kaugete 80ndate alguses näidatut.
Vana sari oli...primitiivne,kuid minu arust ikkagi kõvasti parem kui uus, sest uus on steriilne nagu laboris tehtud ja lisaks liiga USA keskne. Mitte et seal USAt mainitaks aga kõik see poliitiline korrektsus, igasugu neegrid ja hiinlased läbisegi ja kõik käsi südamel, nutumekk suus Galactica lipule truudust vandumas, ja kooris karjumised "So say we all!"... John Snow taolisele küünikule ja mitte just väga poliitiliselt korrektsele inimesele jättis see sita maitse suhu.


Wow! Sinu arvates on uus BSG poliitiliselt korrektne? Ja steriiilne?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 22, 2007 11:35 am    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
Jon Snow kirjutas:
Laenasin sõbralt täieliku vana Galactica boxi (24 osa) ja vaatasin kõik ära. Üle pooltel osadel tekkis lapsepõlvest tuttav äratundmismoment, et näe seda kohta mäletan. Mäletan siis Soome telekast kaugete 80ndate alguses näidatut.
Vana sari oli...primitiivne,kuid minu arust ikkagi kõvasti parem kui uus, sest uus on steriilne nagu laboris tehtud ja lisaks liiga USA keskne. Mitte et seal USAt mainitaks aga kõik see poliitiline korrektsus, igasugu neegrid ja hiinlased läbisegi ja kõik käsi südamel, nutumekk suus Galactica lipule truudust vandumas, ja kooris karjumised "So say we all!"... John Snow taolisele küünikule ja mitte just väga poliitiliselt korrektsele inimesele jättis see sita maitse suhu.


Wow! Sinu arvates on uus BSG poliitiliselt korrektne? Ja steriiilne?


Minu arust ta just uuest rääkiski lõpus. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 24, 2007 12:07 pm    Teema: Vasta viitega

Jon Snow kirjutas:
Vana sari oli...primitiivne,kuid minu arust ikkagi kõvasti parem kui uus, sest uus on steriilne nagu laboris tehtud ja lisaks liiga USA keskne. Mitte et seal USAt mainitaks aga kõik see poliitiline korrektsus, igasugu neegrid ja hiinlased läbisegi ja kõik käsi südamel, nutumekk suus Galactica lipule truudust vandumas, ja kooris karjumised "So say we all!"... John Snow taolisele küünikule ja mitte just väga poliitiliselt korrektsele inimesele jättis see sita maitse suhu.

Paneks tsitaadile kas või oma allkirja alla.
Vaataks vana sarja täispikkuses isegi. Kuna hetkel mul võimalusi selleks pole proovin alustada uuema sarja 2. hooajaga.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 24, 2007 2:01 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Wow! Sinu arvates on uus BSG poliitiliselt korrektne? Ja steriiilne?


Jah.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 31, 2007 12:51 am    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
SinkaVonka kirjutas:
Jon Snow kirjutas:
Laenasin sõbralt täieliku vana Galactica boxi (24 osa) ja vaatasin kõik ära. Üle pooltel osadel tekkis lapsepõlvest tuttav äratundmismoment, et näe seda kohta mäletan. Mäletan siis Soome telekast kaugete 80ndate alguses näidatut.
Vana sari oli...primitiivne,kuid minu arust ikkagi kõvasti parem kui uus, sest uus on steriilne nagu laboris tehtud ja lisaks liiga USA keskne. Mitte et seal USAt mainitaks aga kõik see poliitiline korrektsus, igasugu neegrid ja hiinlased läbisegi ja kõik käsi südamel, nutumekk suus Galactica lipule truudust vandumas, ja kooris karjumised "So say we all!"... John Snow taolisele küünikule ja mitte just väga poliitiliselt korrektsele inimesele jättis see sita maitse suhu.


Wow! Sinu arvates on uus BSG poliitiliselt korrektne? Ja steriiilne?




Minu arust ta just uuest rääkiski lõpus. Wink


Ma sain aru, et ta rääkis uuest, lihtsalt ei suutnud uskuda mida loen. Jon Snow, kui plaju sa uut BSG-d vaadanud oled üldse? Jääb mulje et oled TOSi fänn kes on vaadanud ühe osa uuest sarjast ja nüüd bashid seda. Uus BSG on poliitiliselt ebakorrektsem kui enamus sarju, mis TVs jooksevad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Kolm Jan 02, 2008 10:55 pm    Teema: Vasta viitega

Mingi pool esimesest hooajast ehk.
Kellaeg ei sobinud ja pärastpoole hakkas sisu pinda käima. Ada alles sai vaadatud pikk film "Razor" ja see oli küll ilge poliitiline saast. Eks vist sõltub, mida keegi poliitkorrektsuseks peab, aga mul hakkas süda läikima, kui nad kõik, käed südamel "So say we all" karjusid.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 03, 2008 2:14 pm    Teema: Vasta viitega

Jon Snow kirjutas:
Mingi pool esimesest hooajast ehk.
Kellaeg ei sobinud ja pärastpoole hakkas sisu pinda käima. Ada alles sai vaadatud pikk film "Razor" ja see oli küll ilge poliitiline saast. Eks vist sõltub, mida keegi poliitkorrektsuseks peab, aga mul hakkas süda läikima, kui nad kõik, käed südamel "So say we all" karjusid.


Kui sa oled vaadanud nii vähe, siis ära tule maha tegema BSG-d. Ma arvan ka seda, et sul jääb palju 'Razor'ist saamata, kui sa ei ole vähemalt teist hooaega näinud. Aga kui sulle hakkas sisu pinda käima esimese hooaja jooksul, siis mul on tunne et oled lihtsalt kangekaelne TOSi fänn.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jon Snow
Kommodoor


Liitunud: 3 Aug 2006
Postitusi: 164
Asukoht: Päälinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 03, 2008 2:40 pm    Teema: Vasta viitega

Ma pole kangekaelne TOSI fänn, mida iganes see tähendaks. Vana sarja vaatasin hiljaaegu üle puhtalt nostalgialaksu pärast, kusjuures teadsin väga hästi, et lapsepõlve asju pole suuremat mõtet üle vaadata, kui ei taha head muljet totaalselt rikkuda. Aga kui esimesed osad olidki natuke naljakad oma kummipükstes cylonite ja joonistatud mootorileekidega, siis pärast harjus ära ja lausprimitiivsused ei seganudki.
_________________
Lord Jon has spoken!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Veeb 13, 2011 12:00 pm    Teema: Vasta viitega

Sain ka lõpuks BSG vana versiooni läbi vaadatud ning olles juba kunagi varem mõnda osa saksa kanalite pealt vaadanud, siis avastasin uuesti, et tegemist on väga hea ja kvaliteetse sarjaga - muidugi oma aja kohta ja kuulub kindlasti raudvara hulka, mida peaks vaatama. Ma ei hakka siin vana versiooni võrdlema BSG uusversiooniga, sest põhimõtteliselt on need ikkagi nii erinevad kui öö ja päev, kuigi samas jällegi sarnased nagu Enterprise alguses ütles, aga see on ka loogiline, kuna viimase näol on tegemist siiski vana sarja uusversiooniga.

Eriefektid olid tõesti tasemel ja jätsid väga hea mulje. Muidugi olid teatud juhtudel süstikute ja hävitajate trajektoorid kahtlased, kuid kokkuvõttes jätsid siiski reaalse mulje ja kes seda sarja kunagi originaalis vaatas, siis kindlasti avaldasid need eriefektid kõigile suurt muljet. Mulle avaldas kõige enam muljet lõik, kus hävitajad lendasid lahingurivis kaamerast mööda (kas siis vasakult paremale või vastupidi) ja kaamera jälgis möödalendavaid hävitajaid paigalpositsioonilt - tekkis ruumiline efekt.

Tegelased on ka väga erinevad uusversioonist ning jätsid väga hea mulje - nendega ei oldud üle pingutatud ja kõik tundusid siiski jääma normaalsete inimeste tasemele. Kõige rohkem häiris mind ka Starbucki mänginud Dirk Benedict, sest põhimõtteliselt oli tegemist nagu Facemaniga A-Rühmast - no täpselt üks-ühele. Isegi selles osas, kus ta arvas, et leidis oma isa ja teised püüdsid rahulikult uurida selle isa tausta ja kui Starbuck sellest teada sai, siis tema reaktsioon oli täpselt samasugune, kui ühes A-Rühma osas, kus oli ka tegemist kaudunud isa leidmisega. Isegi tegelaste lapsepõlv oli samasugune - orvud, lastekodu ja siis sõjaväkke.... hm, ei tea, kas A-Rühma loojad kopeerisid Facemani tegelase Starbucki pealt maha ja siis ei olnudki kedagi teist loomulikumat näitlejat sellesse ossa, kui Benedict. Laughing

Ka minule avaldas kõige enam muljet Adamat mänginud Lorne Green oma rahulikkusega ja kindlameelsusega. Veidi häiris vast see, et tegelasena läks ta teinekord liiga lihtsalt kaasa teiste arvamusega ehk siis ta ei jätnud sellist karmikäelise juhi muljet, kuid võibolla oli see ka parem, sest andis talle juurde inimlikumat mõõdet.

Apollot mänginud Richard Hatch jättis ka hea mulje ning teda oli võimalik näha ka BSG uues versioonis, kus ta mängis Tom Zarekit, kes oli algselt terrorist, lastes õhku ühe valitsusehoone, mille eest pandi ta 20 aastaks trellide taha ja hiljem püüdis siis hiljem konkureerida Rosliniga presidendi kohale. Apollona oli ta isa, kes kaotas oma armastatu ja püüdis olla õiglane nõrgemate ja ebaõiglaselt koheldute suhtes - nii et tõeline kangelane ja eriti selliseid negatiivseid külgi ei tulegi ette selles tegelases.

Mulle meeldis väga ka Baltarit mänginud John Colicos, kuigi iseloomult oli ta nõrk, kuna temas tekkis väga tihti kõhklusi ja kahtlusi, kuigi Cylonite juures olles sai ta nagu enamvähem hakkama, kuigi ka seal olid omad hetked. Cylonid ise jätsid küll nigela mulje, kuna tegemist oli tõesti nagu läikivate kostüümidega amatöörnäitlejatega, sest ei jätnud mingit muljet, et tegemist oleks kasvõi vähegi mehaaniliste olevustega, v.a nende hääl. Eks see võis olla ka taotluslik ja tekitada vaatajas veidi hirmu, et kui kaugele võib tegelikult tehnoloogia areneda, kuid mind jah, see eriti ei liigutanud ja üldsegi ei pööratud Cylonitele sarjas väga palju tähelepanu ja nende roll jäi veidi tagaplaanile.

Sarjale üldiselt annaksin 8 puntki ja tegemist on kindlasti hea ajaviitega, mida tasub vaadata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group