Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'Invasion' arutlusteema
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2005 2:48 pm    Teema: 'Invasion' arutlusteema Vasta viitega

Invasion on viimane kolmest uuest sellesügisesest USA ulmesarjast ning räägib, nagu teisedki kaks, loo tulnukate sissetungist Maale. Esimesed kaks olid Theshold ja Surface.
Sarja tegevus toimub Floridas Evergladesi rahvuspargis ja selle ligiduses. Taaskord ei ole sarja loojaks Brannon Braga.


Pilootosa:

Minu poolt 10/10, olin väga vaimustatud.
Vähe on neid sarju, mis mulle algusest kohe tõsiselt meeldima hakkavad ning Invasion on üks neist. Parim osa sarjast on näitlejad, kellest mulle mitte ükski vastukarva ei olnud; kõik neist esinesid väga hästi ja sobisid oma rollidesse.

Pilootosa oli väga paeluv, kaameratöö ja nagu juba mainitud, näitlejatöö olid suurepärased. Kõik voolas sobivas tempos, polnud liigset siia-sinna hüppamist. Kogu aeg püsis selline müstiline õhkkond, isegi kõige tavalise juures ei tundunud midagi päris korras olema.

Võiks öelda, et kohati tundus mulle, et tegu on Thresholdi ja Surface'i seguga. Esimesest siis inimeste kehade ülevõtmine ja teisest nende saabumisviis ja veega seotus.
Ainuke asi, mis mulle selle sarja juures natuke muret tekitab, on see, et kuhu edasi?
Ka võiks öelda, et puudub otsene sci-fi element, kuid põnev oli siiski.

Seda sarja hakkan kindlasti vähemalt esialgu jälgima.


Kui nüüd võrrelda kolme uut sarja omavahel, siis minu hinnang neile oleks järgmine:
1. Invasion
2. Threshold
3. Surface
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Reede Sept 23, 2005 8:32 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2005 8:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mina annaks sarjale hindeks 9/10. Smile

Ei ütleks, et tegu oleks parema sarjaga kui näiteks "Threshold", kuid võrdne on ta kindlasti, vähemalt alguse järgi.
Nagu juba mainitud on sarja puhul näitlejate valik väga hästi õnnestunud ja vähemalt esimene episood oli väga sujuv ja huvitav.
Kõige suurem plusspunkt läheb uuele sarjale aga ilmselt hoopis selle eest, et on lähenetud asjale uut moodi. Seekord ei näidata mingi suure valitsuse organisatsiooni või eriagentide uurimist, vaid vaadeldakse tulnukate sissetungi tavaliste inimeste silmade läbi. Mõneti võiks sarja võrrelda filmiga "Signs", mis oli ka ju tegelikult üpris sarnase eesmärgiga tehtud, olgugi et sarja ja filmi on väga raske võrrelda.

Sari on omanäoline ja teistest erinev ning põnev jälgida, kuid kõige suuremat probleemi näen ma selles, et teemaarendusele ei ole küll väga palju ruumi jäetud. Ma ei kujutaks näiteks ette, et see sari võiks kesta rohkem kui paar hooaega, materjali lihtsalt ei jagu. Razz

Kahtlemata oli esimese episoodi näol tegu väga omapärase elamusega, kuid päris suurepäraseks ma seda nimetada veel ei julgeks.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2005 8:06 pm    Teema: Vasta viitega

1x02 "Lights Out"

Niisiis, teinegi episood on nüüd ära olnud.
Sellele osale paneks hindeks 8/10, võrreldes pilootosaga oli tempot natuke maha võetud ja ja pinget ka alla lastud.
Siiski, episood oli tegelikult väga hea. Nagu esimeseski osas, valitses pidevalt selline müstiline õhkkond, millele aitas kaasa hea näitlejatöö. Õudusttekitavad stseenid olid samuti väga hästi õnnestunud.
Nujah, ainuke asi, mis nagu silma hakkas, oli see õhuväelane, kelle Russell haiglasse tõi. Need augukesed tema kehal jätsid kuidagi... hmm... 70ndate mulje. Aga nu näis, kuidas asja edasi arendatakse.
Huvitav tegelane on doktor Underlay, eelmises osas jäi mulje, et ta on täielikult tulnuka poolt üle võetud, kuid selles osas oli ta jälle rohkem iseenda moodi ja ei teadnud midagi sellest, mis võis olla eelnevalt mainitud tüübi peast välja ulatunud junn.

Jääb mulje, et Invasion on segu peredraamast ja õudusulmekast, mis on hästi õnnestunud. Aga ikkagi, mul on natuke keeruline näha, kuhu see sari edasi võiks minna, mingit arengut on ju vaja, vaevalt, et tulnukad igaveseks ühte väikesesse linna jäävad.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Okt 04, 2005 9:54 pm    Teema: Re: 'Invasion' arutlusteema Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Võiks öelda, et kohati tundus mulle, et tegu on Thresholdi ja Surface'i seguga.

Väga hästi öeldud. Ja küllaltki hea seguga. Sümpaatsed tegelased ja neid mängivad näitlejad, kui millegi üle nuriseda saab siis see on plot'i edenemise aegluse üle (täielik vastand Thresholdile, kus kõik käib liiga kiiresti). Sarja tempo (mitte segi ajada plot'i tempoga) ja lõige on täielikult minu maitsele tehtud.

Ning nagu siin juba mainitud, so far so good aga mis edasi?

Minu uute sarjade praegune järjestus on:
1. Invasion
2. Threshold (liiga kiire)
3. Surface (liiga aeglane)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Okt 06, 2005 10:11 pm    Teema: Vasta viitega

1x03 "Watershed"

Ma vist lõpuks sain aru, kes on kes selles sarjas. Hullem kui mõni seebiooper Laughing

Siiamaani näidatutest parim osa, andis natuke lootust värsketeks ideedeks, loodetavasti on tegeijatel fantaasiat ja oskust need korralikult realiseerida. Osale annaks isegi tugeva 9/10 (esimese ja teise osa hinne 8/10), isegi story läks kenasti edasi. Vähemalt praegu tundub Invasion kolmest uuest sarjast kindalt parim olevat.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Okt 06, 2005 10:23 pm    Teema: Vasta viitega

Kas siis midagi uut tõesti välja mõelda ei suudeta, üks ja sama jama nende tulnukatega Confused Kõik need 3 sarja on enam vähem ühte moodi. Aga mina kui sarjade sõltlane ikka üritan neid jälgida Very Happy

Invasion neist 3-st kõige parem 7/10 Wink
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Okt 06, 2005 10:31 pm    Teema: Vasta viitega

becks7 kirjutas:
Kas siis midagi uut tõesti välja mõelda ei suudeta, üks ja sama jama nende tulnukatega Confused Kõik need 3 sarja on enam vähem ühte moodi. Aga mina kui sarjade sõltlane ikka üritan neid jälgida Very Happy

Invasion neist 3-st kõige parem 7/10 Wink


Tegelikult on sellel väga lihtne põhjus: kõik telekanalid lihtsalt spioneerivad üksteise järele. Very Happy See, et kolmel USA suurimal telekanalil (ABC, NBC, CBS) puhtjuhuslikult ühesugune idee tuleks, on natuke liiga ulmeline, kohe nii ulmeline, et sellest võiks omaette sarja teha.
No ja muidugi on selliste ulmeliste sarjade järsk vohamahakkamine tingitud ka Losti edust.

Muidugi vaatajale oleks mugav, kui niimoodi ei pommitataks, jälgimine läheb keeruliseks. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Okt 06, 2005 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

becks7 kirjutas:
Kas siis midagi uut tõesti välja mõelda ei suudeta, üks ja sama jama nende tulnukatega Confused Kõik need 3 sarja on enam vähem ühte moodi.

Kõigil 3'l on üks ja sama tuum - alusena esitatakse mingi müsteerium, millele sari tegeleb vastuste otsimisega. Ehk sama asi mis Lost'i puhul. Aga kõigil on erinev vaatenurk, skoop, tempo, lõige, toon ja mis võibolla kõige olulisim, erinev story.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Okt 08, 2005 10:36 pm    Teema: Vasta viitega

Sari on päris huvitavalt edasi arenenud. On näha, et tegijad kasutavad sellist rahulikku taktikat, mis ei avalda ühegi episoodi juures rohkem kui paari väikest uut detaili. Kahtlemata on sellist asja väga värskendav näha, sest paljud praeguse aja sarjad üritavad just võimalikult tihedat sündmustikku luua.
Episood 1x03 "Watershed" näitas, et sarja suudetakse ilmselt veel mõnda aega niimoodi edasi vedada, et vaataja ei saa asja tuumast veel eriti põhjalikult teada. Siiani on kõik episoodid olnud väga põnevad, sellest hoolimata, et sündmusi ei ole just eriti palju olnud.

Ainus mure on mul see, et kas tegijatel ikka on veel häid ideid varuks ka, mida nad vaatajatele veel avaldada ei taha või veetakse meid niisama kusagile suvalisse kohta. Very Happy
Eks seda saame teada alles hooaja lõpus, kuid igal juhul on tegu väga hea uue sarjaga. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Okt 13, 2005 11:09 pm    Teema: Vasta viitega

1x04 "Alpha Male"

Üldiselt hea osa, selline tavaline (kui seda saab ainult 4 osa järel öelda) Invasion'i tase. Sheriff on vaikselt lemmiktegelaseks muutumas ja näitleja kohta saab ka ainult kiidusõnu öelda. Sari on täpselt minu maitsele tehtud (kuigi peategevusliin võiks natuke kiiremini edeneda).

Kui millegi kallal nuriseda siis on see Kira (Sheriffi tütar) ja tema ümber kirjutatud tegevus. Võibolla on viga näitlejas, võibolla tegelases. Eelmises osas kuhugi sohu ujuma minna polnud ka just kõige targem tegu.

Eelmisele sai pandud 9/10 ja esimestele osadele 8/10 - neljas läheb nende vahele ehk siis 8.5/10.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 14, 2005 8:43 pm    Teema: Vasta viitega

Hooaja neljas osa oli mulle tegelikult väike pettumus, sest lootisn kiiremat sündmuste arengut, kuid tegelikult ei ole ükski vaataja neljanda episoodi järel eriti targemaks saanud. Sisuliselt oli minu arust tegu sellise veniva episoodiga, mille lõpp oli küll väga huvitav, kuid olen kindel, et järgmises episoodis venib kõik vanaviisi edasi ja selle episoodi lõppvaatusel teada saadud asi külmutatakse.

Näitlejad on head, episoodid on läbi mõeldud, aga minu arust on sari natuke liiga aeglane, esimesed kolm epioodi võisid olla aeglasemad, kuid tervet hooaega küll täpselt ühesugusena näha ei tahaks.
Olen piisavalt palju erinevaid sarju näinud, et teada, millal asi muutub korduvaks ja kaotab oma sära, invasion nii kaugele veel õnneks jõudnud ei ole ja lootust on. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Okt 15, 2005 7:40 pm    Teema: Vasta viitega

Nagu siin juba eelnevad kommenteerijad on välja toonud, areneb sari üsnagi aeglaselt ja kui ühegi saladuse lahendusele või mõnele vastusele lähemale jõutakse, katkestatakse tegevus kohe. Mulle selline lähenemine tegelikult meeldib, sest niimoodi hoitakse põnevust ülal ja pealegi teevad aeglase arenduse kuhjaga tasa head näitlejad.


1x03 "Watershed"

Tuleb tunnistada, et kuidagi raske on neid episoode hinnata, sest kõrge kvaliteet on püsiv, eriti just teostuse poole pealt. Annaks siis vist 9 punkti sellele episoodile, lugu arendati vaiksel kombel edasi. Tore oli märgata sarjas Armin Shimermani, kes Star Trek: DS9's mängis ferengist baaripidajat Quarki; tuleb tunnistada, et tema mure oma äri pärast tuli vägagi tuttav ette. Very Happy
Natuke häirivaks muutusid stseenid, kus Muriel pidevalt vett vaatama jäi, iseenesest huvitav, aga liiga kordavaks muutusid. Samas, episoodi lõpp oli äge, lisades huvitava pöörde. Kas tulnukate näol on tegu mingite vee-elukatega? Nõustun Kira osas Sigmaga, tema käitumine polnud läbi mõeldud, aga arvestades seda, kuidas teda sarjas kujutatud on (ja ka järgmises osas kujutatakse), siis oli see tema jaoks suhteliselt realistlik.
Kahtlane on see, et aina vähemaks jääb neid inimesi, kes tulnukatest mõjutatud või nende poolt üle võetud veel ei ole. Samuti on natuke kummaline sõjaväe roll asjas. Midagi varjatakse, aga mida täpselt. Kas tulnukatega tehakse koostööd või üritatakse olukorda kuidagi kontrolli alla saada? Enda teooria on selline, et tulnukad on USA sõjaväe juhtkonda infiltreerunud.


1x04 "Alpha Male"

Sellele osale annaks 8 punkti. Millegipärast haistsin ma siin kangesti loo pealiinist kõrvale kaldumist ja nn "nädala ohu" sissetoomist, ehk siis sarja rohkem episoodiliseks muutmist. Minule isiklikult selline asi ei meeldi, kuna üldiselt üritatakse sarju niimoodi laiemale publikule vastuvõetavaks teha ja sellega kannatab kvaliteet. Lihtsalt see ahvide tagaajamine ja viirusega võitlemine (ja sellele kõigele ruttu lahenduse leidmine) jättis sellise mulje, olgugi, et lõpuks selgus, et ahvid polnudki haiged.
Noortepidu oli ka kuidagi kli¹eeline, selline asi, kus mõned end täis joovad, siis põõsasse kabistama lähevad ja siis nendega midagi juhtub, on täielik klassika.
Sherif on kindlalt sarja parim näitleja, kohati on ta tõsiselt creepy. Huvitav on see, et ainult tema paistab teadvat, et ta keha on üle võetud.
Kui näitlejad poleks tavapäraselt suurepärased olnud, oleks hinne madalam olnud.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Okt 21, 2005 5:59 am    Teema: Vasta viitega

Invasion on saanud ABC'lt tellimuse täishooajaks:

http://tv.zap2it.com/tveditorial/tve_main/1,1002,271|98154|1|,00.html

Sama käib ka sarja Commander in Chief kohta.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Okt 21, 2005 10:43 am    Teema: Vasta viitega

Väga hea uudis, et täishooaeg tuleb. Smile

1x05 "Unnatural Selection"

Samasugune nagu eelmised osad - kellele sari meeldib see vist pettuma ei pea ning kellele sari ei meeldi, ei usu et see neid ka vaatama meelitab. Siiamaani olnutest parim osa, pinge kasvab, väga vähe oli sellist mis kaldus pealiinist kõrvale (kuigi, nagu eelmiste osade puhul, liigutakse tigusammul edasi ja mulle isegi meeldib selline aeglane tempo).

Sellele osale 9/10 või isegi 9.5/10.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 23, 2005 4:35 pm    Teema: Vasta viitega

Hooaja viies osa oli juba oluliselt rohkem minu maitsele ja kui neljanda episoodi järel oli tunne, et sari läheb nõrgemaks, siis nüüd hoopis vastupidi. Seekord olid näitlejad enneolematult tugevad, sest nii reaalset emotsiooni pole nad minus enne tekitanud. Samuti oli osa palju müstilisemalt üles ehitatud ning on aru saada, et lugu ronib vaikselt kõrgpunkti poole, mis tõotab tulla väga huvitav.
Eriti hea idee oli nüüd lõpuks kõik 'muudetud' inimesed ühendada ning näidata, et tõesti midagi äärmiselt kummalist on teoksil. Teiseks süvendas episood minus arvamust, et ilmselt enamus juhtivatel kohtadel olevaid inimesi on juba muudetud ning nüüd üritatakse seda ka ülejäänutele edasi kanda. Selge on see, et miski ei saa enam olla nii nagu oli varem. Cool

Uusi küsimusi tekitati hulgaliselt juurde ja mul pole kahtlustki, et kõige parem on alles ees.
Siiski pean jälle välja tooma, et kõik on väga hea küll, aga kui kaua nii rahulikult jätkata on võimalik, seda tõesti ette aimata ei oska. Tundub, et sari saab kesta mitu hooaega vaid juhul, kui sellelt tasemelt minnakse veel oluliselt edasi. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Okt 27, 2005 5:14 pm    Teema: Vasta viitega

1x06 "The Hunt"

Punkte annan 7/10. Nõrgim seni nähtutest, kuid ma ei nimetaks seda halvaks osaks.

Kõige rohkem häiris mind episoodi pealiini (Kira sõbraga seonduv) lõpplahendus. Kuidagi liiga mugav, vähemalt minu jaoks nullis suurema osa episoodi sisust ära. Kuid muidu oli päris hea, mulle isegi osa sisu meeldis, Kira sõbraga seonduv tõi üllatavaid käike ja rohkesti uusi küsimusi ning oli küllaltki originaalne (kui juba mainitud lõpp välja arvata, ilma selle lõputa oleks osale 8/10 andnud). Teine tegevusliin, Russell jahil, oli selgelt tagaplaanil - oleks oodanud natuke rohkem tegevust. Kuid sellel oli vähemalt lõpp hea.

Kokkuvõttes selline vaikne (isegi võrreldes eelnevatega) osa kus (vähemalt pealtnäha) tähtsusetute sündmuste varjus toimub nii mõnigi huvitav pealiini edendav käik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2005 7:07 pm    Teema: Vasta viitega

1x06

Leian, et tegu oli väga hea episoodiga, mis oli minu arust seni üks sarja parimatest. Põnevust hoiti pidevalt üleval ja samuti arenes sari oluliselt edasi. On tunda, et sari on väga lähedal mingi suure fakti avaldamisele, kuid ilmselt läheb sinna veel paar episoodi aega.
Huivtav oli ka see, et see tulnukas, keda Russell jahtis, oli ennast ühendanud ühe inimesega. Seega nüüd võib suhteliselt kindel olla, et tulnukate vallutusplaan on kõik inimesed üle võtta. Wink

Mulle meeldivad episoodid, kus asjad ka mingil moel edasi arenevad ja seega pole eriti midagi ette heita. Ainus asi, mis mind ehk natuke häiris, oli liiga suur Kira tegevusliini peal keskendumine.

Annan hetkel 9/10, sest minu arust olid kõik asjad paigas. Muidugi pean tõdema, et kui tuleb veel sellele väga sarnane episood, siis ma enam nii kõrgeid punkte ei pane. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2005 7:20 pm    Teema: Vasta viitega

1x05 "Unnatural Selection

Taas väga tugev osa, nii 9 või ka rohkema punkti vääriline. Kogu toimuvat paljastatakse väga aeglaselt ja pidevalt tekitatakse uusi küsimusi. Kes nad üldse on? Mis on nende eesmärk? - just selliseid küsimusi tekitas minus episoodi lõpp. Kõik muutus väga kummaliseks, sest oli üsna raske aru saada, kes nad üldse on, tulnukad või inimesed? See "Ellujääjate" grupp viitab ehk sellele, et nad on üle võetud mingist katastroofist pääsenud tulnukate poolt, kuid ¹erif Underlay lugu, kuidas ta lennuõnnetusest pääses näitab jällegi, et nende inimeste isiksused pole samuti kadunud. (Väikese kõrvalepõikena märgiks ära, et Evergladesi lennukatastroofi on juba vähemalt kahes uues ulmesarjas välja toodud; ka Supernaturalis mainiti seda korra)

Nõustun ka eelkõnelejatega, kes näitlejatööd kiitsid - tõepoolest, kuigi see on igas osas hea olnud, oli see episood eriti silmapaistev. Invasionil on suhteliselt suur seltskond näitlejaid, aga neile kõigile antakse õnneks üsnagi lahkelt ekraaniaega, nii et kõik tegelased on juba üsnagi tuttavad.

Mis häiris: märkasin, et friikartuleid nimetati nimega freedom fries, nagu nad USA's mõnede hullude poolt ümber nimetati... Ma loodan, et sellega ei üritatud poliitilist sõnumit edastada. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2005 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

1x06 "The Hunt"

Eelmise episoodiga võrreldes oli sündmustik suhteliselt rahulikum ja sarja seisukohalt olulisi fakte paljastati ka vähem. See, et Kira boyfriendist alguses lahti saadi, mulle täitsa meeldis, sest sellega toodi sisse mõningaid huvitavaid käike, kuid et ta lõpuks üldse ära saata otsustati... nu see oli küll kerge pettumus.
Russelli 'kalapüük' oli ka hästi tehtud, aga nagu mainitud, oleks tahtnud, et seda veidi sügavamalt oleks käsitletud. Väga kummaline oli siiski see ühendumine, sest praegu jääb mulje, nagu oleks tulnukas selle tüübiga füüsiliselt liitunud, kuna kuidas ta muidu oleks saanud signaali anda. Seni arvasin, et ülevõtmine on rohkem vaimset laadi (kui see üks kummaline skelett ja surnud sõjaväelane välja arvata). Muidu on mulje jäänud, et need helendavad elukad on inimesest ikka suuremad.
Episoodi lõpp oli ka päris hea, huvitav kas need jälitajad olid ise ka üle võetud? Razz

Njah, mingi 8,5-9 punkti.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Nov 10, 2005 11:59 pm    Teema: Vasta viitega

1x07 "Fish Story"

Tekib kiusatus 6 punkti anda, kuid lõpp oli hea ja osa saab 7. Seni olnutest kõige igavam, vaheosa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group