Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Leitud on uus planeet?, mina nii ei arva
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 02, 2005 5:38 pm    Teema: Leitud on uus planeet?, mina nii ei arva Vasta viitega

Ühesõnaga, praeguseks teavad kõik, et teadlased on leidnud meie Päikesesüsteemis objekti, mis on 1.5 korda suurem kui Pluuto ning pooled neist tahavad seda nimetada planeediks number 10. Shocked

Mina vastan sellele üritusele järgmiselt: Ei, sest meie süsteemist on juba enne leitud hulgaliselt objekte, mis on olnud küll ainult natuke väiksemad kui Pluuto, kuid neid ole planeetideks nimetatud. Näitena võiks siis tuua mõnda aega tagasi avastatud 'kivimürakad' Sedna ja Quaoar, mida ei nimetatud planeetideks.
Astronomid on avastanud, et meie Päikesesüsteemi planeete ümbritseb Kuiperi vöö, milles on hulgaliselt Pluuto sarnaseid objekte ning arvatavasti 'planeet' Pluto ka nende hulka kuulub. Kokku on meie Päikesesüsteemist leitud 24 planetoidi, mille hulka kuuluvad siis ka tuntud 9 planeeti.

Mina pooldan järgmist teooriat: Pluuto kuulub Kuiperi vöösse, sest see ei sarane teiste planeetide orbiitidega ja ei ole seega planeet, vaid järjekordne planetoid ning ei vääri planeedi staatust.
Meie süsteemis on ja jääb 8 planeeti ja hetkel 16 planetoidi, mille hulka kuuluvad ka Pluuto, Sedna, Quaoar, äsja leitud planetoid ning ülejäänud 12 planetoidi.

Hiljuti leitud 'kivi' nimetamine planeediks oleks pehmelt öeldes absurdne, sest mis hea pärast on siis ülejäänud kivikehad viletsamad? Sedna ja Quaoar on ju Päikesele isegi lähemal kui äsja leitud planetoid.

Seega minu lahendus: 1. Võtta ka Pluutolt planeedi staatus ja panna ta Kuiperi vöö objektide hulka või 2. Öelda, et meie süsteemis on 24 planeeti.

Vastasel korral tekitaks need 10 planeeti uskumatult suurt segadust. Noor inimene tihtipeale ei teagi, et meie süsteemis peale planeetide ja kuude üldse midagi on ning suvaliselt mõne kivikeha planeediks nimetamine teeks tema jaoks asja ainult hullemaks.
Isegi 24 planeeti ütleks vähemalt ära meie Päikesesüsteemis olevate objektide arvu ning ei jätaks ruumi mingitele lambist võetud 'agadele'.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Teis Aug 02, 2005 6:17 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Aug 02, 2005 6:03 pm    Teema: Vasta viitega

Kus nüüd lajatas...

Ma olen täna vaidlemise tujus ja tahaks siin vastupidist seisukohta esindada. Et kõigepealt asjad selgeks teha, annan kohe definitsiooni selle kohta, mida ma planeediks või planeedi nimetust väärivaks taevakehaks pean:
"Planeet on taevakeha, mis tiirleb iseseisvalt ümber oma tähe, on piisavalt suur, et ta iseenda raskusjõu mõjul ümmargune oleks, ja on piisavalt väike, et tema sisemuses ei algaks termotuumareaktsioonid, s.t. ei muutuks täheks."
Veel võiks välja tuua, et planeedil võiks olla atmosfäär ning see on samuti olemas pea kõigil suurematel kehadel, olgugi, et Maa oma kõrval võrreldamatult hõredam.

Selle järgi on avastatud uus keha kahtlemata planeet, nii nagu seda on ka Quaoar ja Sedna. Kui me nüüd arvestame seda et Pluuto on juba inimeste teadvusse sööbinud planeedina, ja seda, et uus keha on Pluutost suurem, siis ei näe ma muud võimalust, kui et ka see planeediks klassifitseerida.
Tihti tuuakse Pluutolt planeedi nimetuse ära võtmiseks põhjenduseks see, et ta ei sarnane teiste Päikesesüsteemi planeetidega. Minu arvates on see väide juba põhimõtteliselt mõttetu, kuna ka Maa-tüüpi siseplaneetidel ja Jupiter-tüüpi gaasihiidudel on väga vähe ühist.
Muuseas, tegelikult peaks meie päikesesüsteemis juba ammu olema 10 planeeti, sest Marsi ja Jupiteri vahelises asteroidide vöös tiirlev suurim asteroid Ceres on samuti kerakujuline.

Tahaks esitada publikule küsimuse. Arvestades seda, et Päikesesüsteemi äärealad on veel suuresti läbi uurimata, siis on tegelikult tõenäoline, et kusagil kosmose sügavustes võib peituda mõni kauge taevakeha, mis on sama suur kui Merkuur, Marss või ehk isegi Maa. Mis me siis teeme? Kust läheb piir planeedi ja asteroidi vahel? Kas siis nimetame uue leitud keha planeediks või kõigest "mingiks mõttetuks objektiks kuskil kaugel". Ja kui see keha vääriks planeedi nime, olles samas koostiselt ja olemuselt täpselt samasugune, nagu Pluuto, Sedna, Quaoar ja veel suur hulk sarnaseid objekte, siis miks peaks me tema väiksematelt vendadelt ära võtma planeedi nimetuse au?

Kõigele vaatamata on selge, et probleem eksisteerib ja ei kao veel kuhugi. Teadusringkondades on juba pikka aega selle üle vaieldud ja ilmselt jätkub see ka edaspidi. Mina leian, et kõike ei saa võtta puhtteaduslikult seisukohalt, võttes arvesse seda, et nagu ma juba mainisin, on inimestes sügavalt juurdunud teadmine, et meil on juba 9 planeeti ja nüüd siis seda arvu kahandada... ?

Pakuks omalt poolt ühe kompromissklassifikatsiooni:
1)Siseplaneedid (Merkuur, Veenus, Maa, Marss, Ceres)
2)Hiidplaneedid (Jupiter, Saturn, Uraan, Neptuun)
3)Välisplaneedid (Pluuto, Quaoar, Sedna jm)

Mida rohkem, seda uhkem.
2003 UB313 planeediks!
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 02, 2005 6:27 pm    Teema: Vasta viitega

@Enterprise: Ok, sinu kompromiss on väga kaval ja rahuldaks mõnes mõttes mõlemaid pooli, kuid siiski on üks väike probleem...

Uute planeetide panemine kolme klassi, sealjuures liites tuntud planeedid kokku mingite uute moodustistega, tekitaks ju veel rohkem segadust.
Kas ei oleks juba kergem jätta kaheksa või ka siis üheksa planeeti rahule ja nimetada ülejäänud lihtsalt välisplaneetideks?

Me ei leia, et vana ja uue puder mõjuks eriti kosutavalt. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Aug 02, 2005 6:38 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
@Enterprise: Ok, sinu kompromiss on väga kaval ja rahuldaks mõnes mõttes mõlemaid pooli, kuid siiski on üks väike probleem...

Uute planeetide panemine kolme klassi, sealjuures liites tuntud planeedid kokku mingite uute moodustistega, tekitaks ju veel rohkem segadust.
Kas ei oleks juba kergem jätta kaheksa või ka siis üheksa planeeti rahule ja nimetada ülejäänud lihtsalt välisplaneetideks?

Me ei leia, et vana ja uue puder mõjuks eriti kosutavalt. Razz


Oma arust ei liitnud ma tuntud planeete kokku mingite uute moodustistega.
Hiidplaneete on alati hiidplaneetidena käsitletud ja ma olen üsna kindel, et selliseid meie päikesesüsteemis rohkem pole. Selle aja peale oleks nad juba leitud.
Siseplaneedid ei ole ka mingi uus klassifikatsioon, lihtsalt seni on nendena käsitletud Merkuuri, Veenust, Maad ja Marssi. Mina lisasin arvestades oma tõekspidamisi neile kõigest Cerese.
Klassifikatsiooni mõte oligi leida koht Pluutole, sest seni on ta olnud the odd one out. Nii oleks Pluutole ja teistele kindlustatud planeedi nimetus, seda samas omas eraldi klassis.

Muidugi kogu selle debati juures tuleks meeles pidada, et reaalsust, s.t. nende objektide olemasolu me muuta ei saa. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 02, 2005 6:43 pm    Teema: Vasta viitega

Nunii, selge, väga hästi lahti seletatud, seda ma ootasingi. Smile

Isiklikult jään siiski arvamuse juurde, et kõige kergem oleks luua kaks klassi: 1. Planeedid 2. Planetoidid (sisaldab Pluutot), kuid see on minu isiklik arvamus. Lähtun just sellest, et mida lihtsam, seda parem ja loogilisem.

@Enterprise: Peame nõustuma mitte täielikult nõustuma, meil on oma kindlad seisukohad. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Teis Aug 02, 2005 10:50 pm    Teema: Vasta viitega

Pean tõdema, et mul oli väga huvitav teie tõekspidamisi lugeda Smile Kõik oli ilusti ja kenasti lahti seletadud.

Samas on mul ka omad tõekspidamised. Seoses uue taevakeha leidmisega meie päikesesüsteemis usun mina, et on 10 planeeti ja loomulikult kuulub Pluuto sinna hulka Wink Enterprise'i nimetatud Cerese ei kuulu sinna hulka.
Enterprise kirjutas:
Muuseas, tegelikult peaks meie päikesesüsteemis juba ammu olema 10 planeeti, sest Marsi ja Jupiteri vahelises asteroidide vöös tiirlev suurim asteroid Ceres on samuti kerakujuline.
Aga kas ta on sama kerakujuline nagu Pluuto või Merkur Question Kui ei, siis jään oma seisukohale kindlaks ja nimetama teda planetoidiks, kui ja, siis olen nõus oma seisukohta ümber mõtlema Smile

Oma planeetide määramis pulgaks oleks vist parem öelda, et kui on atmosfäär, siis on planeet Smile

Olen näinud pilte uuest 10. planeedist ja seal oli minu arvates küll kera kujuline planeet Exclamation Ja pealegi, mis seal rakset peaks olema 10 meelde jätta kui me oleme 9'ga juba harjunud (vähemalt suurem osa) ja samas me jätame igasuguseid nimesid meelde. Siis ei tohiks eriliselt raske olla, et jätta veel üks planeeti meelde mis on suurem kui planeet Pluuto.
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Aug 02, 2005 10:58 pm    Teema: Vasta viitega

Hunky kirjutas:
Enterprise kirjutas:
Muuseas, tegelikult peaks meie päikesesüsteemis juba ammu olema 10 planeeti, sest Marsi ja Jupiteri vahelises asteroidide vöös tiirlev suurim asteroid Ceres on samuti kerakujuline.
Aga kas ta on sama kerakujuline nagu Pluuto või Merkur Question Kui ei, siis jään oma seisukohale kindlaks ja nimetama teda planetoidiks, kui ja, siis olen nõus oma seisukohta ümber mõtlema Smile


Ceres on peaaegu täiesti kerakujuline, minu jaoks piisavalt, et teda planeediks pidada, arvestades ka seda, et teistest asteroididest on ta oluliselt suurem.
Wikipedia (ma tean, et see pole kõige usaldusväärsem allikas) andmetel: There are some indications that the Cererian surface is warm and that it may have a weak atmosphere and frost.
Pilt ka: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/7/79/1_ceres.png
See, et Ceres planeediks nimetataks, on tegelikult minu ammune salaunistus btw. Very Happy


Tegelikult mõelge, kui lihtne oleks kõik, kui poleks Pluutot. Very Happy Tänapäeval ei hakkaks keegi Neptuuni orbiidi tagant avastatud kremplit planeetideks nimetama. Aga Pluuto on olemas and we have to deal with it. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Teis Aug 02, 2005 11:16 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Ceres on peaaegu täiesti kerakujuline, minu jaoks piisavalt, et teda planeediks pidada, arvestades ka seda, et teistest asteroididest on ta oluliselt suurem.
Wikipedia (ma tean, et see pole kõige usaldusväärsem allikas) andmetel: There are some indications that the Cererian surface is warm and that it may have a weak atmosphere and frost.
Pilt ka: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/7/79/1_ceres.png
See, et Ceres planeediks nimetataks, on tegelikult minu ammune salaunistus btw. Very Happy

Ma arvan, et jään oma seisikohale, seoses Ceres'iga, nii kauaks kuni pole Ceres'i orbiidilt pilte näinud, juhul kui see ülde võimalik on, aga nagu siin lugesin, selles vöös peaks see problemaatiline olema Razz
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Aug 03, 2005 8:17 am    Teema: Vasta viitega

Esiteks tahaksin õnnitleda teid suurepärase debati puhul!
Vaidlustes sünnib tõde Wink .

Mina isiklikult ei pea ei Sednat ega Ceres't planeediks, küll on aga planeet äsja avastatud objekt. Kuigi esmakordselt selle üle pikemalt järele mõeldes tõusis minu jaoks probleemiks kaugus. 280 aasta pärast on ta meile niisama kaugel nagu Neptuun, praegu on ta kaugus Maa suhtes haripunktis. Suurem kui Pluuto ja niivõrd kaugel. Sellele vastu - kust jookseb Päikesesüsteemi piir? Sest põhimõtteliselt on ta pea 300 aasta pärast meie Päikesesüsteemis "sees". Nii et see argument langes ära. Nüüd jäi üle ainult unistavaks muutuda ja puhtteaduslikult mõelda - kes teab, mida uustulnukal meile rääkida on Cool . Uus ja huvitav planeet.

Teiste kerakujuliste objektidega vahelolevates asteroidivöödes arvestada ei tuleks. Kuigi see asi on algusest peale tiba valesti majandatud, ei saa siiski nii radikaalset muutust järsku läbi viia ei saa, et Päikesesüsteemi planeetide arvu mitme võrra kasvatada või kahandada. Ma pakun, et juba kümne planeediga harjumine võtab aega - ja seda loomulikult kui ta ikkagi ametlikult kümnendaks planeediks kuulutatakse.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 03, 2005 9:28 am    Teema: Vasta viitega

Kooli ajal pidin tegema referaadi teemal "Sedna" ja seal jõudsin järeldusele, et kui Sednat ei loeta planeediks, siis pole ka Pluuto planeet (andmed NASAst). Teadlased pole ise ka täiesti ühel nõul planeedi definitsiooni osas. NASA andmetel pole Sedna Kuiperi vöö objekt, sest tema orbiit on selleks liiga ovaalne... Seda uut planeet (kusagil vist oli nimeks pandud Santas little helper, või Simpsonid mõjutavad liialt:P) loeks mina küll planeediks juhul, kui tema orbiit on "klassikaline" ja mitte niii piklik kui Sednal (ümber Päikese 10500 aastat Shocked )
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Kolm Aug 03, 2005 11:23 am    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Teadlased pole ise ka täiesti ühel nõul planeedi definitsiooni osas.

Ma arvan, et see oleks nagu üks mõistlikumaid definitsioone Smile
Tsiteerin::
"Planeet on taevakeha, mis tiirleb iseseisvalt ümber oma tähe, on piisavalt suur, et ta iseenda raskusjõu mõjul ümmargune oleks, ja on piisavalt väike, et tema sisemuses ei algaks termotuumareaktsioonid, s.t. ei muutuks täheks."


Huvitav, kui teadlased said teada, et planeedil võtab aeg 10 500 aastat päiksele tiiru peale tegemiseks, siis kas nad on ka võimelised teada saama milline orbiit tal täpselt on. Tuginedes Wendelh'i sõnadele:
Tsiteerin::
Sest põhimõtteliselt on ta pea 300 aasta pärast meie Päikesesüsteemis "sees".
Mul selle tekstiga tekkisid sellised mõtted nagu võib juhtuda mingi kokkupõrge teise planeediga. Ei pea just Maaga olema, aga isegi kui mõne teise planeediga see juhtuib kannab see kaasa mingeid mõjusid. Arvestada tuleb ka sellega, et läks 3 aastat selleks, et näha liikumist ja öelda: "Tegu on meie päikesesüsteemis oleva obiektiga". Täpsemate uuringute kohal öeldi, et on planeet.
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Kolm Aug 03, 2005 4:26 pm    Teema: Vasta viitega

Sügavalt pseudoprobleem, kas panna ühte lahtrisse või teisse, eriti mis puutub "vajadust" Pluutolt planeedistaatus ära võtta. Sisuliselt midagi ei muutu. 2003 UB313 orbiit.

Teine huvitav taevakeha on 2003 EL61. See on küll Pluutost väiksem, aga sellel on väidetavalt ka kaaslane (kuu) nagu Pluutolgi. 2003 EL61 orbiit.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Aug 13, 2005 4:53 pm    Teema: Vasta viitega

Tänases Postimehes on siis artikkel samal teemal:

Pluuto kõigutab päikesesüsteemi tõdesid
http://www.postimees.ee/130805/esileht/valisuudised/174092.php
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 2:04 pm    Teema: Vasta viitega

Varsti leiab see küsimus lahenduse:

http://ajaviide.delfi.ee/news/teadus/article.php?id=13552180


http://www.livescience.com/blogs/author/robbritt

Selle blogi järgi paistab, et tõesti jaotatakse taevakehad kolme klassi: Maa-tüüpi planeedid, hiidplaneedid ja siis see kolmas klass, mis algab Pluutoga.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 6:09 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
...siis see kolmas klass, mis algab Pluutoga.



Mis nende nimeks saab ? Kah-planeedid?
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Aug 15, 2006 9:43 pm    Teema: Vasta viitega

Nimetust pole veel otsustatud, osundatud on nimele kääbusplaneedid (dwarf-planets).


http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=5631291

Selles artiklis mainitakse, et selle ettepaneku läbimineku korral võib ka Ceres saada planeedi staatuse. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Aug 16, 2006 11:36 am    Teema: Vasta viitega

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/4795755.stm
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Aug 24, 2006 6:23 pm    Teema: Vasta viitega

Vastupidiselt varem levitatud ettepanekule ei jäänu Pluuto tänasel hääletusel siiski planeediks:
http://www.space.com/scienceastronomy/060824_planet_definition.html
http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/5282440.stm
http://ajaviide.delfi.ee/news/teadus/article.php?id=13660173
http://www.epl.ee/artikkel/352042

Mina olen selles otsuses küll sügavalt pettunud; puuduvad igasugused teaduslikud põhjendused Pluutolt planeedistaatuse ära võtmiseks. Pastakast välja imetud põhjendused nagu ekstsentriline orbiit ei lähe siinjuures arvesse. Tegu on selgelt emotsioonidel, mitte teadusel põhineva otsusega.

Häbi, IAU. Evil or Very Mad
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 24, 2006 8:14 pm    Teema: Vasta viitega

Väga hea, olen rahul.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 24, 2006 8:23 pm    Teema: Vasta viitega

Olen ka pigem otsuse poolt. Kuhugi tuleb piir tõmmata.. .
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group