Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'Threshold' arutlusteema
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Sept 19, 2005 4:48 pm    Teema: 'Threshold' arutlusteema Vasta viitega

See teema on pühendatud uuele ulmesarjale Threshold, mis räägib tulnukate invasioonist Maale. Tegu pole aga tavalise sissetungilooga, kus paugutatakse relvadega ja lennatakse vapralt reaktiivhävitajas ründavale vaenlasele vastu...

Sarja loojaks on Brannon Braga, mees, kes on kaua aega töötanud Star Treki sarjade juures ja sellega omale (kuri)kuulsust kogunud. Arvestades seda, ei julgenud ma tema uuest sarjast eriti midagi head oodata ning seetõttu ei pidanud ka milleski väga pettuma.
Põhiliseks tõmbenumbriks Thresholdi juures oli minu jaoks Brent Spineri osavõtt, kes on tuntud Star Trek: TNG'st android Datana. Tuleb kahjuks tunnistada, et esimeses episoodis ta mulle eriti head muljet ei jätnud; ütleks, et ta sobiks natuke teistsugusesse rolli.

Siia teemasse paluks siis panna asjast huvitatute kommentaarid episoodide kohta, kuna eraldi alafoorumit sellele sarjale teha ei ole hetkel kindlasti mõtet ning ka iga episoodi jaoks ei tasuks eraldi teemat teha. Muidu on oodatud ka muidu-mõtted, kui neid on. Smile


Asukski siis esimese episoodi arvustuse juurde:

"Trees Made of Glass"

Esmakordselt eetrisse lastud: 16. september 2005

Algus oli oli paljutõotav, kuigi natuke 'nõrk', võimsusest jäi nagu puudu.
Sarja idee, et tulnukad võivad Maale tungida mitte relva jõul, vaid inimesi iseendaks muutes, pole küll täiesti originaalne, mäletan kuskilt mingit sarnast lugu, kuid käsitletud on seda suhteliselt hästi. Natuke jäi sarjal puudu sügavusest, seda substantsi nagu polnud eriti, kuid see jõuab ehk veel tekkida.

Näitlejate valik on väga hea, puuduvad sellised tegelased, kes sarjas vaid selgelt oma välimuse pärast oleksid. Kõik jätsid endast suhteliselt usutava, kuid ehk veidi kobava mulje; nagu eelnevalt mainisin, oli Brent Spineri osa (Nigel Fenway) talle ebasobivalt kirjutatud. Peategelane Dr. Caffrey oli aga väga hea. Selles osas meenutab Threshold mulle mõneti Salatoimikuid ja ka sellist vähetuntud sarja nagu Psi-Factor, mida Kanal2 kunagi näitas.

Lõpp oli suurepärane, vägagi sürreaalne, kuid seda vaadake juba ise. Cool

Muidugi jäid mulle kui Treki-fännile silma ka mõningad viited Star Trekile ning erilist tähelepanu/äratundmist äratas minus peategelase dr. Caffrey väike koer. Õnneks polnud sedakorda vähemalt spanjeliga tegu. WinkVery Happy

Niisiis, esimese episoodi eest annan 8 punkti. Jään lootma, et edaspidi asi veelgi positiivsemas suunas areneb. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Esm Sept 19, 2005 9:58 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Sept 19, 2005 4:51 pm    Teema: Vasta viitega

Kust te neid kõike vaatate kui küsida tohib?
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Sept 19, 2005 9:45 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Kust te neid kõike vaatate kui küsida tohib?


Kui keegi veel seda küsib... Twisted Evil
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Sept 21, 2005 4:37 pm    Teema: Vasta viitega

Aargh... kõik oleks ilus ja tore, poleks sa ometi seda Brannon Bragat maininud Twisted Evil

Aga ehk millalgi tuleb selline aeg, kui ma suudan oma kohutavaid eelaimdusi veidi talitseda ja sarjale pilgu peale visata. Praegu igatahes hirmutas see suur B mu natuke eemale Smile
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 22, 2005 9:44 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle jätsid uue sarja esimesed episoodid väga hea mulje ning kõige rohkem meeldis mulle see, et sarja põhiidee on väga hästi läbi mõeldud.
Kogu atmosfäär tundus mulle kuidagi väga reaalne ja ligitõmbav, tegelastega sai väga ruttu mingi teatava ühenduse, seda on isegi raske seletada. Võibolla tundusid tegelased nii head ka sellepärast, et nad olid rohkem nagu tavalised inimesed ja vähem nagu näitlejad. Wink

Peategelane Dr. Caffrey sobib ideealselt üheks sarja juhtivaks tegelaseks, sest ta on sellise erilise karismaga, mida kõigil inimestel ei ole. Teiseks meeldis mulle väga see, et Braga oli sarja toonud vana hea Brent Spineri ning minu arust sobib ta oma ossa ideaalselt. Tema kohalolek annab sarjale minu arust kõvasti juurde, ta on juba ise nii särav isiksus, et suudab asja huvitavaks teha.

Sarjas on väga meisterlikult segatud õuduse ja sci-fi elemendid, mis köidavad kahtlemata mõlemat publikut ning seega võib arvata, et vaatajaid sellel sarjal juba väheks ei jää.

Esimesed episoodid jätisd igatahes mulle suhteliselt võimsa mulje. Eriti tuleks esile tuua tulnukate sondi ja selle heli, mis oli äärmiselt läbilõikav ja tekitas õudust, samuti oli nende kujund, mis kirjeldas kolmeahelalist DNA'd, väga mõjuv.

Ja lõpuks ei saa ka mainimata jätta teise episoodi viimast kaadrit, kus selgus, et asjad on palju hullemad, kui nad algselt tundusid. Cool

Mina annaks sarjale tema valdkonnas 9/10.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2005 8:30 am    Teema: Vasta viitega

Olgu, veensite ümber, hakkan vaatama Very Happy
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Okt 02, 2005 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

1x03 "Blood of the Children"

Niisiis, episood ise oli põnev jälgida ka kohati ka õudne, aga et see oli ka kõik, siis hindeks läheb 7,5/10. Sest häirivaid seiku oli rohkem kui üks.

Ai-ai, Brannon, see lingvistinali on juba vana. Ka ENT'is oli üks täpselt samasugune stseen, kus Hoshi oskas täpselt aktsendi järgi ära öelda, kust osariigist inimene pärit oli, kuigi ta polnud seal enam väga ammu elanud. Oli see nüüd laiskus või väike vihje eelmisele sarjale, kus ta samuti teksti kirjutas...
Erilist pahameelt tekitas aga järgnev: no miks, miks on jälle lapsed immuunsed. See on vana ja tüütu kli¹ee, kasutaks äkki midagi originaalsemat.

Lõpp oli jälle isemoodi ENT'i episoodi "Zero Hour" koopia. Muidugi oli hea meel, et juhtunut kergesti ei lahendatud ning see peaks nüüd huvitavaid arenguid tooma. Mis juhtub, kui leitakse võimalus need, kelle DNA on muundatud, tagasi normaalseks teha? Poiss oli ju surnuks kuulutatud; kas ta lastakse siis lihtsalt maha ja laip hävitatakse? Selle peale ka ei mõeldud, et äkki poisi isa oleks oma poja surnukeha tagasi tahtnud...
Aga sellest kujundivärgist ei saa ma enam eriti aru, üks asi on, kui see mingite bioloogiliste ainetega (veri jne.) tekib, aga arvutiekraanil? See vihjab juba millelegi muule, nimelt sellele, et tegijad pole asja läbi mõelnud. Shame on you
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Okt 02, 2005 8:47 pm    Teema: Vasta viitega

1x04 - "The Burning"

8,5/10
Selgelt parem eelmisest osast ning negatiivsed küljed on ka pigem üldine kriitika sarja suhtes. Tookski välja 2 punkti:

1) Olgugi, et möödunud on praktiliselt 4 episoodi, ei tea me tegelastest ikka eriti midagi. Lihtsalt mingi kamp lükati kokku ja pandi ülesannet täitma, kuid pole midagi, mis need tegelased huvitavaks muudaks või nende saatusest hoolima paneks. Ja ma ei räägi siin sellest, et me teame, et ühel tüübil on mingi kihlatu, kellest ta töö tõttu lahutatud on.

2) Miskipärast tundub, et sarnaselt BB eelmisele sarjale Star Trek: Enterprise ei ole sarja tulevikku läbi mõeldud, vaid lugu ehitatakse suvaliselt edasi, ilma tagajärgedele mõtlemata. Umbes nii, nagu 'Future Guy', kellele poldudki identiteeti välja mõeldud.

Nagu öeldud, episood ise oli kindlasti parem eelmisest ja eriti huvitava arengu tõi sisse see, et neid tulnukate objekte on Maal veel mitmeid ja need on siin juba ammusest ajast. See aga toob mulle meelde ühe sellesuvise hittulmeka - Steven Spielbergi War of the Worldsi. Loodetavasti ei ole see vähemalt ajas rändamisega seotud.
Näitlejad tegid töö tavapäraselt hästi, arvestades seda väikest materjali, mis neil oma isiksuse kujutamiseks kasutada on ning episood oli piisavalt tempokas, hoides tähelepanu lõpuni.

EDIT: minu 700. post, jeeeee Laughing
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 05, 2005 10:52 pm    Teema: Vasta viitega

Mina igatahes leian, et episood 1x04 "The Burning" oli lausa täiuslik ja annan sellele silmagi pilgutamata 10 punkti! Cool

Kõige rohkem meeldis mulle episoodi juures see, et sisse toodi hulgaliselt uusi fakte ja nende esitamine oli äärmiselt põnevalt üles seatud. Algusest lõpuni oli episood pingeline ja olen kindel, et osa alguses ei oleks keegi suutnud selle lõppu ette aimata. Olgugi, et oli kasutatud mõnede teiste sarjade/filmide ideid ning neid mõneti muudetud, kuid kui kaua sa ikka jõuad midagi täiesti uut välja tuua ja seekord kõik elemendid sobisid minu arust ideaalselt.
Samuti olin ma väga rahul episoodi näitlejatööga, kõik olid tasemel ning suutsid episoodile pinget lisada. Erinevalt Enterprise'ist ei leia ma, et peategelasi on vähe analüüsitud, sest lõppude lõpuks ei ole tegu draamasarjaga. Iga sarja jaoks oma sündmustik. Wink

Lisaks meeldib mulle sarja juures see, et sündmused ei toimu mingi kindla skeemi järgi, vaid pealtnäha suvaliselt, sest just see annab sarjale reaalsuse maigu. Kõik on üles ehitatud nii, nagu see toimuks päriselt, kunstlikkust on selle sarja juures minu meelest äärmiselt vähe. Wink

Lõpuks tuleks veel lisada kiidusõna selle eest, et mängu toodi uus tulnukate objekt ning selgus, et see oli Maa peal olnud juba 100 aastat ning enda ümber päris paksu pahandust kogunud. Sellist lüket tegijate poolt ei osanud ma tõesti ette aimata, uskusin, et jäädakse ainult oleviku juurde. Pealegi oli see objekt visuaalselt väga hästi tehtud ning jättis tõepoolest ehtsa mulje.

Seega nüüd olen ma kindel, et Thresholdi näol on tegu selle aasta parima uue ulmesarjaga, minu jaoks pole selles kahtlustki. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Okt 06, 2005 1:54 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Samuti olin ma väga rahul episoodi näitlejatööga, kõik olid tasemel ning suutsid episoodile pinget lisada. Erinevalt Enterprise'ist ei leia ma, et peategelasi on vähe analüüsitud, sest lõppude lõpuks ei ole tegu draamasarjaga. Iga sarja jaoks oma sündmustik. Wink


Näitlejate taseme üle ma ei norigi, nemad teevad oma tööd korralikult. Küll aga tahan ma seda öelda, et ühe sarja üheks peamiseks omaduseks on ikkagi tema näitlejad ning et sarja sisse elada, peaks nad vaatajas ka mingeid tundeid tekitama; nende käitumine peab olema millestki motiveeritud jne.
See on muidugi maitse küsimus, aga minu arvates keskendudes ainult sündmustikule jääb üks sari kuivaks ega paku erilist vaatamisrõõmu. Näiteks võiks tuua teise uue sarja Invasion, kus minu arvates tehti juba esimese episoodiga tegelaskujud üsna hästi arusaadavaks ja seetõttu paelubki ta mind oluliselt enam kui Threshold

TrekRanger kirjutas:

Lisaks meeldib mulle sarja juures see, et sündmused ei toimu mingi kindla skeemi järgi, vaid pealtnäha suvaliselt, sest just see annab sarjale reaalsuse maigu. Kõik on üles ehitatud nii, nagu see toimuks päriselt, kunstlikkust on selle sarja juures minu meelest äärmiselt vähe. Wink


Ma ei räägi sellest, et vaatajale peaks kohe alguses selgeks tegema, mis sarja eesmärgiks on ja mis seal edaspidi juhtuma hakkab. Hoidku selle eest, selline asi oleks küll väga igav. Mida ma tahtsin öelda, on see, et mulle jääb mulje nagu poleks sarja loojad ise läbi mõelnud, mida nad teha ja kuhu jõuda tahavad. Ja kui pole plaani, siis on hiljem erinevaid puzzletükke väga raske kokku sobitama hakata. Vähemalt nii, et see loogilise ja usutava mulje jätaks.

TrekRanger kirjutas:

Seega nüüd olen ma kindel, et Thresholdi näol on tegu selle aasta parima uue ulmesarjaga, minu jaoks pole selles kahtlustki. Cool


Nagu öeldud, kõigil on oma arvamus. Minu arvamuse kohaselt ei ole Threshold parim uus sari. Üks oluline probleem, mida ma veel ette näen, on see, et sari muutub mingiks iganädalaseks kellegi tagaajamiseks. And that gets real old real soon.
Mis parata, BB astub ikka sama reha otsa.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 06, 2005 2:40 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Mida ma tahtsin öelda, on see, et mulle jääb mulje nagu poleks sarja loojad ise läbi mõelnud, mida nad teha ja kuhu jõuda tahavad. Ja kui pole plaani, siis on hiljem erinevaid puzzletükke väga raske kokku sobitama hakata. Vähemalt nii, et see loogilise ja usutava mulje jätaks.


Huvitav lugu on selles, et ma pidin just "Invasioni" puhul sarnaseid asju välja tooma. Mina arvan seega, et hoopis Invasioni tegijad ei ole päris läbi mõelnud, mida nende sari tahab saavutada ning seega iga episood lihtsalt ehitatakse eelmise peale, teadamata, kas seda kõike ka tulevikus arendada on võimalik.
Threshold on minu meelest sari, mille enamus komponente on võimalik väga huvitavalt edasi arendada ning olen üpris kindel, et vastupidiselt Invasioniga ei jookse sari ummikusse.

Näitlejate koha pealt ütleks veel nii palju, et igatahes mulle on kõik tegelaed väga sümpaatsed ja teevad minu arust asja väga huvitavaks. Eriti meeldib mulle Brent Spineri osavõtt. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Okt 06, 2005 3:56 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Enterprise kirjutas:
Mida ma tahtsin öelda, on see, et mulle jääb mulje nagu poleks sarja loojad ise läbi mõelnud, mida nad teha ja kuhu jõuda tahavad. Ja kui pole plaani, siis on hiljem erinevaid puzzletükke väga raske kokku sobitama hakata. Vähemalt nii, et see loogilise ja usutava mulje jätaks.


Huvitav lugu on selles, et ma pidin just "Invasioni" puhul sarnaseid asju välja tooma. Mina arvan seega, et hoopis Invasioni tegijad ei ole päris läbi mõelnud, mida nende sari tahab saavutada ning seega iga episood lihtsalt ehitatakse eelmise peale, teadamata, kas seda kõike ka tulevikus arendada on võimalik.
Threshold on minu meelest sari, mille enamus komponente on võimalik väga huvitavalt edasi arendada ning olen üpris kindel, et vastupidiselt Invasioniga ei jookse sari ummikusse.


Ja mina ei ütelnud kuskil, et ma Invasioniga selliseid probleeme ei näe. Rääkisin hoopis tegelaste arendusest.
Tõepoolest, keeruline on aimata, kuhu see sari omadega jõuda tahab (ma muuseas ei usu, et see üldse mingi mitme hooaja peale planeeritud projekt on), kuid erinevalt Thresholdist on seal ka väga vähe asju avalikustatud ning salapärane õhkkond püsib ja millegipärast on mul tunne, et vähemalt mingi üldise loo on tegijad sellele sarjale kindlasti välja mõelnud. Njah, see on muidugi lihtsalt tunne...


Kui nüüd veel üldist juttu teha, siis pean mainima, et mul on tekkinud kerge kavatsus Thresholdi jälgimine pooleli jätta, sest see ei paku minu jaoks midagi väga paeluvat. Sama on ka Surface'iga. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Okt 06, 2005 4:27 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

Kui nüüd veel üldist juttu teha, siis pean mainima, et mul on tekkinud kerge kavatsus Thresholdi jälgimine pooleli jätta, sest see ei paku minu jaoks midagi väga paeluvat. Sama on ka Surface'iga. Razz

Kas Surface kolmas osa on nähtud? Mind ka Surface eriti ei paelund, kuid andsin kolmandale osale viimase võimaluse ja see püüdiski mu tähelepanu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Okt 06, 2005 4:44 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Enterprise kirjutas:

Kui nüüd veel üldist juttu teha, siis pean mainima, et mul on tekkinud kerge kavatsus Thresholdi jälgimine pooleli jätta, sest see ei paku minu jaoks midagi väga paeluvat. Sama on ka Surface'iga. Razz

Kas Surface kolmas osa on nähtud? Mind ka Surface eriti ei paelund, kuid andsin kolmandale osale viimase võimaluse ja see püüdiski mu tähelepanu.


Veel pole kolmandat osa näinud, aga kui võimalus tuleb, siis vaatan kindlasti ära.
Nu ja kui nüüd aus olla, siis ma praegu kohe veel küll ühtki sarja 'maha jätta' ei kavatse, aga ütleme lihtsalt, et Threshold ja Surface on katseajal. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 08, 2005 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

1x05 "Shock" oli taas väga hea episood, ei ole midagi öelda, Threshold jätkab oma head teekonda. Seekord olid tegijad valinud natuke teise tee ning olid kasutanud vähem ulme elemente ja üritanud tuua sarja hoopis natuke tavalisele elule lähemale.

Praegusel hetkel töötab sarja juures kõik minu arust väga hästi ja olen veendunud, et kui sellist taset suudetakse üleval hoida, siis võib see sari veel väga pikka aega kesta. Peaks samuti mainima, et nii head esimest viite episoodi ei ole ma just eriti paljudel sarjadel näinud. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 15, 2005 8:03 pm    Teema: Vasta viitega

Episood 1x06 "Pulse" jätkas minu arust sarja kõrget taset hiilgavalt ning erinevalt teistest uutest sarjadest, on Threshold tõestanud, et iga osa puhul võib pingelisust loota ja iga kord saab midagi uut teada.

"Pulse" näitas, et Threshold toob igas osas midagi uut ja põnevat välja ning ei muutu korduvaks. Samuti oli storyline originaalne ja suutis igatahes mind niimoodi paeluda, et ma ei tahtnud episoodi lõppu.

Muidugi on ilmne, et sari on väga kallilt tehtud ja kõik on võimalikult täpselt üles löödud, kuid tänu sellele jätab see ka äärmiselt reaalse mulje. Näitlejad on väga usutavad, eriti Molly ning sündmuste kulg väga loogiline ja ei jäta hetkekski kunstlikkuse muljet, mis võib suure eelarvega sarjadel tihti juhtuda.

Ei oskagi rohkem midagi öelda, asi on lihtsalt nii tasemel, 10/10. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Okt 15, 2005 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

1x06 "Pulse"

Maitsed on erinevad. Smile

Polnud just halb, kuid vaatama ka ei kiskunud. Eelistan Invasion'i, selle still ja lõige on täpselt minu maitsele tehtud, Threshold liigub liiga kiiresti ja on rohkem seiklus/action kui draama. Asju (sealhulgas tegelasi) puudutatakse liiga pinnapealselt, tegelastel on vähe sügavust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 15, 2005 10:32 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Asju (sealhulgas tegelasi) puudutatakse liiga pinnapealselt, tegelastel on vähe sügavust.


Mina tegelikult leian, et kõik need uued sarjad on suhteliselt pinnapealsed ja mingit sügavust ma neist ei otsigi, sest sealt ei ole seda võimalik leida. Seega vaatan kolme uut sarja puhtalt lõbu pärast ja hindan neid vaid põnevuse ja efektsuse kategoorias. Razz

Lisaks mainiks veel, et Star Trek ja Babylon 5 on sarjad, mille sügavamal analüüsimisel on võimalik mingit suuremat tagamõtet leida, kuid tuleb tõdeda, et ma ei olegi seda omadust ühegi teise sarja puhul märganud.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Okt 16, 2005 6:41 pm    Teema: Vasta viitega

1x05 "Shock"

Mhh mnjaa... 7 punkti vast venitaks välja, aga mulle tundub, et ka see on liiga hästi pandud. Mitte kohe ei istunud see osa mulle, paistab, et Threshold on muutumas mingiks krimisarja klooniks, kus on igal nädalal ülesandeks keegi kurjam kinni püüda. Ja mis selles siis uut või erilist on? Lõpplahendus on ju selgelt ette näha: kui pahategija oma signaali välja saadaks, väljuks sari oma mõnusa 'ohutuse' piiridest ja tuleks tõsiselt tagajärgedega tegelema hakata, mis lubaks loole tunduvalt põnevamat arendust. Praegu aga mulistatakse madalas vees, mis on juba nii palju kordi ära leierdatud, et ausalt öeldes ei viitsi kohe kommenteeridagi.
Ei olnud mitte midagi, mis mind selle osa juures kinni oleks hoidnud, vaatasin lihtsalt kohusetundest ära ja ootasin, et kiiremini läbi saaks. Lihtsalt... igav oli.

Nõus Sigmaga, et Thresholdil puudub sügavus ja tegelased on igavad ning lihtsalt sündmustiku arendamisest jääb väheks.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Okt 16, 2005 9:01 pm    Teema: Vasta viitega

1x06 "Pulse"

Seekord oli siis üllatus positiivne annaks 8,5-9 punkti. Lõpuks ometi võeti väike risk ja korraldati EM-pulss ning ei leitud mingit maagilist vahendit, millega olukord ilma kahjudeta lahendada; ka tegelased said kuidagi rohkem tähelepanu seekord. Võrreldes eelmise väga nõrga osaga on see kindlasti suur samm ülespoole.
Siiski, mina eelistan tugevalt seotud storyline'i, aga Threshold on episoodiline sari, kus osa lõpuks on siiski kõik jälle hea ja häppi; see aga kahandab minu jaoks üldise loo väärtust.
Signaal, viirus või mis iganes on ausalt öeldes minu jaoks liiga kummaline, et õige asi olla... olla samal ajal arvutiviirus ja muuta inimeste geneetilist koodi... mis ta siis õieti on. Razz

Lisaks tekivad mul seda sarja vaadates pidevalt mõtted: "Mis siis?" ja "Miks ma sellest hoolima peaksin?" Kui selle osa kvaliteet jätkub, siis on sarjal lootust, muidu aga muutub ta tuimaks ja üheks nende "oli kah mingi sari" seast.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group