Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ulmefoorumi tutvustus

 
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Teadaanded ja Tagasiside
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3239
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Okt 13, 2013 9:41 pm    Teema: Ulmefoorumi tutvustus Vasta viitega

Tere tulemast Ulmefoorumi kasutajaks!

Käesoleva teema eesmärgiks on tutvustada Ulmefoorumit uutele kasutajatele. Aitamaks foorumis orienteeruda, on alljärgnevalt selgitatud Ulmefoorumi ajalugu ja kontseptsiooni, kirjeldatud sektsioonide ja alamfoorumite jaotust ning erinevate alamfoorumite sisu.

Esiteks lühidalt Ulmefoorumi saamisloost. Ulmefoorum asutati 2004. aasta novembris ning selle eesmärgiks oli luua Eesti internetimaastikul koht laiapõhjaliseks diskussiooniks ulmevaldkonda kuuluvate filmide, telesarjade ja kirjandusteoste üle. Konkreetsemalt on foorum olnud keskendunud rohkem ulme alam¾anri teadusliku fantastika (sci-fi) alla kuuluvale visuaalsele meediale (s.t. filmid ja telesarjad). Fantaasia- ja õudus¾anrile ning kirjandusele on proportsionaalselt jäänud vähem ruumi ning selle põhjused on lühidalt alljärgnevad. Esiteks on Ulmefoorum välja kasvanud varasemast Star Treki ning seejärel ulmefilme ja –sarju laiemalt käsitlenud foorumist, mistõttu on Ulmefoorumi juhtkonna jaoks alati olnud oluline kindlustada Star Treki temaatikale koht eestikeelses internetiruumis. Teiseks oli Ulmefoorumi loomise ajal Eestis juba mitu foorumit, mille sisuks olid peamiselt arutelud fantaasia¾anrisse kuuluvate kirjandusteoste (Tolkien, Rowling jms) üle, mistõttu ei saanud pidada vajalikuks ega võimalikuks veel ühe suures osas kattuva sisuga foorumi loomist. Seejuures märgime, et arutelud fantaasia- ja õudus¾anrisse kuuluvate kirjandusteoste ning filmide ja sarjade üle on eeltoodule vaatamata Ulmefoorumis väga teretulnud.

Järgnevatelt tutvustame ja selgitame Ulmefoorumi struktuuri. Praegusel hetkel koosneb Ulmefoorum kuuest eraldi sektsioonist, mis omakorda jaotuvad veel temaatiliselt kitsamateks alamfoorumiteks.

Esimeseks sektsiooniks on „Foorumi Info“, milles olev alamfoorum „Teadaanded ja Tagasiside“ on ette nähtud eeskätt Ulmefoorumi kasutajate teavitamiseks olulisest Ulmefoorumit puudutavast infost, sisaldades muuhulgas näiteks Ulmefoorumi kodukorda ja käesolevat foorumi tutvustust. Teiseks kõnealuse alamfoorumi peamiseks eesmärgiks on anda kasutajatele võimalus anda administratsioonile tagasisidet võimalikest probleemidest foorumi kasutamisel, esitada küsimusi foorumi kohta ning teha ettepanekuid foorumi arendamiseks.

Teiseks sektsiooniks on „Loomingunurk“, mis sisaldab alamfoorumeid „Ulmekirjandus“ ja „Mõtiskluste Planeet“.
• Alamfoorum „Ulmekirjandus“ peaks sisaldama eeskätt ulmekirjandusealaseid teemasid, milleks võivad näitlikult olla nii erinevate romaanide, lühijuttude, koomiksite jms arvustused kui ka näiteks arutelud ulmekirjanduse autorite loomingu üle laiemalt.
• Alamfoorumi „Mõtiskluste Planeet“ eesmärgiks on pakkuda kohta erinevatele sisukatele ja soovitavalt, kuid mitte tingimata, ulmega seotud aruteludele ning muudele sügavamatele ja mõtlemapanevatele teemadele. Samuti on „Mõtiskluste Planeet“ kohaks, kuhu on kasutajatel võimalus postitada omaloomingut ja korraldada erinevaid foorumimänge, milleks võivad olla näiteks küsimuste mängud, järjejutud või rollimängud (rpg-d).

Kolmas sektsioon „Visuaalne Meedia“ sisaldab endas alamfoorumeid „Ulmefilmid“, „Ulmesarjad“, „Star Wars“ ja „Ulme Arvutimängud“.
• Alamfoorum „Ulmefilmid“ on peamiselt ette nähtud konkreetsete ulmefilmide, s.t. teadusliku fantastika (sci-fi), fantaasia- ja õudusfilmide, üle diskuteerimiseks ja arvustamiseks, aga ka laiemalt ulmefilmidest vestlemiseks (näiteks võrdlused ja Ulmefoorumi kasutajate eelistused ¾anrite osas). Juhime tähelepanu, et teemad, mis puudutavad ulmefilme, millel on eraldi alamfoorum (s.t. Star Wars, Star Trek ja Stargate), tuleb püstitada neile vastavates alamfoorumites.
• Alamfoorum „Ulmesarjad“ on ette nähtud erinevate konkreetsete ulme¾anrisse kuuluvate telesarjade üle arutamiseks ning üldisemateks telesarju puudutavateks teemadeks. Sarnaselt eelnimetatud alamfoorumile „Ulmefilmid“ märgime siinkohal, et Star Warsi, Star Treki ja Stargate’i sarju puuduvatad teemad tuleb püstitada neile vastavates alamfoorumites.
• Alamfoorum „Star Wars“ ehk Tähesõdade alamfoorum sisaldab endas kõiki Star Warsi teemalisi arutelusid, mis tulenevalt Tähesõdade frantsiisi puudutava erineva materjali (filmid, sarjad, mängud, kirjandus) rohkusest on suunatud iseseisvasse alamfoorumisse eraldi teistest ulmefilmidest ja –sarjadest.
• Alamfoorum „Ulme Arvutimängud“ sisaldab teemasid ulme¾anrisse kuuluvate arvuti- ja videomängude kohta, välja arvatud Star Warsi, Star Treki ja Stargate’i-teemalised mängud, mille üle toimuvad arutelud neile vastavates alamfoorumites.

Neljas sektsioon „Star Trek“ koosneb kolmest alamfoorumist, milleks on „Star Trek Sarjad“, „Star Trek Filmid“ ja „Ten Forward“.
• Alamfoorum „Star Trek Sarjad“ on mõeldud eeskätt Star Treki sarjade episoodide üle diskuteerimiseks.
• Alamfoorumi „Star Trek Filmid“ sisuks on arvustused ja vestlused erinevate Star Treki filmide teemadel.
• Alamfoorum „Ten Forward“, mis on oma nime saanud tähelaeval Enterprise asunud salongi järgi, sisaldab erinevalt kahest eelnimetatud alamfoorumist üldisemaid Star Treki teemasid, mis võivad muuhulgas hõlmata mänge, kirjandust ja huumorit, aga näiteks ka vestlusi Star Treki filmides ja sarjades kasutatud tehnoloogiast või neis mänginud näitlejatest.
Nagu eelpool viidatud, on Ulmefoorumi juured eestikeelses Star Treki foorumis, mistõttu on Star Trekile Ulmefoorumis pühendatud terve sektsioon. Kuigi Star Treki alamfoorumid ei ole sisalda väga suurt hulka postitusi, on nendes olev teemade hulk ja Star Treki universumit puudutav temaatika siiski sedavõrd lai, et nende alamfoorumite edasine liitmine või muude alamfoorumitega ühendamine ei ole mõistlik.

Viies sektsioon „Stargate“ ehk Tähevärav kooneb kahest alamfoorumist, millest esimene on „Stargate Sarjad“ ja teine „Briefing Room“.
• Sarnaselt eelnimetatud Star Treki sektsioonile on alamfoorumi „Stargate Sarjad“ sisuks peamiselt Tähevärava sarjade episoodide arutelud.
• Alamfoorum „Briefing Room“ sisaldab endas üldisemaid Tähevärava-teemalisi arutelusid, milleks võivad olla näiteks mängud, kirjandus ja tehnoloogia, aga ka Tähevärava sarjadega samasse kaanonisse mitte kuuluvad filmid.
Märgime, et arutelud Tähevärava sarjade episoodide üle on moodustanud märkimisväärse osa Ulmefoorumi ajaloost ja samuti foorumis olevate postituste hulgast, mistõttu on Tähevärava frantsiisile pühendatud endiselt kaks alamfoorumit ning praegusel hetkel puudub kavatsus ja vajadus neid liita ning ühendada teiste alamfoorumitega.

Kuues sektsioon „Üldine Arutelu“ sisaldab endas alamfoorumeid „Uudiseid Laiast Maailmast“, „Galaktiline Turg“ ja „Vaba Arutelu“.
• Alamfoorum „Uudiseid Laiast Maailmast“ sisaldab erinevaid uudiseid, milleks võivad muuhulgas olla näiteks teadusuudised, uudised kosmoseuurimise kohta, aga ka kõik muud teated ulmevaldkonnaga seonduvast, mis ei sobi oma sisult teistesse temaatilistesse alamfoorumitesse.
• Alamfoorum „Galaktiline Turg“ annab kasutajatele võimaluse edastada teateid soovist ulme¾anrisse kuuluvat materjali osta või müüa, aga ka anda teistele kasutajatele teada näiteks uutest või soodsatest pakkumistest, mida on tähele pandud.
• Alamfoorumi „Vaba Arutelu“ sisuks on, nagu nimestki tuleneb, kõik teemad, millest kasutajad soovivad rääkida, kuid mis ei seondu ulme¾anriga – muuhulgas võib see tähendada teemasid poliitikast, maitse-eelistustest, aruteludest ulme¾anrisse mitte kuuluvate kirjandusteoste, filmide ja telesarjade teemadel jne.

Selgitame, et sektsioonide ja alamfoorumite hulk võib vastavalt vajadusele muutuda. Kui selgub, et mõne alamfoorumi iseseisvana pidamine ei ole enam õigustatud, liidetakse selle sisu mõne teise alamfoorumiga. Kui selgub, et mõnel teemal on aga hulgaliselt arutelusid, siis on võimalik luua selleks otstarbeks uus alamfoorum. Sellistest muudatustest annab Ulmefoorumi administratsioon teada alamfoorumis „Teadaanded ja Tagasiside“. Märgime, et samas alamfoorumis on ka kasutajatel endil võimalik sellesisulisi ettepanekuid teha.

Mõnusat foorumi kasutamist!
Administratsioon
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Ulmefoorum.eu -> Teadaanded ja Tagasiside Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group