Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mida sa teeksid, kui...?
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Chained Lady
Kaptenleitnant


Liitunud: 15 Jan 2007
Postitusi: 117
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 27, 2007 10:20 pm    Teema: Vasta viitega

Kuna eelmine postitaja omalt poolt ühtegi küsimust ei esitanud, siis vastan Artzzi küsimusele.

Kui saaksin mõnda filmi siseneda, siis valiks ma ehk mõne Star Treki filmi, sest ma tahaks kohe väga-väga kaugeid maailmu näha ja tähtede vahel reisida, kuid filmi lõppedes tahaks siiski oma aega ja oma maailma tagasi tulla Wink



Mis sa teeksid, kui sinu valdusesse sattuks võim ja teadmised, et valitseda Maad?
_________________
Kõige paremini on Kuu seletatav vaatlusveaga: tegelikult pole Kuud olemas!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tyabelle
Kadett


Liitunud: 14 Veeb 2009
Postitusi: 7

PostitusPostitatud: Püh Veeb 15, 2009 7:57 pm    Teema: Vasta viitega

Raske küsimus Razz

Ma olen loomult väga enesekeskne ja käsutav, nii et võib-olla ma isegi valitseksin. Aga kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis ma ei tahaks seda teha. Kasutaksin oma teadmisi teisi aidates. (Kas see on vastuolu?)

Mida sa teeksid, kui avastaksid, et su parim sõber on libahunt?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Püh Veeb 15, 2009 9:56 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et ma laseksin tal end hammustada ja nakataksin ise siis võimalikult palju inimesi.

Mida sa teeksid kui sa oleksid ikka veel elus olev Elvis Presley?
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Hyperion Endymion
Viitseadmiral


Liitunud: 9 Mai 2007
Postitusi: 233

PostitusPostitatud: Esm Veeb 16, 2009 4:40 am    Teema: Vasta viitega

kuigi oleksin vist päris vanurikene üritaks neid miljoneid dollareid kasutada selleks et kosmoses ära käia Very Happy


Kui sul oleks võimalik näha ükskõik mis hetke/sündmust maailma ajaloos, millise neist sa valiksid?
_________________
He`s like fire and ice and rage.
He`s like the night, and the
storm in the heart of the sun.
He`s ancient and forever. He
burns at the center of time
and he can see the turn of
the universe.

And...he`s wonderful.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Leib.ja.vein
Nooremleitnant


Liitunud: 10 Veeb 2007
Postitusi: 54

PostitusPostitatud: Esm Veeb 16, 2009 3:05 pm    Teema: Vasta viitega

mõnda iidset lahingut kus sajad tuhanded võitlevad. Alexandri ajastust ma arvan.

Mida sa teeksid kui sul oleks võimalik matrixist mis on siis sinu praegune elu üles ärgata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Veeb 16, 2009 7:01 pm    Teema: Vasta viitega

Teadmatus on õndsus ja liigne uudishimu tekitab vaid probleeme, aga kuna ma ei suuda esimesega elada ja teist valitseda, siis võtaksin kindlasti punase tableti.

Sarnane küsimus:
Mida sa teeksid, kui sulle pakutaks võimalust ascendida (Stargate)?
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Mai 12, 2009 6:49 pm    Teema: Vasta viitega

Oi, kui hea küsimus! Very Happy
Oleksin igal juhul nõus. See võib küll olla veidi isekas (sest tegelikkuses ja maha jäänud inimeste jaoks võrdub see minu enesetapuga...), kuid sellest hoolimata arvan ma, et see on seda väärt.
Teiste kannatusi ma pealt vaatama ei hakkaks - nagu SGs - vaid elaks oma kõrgemat eksistentsi täisväärtuslikult ja naudiks oma piirituid teadmisi. Cool

Mida sa teeksid, kui sulle pakutakse võimalust hüpata komsoselaevale ja alustada koos väikese rühma inimestega esimene inimkoloonia mingil teisel planeedil? Naasmise võimalust ei ole.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
huviline
Lipnik


Liitunud: 4 Märts 2007
Postitusi: 26
Asukoht: Jõgeva vald,Siimusti

PostitusPostitatud: Kolm Juun 17, 2009 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

Oleneb,millisel planeedil, milline laev ja üldse tegutsemisvõimalused.
Kui planeet on meie süsteemis, siis vaevalt et nõustuks - muuhulgas lihtsalt liiga igav. Kui palju kaugemal, siis päriks järele, kas tuleb veel teisi võimalusi ja huvitavamaid. Kui ei, siis ilmselt nõustuks, kui jah, siis kindlasti mitte! Smile

Sulle pakutakse võimalust reisida tulevikku.Naasmine, kui seda soovid, on kindel, kui mitte, võid sinna jääda. Saad ka aja ja võimed, et sealset elu tundma õppida ja sellega kohaneda. Ainus, mida pead ütlema: aastate arvu, kui kaugesse tulevikku tahad minna. Milline see on? Kas naased?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 18, 2009 5:28 pm    Teema: Vasta viitega

Tahaks minna aastasse 2350. Kas tagasi tuleksin, see sõltub, milline see tulevik välja näeb. Võib olla pole inimrass siis enam elus või rändab juba galaktikas. Esimesel juhul tuleksin tagasi, teisel juhul jääksin sinna.

Kuidas üritaksid ellu jääda, kui ühel hommikul ärgates avastad, et viibid aastas AD 1009 ja Kesk-Euroopas ? Kas üritad ära kasutada oma ajaloo teadmisi või satud paanikasse ja sured kuskil piinakambris?
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 18, 2009 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

Üritaksin ära kasutada oma teadmisi ajaloost ja sureksin lõpuks piinakambris. Tarkus ja ettenägelikus võivad olla karistatavad. Sad
Kas sa üritaksid võimaluse korral maailma ajalugu muuta, kui see sinu eksistentsi ei ohustaks?

P.S.Sai vist kehva küsimus...
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2009 12:16 am    Teema: Vasta viitega

Ega ta kõige parem ei saanud jah. Razz Liiga üldine küsimus, oleks üsna egoistlik muuta nii suurt asja nagu maailma ajalugu, kokkuvõttes miljardite inimeste elu kes kunagi üldse on elanud ainult [insert a reason] pärast. Ajalugu tundub püha ja puutumatu ning mis tähtsust üldse on valikute tegemisel ja kaalutlustel kui pärast kõik korda saab sättida?

Tänase Salvationi-laine peal: Kui sina oleksid John Connori asemel - vastupanuliikumise tulevane juht - kas võtaksid ülesande enda kanda, kui oleksid kõigi moraalne suur eeskuju ja kõigi lootus. Või hülgaksid kõik ja naudiksid elu kuni esimese terminaatoriga kohtumiseni (siis hüppaksid kuskilt kõrgelt alla)?
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Juun 20, 2009 9:47 pm    Teema: Vasta viitega

Yoda kirjutas:
Tänase Salvationi-laine peal: Kui sina oleksid John Connori asemel - vastupanuliikumise tulevane juht - kas võtaksid ülesande enda kanda, kui oleksid kõigi moraalne suur eeskuju ja kõigi lootus. Või hülgaksid kõik ja naudiksid elu kuni esimese terminaatoriga kohtumiseni (siis hüppaksid kuskilt kõrgelt alla)?


Suht eepiline küsimus ja vastus oleks lihtsalt jah või ei või hoopiski palju keerulisem, et oleneb täiesti sellest kui lootusetuks ma olukorda peaksin ja kas mind ümbritsevate inimeste seas on minu arvates palju võimekamaid inimesi, kes sobiksid paremini juhi rolli enda peale võtma. Tegemist on ikkagi väga suure vastutusega ja ma isiklikult ei pürgiks kõigi inimeste juhiks, kuna ma lihtsalt ei ole seda tüüpi Wink aga hakata mingi väiksema grupi inimeste juhiks poleks mul vast selle vastu midagi. Kindlasti ma võitleksin ja ei oleks üksik hunt kõrbes, sest selles tegevuses ei ole ka mitte midagi nauditavat.

Küsimus: Innustatuna ajarändamisest ja kas keegi tulevikust võiks juba meie seas ka ringi kõndida - kui saad tuttavaks inimesega, kes lõpuks väidab, et on pärit mitte eriti kaugest tulevikust. Samas ei saa ta seda mitte millegagi tõestada, s.t tal ei ole ühtegi tehnoloogilist vidinat selle väite tõestamiseks ning tal pole võimalik ka seetõttu tagasi omasse aega minna. Oletame, et lähitulevikus toimub inimühiskonnas ja selle mõtlemisviisis selline muutus, et tema räägitud tulevik ei tundu sulle üldsegi loogilise võimalusena tänase olukorra edasi arenemisele. Kas sa usuksid teda või mitte ja miks?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Esm Okt 26, 2009 6:20 pm    Teema: Vasta viitega

Hmm. Kindlasti algul kuulaks huviga ja uuriks ikkagi, et kuidas ja miks meie tulevik selliseks saab. Aga üldiselt jääks vist ikka spektiliseks ja midagi muuta ei prooviks (kui see tulevik peaks nüüd mingil viisil negatiivne olema).

Mida hakkaksid peale teadmisega, et metsikus džunglis X on kuskil Elupuu, mille abil saaksid oma eluiga pikendada lõpmatuseni?
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 27, 2009 9:55 pm    Teema: Vasta viitega

Tekkisid paar küsimust. Kas antud puust tehtud söök-jook-misiganes asi annab juba ühekordsel prooviisel lõpmatu elu või pikendab ainult natuke ning siis on jälle seda juurde vaja? Kas mu välimus muutub? Samuti tervis. Võin ju küll kaks-kolmsada aastat vana olla aga kui tervis juba esimese saja juures üles ütles, siis ei aita ka see elus olemine midagi Razz

Kui keegi hetkel ütleks, et selline asi on, siis suure tõenäosusega lihtsalt ei usuks teda. Kui tal on surmkindlaid tõendeid, siis ei läheks seda otsima lihtsalt finantside puudumisel, pealegi ei ole ma nii väga huvitatud lõpmatuseni elamisest. Sajaselt veel kõbus vana olla oleks tore aga sellest peaks piisama küll.
-----
Kui sa saad teada, et sul on jäänud elada ainult kaks päeva, millest ühe võid veeta suvalises ajas minevikus (teine päev selleks, et ikka rahulikult kodus sõprade-pere keskel surra Very Happy ), siis milline ajastu või kelle kuulsa ajaloolise tegelase juures või millise kindla sündmuse toimumise päeval see oleks?

Kommete jms-ga ei ole vaja muret tunda, riietus ja muu vajalik varustus (kui juhtud sõtta minema nt Very Happy ) on kõik olemas. Ühesõnaga - sa oled minevikus, tead kõike seda, mida praegu reaalselt ning kellelegi ei tundu imelik, et sina nii imelik oled Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Okt 07, 2010 12:50 am    Teema: Vasta viitega

Luury kirjutas:
Kui sa saad teada, et sul on jäänud elada ainult kaks päeva, millest ühe võid veeta suvalises ajas minevikus (teine päev selleks, et ikka rahulikult kodus sõprade-pere keskel surra Very Happy ), siis milline ajastu või kelle kuulsa ajaloolise tegelase juures või millise kindla sündmuse toimumise päeval see oleks?

Kommete jms-ga ei ole vaja muret tunda, riietus ja muu vajalik varustus (kui juhtud sõtta minema nt Very Happy ) on kõik olemas. Ühesõnaga - sa oled minevikus, tead kõike seda, mida praegu reaalselt ning kellelegi ei tundu imelik, et sina nii imelik oled Razz



Tegelikult palju keerulisem küsimus kui ehk esialgu tundub. Kuna ma ajaloohuviline, siis seda raskem on valikut teha. Aga seekord otsustasin siis, et tahaks näha, kuidas toimus Salamise lahing. Kellele see nimi midagi ei ütle, siis tegu on ühe ajaloo suurema merelahinguga, mis toimus aastal 480 e.Kr. ning millest täpsemalt võib lugeda nt wikipediast: http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Salamis
Miks? Sest tänapäeval on raske ette kujutada, et midagi nii suurt võis toimuda nii kauges minevikus ja samuti asjaolu, et tõenäoliselt mõjutas lahingu tulemus oluliselt ajaloo kulgu. Smile


Järgmine küsimus:
Mida sa teeksid situatsioonis, kus on kaks inimest, kellest üks on kõige räigemat sorti kurjategija, teine aga pole midagi valesti teinud, kuid ei ole võimalik välja selgitada, kumb on neist on see kurjategija. Kas saadaksid mõlemad hukkamisele või laseksid mõlemad vabadusse?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 23, 2010 12:50 am    Teema: Vasta viitega

Vastus: Kui võimalik, siis paneksin mõlemad määramatuks ajaks vangi ning üritaks rahulikult süüdlase välja selgitada, meetodeid peaks jaguma. Kui aga olen sunnitud tegema valiku ühe ja teise vahel, siis laseksin mõlemal minna, sest süütu inimese karistamine surmanuhtlusega on hullem kui süüdi oleva inimese vabadusse pääsemine.

Uus küsimus: Mida teeksid kui avastad ühel heal hommikul, et oled tulnukas? Teada saad seda nii - näppu lõigates selgub, et sinu veri on muutunud tumesiniseks, lisaks meenuvad üksikud seigad sinu tegelikust identiteedist. Good
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Dets 22, 2010 8:10 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Uus küsimus: Mida teeksid kui avastad ühel heal hommikul, et oled tulnukas? Teada saad seda nii - näppu lõigates selgub, et sinu veri on muutunud tumesiniseks, lisaks meenuvad üksikud seigad sinu tegelikust identiteedist. Good


Awessssssommmeee. Cool Uuriks ja katsetaks, et äkki on mul mingeid teisi 'erilisi' omadusi ka. Kuiigi ilmselt ei saaks enam nö tavaelu väga kaua elada, eriti kuna 'transformatsioon' tundub järkjärguline olevat.
Lähesematele inimestele seletaks ära, mis toimub ja ootaks, kuni my people mind koju viima tulevad. Wink

Küsimus: Mida sa teeksid, kui avastaksid (ärme lasku üksikasjadesse kuidas), et sinu organism suudab - väikestes kogustes - toota mingit ensüümi või hormooni, mis ravib igat tüüpi vähki?
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Jan 07, 2011 1:47 am    Teema: Vasta viitega

Kui nüüd aus olla, siis kuigi ma tean, et see kõlab jõhkralt, ei kasutaks ma seda muul moel, kui ainult salaja. Sest selline revolutsiooniline avastus tähendaks paratamatult, et igasugustel suurkorporatsioonidel ja valitsustel läheks minu peale hammas verele ja tõenäoliselt lõpetaksin ma selle avalikuks tulekul tükkidena kuskil operatsioonilaual. Teine variant on muidugi, et keegi lihtsalt ei usuks seda ja ma muutuksin meedia naerualuseks. Very Happy

Mida sa teeksid, kui märkaksid hommikul bussiga tööle sõites, et sinu kõrval seisval mehel paistab jaki vahelt kõhu ümber olev pommivöö?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Soovik
Kadett


Liitunud: 28 Apr 2012
Postitusi: 6
Asukoht: Eesti, Tallinn, Harjumaa, Pärnumaa

PostitusPostitatud: Laup Mai 12, 2012 5:47 pm    Teema: Vasta viitega

Üritan ta enda jõuga pikali väänata lukku, samal ajal abilisi hüüda, aidake tal on pomm.
Lihtsalt maha minnes oleksin süüdimatu.
Niisama paanikat teha ja karjuda tal on pomm, ei ole mõtet.
Üks võimalustest, vaatan eelnevalt bussis olevad kodanikud üle.
Inimese silmavaatest on palju võimalik tema kohta välja lugeda ja kui on kedagi, kelle poole on võimalik pöörduda kutsun märkamatult appi.

Erilist vahet pole, suur võimalus on, et see ei lõppe hästi.

Arvestada tuleb ka võimalusega, et olen sattunud saatesse see pole lastesaade.


Mida teeksid kui ärkaksid majas, mis on maha jäetud ja ei mäleta enda elust absoluutselt midagi. Ainus mis mäletad on alates hetkest kui ärkasid.
_________________
Tuleb uskuda uskumatut!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 18, 2012 8:09 pm    Teema: Vasta viitega

Mälukaotustega peaks asi olema nii, et liikuda ja kõneleda ma peaksin siiski veel oskama Smile Kui ma ärkaksin maha jäetud majas, siis eeldatavasti ma väljun sellest ja püüan aru saada kus ma olen või kuidas ma siia sattusin. Ilmselgelt ma ebaõnnestuksin selles tegevuses. Kindlasti oleks tark uurida, mis mul võiks taskutes vihjeks olla ja arvatavasti püüaks üles leida tsivilisatsiooni, kui see mahajäetud maja on ei-tea-kus ja arvatavasti oleks tark minna kuhugi haiglasse või politseisse, kui ma arvan, et äkki ma ei olnud mingisugune kurjategija, keda võidakse panna eluks ajaks vangi... liiga palju lahtiseid otsi on ja mingit kindlat vastust sellele küsimusele minu arvates anda ei ole võimalik. Cool


Huvitaval kombel ei ole siin veel esitatud sellist küsimust:

Millist ühte superkangelaste võimetest sa tahaksid omada? Põhjenda ja mida sa sellega peale hakkaksid?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Lehekülg 8, lehekülgi kokku 9

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group