Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Viies rass?

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Briefing Room
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mathjuu
Kadett


Liitunud: 31 Aug 2005
Postitusi: 13
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 31, 2005 10:15 pm    Teema: Viies rass? Vasta viitega

215 Viies Rass

Thor: ...kunagi oli galaktikas nelja suure rassi liit.
Asgard´id.
Nox´id.

O'Neill: Oleme kohtunud.

Thor: Furling´id.

O'Neill: Ei tea neid.

Thor: Ja iidsed..
Täheväravate ehitajad.

Asgardidest oleme päris palju teada saanud läbi erinevate hooaegade. Ja ilmselt elu lõpuni jääb mul meelde selle episoodi lõpp, kus Jack oli Asgardide planeedil ja rääkis nendega esimese inimesena. Ning kus inimkonnale anti lootust saada viiendaks rassiks.
Tore.
TV3 näitas hooaja lõpuni ning tookord aastateks SG1 vaimustus vaibus. Kuni viimase ajani, mil olen vaadanud viimse kui ühe jao. Ning nii kurb, kui see ka ei ole, ei ole mitte midagi olnud kuulda Furling'itest ja vaid paari sõnaga Nox'idest. Viimastel hooaegadel õnneks siiski päris palju Iidsetest, eriti seoses Atlantise otsingutega.
Nüüd üheksandal hooajal toodi sisse uus ja võimas rass - Ori'd. Väga meeldiv. Aga miks ei oleks võinud näiteks keskenduda Furling'utele või Nox'idele? Viimased on minu arvates üldse kõige lahedamad tegelased sarjast. Peast on läbi lipsanud ka mõte, et ehk ongi Furlingud noodsamad Ori'd. Saab see nii olla? Võimalik ka, et Furlingutest on veelgi mõnes episoodis juttu olnud ja see on mul märkamata jäänud. Siiski mis arvate Teie nendest rassidest ning uuest võimsast vaenlasest? Ja kas inimesed saavad viiendaks rassiks?
_________________
Truth is out there
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Aug 31, 2005 10:27 pm    Teema: Vasta viitega

Tere tulemast foorumisse! Cool

Ka mina lootsin, et sel hooajal keskendutakse ehk furlingute otsimisele, kuid paistab, et vähemalt esialgu nendest juttu ei tehta. Arvestades seda, et nendest pole eriti midagi räägitud (6. hooajas vist kasutati nende tehnoloogiat ühes osas) ja ka suurt midagi säilinud, siis võiks ehk eeldada, et nad ei ole eriti olulised tegelased. Võib-olla on nad ka välja surnud, näiteks selle sama katku poolt, mis iidsed välja suretas. Või äkki nad lihtsalt ei taha kellegagi tegemist teha ja elavad kuskil universumi nurgakeses vaikselt oma elu.
Noxe, pean tunnistama, mingit pikemat lugu näha ei tahaks, sest mule nad eriti huvitavat muljet ei jätnud. Mõni episood, kus neid näidataks, oleks muidugi kena.

Orid on huvitavad vaenlased ja mul on hea meel näha, et lõpuks on leitud keegi, kellest konventsionaalsete meetoditega jagu saada pole võimalik. Olgugi, et nad meenutavad mõnes osas klass kangemaid goa'ulde, on neis siiski potentsiaali.

Seda, et furlingud olekski noodsamad iidsed, ma eriti uskuda ei tahaks, sest minu meelest juba mainiti, et orid on kõigest üks kamp iidseid, kellel natuke teistsugused vaated elule ja muudele asjadele on.


OT - Muuseas, aeg-ajalt on ikka kuulda olnud, et TV3 kavatseb Stargate'i edasi näidata, aga midagi sellest nagu tulnud pole. Ega kellelgi mingit täpsemat inffi pole?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 31, 2005 10:32 pm    Teema: Vasta viitega

Nõustun, et orid on huvitavad vaenlased ja poleks uskunud, et sarja tegijad veel midagi nii omapärast luua suudavad, loodame, et nendega suudetakse teha veel väga häid ja erilisi episoode.

Tõesti on võimalik, et orid ja furlingud on samad tegelased, mine tea, kuigi ma seda eriti hästi uskuda ei tahaks. Ka mina olen furlingute peale palju mõelnud ja neid on ka ju pidevalt sarja jooksul mainitud, kuid lähemalt pole neist kunagi midagi räägitud. Põhiliselt mainiti furlinguid ainult O'Neill'i naljades.

Mis puutub inimestesse, siis ma ei tahaks eriti uskuda, et nad on viies rass, sest nad ei ole ju tegelikult midagi eriti ise saavutanud, enamus tehnoloogiast on laenatud teistelt rassidelt. Inimestel on võimalus viiendaks rassiks saada vaid väga pika aja vältel, kui nad on arenenud nii kaugele, kui praegu asgardid ja on ka ise midagi unikaalset luua suutnud. Seega teel selleni inimesed kahtlemata on. Smile

Loodan, et sarja tegijad ei ole unustanud ka teisi rasse ning tutvustavad meile peale oride veel kuulsaid nimesid nagu näiteks furlinguid, iseasi muidugi see, kas sarjal nii kaua eluiga järel on. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Aug 31, 2005 10:59 pm    Teema: Vasta viitega

Nonii, mina suures tuhinas unustasin esimeses postis üldse inimestest rääkida. Very Happy
Minu arvates on inimesed kindlasti see 5. rass, ja ma leian, et inimesed ei saa selleks mitte tänu tehnoloogiale, vaid tänu sellele, kes nad on. Inimesed on vaatamata sellele lühikesele ajale, mil tähevärav nende kasutuses olnud on, muutnud galaktika võimujaotust ning saatnud korda muidu suuri tegusid, olles nüüdseks juba teises galaktikas võitlemas uue ja hirmutava vaenlase vastu.
Võib öelda, et inimeste "firmamärgiks" on nimelt võime ühendada teisi rasse ja neile uusi ideid pähe panna, midagi sarnast inimeste rollile Babylon 5's ja Star Treki sarjades.

Taavet vs. Koljat. Wink
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Aug 31, 2005 11:03 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Võib öelda, et inimeste "firmamärgiks" on nimelt võime ühendada teisi rasse ja neile uusi ideid pähe panna, midagi sarnast inimeste rollile Babylon 5's ja Star Treki sarjades.

Taavet vs. Koljat. Wink


Seda kindlasti.
Hakkasin inimesi lihtsalt tehnoloogia järgi sellepärast niimoodi analüüsima, et nad ei ole ise veel kaugeltki võrdsel tasemel näiteks asgardidega, kes võiks siiani inimesed mõne hetkega minema pühkida, kui nad seda vajalikuks peaksid. Muidugi on inimesed galaktikat ja varsti ka ülejäänud universumi osi palju mõjutanud, kuid päris viienda rassini nad veel päris jõudnud ei ole, sest selleks oleks vaja esiteks ka ülejäänud planeedi arengut. Olgem ausad, USA sõjaväe areng ei ole veel inimkonna areng. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 01, 2005 7:37 am    Teema: Re: Viies rass? Vasta viitega

mathjuu kirjutas:
Võimalik ka, et Furlingutest on veelgi mõnes episoodis juttu olnud ja see on mul märkamata jäänud.


Furlingutest räägiti ühes episoodis, seal kus O'Neill ja üks teine vend (sry, nimi ei tule meelde, kuiigi ta oli tähtis tegelane, ta oli lõpuks kuningas) sattusid läbi furlingute tehnoloogia planeedi kuule. Lootsin samuti, et see hooaeg räägitakse neist midagigi, samas võibolla on just nemad see "võti" Oride vastu.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Nelj Sept 01, 2005 6:42 pm    Teema: Vasta viitega

Kas Noxidele mitte ühes episoodis Goa'Uldide poolt otsa peale ei tehtud? Oli mingi osa, kus vana hea SG1 tiim nende planeedil Goa'Uldi vastase kaitse mingil põhjusel ära hävitas. Vähemalt episoodi lõpp näitas üpris ühemõtteliselt, et algas mingisugune Suur Usside Invasioon seal planeedil. Täpsemalt ma kahjuks ei mäleta ja suure tõenäosusega võin midagi totaalselt segamini ajada, nii et ma parem enam ei räägi Smile
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 01, 2005 7:08 pm    Teema: Vasta viitega

@shadowman: need ei olnud siiski Noxid, vaid üks madalamal arengutasemel rass. Wink
Nad olid vist tollanid.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Nelj Sept 01, 2005 7:53 pm    Teema: Vasta viitega

Ah, ma arvasingi, et mul on midagi valesti meelde jäänud. Eks ole ka paras jupp aega möödas selle osa vaatamisest ja tulnukad hakkavad juba segi minema... vanadus vist, mis muud.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Briefing Room Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group