Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 2x14 "Wolf in the Fold"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate seda episoodi?
10
16%
 16%  [ 1 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
16%
 16%  [ 1 ]
7
50%
 50%  [ 3 ]
6
16%
 16%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 6

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Aug 21, 2005 3:31 pm    Teema: TOS - 2x14 "Wolf in the Fold" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 22. augustil 2005 kell 00:10 ETV's

"Hunt lambanahas"
Tähelaeva Enterprise ohvitserid pääsevad väljateenitud puhkusele planeedile Orgellius II. Ent kui Scotty leitakse noaga kõhutantsija surnukeha juurest, tuleb neil taas lahendada müsteerium. Mälu kaotanud Scottyle püütakse teha teste, kuid ka need läbi viinud naine tapetakse ning ainus inimene ruumis on Scotty. Seanss selgeltnägijaga annab uurijatele kummalised nimed. Samm sammult liiguvad kapten Kirk ja Spock kurikuulsa Rappija Jacki juhtumist alates tõele lähemale.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Aug 23, 2005 12:04 pm    Teema: Vasta viitega

7 punkti minu poolt.

Ei saa öelda, et see nüüd väga klassikaline osa oli ja polnud ka väga paeluv, kuid Rappija Jacki päritolu selgitamine oli suhteliselt hea mõte. Tahaks aga norida Spocki idee kohta panna laeva peaarvuti pii väärtust arvutama. Kui see olend arvutit kontrollis, siis kas ta lihtsalt restarti poleks suutnud teha? Razz Üldse liiga kergelt saadi temast lahti.

Scotty käitus ebanormaalselt, täiskasvanud mees võiks ennast natuke rohkem kontrollima ja mingi trauma ei ole siin vabanduseks, istugu oma kajutis siis.

Ainukesed kohad, mis meelde jäid, olid laeval, kui meeskonnale rahustit süstiti, kuigi Sulu käitumine jättis kuidagi kahtlase mulje... Wink Kõige parem oli lõpp, kui Spock polnud sugugi huvitatud Kirkiga planeedile minemisest, et... Wink

Nujah, mingit sõnumit mina sealt ei leidnud, lihtsalt oli selline keskpärane igav osa.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Aug 24, 2005 11:30 am    Teema: Vasta viitega

Kõik teised planeedid peegeldavad alati mingit osa Maast. Võiks ju tsuti originaalsem olla. Seekord oli kõik kuidagi idapärane. Iga hetk võinuksid tegelased haaremisse sattuda. Aga nojah, see nö kohvik oligi nagu haarem. Rolling Eyes

Põhimõtteliselt ei ole mul midagi põnevikulaadsete elementide vastu - lahendamata mõrvad, süüalune, kes ei mäleta midagi jne. Lõpplahendus oli aga kuidagi... igav.

7/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Kolm Aug 24, 2005 2:12 pm    Teema: Vasta viitega

V-o mitte kõige loogilisem seeria, aga kindlasti üks lõbusamaid.

Mis Scotty käitumisse puutub -- kui oled vist kolm naist noaga läbi torganud, siis selle kohta käitus liigagi optimistlikult.

10/10.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 24, 2005 5:52 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt läks 7 punkti kirja.

Tõesti oli täiesti tavaline ja isegi suhteliselt igav episood, mis ei säranud tegelikult absoluutselt millegagi. Näitlejatöö oli suhteliselt konarlik ja need nalja tegemise üritused olid samuti suhteliselt haledad.

Kõige rohkem häiris mind aga selle episoodi juures hoopis see, et kolm naist tapeti, nende hulgas üks Enterprise'i meeskonnaliige ja sellest hoolimata otsustasid Kirk, McCoy, Scotty ja teised episoodi lõpus naljatada, nagu poleks midagi juhtunud. Surma lihtsalt ei võeta nii lõdvalt. Sellise suhtumisega võiks pidevalt maailmas tuumasõda pidada, sest inimeste elud ju ei tähenda aboluutselt midagi, teeme nalja ja tunneme end mõnusalt. Cool

Ok, ainuke pluss selle episoodi juures oli päris huvitav mõrva välja selgitamine ning Rappija Jack oli samuti üpris eriline eluvorm, selle eest annan ka need punktid, muidu ei olekski nagu midagi jagada.
Jällegi, kuidas suudeti nii võimas elukas nii kergelt tappa, absoluutselt arusaamatu minu jaoks. Rolling Eyes
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Püh Aug 28, 2005 12:24 pm    Teema: Vasta viitega

Kõigepealt natuke offtopic-juttu aga Robert Blochi "Hunt lambanahas" ilmus tõlgituna 1994-nda aasta sügisel tolleaegses noorteajakirjas "Põhjanael". Tõlkija oli keegi Marek Laane.

aga seda osa sain ma korralikult vaadata alles nüüd. 1989-ndal aastal õnnestus mul see kuidagi maha magada, no Saksa kanalite pealt sai ka vaadatud a ma ei saanud ju saksa keelest aru.

Muidugi Jack the Ripperi idee oli muidu ok ja WINF oleks lausa nagu tore krimka aga see lõpplahendus - jällegi täiesti tüüpiline, mingi võõras eluvorm võtab laeva üle ja siis lõpuks saadakse temast kenasti jagu, saadetakse avakosmosesse ja kõik lõppeb õnnelikult.
Mis mind isiklikult jällegi häiris oli see, et Scotty olla naistevihkajaks muutunud sel tühisel põhjusel, et kuskil mingi naise pärast plahvatus toimus ja siis tema vastu seina lendas, kammoon, ise veel treenitud ohvitser. Oleks siis võinud mingi usutavama põhjuse leida, õnnetu armastus või reetmine vms. Ja et siis veeti teda kuskile planeedile, kus naised on nii ... ( Rolling Eyes ).
Mul justkui hakkas sellest noorest tantsijast natuke kahju kohe, kogu see Scotty rehabiliteerimise jant nägi kuidagi noore tüdruku ärakasutamise moodi välja. Vabandust aga see planeet ju ei olnud midagi muud kui mingi suur teatava orientatsiooniga lõbustusasutus?
Ja pärast seda kui planeedil oli mitu mõrva toimunud, siis mindi sinna uuesti lõbutsema? Nagu ma aru sain, siis oli tegu eriti hedonistliku ja lapsemeelse ühiskonnaga, kus eriti kuritegusid toime ei panda, arvatavasti olid kohalikud kõik leinas ja vapustatud. Lisaks sai ju ka surma jälle üks meeskonnaliige, so what sellest? Kummaline suhtumine jah.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Nelj Sept 07, 2006 2:32 am    Teema: Vasta viitega

Shadow kirjutas:
Kõigepealt natuke offtopic-juttu aga Robert Blochi "Hunt lambanahas" ilmus tõlgituna 1994-nda aasta sügisel tolleaegses noorteajakirjas "Põhjanael". Tõlkija oli keegi Marek Laane.


Jätkaks pisut sellel teemavälisel lainel...

Eesti keeles on jutu nimeks «Hunt lammaste seas» ning ilmus see ajakirja «Põhjanael» 1994. aasta numbrites 7 ja 8/9.

Tõlkija on tõesti Marek Laane ning mainiks, et see «keegi» on eesti keelde tõlkinud (näiteks) portsu Lovecrafti, Silverbergi «Aja maskid», Tolkieni leksikoni ja veel palju muudki.

Selle jutu ilmumises on omajagu ka minu «süüd»... mina seda Mario Kivistikule (ajakirja peatoimetaja) pakkusin ning Mareki seda tõlkima ka organiseerisin.

Jutt on tõlgitud James Blishi kogumikust «Star Trek 8» (1972). Kuidas aga sai jutu autoriks Robert Bloch?

Probleem selles, et James Blish kirjutas 12 kogumikku Star Treki jutte. Igas kogus oli 5-8 juttu, mis põhinesid originaalsarja stsenaariumitel ning iga loo alguses oli ka ära mainitud, et kelle story aluseks on. «Wolf in the Fold» põhineb Robert Blochi storyl ning tõlkega oli kaasas ka kaaskiri, et tegelik autor on James Blish... aga ju see kaaskiri siis kuhugi kadus ning nii ilmuski jutt Robert Blochi nime all, sest see nimi oli pealkirja all sulgudes.

Miks selle seeria sisu selline on? Robert Bloch on õuduskirjanik, kelle loomingus igasugused psühhod ja sarimõrtsukad üsna suure osa moodustavad... ka on Robert Bloch kirjutanud paar kuulsaimat Jack Rappija juttu, kus ikka kordub see motiiv, et Jack Rappija kas elab edasi või siis satub teise aega jne. Selles mõttes sobib antud lugu hästi Robert Blochi loomingusse... Star Trekki ehk pisut vähem...

Miks ma just seda lugu pakkusin tõlkimiseks? Sel hetkel tundus, et võiks olla ka mõni selline asi eesti keeles ning Robert Blochi olen ma ka ikka ja alati kõrgelt hinnanud. Ja mulle tegelikult meeldis, et see päris tüüpiline Star Treki lugu polnud...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Nelj Sept 07, 2006 7:47 pm    Teema: Vasta viitega

Ja vapralt edasi ja endisele teemaväliselt. Sorry kõigepealt, loomulikult oli pealkiri "Hunt lammaste seas". Minu teada-tuntud hajameelsus Embarassed
Mul on need "Põhjanaela" numbrid täiesti alles hoitud.
Väga kena, et selle jutu ilmumise tausta valgustasid.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group