Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'Surface' arutlusteema
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Sept 21, 2005 5:44 pm    Teema: 'Surface' arutlusteema Vasta viitega

Surface on teine kolmest uuest USA ulmeseriaalist, mis sel sügisel ilmavalgust näevad ning mis kummalisel kombel käsitlevad üsnagi sarnaseid teemasid. Esimene neist seriaalidest oli CBS'i Threshold, mis jõudis eetrisse 16. septembril, siin teemas käsitletava NBC Surface'i esmaesitlus toimus 19. septembril ning kolmas sari Invasion telekanalil ABC jõuab vaatajateni 21. septembril.

Surface räägib loo sellest, kuidas maailmamerre ilmuvad äkki tundmatud elusolendid, mis hulgaliselt paanikat tekitavad, rünnates näiteks USA mereväe tuumaallveelaeva ja hirmutades sukeldujaid. Sarja loojaks ei ole Brannon Braga.

Paar linki:
http://www.nbc.com/Surface/
http://www.tv.com/surface/show/32412/summary.html?q=surface


Läheks nüüd esimese episoodi juurde.

Kids... I hate kids... Lugedes eelnevalt nimetatud sarja kohta, ootasin kindlasti midagi paremat. Episoodi suurim viga oli selles, et ta oli lühike ning selle aja sisse oli topitud nii palju erinevaid tegelaskujusid erinevates kohtades, et neid oli pea võimatu adekvaatselt jälgida. Nagu juba mainitud, tehti suur viga ka terve portsu laste sissetoomisega, kes nagu ulme- ja muudes sarjades ikka, väga tüütavalt mõjusid. Minu jaoks on see lihtsalt nõme, kuid ehk ongi see sari suunatud teistsugusele vaatajaskonnale.
Üldse meenutas see episood mulle mingit odavat koletisefilmi, milliseid mingil ajal hulgaliselt teha vorbiti. Stseenid, mis pidid olema õudusttekitavad või hirmutavad, polnud seda üldse, puudu jäi arendusest ja heast näitlejatööst.
Oli ka üksikuid häid stseene, mis aga kahjuks polnud seotud loo pealiiniga. Lemmikuks oli see, kus loo naispeategelane ähvardas oma poja mänguloomal kõrva ära lõigata. Very Happy
Sarja kontseptsioon on huvitav ja sari isegi oleks tunduvalt põnevam ja intelligentsem, kui asja natuke tõsisemalt oleks võetud.

Kellelegi seda sarja eriti soovitada ei julge, kuid kuna tegu on uue asjaga, siis tasuks ehk pilk peale visata. Razz 6,5/10
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Sept 28, 2005 7:50 pm    Teema: Re: 'Surface' arutlusteema Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Kellelegi seda sarja eriti soovitada ei julge, kuid kuna tegu on uue asjaga, siis tasuks ehk pilk peale visata. Razz 6,5/10


OK, ma võtan oma sõnad tagasi.
Näinud ära teise episoodi, pean tunnistama, et olin väga meeldivalt üllatunud. See osa oli tunduvalt paremini üles ehitatud ning toimunu üsnagi huvitav. Ütleks, et osa alguses näidatud eelmise episoodi kokkuvõttest oleks sissejuhatuseks täiesti piisanud. Very Happy
Et sarja on mingid kli¹eelised teismelised sisse toodud, ei meeldi mulle endiselt, aga tuleb tunnistada, et poisi leitud munast "koorunud" (või kuidas iganes) väike elukas oli üsna armas.
Kõige paremad punktid annaks viimase stseeni eest, see oli väga võimas. Cool

Muidugi, on ka asju, mis nii väga ei meeldi ja üks neist on see, et sari pole minu jaoks piisavalt 'tõsine', meenutades pigem mingit peresarja. Teiseks, näitlejad on minu arvates suhteliselt kahvatud, nii Thresholdil kui ka Invasionil on tunduvalt paremini õnnestunud näitlejaskond.

9/10 - Arenemisruumi on kõvasti, aga võrreldes esimese osaga tohutu edusamm.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Okt 05, 2005 11:36 am    Teema: Vasta viitega

Kolmas episood nähtud ja positiivne on see, et läheb iga osaga aina paremaks. Tempo on ka kiiremaks saadud, enam pole lõputut venimist. Selle osaga tõstaks sarja isegi Thresholdist ettepoole.

Kui ainult see väike koletis need poisid ära sööks, siis oleks kõik ideaalne. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Okt 10, 2005 10:49 pm    Teema: Vasta viitega

Olen siis siiani näidatud kolm episoodi ära näinud ja olen üpris meeldivalt üllatunud. Pean muidugi kohe ära märkima, et see sari ei kuulu üldse Invasioni ja Thresholdiga samasse kategooriasse. Esimesed kaks käsitlevad selgelt tulnukate vallutust, kuid Surface hoopis meie enda planeedil alati elanud olendeid ning samuti on sarja lähenemisviis palju maisem, kui see on kahe esimese puhul. Ok, võibolla selgub veel, et need olendid ei ole siiski meie planeedilt pärit, kuid see ei muuda asjaolu, et sarja mõte on kahest teisest täiesti erinev.

Sarjas on päris hea näitlejate valik ning samuti on selle tempo sobiv, eriti teise ja kolmanda episoodi juures oli näha, et kõik toimib väga hästi ning võib arvata, et seda sarja on võimalik veel väga kaugele arendada.
Efektid on head, koletised on seega väga usutavad, storyline on väga omapäraselt üles ehitatud, sest seekord käsitletakse palju erinevaid osapooli, kelle teed ilmselt lõpuks ristuvad.

Idee on super, aga paar asja on siiski veidi paigast ära. Millegi pärast on mul tunne, et nii sügaval Maa sees ja sellises kuumuses ei peaks siiski ükski eluvorm vastu, sest olgem nii ulmelised kui tahate, see lihtsalt tundub natuke liiast isegi ulme jaoks. Seega natuke häirib mind see, et kohati jätab sari hoopis muinasjutu mulje ning õhkkond lohiseb sci-fi vallast kõrvale.
Lisaks on häirivaks faktoriks see, et lapsed on nii kesksed tegelased, see võtab sarjalt natuke tõsidust maha ja teeb sulle oluliselt raskemaks seda tõsiselt võtta.

Üldkokkuvõttes on tegu sellise mõnusa uue sarjaga, mida ma kahtlemata jälgin, kuid mitte tohutu innuga. Smile

8/10 paneks sarjale hindeks, sest sellist sarja on väga raske episoodide kaupa hinnata.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Okt 12, 2005 6:36 pm    Teema: Vasta viitega

Neljas nähtud. Kui eelmine osa oli sarja parim, siis seekord on tegu halvimaga. Ei meeldinud ükski kolmest tegevusliinist. Kui midagi uut ei suudeta välja mõelda läheb asi kiiresti igavaks.

Üks tähelepanek veel - 15 aastaste tüdrukute ossa 22-23 aastaseid näitlejaid palgata muutub juba koomiliseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Okt 12, 2005 8:20 pm    Teema: Vasta viitega

Muuseas, kas nendel episoodidel nimed ka on või ongi lihtsalt numbrid? Rolling Eyes

3. osa:
Tõepoolest, nõustun eelkõnelejatega, episood oli väga hea ja põnev ning taastas või õigemini tekitas minus usu sellesse sarja, võib-olla saab sellest tõesti veel asja.
Sisse toodi uusi nõkse; nüüd on siis kindel, et need elukad on pärit maa seest, aga samas esimese episoodi lõpul nähtud meteoriidisadu ka vaevalt juhuslik oli. Midagi üleloomulikku seal kindlasti toimub.

Kokku vast 9,5 punkti, 10 jätaks esialgu veel varusse.

4. osa:
Samuti nõustun eelkõnelejega, episood oli samm allapoole võrreldes 3. osaga. Hindeks paneks kuskil 7-7,5. Lemmikstseeniks oli kindlalt see, kus Nimrod selle tüdruku koera ära sõi. Laughing Ja kui ta nüüd kõik need lapsed seal sarjas ka ära sööks, siis oleks lausa suurepärane. Ning tõepoolest, kui tahetakse näidata 15-aastaseid, siis võiks selleks ka 15-aastaseid palgata, sest olgem ausad, see üks neiu nägi küll oluliselt vanem välja.


Üldiselt pean siiski mainima, et väga heaks ma seda sarja ei pea, kuid õnneks on seal vähem kli¹eesid kui mõnes muus uues sarjas ja esialgu vaatan edasi. Näitlejate valik on nii ja naa, mõned sobivad, aga mõned mulle ei istu. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Okt 15, 2005 9:10 am    Teema: Vasta viitega

Uudis:
NBC tellis Surface'i täispikaks hooajaks:
http://www.tvweek.com/news.cms?newsId=8735
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Okt 19, 2005 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Muuseas, kas nendel episoodidel nimed ka on või ongi lihtsalt numbrid? Rolling Eyes

Lihtsalt numbrid.

Viies osa nähtud. Head osad vaheldumisi halvadega, ühest äärmusest teise (midagi vahepealset polegi). Kui neljas osa oli väga halb, siis seekordne oli jälle väga hea. Tegevus edenes ja igav ei hakanud - igas tegevusliinis oli midagi head mis vaatama sundis. Vigu oli, mõni sisupööre tundus liiga mugav, kuid mind see ei häirinud. Mis kõige tähtsam - huvitav osa oli.

Siiani parim - panen 9/10 punkti ära.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 19, 2005 10:19 pm    Teema: Vasta viitega

Olen Sigmaga nõus, et tegu oli väga põneva osaga.

Tegevusliin oli korralikult läbi mõeldud ja sündmused olid erinevalt eelmisest osast põnevad. Samuti tuleb kiita tegijaid selle eest, et lõpuks ometi hakkab asi ka natuke jõulisemalt edasi arenema. Seekord pani episood mind isegi järgmist ootama, mis ei ole tegelikult mul selle sarja jooksul veel kordagi juhtunud.
Ainus miinus oli ehk see, et taas keskenduti natuke liiga palju nendele lastele, mis jätab sarjast kohati liiga lihtsa mulje. Kui sarjas pandaks natuke rohkem rõhku ka valitsuse poolele ja näidataks rohkem, mida nemad avastavad, oleks seda tõenäoliselt veelgi põnevam vaadata.

Hindama ei hakkagi, olen tähele pannud, et see sari on suures osas tervik ning eraldi ongi episoodi ääretult raske hinnata, tegevusliinid lihtsalt ei muutu nii palju.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2005 4:05 pm    Teema: Vasta viitega

1x05

Selline keskmiselt hea osa, ei midagi suurepärast, aga ei midagi halba samuti. Kõige häirivam tegevusliin oli Nimrodi otsimine ja kõik sellega kaasnev, samas pöörati sellele kõige rohkem tähelepanu. Savannah on selline nõmeda käitumisega tüdruk, aga miks ta vend ei kasutanud neid kompromiteerivaid pilte, mis tal olid? Very Happy
Loodetavasti hakkab asi nüüd tõsisemaks minema, sest mingil ajal peaks nende olendite olemasolu ikkagi avalikuks teadmiseks muutuma, sellist asja pikka aega vaka all hoida ikka ei õnnestuks ja kui seda tehakse, siis mõjuks see kindlasti kvaliteedile.
Näitlejad mulle ikka eriti ei istu...
7 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2005 4:59 pm    Teema: Vasta viitega

1x06

Väga hea osa, eriti eelmisega võrreldes, kindlasti 9 punkti vääriline, kui mitte rohkem. Kõige olulisem oli ehk see, et lõpuks ometi tehti midagi julget ja löödi kaks seni olulist tegelast mängust välja, ehk siis Cirko ja see ta abiline. See, ja lisaks veel Laura ja Richi põgenemine valitsuse eest lisab kindlasti oluliselt põnevust. Suhteliselt huvitav on jälgida paralleelset arengut, mõlema põhitegevusliini esindajad on nüüd jooksus ja neid aetakse taga.
Näitlejatöö oli samuti seekord üle prahi, niisiis tasub vaatamist.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2005 5:19 pm    Teema: Vasta viitega

1x06

Olen eelkõnelejaga peaaegu täiesti vastupidisel arvamusel.
Minu arust tähistas see episood sarja täielikku kaosesse laskumist ning kergeima tee valimist. Nüüd on seda juba väga raske üldse omapäraseks teha ja seda tuleb pidada üheks järjekordseks masside püüdmise üllitiseks.
Kõige rohkem häiris mind osa juures see, et kogu tegevus oli karjuvalt kli¹eeline. Nende tegelaste tapmine käis täpselt nii, nagu kümnetes action filmides ja kui Cirko jäeti üksi sinna pimedasse kohta, aimasin ma juba praktiliselt kõike, mis edasi juhtub. Peatasin selles kohas filmi ja mõtlesin minuti ning mõtlesin välja, mis võiks edasi juhtuda...üllatus, üllatus...mitu olulist inimest sai surma ja valitsus püüab kogu tõde igaveseks varjata.
Selline asi ajab mind rakselt marru, no kas tõesti ei ole võimalik asja nii ajada, et ei pea kopeerima üks ühele mingit odavat actionit??

Lisaks nende laste jama pööras mul seekord kupli täiesti viltu, ma ei suuda neid enam taluda..kas see on tõesti lastesaade?

Ainuke positiivne asi osa juures oli see, et näitlejad olid heal tasemel ja tänu sellele oli seda ka päris põnev vaadata (põnevuse pärast võin ma aga ka mingit põnevikku vaadata, hulga tõhusam on).

Anname siis 6/10 ära.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2005 9:00 pm    Teema: Vasta viitega

Mina ei näe nende kahe tegelase tapmises küll mingit kaose tekitamist, vaid pigem sarja seisukohalt üsnagi olulise pöörde tegemist. Ja selliseid pöördeid, ¹okeerivaid sündmusi, on vaja, et tegevust elavdada. Surface ongi seni olnud liialt 'peresõbralik' sari.
Tegelaste tapmise käigu koha pealt nõustun, see oli üsna kli¹eeline, aga nende tapmise ise küll mitte; (pool-)põhitegelasi üldjuhul poole sarja pealt maha ei lööda.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2005 9:14 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Ja selliseid pöördeid, ¹okeerivaid sündmusi, on vaja, et tegevust elavdada.


Mind see küll ei ¹okeerinud, pigem vastupidi, näitas, et sarjas ei hakkagi kunagi midagi huvitavat juhtuma.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2005 9:17 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Enterprise kirjutas:
Ja selliseid pöördeid, ¹okeerivaid sündmusi, on vaja, et tegevust elavdada.


Mind see küll ei ¹okeerinud, pigem vastupidi, näitas, et sarjas ei hakkagi kunagi midagi huvitavat juhtuma.


Väga huvitav, kuidas sa küll sellisele järeldusele jõudsid. Kas Cirko huvitas sind kuidagi isiklikult? Wink
Oki, igaühele muidugi oma, aga kui teda näiteks poleks tapetud, siis oleks minu arvates saanud Surface'ist üsna harilik kli¹eeline sari, kus mingi tiim uurib midagi ja minu arust oleks see igav...
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2005 9:26 pm    Teema: Vasta viitega

Asi pole ainult Cirkos, vaid selles, et tegijad lihtsalt narrivad vaatajat ainult selle eesmärgiga, et sarja vaadataks. Üritan öelda, et sellist liigutust loos oskab igaüks teha ja see ei ole mitte mingit moodi huvitav. See on igatahes minu arvamus.

Pealegi saab sarja tavalisusest ka muud moodi võõrutada kui peategelaste maha nottimisega.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Reede Okt 28, 2005 10:25 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2005 10:01 pm    Teema: Vasta viitega

1x06

Minu arvamus kaldub TrekRanger'i poolele. Sarja nõrgim osa. Enamus põhjustest tõi TrekRanger juba välja, lisaks on suur miinus see et otseselt koletist ei näidatud. Ning Cirko oli sarja parim tegelane, kahju et ta surma sai.

Praegu on Invasion-Surface-Thresholdi seis kindlalt Invasion'i kasuks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Dets 04, 2005 1:29 pm    Teema: Vasta viitega

Teema on kuidagi soiku vajunud, mõtlesin seda natuke elustada.

Surface on minu jaoks osutunud selle aasta telesarjade suurimaks üllatajaks. Olles näinud uute sarjade esimesi osi, pidasin seda kaugelt kõige kehvemaks - nii tegelaste kui ka üldise atmosfääri poolest. Ja oi kuidas asjad on muutunud, nende sarjade paremusjärjestus on minu jaoks pea vastupidiseks muutunud. Asjad, mida ma alguses miinusteks pidasin, on nüüd plussideks saanud. Surface'il on see sense of adventure, mis puudub enamikel teistel uuematel üllitistel nagu näiteks Threshold, samuti laiapõhjaline tegevustik ja head näitlejad.
Viimased episoodid, tegelikult juba algusega kuuendast, on olnud suurepärased põnevikud. Eriti meeldib mulle, et probleeme ei lahendata ühe osaga, vaid tegevust on jaotatud mitme episoodi peale. Näiteks isetehtud allveelaevaga põhja laskumine ja pärast merehätta jäämine.
Ei hakkagi mingeid erilisi hetki välja tooma, lihtsalt kinnitan veelkord, et minu arvates on tegu väga väärt sarjaga. Cool

Viimastest saavad esimesed.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 10:26 pm    Teema: Vasta viitega

1x11

Episood algas ainuõige teoga: Nimrodi elluäratamisega. See, et ta eelmises osas maha lasti, oli pehmelt öeldes vastuvõetamatu ning selline viga tuli igal juhul parandada. Üldiselt mulle Milesi ja Caitlini liini siiski eriti ei meeldinud, alguses oli see liialt seebika moodi ning hiljem tekkis mul kahtlus, et Caitlin ehk polnudki huvitatud Milesiga kohtumisest vaid tegu oli hoopis vandenõuga, et Milesist vabaneda. Razz Milesi puhul aga oli väga huvitav see, mis temaga juhtumas on. Paistab, et Nimrod andis talle teda ravides talle oma võimed... või õigemini omadused. See, kuidas tänavalambid tema juuresolekul vilkuma hakkasid, oli päris kõhedusttekitav.
Ei uskunud, et Laura ja Rich tõepoolest asja avalikkuse ette tuua suudavad. Samuti poleks see minu arvates eriti hea idee olnud, selleks on veel natuke liiga vara. Seega oli nende loo naeruvääristamine ehk ainus õige lahendus. Aga vähemalt hakkas asi levima ning inimesed saavad toimuvast haisu ninna. Huvitav ainult, mida valitsus ja sõjaväelased ette võtta kavatsevad... Lõpp igatahes küll head ei tõotanud.
Igati hea osa peale pikka vaheaga ilma selle sarjata, 9 punkti.


1x12

Taaskord 9 punkti.
Oookeeeiii.... asi hakkab tõsiselt huvitavaks minema. Ilmnes, et need elukad on tegelikult teadlaste poolt loodud või engineered, kasutades väljendit, mida too teadlane kasutas. Tegu oli väga põneva osaga, Laura ja Richi põgenemine oli huvitavalt tehtud, kuid mul on kahju, et Richi kõigest välja jätma hakatakse. Alguses ei tahtnud Laura teda saatesse (kuigi arusaadavatel põhjustel) ning nüüd ei kutsutud teda ka selle teadlase juurde laborisse.
Lisaks tundub, et need olendid on programmeeritud mingil kindlal ajal vägivaldseks muutuma ning nüüd on see ka Milesile mõju avaldamas. Minu eelnev teooria selle kohta, et Caitlin lihtsalt teda lõksu püüda üritas, polnud vist õnneks tõene, sest vähemalt ühendas ta Milesi arvuti veebikaameraga, kus ta Nimrodi jälgida saab.
Üks üldine küsimus sarja kohta on, et millal Milesi ja Laura ning Richi tegevusliinid kokku saavad, kui see üldse juhtuma peaks. Mul on lihtsalt tunne, et kui nende kokkuviimist plaanis poleks, siis ei oleks neid eraldi tegevusliine üldse loodudki.

Surface on selline mõnus seiklussari, mis käib usutava ja uskumatu piirimail ning võtab suhteliselt julgeid pöördeid. Meelelahutuslikust seisukohast on tegu ehk parimaga uutest ulmesarjadest. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Veeb 03, 2006 9:11 pm    Teema: Vasta viitega

Nuh, keegi veel peale minu vaatab või? Very Happy

1x13

Oi kui hea osa, 10 punkti tuleb. Nüüd siis saime tolle salapärase teadlase kohta rohkem teada. Minule tundus ta otsekui mingi väärastunud versioon Samantha Carterist; põhimõtteliselt huvitav tegelane, aga ei teeninud vist mingit pikemaajalist eesmärki ja tema endised bossid jõudsid talle järele, nii et tõenäoliselt tema elutee lõppes. Aga et seda siiski ei näidatud, on võimalus veel teda kohata. Huvitav oli kuulda, et lammas Dolly polnud sugugi esimene kloonitud loom, vaid kloonimisega tehti algust juba 1960'ndatel aastatel, mil muude elukate seas klooniti ka ürglind arheopterüks. Aga kui teadlasele flashbackis sellest linnust videot näidata, et teda kompaniiga liituma veenda, tekkis minul mõte, et kuidas ta aru ei saanud, et tegu oli CGI-linnuga. Very Happy
Tuleb tunnistada, et see sari sammub usutamatuse piirimail ning mahajäetud hoones leitud vägivaldne lapse häälega ahvinimene tundus juba mõneti piire ületavat. Aga tegelikult selline piiride katsumine muudabki selle sarja nii põnevaks, sest loojad lasevad nähtavasti oma fantaasial lennata ja see annab võimaluse kõike paremini teostada.

Kõige põnevam oli episoodi lõpuosa, kui Laura ja Rich leidsid ühe ekspeditsioonivideo 1957. aastast, kus leiti meteoriidikraater ja sellest üks tuttav 'lill', mis nüüdseks kadunud Cirko valduses oli. Kõige hämmastavam oli näha aga toda hiinlase näoga agenti/meest/keda iganes, kes sellel videol täpselt samasugune välja nägi nagu praegu. Nii et on võimalus, et toimuv on endiselt seotud millegi maavälisega. Cool
Muuseas, Richist on päris kahju, selle jama pärast on tema perekond lagunemas, aga enamuse süüd paneksin mina siin tema neurootilisele naisele, kes tundub üsna leppimatu ja mõistmatu. Kuigi arusaadav, et mehe eemalolek koos mingi võõra naisega võib ärritada...

Milesi tegevusliin võttis ka huvitavama pöörde ning mõned tema stseenid olid lausa uskumatult head ja mõjusad. Eriti näiteks see, kus ta Nimrodile ise raadiomajaka külge pani. Kuidagi valus oli kohe seda vaadata, uskumatu, kuidas üks arvutiga loodud olend võib nii suurt mõju omada. Ka Caitlin oli selles osa veidi normaalsem ning tema manitsus Milesile, et see nüüd ise aitab hävitada neid olendeid, keda ta kaitsta lubas, on vale, oli väga tabav.
Elukate tapmine rahvamassi poolt tundus algul väga jõhker vägivald kaitsetute loomade vastu, aga õnneks selgus peagi, et nad polegi päris papist poisid ja paljud kohalikud said ise haavata. No ja eriti räige oli see, kui olendid Milesi saabudes kõik tema ümber koondusid ja nagu talle kuuletusid. Kui Miles neid vette juhtima hakkas, ise ees minnes, tekkis mul juba väike paralleel sarjaga Invasion, kus ka inimesed vee all vastu peavad... Huvitav-huvitav... .
Ei näe ainult need, kes ei vaata. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group