Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'Invasion' arutlusteema
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Märts 09, 2006 11:11 pm    Teema: Vasta viitega

1x16 "The Fittest"

Aina paremaks läheb.

Tänu lõpule tuleb 10 punkti ära ("tänu lõpule" võib pea iga osa kohta öelda, Invasioni tegijad oskavad osi lõpetada). See polnud mingi super osa kuid siin oli kõike - iga tegelane täitis oma koha, peategevusliin arenes ning põnevus püsis lõpuni. Erinevalt eelmisest osast oli kõik palju usutavam (see jutt käib suurelt osalt ka Christina ja Dereki kohta). Vähemalt Jesse ja Rose pole enam täielikus teadmatuses, nende reaktsioon oli hea. Russelli ja Tomi retk oli huvitav, põhimõtteliselt sarja kangelane ja kurjam koostööd tegemas (mõlema eesmärk oma liigi ellujäämine). Vähemalt selles osas ei jäänud Eddie Cabrian William Fichnerile alla, mõlemalt väga hea näitlejasooritus.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Märts 10, 2006 10:31 pm    Teema: Vasta viitega

1x15 "The Nest"

Panin 8 punkti, põhimõtteliselt info poolest üsna oluline osa, aga natuke liiga aeglane ja igav, et kõrgemat hinnet panna.
Nagu eelmistest osades mainitud on, pole nende tulnukate katsed inimestega ühineda varem õnnestunud, tekkinud 'inimesed' muutusid vägivaldseteks ja surid... paistab, et sama juhtub ka Homesteadis, aga õnnestumisprotsent on väheke kõrgem. Christina oli lausa hämmastav tegelane, nii vastumeelseid karaktereid on vähe nähtud. Juba selle näitleja olekus on midagi psühhopaatilist, nagu Summer Glau Fireflyst. Igatahes kohati tundus tema käitumine liigagi absurdne, ei suutnud uskuda, et Kira ei taibanud, et ta ohtlik on ja selle varastamisega kaasa läks. Või äkki ta lihtsalt kartis teda. Aga kui kartis, siis rahvast täis poes oleks kindlasti olnud kergem jalga lasta kui hiljem seal rannamajas.
Kira muutumise teema on ka päris huvitav, või õigemini tema mitte-muutumine. Nagu Sigma juba mainis, et ei saavat Kira ¹erifi sõnul muutuda. Nüüd tekib küsimus, miks ja kas ta on ainuke selline.

Ühe huvitava asja ütles ¹erif veel: "I must protect my people." Ja seejuures pidas ta minu meelest üsna selgelt silmas muutunud inimesi. Põhimõtteliselt on sellega üsna keeruline aru saada, mis ikkagi täpselt toimub ja kuidas.

Marieli uurimine oli ka hea, oli juba aeg midagi täpsemat teada saada. Ainult huvitav, et mida see tähendab, et see asi tema kehas mingeid mune sisaldab? Loodetavasti ei tule temast mingid alienid välja, kuigi Christina kõht tõmbas küll krampi kohati...Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Märts 10, 2006 11:18 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Igatahes kohati tundus tema käitumine liigagi absurdne, ei suutnud uskuda, et Kira ei taibanud, et ta ohtlik on ja selle varastamisega kaasa läks. Või äkki ta lihtsalt kartis teda. Aga kui kartis, siis rahvast täis poes oleks kindlasti olnud kergem jalga lasta kui hiljem seal rannamajas.

Tema käitumine oli absurdne, kuid tal oli lihtsalt nii suur tahtmine "klubisse" kuuluda. Ta teadis, et nad on ohtlikud, kuid ta tahtis maksku mis maksab whalieniks muutuda. Ning kõige kurvem asi selle juures oli see et kogu jandist polnud mingit kasu - ta lihtsalt sülitati välja.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Märts 11, 2006 12:37 am    Teema: Vasta viitega

1x16 "The Fittest"

9,5 punkti, päris kümmet ei tahaks nagu anda, aga eelmise osaga võrreldes kõvasti parem.
Ikkagi häirivad mõned kli¹eelised seigad, näiteks see 'raseduse' väga kiire käik, Christina kõht oli meeletu kiirusega kasvanud. Ja muidugi see liikumine oli kõik väga Alieni filmide moodi, ma mitu korda mõtlesin, et millal ta kõhust midagi välja kargab. Very Happy Loomulikult tehti asi nii kiireks pinge hoidmise eesmärgil, sest muidu hakkaks sari liialt venima. Lõpus igatahes oli näha, et see olend ta sees helendas ja seoses sellega tuli mulle meelde üks The Outer Limitsi episood, kus üks tulnukas võttis üle inimeste kehad ja vahetas neid mingi perioodi järel (õigemini ta ei jõudnud selleni, aga mõte oli niisugune). Sest kui see helendav olend on sama, mis need vees olevad helendajad, siis võib-olla on inimesed (täpsemalt naised) lihtsalt üks vaheaste nende paljunemistsüklis; huvitav, kas ka Marieli ootab sama saatus.

Christina ise oli muidugi vastik edasi, jõhker ja haige tegelane. Korra, kui neil paadis kütus otsa sai, siis ma mõtlesin, et ta virutab selle aeruga Derekile vastu pead kusjuures. Very Happy 'Last' tahtis ka ära tappa...

Russelli ja ¹erifi retk metsas oli päris huvitav ning kui need immigrandid veest kalapüügilt tulid, siis see oli ikka päris sürreaalne pilt. Õudsed kaagi välimusega tüübid olid valitud. Very Happy

Lõpp meeldis hästi, see liblika koorumine oli hea ja viis kokku eelneva tekstiga, kui lastele seletati toimuvat.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 7:00 pm    Teema: Vasta viitega

1x17 "The Key"

9,5 punkti. Episood ise oli sinna 9 kanti, kuid suurepärane lõpp andis pool punkti juurde. Aina paremaks läheb. Tõesti kahju, kui selle hooajaga piirdutakse ning kui vaatajanumbreid lugeda siis nii ka kipub minema. Telekanal kes seda näitab ei tee asja paremaks näidates sarja kuidas juhtub - järgmine osa on alles aprilli keskel/lõpus. Kahju.

Osa ise oli väga hea. Losti tegijad võiksid õppust võtta kuidas vaatajale ka mingeid vastuseid antakse. Jesse tegevusliin oli kõige igavam, kuid samas tõi see esile konflikti "uute" ja "vanade" vahel. Kira ja Jesse vestlus oli huvitav ning olen kindel, et Tom veel kahetseb et ta talle püstoli kinkis. Kogu hübriidide asi kipub Tomi kontrolli alt väljuma, Szura on suuremat võimu haaramas. Paistab, et Tomi ideaal on sõbralik kooselu - Szura aga tahab domineerivat rassi moodustada. Ning nagu lõpp näitas, ei vali ta selleks meetmeid.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 16, 2006 10:28 pm    Teema: Vasta viitega

Vahekokkuvõte: osad 1x11 kuni 1x17.

Hakkasin siis väikese pausi järel uuesti sarja vaatama ning pean ütlema, et olen tehtud pausiga rahul. Eraldi oleks neid episoode juba sellepärast väga raske vaadata olnud, et iga osa jäi väga põnevalt õhku rippuma ning hea oli kohe ka järgmine osa ära vaadata. Nüüd tuleb kahjuks jälle kaua oodata, enne kui järgmist osa näeme. Isiklikult kaldun samuti arvama, et kuna neid sarju on juba nii palju pooleli jäetud, siis on ka invasioni tulevik kahtlane. Sarja üks probleemidest on kindlasti ka see, et kuna alguses oli tegevus suhteliselt passiivne, siis need, kes tahtsid tõelist 'invasionit', loobusid sarja vaatamisest. Mina nende hulka ei kuulu, kuid pean tunnistama, et sarja veniv iseloom tüütas kohati ära küll.

Nüüd siis antud episoodide juurde.
Tuleb tunnistada, et olin nendes osades meeldivalt üllatunud ja nii paljude vastuste saamine tuli mulle üpris suure üllatusena. Sari on nüüd jõudnud järgmisele tasemele ning tundub, et ka kolmas ei ole enam väga kaugel. Muutunud inimesed on hakanud organiseeruma ning järjest rohkem hakkab meile ilmnema nende kummalisi omadusi. Fakt, et muudetud naisi kasutatakse ilmselt nende tulnukate järeltulijate ilmale toomiseks on shokeeriv ning lisas sarjale minu hinnagul kõvasti uut jõudu. Isiklikult arvan, et need loomad, kes sealt kõhust lõpus välja hakkasid tulema, ongi alles need õiged tulnukad, kes vallutama tulevad. Eeldan, et whalien on lihtsalt inimeste kloonija, inimesed on vaheperemehed ning 'isandad' ilmuvad alles nüüd. See on muidugi ainult teooria, kuid pakun, et see ei pruugigi väga kaugel tõest olla. Wink

Ka kõiki tegelasi on põnevalt edasi arendatud ning mulle meeldib, et kõik peategelased on nüüd toimuvaga mingil määral kursis, see lisab pinget. Enne kui paljud olid täielikus teadmatuses, kippus asi veidi venima, viimaste osade jooksul on see probleem aga kadunud. Christina oli kindlasti sarjas üks väga hirmuäratav tegelane ning samuti äsja ilmunud Szura. Nende tegevus andis sarjale veidi tõsisema ilme ning meile anti mõista, et asi on nüüd naljast kaugel. Very Happy
Mainiks ka, et see, kuidas Szura Christina ja Dereki maha lasi, tuli küll äärmiselt ootamatult ning poleks arvanud, et ta nii külmavereline tüüp on. Ei saa muidugi ka öelda, et näiteks Christina poleks seda ära teeninud, ta oli ikkagi süütuid inimesi tapnud.
Lisaks veel, et kõik tegelased on teinud viimaste osade jooksul lausa fantastilist näitlejatööd ning kohati kipun unustama, et tegu on ikkagi näitemänguga, mitte reaalsusega. Sellist veenvat muljet ei suuda sugugi alati tegelased jätta. Seega suur kiitus. Smile

Sarja üldine storyline läheb järjest tihedamaks ning on tunda, et midagi väga suurt on ees. Siiski loodan, et (nagu Enterprise juba mainis) ei astuta liigselt üle praegustest raamidest ja ei muudeta sarja liiga tavapäraseks. Näiteks väikeste lihasööjate alienide välja kargamine Christina kõhust oleks veidi liiga lihtne, loodaks midagi erilisemat. Smile

Olen siiski suhteliselt kindel, et kui sarjal liiga vara 'juhtmeid' läbi ei lõigata, suudavad tegijad meid veel korduvalt meeldivalt üllatada.
Invasion ei ole küll päris selline ulmesari, mis mind hingetuks võtaks (kuna mul on veidi teistsugune maitse, olles rohkem sci-fi austaja), kuid käesolevast ideest on tõepoolest maksimum võetud.

Ei suuda järgmist osa ära oodata, koorumas on ikkagi sarja tulevik. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 10:07 pm    Teema: Vasta viitega

Täna peaks olema üle pika aja uus osa eetris.
Muuseas, imdb'st lugesin, et sarja pole veel uueks hooajaks uuendatud, seda olevat üks näitlejatest öelnud. Head see vist ei tähenda, aga ikka oleks kuradi kahju, kui nii hea sari poole pealt ära lõpetatakse.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 10:45 pm    Teema: Vasta viitega

Kusjuures sul Enterprise veel eelmisegi osa kohta hinne andmata. Wink

Need viimased osad saavad sarja saatuse kohapealt otsustavaks. Õnneks ma lugesin, et nad proovivad vähemalt mingi lõpu hooajale teha. Loodetavasti ei jää asi liiga lahtiseks.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Apr 19, 2006 10:47 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Kusjuures sul Enterprise veel eelmisegi osa kohta hinne andmata. Wink


On jah, sest ma pole seda veel näinud. Very Happy Vaata, mulle meeldib vaadata kaks osa korraga teatavatel põhjustel. Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Apr 21, 2006 3:19 pm    Teema: Vasta viitega

1x18 "Re-Evolution"

Tuleb 9 punkti ära. Suuresti tänu sellele, et tegevusliin liikus hea tempoga edasi.

See oli vist esimene osa, kus Kira tegelane midagi mõistlikku tegi ja tarka juttu ajas (tema vestlus Marieliga oli väga hea), Jesse aga hakkab ära pöörama. Ning nagu lõpp näitas, pole Larkanil tema üle mingit kontrolli (igatahes Jesse näitlejalt väga hea sooritus). Marielist hakkas kahju. Tomi ja sõjaväe tegevusliin oli huvitav, natuke üllatav et Tom nii vähe teadis. Katsealuste näitamine andis võimaluse ka tema vaatenurgast asju näha. Tom muutus igatahes palju sümpaatsemaks ning eks see oli ka osa üks eesmärke.

Kogu evolutsiooni teema on huvitav, ning selles suunas on sari ka eelnevates osades liikunud.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Apr 21, 2006 5:20 pm    Teema: Vasta viitega

Ühe asja unustasin mainida - 1x18 bluescreeni kasutus (ja üldse komposiitgraafika kasutus) oli alla igasuguse arvestuse. Punkte ma selle eest maha ei võtnud, asjal oli rohkem koomiline efekt.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Apr 23, 2006 10:26 pm    Teema: Vasta viitega

1x17 "The Key"

Episoodi vaadates tekkis mõte panna 9 punkti, aga suurepärane lõpp tõstis selle kümnele. 'Suurepärane' on muidugi siin suhteline mõiste, pean silmas eeskätt põnevuse tekitamist. Aga sellest lähemalt hiljem.

Juba algusest peale oli väga huvitav, eriti meeldis mulle ¹erifi ja Marieli vestlus sellises koduses keskkonnas. Tähelepanu vääris see, et ¹erifi sõnul võiksid tulnukad omavahel lapsi saada ja jäi mulje, et need näeksid inimeste moodi välja.
Koolivärk tundus kuidagi kli¹eeline alguses, aga tegelikult on see päris hea võimalus tegelaskonda natuke laiendada, nagu Sigma siin juba ennist mainis. See neeger (eesti keeles pole "neeger" ropp sõna) tundus üsna normaalne tüüp olema ega olnud häiriv, nii et teda näeksin ma korduva tegelasena päris meeleldi. Pealegi, need pimedalt korvpalli mängivad tüübid olid ka omajagu lahedad ja see andis tunnistust nende erakordsetest võimetest. Samas ma siiski loodan, et selliste asjadega liiale ei minda ja neist täielikke supermane ei tehta, sest see oleks liiga üleloomulik ning võtaks osa usutavust ära.
See, kuidas Christina Marieli pantvangi võttis, oli iseenesest päris korralikult tehtud ja muidugi meeldis see, et Christina päris idioot polnud ja üritas takistada Marieli toast lahkumast ja kõik muud nipid, aga seal nähtu läks natuke vastuollu, või õigemini tekitas segadust, ¹erifi öeldut arvesse võttes. Inimene tema sees küll ei arenenud, vähemalt selline mulje mulle jäi. Mis liiki "pesakonnaga" seal õieti tegu on, näeme ehk kunagi hiljem.
Szura ja ¹erifi vestlus oli jällegi huvitav tulnukate pikemaajaliste eesmärkide suhtes; tõepoolest, näib, et ¹erif tahab pärisinimesega rahulikult koos eksisteerida, aga mitte kõik pole samal arvamusel. Derekit elus näha oli ka kerge üllatus, aga eelmises osas sai ta ka natuke liiga lihtsalt surma (või tegelikult ei saanud, aga you get the point).
Saarele sõitmine meeldis mulle ka väga, oli just sobiv aeg seda kohta lähemalt tutvustada. Üks selle episoodi lemmikstseene oli minu jaoks see, kus Russell vette sukeldus, et paadi sõukruvi lahti saada. Ma olin kindel, et nüüd mõni helendav elukas võtab ta kinni ja see oleks sarja ehk olulise pöörde toonud. Õnneks/kahjuks seda ei juhtunud.
Episoodi lõpp oli aga täielikuks ¹okiks, ma poleks küll oodanud, et Szura ühed omadest maha lasta võib. Minu jaoks jäi siiski natuke selgusetuks, kas ta tahab seal saarel omaette, muutmata inimestest sõltumatult elada või plaanid ta mingit võimu ülevõttu. Lõpuks siiski tehti natuke Alieni järgi, natuke juustune tundus see värk, aga samas on huvitav teada saada, mis seal ikkagi välja tuleb. Very Happy

Nii et jah, nagu öeldud, 10 punkti. Pean Invasioni igal juhul paremaks sarjaks kui Losti. Tegevusliin areneb kiiremini ja vastuseid tuleb ka ning näitlejad on ka kuidagi rohkem meeltmööda. Õudselt kahju oleks, kui seda teiseks hooajaks ei uuendata.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Esm Apr 24, 2006 9:19 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Apr 23, 2006 11:55 pm    Teema: Vasta viitega

1x18 "Re-Evolution"

Läheb seekord 9 punkti, sest võrreldes eelmise osaga oli see natuke vähem põnev. Seoses eelmise osaga meeldis muidugi see, et jätkati tegevust saarel, mitte näiteks nii, et nüüd on paar päeva mööda läinud ja asi unustatud. Veel tekkis mõte, et kas Derek ja Christina ikka jäävad surnuks, sest episoodi alguses näidatud flashback tuletas meelde, et näiteks ¹erif paranes kuulihaavast suhteliselt kiiresti. Pähelastud kuul (Christina puhul) on muidugi väheke teine asi, aga kes teab...
Jesse tegelaskuju muutus selle osaga kindlasti huvitavamaks ja jätkati ka eelmise episoodis alustatud teemat tema vihast Tomi vastu. Tahaks väga näha, kuhu see lõpuks välja viib. Millegipärast ei usu, et ta kooli kaasõpilasi tulistama läheb, aga pigem võib tekkida mingi vastasseis tema ja ¹erifi vahel, mis viimasel hetkel kuidagi nii laheneb, et mõlemad ikka ellu jäävad. Igatahes see koolis toimunud vaidlus oli päris kole, ma ei saanudki aru, kas see õpetaja lihtsalt kartis neid muutunud tegelasi või oli seal telepaatia mängus?

Sõjaväebaasis selgitati ka üht-teist ning neid katseid oli päris kole vaadata. Nagu Battlestar Galacticas, tekib ka Invasionis küsimus, et kes üldse on inimene. Seda teemat võiks kindlasti lähemalt uurida, sest potentsiaali põnevaks filosoofiliseks aruteluks on. Kambriumi ajastu plahvatusega seotud teooria oli ka huvitav. Et siis järsk evolutsioon inimeste arengus? No võib-olla... (selle sündmuse kohta täpsemalt siit: http://en.wikipedia.org/wiki/Cambrian_explosion )

Rannavalvet, nagu näha ei saa ka enam usaldada. Sellest võib teha järelduse, et muutunud inimesed võivad üritada valitsusse infiltreeruda ja vaikselt võimu oma kätte haarata.
Graafika oli selles osas tõepoolest ebakvaliteetne, ma ausalt öeldes ei mõistnud, miks paljud sellised stseenid üldse tehti, sest need polnud väga vajalikud. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Apr 25, 2006 4:26 pm    Teema: Vasta viitega

1x18 "Re-Evolution"

9 punkti.

Eelkõnelejad on põhimõtteliselt kõik juba välja toonud. Omalt poolt lisaks juurde, et episoodil oli potentsiaali enamaks, sest kõik nö. ootamatud sündmused toimusid kuidagi liiga tavaliselt. Raske on öelda, mis selle osa juures paigast ära oli, aga minus see väga suurt pinget ei tekitanud. Episood oli siiski hea, kuid arvestades hooaja lõpu lähenemist, ootaks midagi veelgi paremat.
Muidugi oli huvitav teada saada, et valitsus ja need tulnukad on ikkagi eraldi ja sõjavägi püüab vähemalt praegu veel olukorda kontrollida. Nagu näha, kasvab "muundatute" arv pidevalt ning kaugel ei saa olla hetk, mil keegi peab midagi tõsist ette võtma.
Välja pakutud evolutsiooniteoorias ma millegi pärast kahtlen, sest sellisel juhul ei oleks sarjal üldse mõtet ja varem või hiljem võtaks uus liik ülemvõimu. Very Happy

Jään huviga ootama järgmist episoodi ja loodan, et tegijad jõuavad oma loo selle hooajaga mingi järgmise etapini viia.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Apr 27, 2006 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

1x19 "The Son Also Rises"

Tugevad 8.5 punkti. Selle sarja jaoks peab lati kõrgel hoidma.

Vaikus enne tormi. Ja seda selle kõige otsesemas mõttes. Algas valmistumine hooaja finaaliks (peale seda veel ainult 3 osa). Jesse ja Russell säravad siin, mõlemad nende vestlused olid väga head. Samuti nagu mõlemad Tomi ja Russelli vestlused. Loodetavasti sai Jesse sellest kõigest hea õppetunni. Igatahes näitas see ära, et pinged inimeste ja hübriidide vahel kasvavad. Loodetavasti saab Tomi ja Russelli koostööst asja.

Taustamuusika valikul oli tehtud häid valikuid. Ka huumor oli omal kohal - "they're all hybrids -- the people, not the cars". Smile
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 02, 2006 4:38 pm    Teema: Vasta viitega

1x19 "The Son Also Rises"

9/10 minu poolt.

Nagu Sigma juba mainis oli tegu ettevalmistava osaga hooaja lõppvaatuseks. Vaatamata aeglasele tempole, oli tegevustik piisavalt põnev ning tekitas juurde palju uusi küsimusi. Eriti tuleks seekord kiita näitlejatööd, mis oli silmapaistev peaaegu kõigi tegelaste poolt. Huvitavad olid muidugi ka Russelli ja Tomi vestlused, mis andsid kinnitust, et Tom ei ole ikkagi üks nendest, kes soovib maailma ümber kujundada.

Mis siis ikka, ootan pingsalt järgmist episoodi. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Mai 04, 2006 8:07 pm    Teema: Vasta viitega

1x20 "Run and Gun"

8 punkti. Natuke nõrgem kui eelmine, kuid siiski väga hea. Mulle meeldis. Torm pole enam kaugel, ning esimese hooaja lõpuni jääb ainult 2 osa. Kõigepealt sellest mis ei meeldinud - liiga seebiks läks paaril korral ära. Jessel, kellel vahepeal polnud Kira suhtes ei sooja ega külma, ilmus oma poolõe suhtes ootamatult suur armastust välja. Kuidagi üleliigne, ja kui viimaseid osasid vaadata (kasvõi Kira üle nalja heitmine), siis tegelasest väljas käitumine. Dave sümpaatia Rose õpetaja suhtes oli ka natuke imelik - liiga ühest äärmusest teise liikumine. Aga muidu oli tegemist väga hea osaga. Tom andis mõista, et tema üle ei maksa nalja heita. Kogu pildistamise tegevusliin oli väga hästi tehtud. Eks paistab, mis kogu loost edasi saab.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 07, 2006 10:16 am    Teema: Vasta viitega

1x20 "Run and Gun"

Mulle avaldas episood väga suurt muljet ja pean seda isegi üheks Invasioni parimaks osaks siiani. Seekord olid kõik tegevusliininid minu arust paigas ja vähemalt minu jaoks oli episoodi algusest lõpuni põnev vaadata. Eelkõige avaldas muljet viis, kuidas kõik oli kokku pandud, sest muusika ja tegevus mõjusid koos ülimalt paeluvalt. Näitena võiks tuua hübriidide vee all seismise ja muusika, mis sellega kaasas käis. Samuti tuli suhteliselt ¹okeerivana Tomi tegevus, kes on tõepoolest valmis tegema kõike, et oma vaenlasi peatada.
Mis puutub Rose'i õpetajasse, siis fakt, et ta ei olnud hübriid, tuli mulle meeldiva üllatusena. Kui teda alguses näidati, anti selgelt mõista, et ta üritab lastele ajupesu teha, kuid nii see kaugeltki ei olnud. Sellised käigud viitavad minu hinnangul asjaolule, et tegijad pingutavad ka iga väikese detailiga.
Isegi episoodi lõpp oli väga pingeliselt üles ehitatud ja meile loodi ideaalne põhi hooaja finaali vaatamiseks.

Hindeks 9,5/10. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Mai 07, 2006 8:17 pm    Teema: Vasta viitega

Nagu teisedki sarjad, tuleb ka Invasion sel suvel DVD'l välja, täpsemalt 22. augustil. Komplekti muudab kindlasti atraktiivsemaks lubatud 50 minutit lisamaterjale.
http://www.tvshowsondvd.com/newsitem.cfm?NewsID=5599
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Mai 08, 2006 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

1x19 "The Son Also Rises"

Kindel 10 punkti.
See episood tõestas veelkord, et Invasionitegijad oskavad suurepäraselt sarja põnevaks teha; pean seda üle pika aja tõsiselt heaks sarjaks, mis on kvaliteetselt kirjutatud ja kus on huvitavad tegelased ning paeluv sisu. Selles osas võiks Invasionit võrreldaBabylon 5'ga, kuigi viimane on hoopis teisest valdkonnast sari. Lihtsalt mingil põhjusel tunduvad nad mulle oma olemuselt sarnased.

Minu jaoks oli see põhiliselt Jesse osa. Tema tegelaskuju on väga hästi välja joonistatud ning erinevalt enamikest teismelistest, keda sarjades kujutatakse, on tema oma sarjale tõeliselt väärtuslik liige. Episoodi alguses olnud vaidlus tema ja Russelli vahel oli ehk selle sarja seni paremaid stseene üldse, kuigi miinuspoolena võiks mainida seda, et ta jäi relvast ilma. See Night of the Living Dead oli ka väga vahva ütlus tema poolt ning annab ka tõestust kirjutajate andekusest.
Ainuke vähe kahtlane koht selle osa puhul oli see, kui Russell relva Tomiga kakeldes põõsasse viskas. Ma saan aru, et see oli laadimata, aga keegi võib ju selle sealt leida ja endale viga teha. Veidi vastutustundetu sellisel ametikohal oleva inimese poolt. Very Happy

Tomi lahtilaskmine või siis ametlikult öeldes küll ajutine töölt vabastamine oli üsna ootamatu samm ning näitab, et uued tulijad on juba üsnagi kõrgel tasemel ühiskonda infiltreerunud.
Huvitav oli ka see, et 'tulnukad' tunnetavad ette ilmamuutusi või tulevikusündmusi. Mida aga plaanitseb Szura?

Plusspunktid veel The Doorsi loo "Riders on the Storm" kasutamise eest, selline klassika kuidagi sobis. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group