Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ettepanekud foorumi arendamiseks
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Teadaanded ja Tagasiside
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Apr 26, 2006 7:20 pm    Teema: Ettepanekud foorumi arendamiseks Vasta viitega

Kuna foorumiliikmed on meil üldiselt tagasihoidlikud ja ei avalda eriti arvamust ega soove foorumi osas, siis mõtlesin teha teema, kuhu kõik võiksid oma ettepanekud või mõtted Ulmefoorumi kohta kirja panna, ilma, et peaks selleks kindlasti uut teemat tegema.

Niisiis, üks korralik brainstorm, palun. Smile

Ja et julgustada inimesi sõna võtma, siis teen otsa lahti mõttega, et alafoorumi "Fännide Looming" võiks kuidagi ümber nimetada, näiteks "Omalooming" või midagi sellist, sest see piirab temaatika ainult mingite teiste allikate põhjal kirjutatud lugudele ja võib jätta mulje, et originaalset omaloomingut ei saakski postitada. Smile

Ütlen kohe ette ära, et kõiki ettepanekuid ja soovitusi me kindlasti arvesse võtta ega täide viia ei saa, aga konstruktiivsed ettepanekud võivad lõpuks leida tee praktikasse. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Apr 26, 2006 8:41 pm    Teema: Vasta viitega

Olen seda ka eelnevalt kirja pannud - minu arvates on liiga palju alafoorume. Näiteks "Babylon 5" on jaotatud "Babylon 5 & Crusade" ja "Zocalo". Mis neil vahet on? Parem olla üks B5.

Ning "Raamatunurk" võiks üheks alafoorumiks olla. Pole mõtet liiga palju tükeldada, eriti veel kui postitusi palju pole. Kasvõi "Fantaasia" ja "Õudus" kokku viia, nagu filmide alafoorumi puhul tehtud on. Need 3 on väga tihedalt seotud ¾anrid.

Saan aru, kui ulme ja fantaasia/õudus filmifoorumid lahus tahetakse hoida. Mina paneksin nad kokku, kuid see pole suur probleem. Minu põhjendus nende ühendamiseks: kui on alafoorum nimega "Ulmesarjad", kus käsitletakse nii ulmet, fantaasiat kui ka õudust, siis miks ei võiks olla üldine "Ulmefilmide" alafoorum. Eriti veel kui ulmefilme või fantaasiafilme peab tikutulega otsima. Ja kuhu alla lähevad nn. superkangelase filmid? Lahterdamine on raske tegevus, ja sageli mõtetu.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Apr 26, 2006 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Olen seda ka eelnevalt kirja pannud - minu arvates on liiga palju alafoorume. Näiteks "Babylon 5" on jaotatud "Babylon 5 & Crusade" ja "Zocalo". Mis neil vahet on? Parem olla üks B5.

Ning "Raamatunurk" võiks üheks alafoorumiks olla. Pole mõtet liiga palju tükeldada, eriti veel kui postitusi palju pole. Kasvõi "Fantaasia" ja "Õudus" kokku viia, nagu filmide alafoorumi puhul tehtud on. Need 3 on väga tihedalt seotud ¾anrid.

Saan aru, kui ulme ja fantaasia/õudus filmifoorumid lahus tahetakse hoida. Mina paneksin nad kokku, kuid see pole suur probleem. Minu põhjendus nende ühendamiseks: kui on alafoorum nimega "Ulmesarjad", kus käsitletakse nii ulmet, fantaasiat kui ka õudust, siis miks ei võiks olla üldine "Ulmefilmide" alafoorum. Eriti veel kui ulmefilme või fantaasiafilme peab tikutulega otsima. Ja kuhu alla lähevad nn. superkangelase filmid? Lahterdamine on raske tegevus, ja sageli mõtetu.



"Babylon 5" ja "Zocalo" pärinevad veel foorumi alguspäevilt ja tegelikult isegi meie eelkäijalt foorumilt nimega Ulmeparadiis. Põhjus, miks tegime kaks erinevat foorumit, oli selles, et siis oli meil veel helesinine unistus, et kord hakatakse B5'e uuesti televisioonis näitama ja siis saab seal korraldada episoodide arutelu. Seda pole aga siiamaani sündinud ja lähiajal ilmselt ei juhtu ka, nii et nõustun ettepanekuga need liita. Vähemalt mõneks ajaks, sest kui juhtub, et B5 uuesti ekraanile tuleb, saab ju foorumid jälle lahutada.

"Raamatunurk" on, nagu ma juba kuskil mainisin, meil keerulise ajalooga. Alguses oligi see kõigest üks alafoorum, kuid mõningate liikmete soovil sai see tükkideks jaotatud, sest nende arvates ei olnud raamatutele muidu piisavalt tähelepanu pööratud. Iseenesest pooldan ühendamist.

"Sci-Fi Filmid" ja "Fantaasia- ja Õudusfilmid" on eraldi jälle foorumi algse sci-fi suunitluse tõttu, mispärast tahtsime neid ¾anre lahus hoida. Arvestades niigi vähest aktiivsust, ei oleks ehk tõesti halb mõte needki omavahel liita, kuid sellesse ideesse suhtun pakututest kõige skeptilisemalt, sest minu arvates ei saa eriti hästi ühte grupeerida filme nagu "Saw" ja "2001: A Space Odyssey".

Kindlasti kaalume neid ettepanekuid, ehk leiab mõni õige pea ka täideviimist. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Apr 26, 2006 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
sest minu arvates ei saa eriti hästi ühte grupeerida filme nagu "Saw" ja "2001: A Space Odyssey".

njah, selles on sul õigus.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Apr 26, 2006 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Üks asi veel. Alafoorum "Mõtiskluste Planeet", kus kirjelduses on kirjas "Siia palume postitada kõik oma ulmelised mõtted". Sõna "ulmelised" võiks ära muuta. Juba praegu pole seal kõik mõtisklused puhtalt ulmealased. Kõike rohkem filosoofilist ja sügavamat ei kõlba "Vaba Arutelu" alla ka panna.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Apr 26, 2006 9:19 pm    Teema: Vasta viitega

Raamatunurgas ühendasime fantaasia- ja õuduskirjanduse ära, sest mõtlesime, et tänasida toimetusi ära viska homse varna. Ülejäänud muutused on administratsiooni poolt kaalumisel. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 26, 2006 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mina olen selle poolt, et alafoorumite killustatust veelgi vähendada. Samas tuleb tõdeda, et mitmel juhul ei ole teemade kokkuviimine lihtsalt võimalik, sest see võiks endaga kaasa tuua tõelise segaduse.
Kuigi näiteks Star Treki fänne on meil hetkel vähe, oleks selle alafoorumite koomale tõmbamine väga keeruline ja võiks teha olukorra hoopis halvemaks, mitte paremaks.

Soovitan samuti kõigil vabalt oma arvamust avaldada ja äkki tuleb kellelgi väga hea idee foorumi edasiseks korrastamiseks. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 26, 2006 9:47 pm    Teema: Vasta viitega

Raamatufoorumite kokkuviimine käib küll, aga Sci-fi Filmide ja Fantaasia- & Õudusefilmide liitmine ei sobi mitte.
Ja natuke norimist: miks teil on mõnes alafoorumi nimes "ulme" (Ulme Arvutimängud, Ulmesarjad), teistes aga "sci-fi" (Sci-fi kirjandus, Sci-fi Filmid). Sci-fi on teaduslik ulme, aga ma usun, et sci-fi all mõistame ka lihtsalt ulmet. Samas eestikeelse mõiste "ulme" alla käib nii fantaasia, teaduslik fantastika, kui ka õudus. Ma ei oska öelda kumb see parem sõna on, aga oleks tore valida üks kindel.

Alafoorumites urgitsedes avastasin ka RPG & Jutustamine alafoorumi. Mainiks siin, et keegi võiks seal sõna võtta. Äkki mõni uus RPG? Samuti võiks minu meelest täitsa põnevat juttu jätkata. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Apr 26, 2006 9:56 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:
Raamatufoorumite kokkuviimine käib küll, aga Sci-fi Filmide ja Fantaasia- & Õudusefilmide liitmine ei sobi mitte.
Ja natuke norimist: miks teil on mõnes alafoorumi nimes "ulme" (Ulme Arvutimängud, Ulmesarjad), teistes aga "sci-fi" (Sci-fi kirjandus, Sci-fi Filmid). Sci-fi on teaduslik ulme, aga ma usun, et sci-fi all mõistame ka lihtsalt ulmet. Samas eestikeelse mõiste "ulme" alla käib nii fantaasia, teaduslik fantastika, kui ka õudus. Ma ei oska öelda kumb see parem sõna on, aga oleks tore valida üks kindel.

Alafoorumites urgitsedes avastasin ka RPG & Jutustamine alafoorumi. Mainiks siin, et keegi võiks seal sõna võtta. Äkki mõni uus RPG? Samuti võiks minu meelest täitsa põnevat juttu jätkata. Smile


Oleme siiski üritanud lähtuda printsiibist, et "ulme" ja "sci-fi (teaduslik fantastika)" on kaks eri asja, sest kui näiteks kirjutada alafoorumi nimeks "Sci-Fi sarjad", siis jääksid fantaasia- ja õudussarjad ju välja. Sama lugu on arvutimängude alafoorumiga.
Raamatute osas on jälle need kolm ¾anri eraldatud ja seal ei saaks kirjutada näiteks "ulme-, õudus- ja fantaasiakirjandus".


"RPG & Jutustamine" on tõepoolest vaeslapse ossa jäänud, sest näiteks minu endal pole olnud erilist viitsimist seal midagi teha ja see pooleliolev jutt on kena küll, aga et mina olin alles eelviimane jutustaja, ei tahaks nagu seda ka päriselt kaaperdada. Samas, uutele tulijatele on see jutt ehk juba liiga pikaks ja detailseks läinud. Razz Ei oska hetkel head lahendust pakkuda.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Apr 26, 2006 10:25 pm    Teema: Vasta viitega

Mul oli mõni aeg tagasi viitsimist see läbi lugeda ja teemat jätkata. Ega tegelikult muud valikut polegi, kui et kellelgi on vaba aega rohkem, kui seda kasutada mõistab.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 26, 2006 10:32 pm    Teema: Vasta viitega

Kui mingi uus inimene seda kõnealust juttu vahepeal ei jätka, siis võimaluse korral üritan seda ise lähitulevikus edasi kirjutada. Enne lihtsalt lootsin, et äkki tuleb veel uusi inimesi juurde, aga seda oleks vist foorumi väikest aktiivsust arvestades palju tahta. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Apr 27, 2006 8:15 pm    Teema: Vasta viitega

Eks ma lähipäevil mäkerdan mingisuguse RPG või jutu kokku. Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 15, 2007 8:28 pm    Teema: Vasta viitega

Ma uurisin pealehe teiste sarjade nimekirja ja mõtlesin natukene Think
Äkki võiks sinna nimekirja lisada veel sellised toredad sarjad nagu VR-5 ja Total Recall 2070, mis oleksid võinud välja tulla pikemad, kui nad tegelikult on.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Jan 15, 2007 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

Artzz kirjutas:
Ma uurisin pealehe teiste sarjade nimekirja ja mõtlesin natukene Think
Äkki võiks sinna nimekirja lisada veel sellised toredad sarjad nagu VR-5 ja Total Recall 2070, mis oleksid võinud välja tulla pikemad, kui nad tegelikult on.


Täiendamine on loomulikult plaanis; lisame sarju siis, kui tutvustused valmis saame, kuid ajapuudusel see väga ruttu ei juhtu. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Jan 15, 2007 8:43 pm    Teema: Vasta viitega

Üldiselt on meil kõigil alati aega vähe. Te (juhtkond) võiksite esilehele ka mingi üleskutse panna, et kirjutage sarja tuvustus meile. Kindlasti mõned oleksid nõus.

AlienX kirjutas:
Eks ma lähipäevil mäkerdan mingisuguse RPG või jutu kokku. Smile

RPG on vist ammu plaanis, kuskil oli teema ka.

Ah siin! Ja sa ise tegid selle ka. Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 15, 2007 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

Mul jäi SG1 episoodide tutvustus pooleli, B5 oma lõpetasin vist ära. Ei mäletagi enam, ajapuudus lihtsalt...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Jan 15, 2007 11:06 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:
Üldiselt on meil kõigil alati aega vähe. Te (juhtkond) võiksite esilehele ka mingi üleskutse panna, et kirjutage sarja tuvustus meile. Kindlasti mõned oleksid nõus.

AlienX kirjutas:
Eks ma lähipäevil mäkerdan mingisuguse RPG või jutu kokku. Smile

RPG on vist ammu plaanis, kuskil oli teema ka.

Ah siin! Ja sa ise tegid selle ka. Razz


Ahjaa, see täiesti meelest läinud. Mingi Stargate paroodia võiks teha, et inimesed on Juustuviinerid ja Goau'ldid Kurjad Pelmeeniisandad. Laughing
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 15, 2007 11:43 pm    Teema: Vasta viitega

Nagu ka foorumi uudistes teataud sai, plaanimine suvel pealehega jälle tõsisemalt tegelema hakata ning kindlasti tuleb juurde ka palju uusi sarjade tutvustusi. Praeguse kiire aja tõttu ei ole see lihtsalt võimalik, isegi abiga, sest kui juba teha, siis tahaks asja jälle korralikult käsile võtta.
@Olorin: Siiski aitäh abi pakkumast ja ehk läheb meil seda ka vaja. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Jan 16, 2007 5:55 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on veel üks ettepanek. Nimelt, lugesin, et need, kes siin ikka aktiivselt räägivad ja ikka aeg-ajalt foorumit külastavad, tunnevad end siin juba üsna koduselt. Kuid, kas me tahame jääda lihtsalt avataride näol anonüümseteks vestlejateks? Enne, kui midagi teha, võiks korraldada küsitluse, kui paljud oleksid nõus avaldama siin endast foto. Kui adminnidele see idee meeldib ja nad annavad rohelise tule ning ka liikmed on sellega päri, siis võiks teha Fotonurga. Mis arvate? Üks asi veel - see fotonurk võiks jääda avatuks ainult liikmetele, st et külalised ei saaks seda külastada.

Ma ei ole päris kindel, kas siin saab enda arvutist pilti alla laadida v käib ainult see linki lisades? Kui see käib ainult nii nagu viimati nimetatud, siis võiks ehk lisada ka võimalus downloadida pilti oma arvutist.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Jan 16, 2007 6:04 pm    Teema: Vasta viitega

Enamus on siin ülisuurte prillidega ning nohiku välimusega. Laughing

Okei okei, see on liialt stereotüüpne ja vaevalt siin keegi selline on. Ja kui isegi on, siis ma ei mõtlenud seda halvustavalt.

Muidu ise olen nii poolt kui vastu. Lihtsalt kahtlen selles, et piltide tõttu me ennast veel kodusemana tundma hakkame, või paremini tundma hakkame.. Ja kui fotonurk isegi tuleks, siis loodan, et väldime kommentaare. Muidu läheb millegi tõttu kohutavaks fleimimiseks ning suur häda jälle käes.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Teadaanded ja Tagasiside Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group