Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 1x01 "Pilootosa I"
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
21%
 21%  [ 5 ]
9
65%
 65%  [ 15 ]
8
4%
 4%  [ 1 ]
7
8%
 8%  [ 2 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 23

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Okt 02, 2005 1:26 pm    Teema: Lost - 1x01 "Pilootosa I" Vasta viitega

Episood on eetris teisipäeval, 4. oktoobril 2005 kell 20:30 Kanal 2-hes

Reisilennuk kukub üksikule troopikasaarele. Maailmaga igasuguse sideme kaotanud 48 ellujäänut peavad jõud ühendama. Seltskond on aga äärmiselt kirju ja nii mõnigi katastroofist eluga pääsenu varjab ohtlikke ja räpaseid saladusi. Paljusid haarab paanika, samas tõusevad esile liidrid, kes suudavad tervet mõistust säilitada. Lisaks näib, et see saladuslik saar on kõike muud kui turvaline elupaik.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Püh Okt 09, 2005 11:11 am). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 04, 2005 7:26 pm    Teema: Vasta viitega

Niisiis. 5 minutit veel ja võibki juba kadunukesi jälgida Applause

Asendan selle teksti oma arvustusega. Spämm puudub täielikult Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Teis Okt 04, 2005 8:34 pm    Teema: Vasta viitega

Mina annaks 9,5/10. Midagi jäi nagu vajaka, aga oli muidu super. Pilootosa ma pikalt ei kommenteeri. Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Okt 04, 2005 8:46 pm    Teema: Vasta viitega

Nonii, lõpuks on siis esimene osa ära nähtud. Cool Igatahes oli Kanal2'st väga tubli tegu see sari ekraanile tuua.

Andsin esimesele osale 9 punkti, päris 10 vääriliseks ei pidanud. Ei, mitte midagi ei olnud selle osa juures valesti, aga ta polnud ka piisavalt silmapaistev. Pigem toimis ta, nagu ilmselt kavatsetud oligi, sissejuhatusena ühele pikemale ja huvitavale loole.
Tegelased on suhteliselt hästi valitud ning paistab see üsna kirju seltskond olema. Jack paistab olevat tegelane, kelle ümber sarja tegevus koondub ning teda tutvustati väga hästi. Lugu sellest, kuidas tal üks operatsioon peaaegu ebaõnnestus ja veel mitmed seigad panid tema tegelaskuju suhteliselt hästi paika. Samas tuleb mainida, et see toimus muidugi teiste tegelaste arvelt. Ka muud näitlejad tulid oma rollidega hästi toime. Väikese erandina märgiks siin ära Charlie (too muusik), kes on suhteliselt tüüpiline "saate isegi aru, missugune" ja muidumees. Näitleja enda võimete kohta ei ütle siiski midagi halba.
Näitlejate koha pealt veel niipalju, et Daniel Dae Kim, kes mängis ulmesarjas Crusade leitnant Mathesoni, on samuti Lostis osaline.

Koletise (või mille iganes) osa oli samuti väga hästi lavastatud. Õppust on võetud Alieni saagast - s.t. hirmsaim elukas on see, keda me ei näe. Paistab, et see on midagi suurt ja kummalist. Puude kukkumine tundus aga natuke... ee.. võlts. Loodetavasti ei selgu hiljem, et need on mingid metsatöölised uut tüüpi mootorsaagi katsetamas.

Niisiis, esimene episood oli tegelikult igati hea ja tekitas huvi edasi vaadata. Kindlasti lülitan teleri ka järgmisel teisipäeval sisse. Cool

Arvata võib, et Lost oli ekraanile tulles üsnagi originaalne sari, kuid nüüd on hulk 'kloone' tekkinud, kes tema edu seljas liugu lasevad, pean siin silmas selleaastasi müstilis-ulmelisi elukasarju nagu Surface ja Invasion.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 04, 2005 8:49 pm    Teema: Vasta viitega

Mina andsin ikka 10p ära, kuigi pärast mõtlesin, et oleks pidanud siiski 9 panema. Tõsiselt segasid vaatamist tihedad reklaamipausid Sad Aga tuleb tunnistada, et väga raske on kommenteerida, kui on teada mis edasi juhtub.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 04, 2005 9:01 pm    Teema: Vasta viitega

Annan 9 punkti. Loodan, et neid koletisi veel niipea ei tutvustada, ega neid ka ära ei unustata... Episood oli paeluv ja tõsiselt hea, aga puudu jäi piloodi poolne seletus selles, mis juhtuda võis Razz. No minumeelest tavaliselt sellist asja kas küsitakse või räägitakse ise. Lennuk ju niisama alla ei kuku, kapten pidi midagi teadma, et "tuled" sisse lülitas.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
loosimoora
Kadett


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 1

PostitusPostitatud: Teis Okt 04, 2005 9:05 pm    Teema: Vasta viitega

tuttav stsenaarium. lennuõnnetus->ellujääjad->intriigid->varitsev oht (antud juhul siis puid murdva ja laipu sülitava koletise näol). Ei puudu ka armastuseliin (Kate & Jack).

Samas...ei tohiks eelarvamustega seriaalile läheneda. Võib-olla tahetaksegi esmapilgul sellist üsna tavalist muljet jätta (tõsi on ju ka, et tegemist on sissejuhatava osaga), hiljem aga tulevad mängu teistsugused lükked ning käänakud.

Siiski, tuleb tõdeda, et seda, mida püütakse saavutada, saavutatakse Arrow natsa närvikõdi, isegi hirmu (ps. see apelsinikooremees tundus juba sutsu kahtlane). Nagu eelkommija mainis..monstrum, kes on olemas, aga keda ei näe..heli...ilmastik..

tip-top, kuid
hetkel veel 9 punkti.
_________________
normal is crap, random is good
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Okt 04, 2005 9:35 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arvamus ühtib Enterprise omaga. Kuna Lost'i olen jälginud alates esimese hooaja keskelt, on minule algusosad uus materjal. Päris 10't ei tahaks anda, sest tean et tuleb paremaid osasid ja neid tuleb kohe mitmeid. Hinne on tugev 9, kui saaks 9.5 anda siis annaks. Väga hea osa, pea iga sarja peale Lost'i saaks selline osa kindla 10.

Kanal2 oleks võinud teha 2 reklaamipausi (olgu siis natuke pikema), kolmas on natuke liig. Aga eks primetime on primetime.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Okt 04, 2005 9:51 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin siis eelkõnelejatest kõige vähem punkte, mis on siis 8.

Toon siis kõigepealt välja positiivsed aspektid:
Näitlejad olid väga head, midagi ei ole öelda, eriti Jacki osatäitja ning võib arvata, et tulevikus hakkab arenema ka Daniel Dae Kim'i tegelaskuju, kes on ilmtingimata silmapaistev näitleja.
Sissejuhatus oli kompaktne ning suutis lühikese aja jooksul vaatajale hästi selgeks teha, millega on tegu. Eriti meeldis mulle Jacki tegelaskuju lähem uurimine ning samuti stseenide näitamine enne õnnetust, mida meile alguses ei näidatud. Kõik sujus hästi ja mingeid karjuvaid vigu kusagil ei paistnud olevat.
Lisaks on märkimist väärt see, et sündmustik tundus olema suhteliselt reaalne, mis seda tüüpi sü¾ee puhul alati paika ei pea.

Põhjused miks ma kaks punkti maha võtsin:
Kaadrid olid tõesti hästi kokku pandud ning sündmustik oli hästi läbi mõeldud, kuid õhkkond jäi esimese episoodi puhul minu jaoks veidi elutuks, ma ei tea miks, aga midagi jäi puudu. Võibolla oli viga hoopis selles, et sündmusi oli ehk esimeseks korraks isegi liiga palju ja kui sa üritasid mingisse momenti süveneda, siis tuli kohe uus sündmus. Seega tegijad oleks võinud esimesel episoodil natukene hoogu maha kruvida.
Teine viga oli minu arust see, et koletist tutvustati natuke liiga vara, mis tekitas sellise tunde, nagu oleks sarjal kusagile kiire. Selle koletise kiire sisse toomine jättis mulje, nagu nüüd järgnevad episoodid hakkaksi selle ümber tiirlema, kuid nii see kindlasti ei ole. Lisaks jättis see koletis mulle väga ebareaalse mulje, ma lihtsalt ei suutnud ette kujutada, et seal mingi olend üldse on, no ei jõudnud see 'õudust tekitav' meeleolu minuni.

Lõpp oli muidugi väga hea ja paneb iga vaataja kindlasti põnevil järgmist episoodi ootama.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et episood oli sarjale selline mõnus algus, mis tutvustas meid sarja erinevate pooltega, kuid midagi, mis vaataja lausa knock-out'i lööks selles osas küll ei olnud.
Loodan, et sarja järgnevad episoodid suudavad mulle veel rohkem muljet avaldada. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Okt 04, 2005 10:04 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger ära muretse küll suudavad Wink
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Okt 05, 2005 1:02 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mina leian, et nö koletis toodi mängu liiga vara. Isegi see kohati veidi liiga lame puude langemine ja salapärased hääled metsast - sellest oleks esimese osa puhul täiesti piisanud. Vaatasin kogu episoodi huviga, et eks näe, mis nüüd edasi saab. Kaasa ei haaranud see aga mitte kordagi, et ma ei oleks raha eest ka pilku teleekraanilt kõrvale keeranud. Mõnel momendil tundus kohvimasin köögis parem valik ja selleks ma kolmandat reklaamipausi kasutasingi (ausalt öeldes ei mõista ma, miks on vaja teha viis minutit enne saate lõppu reklaamipaus, aga see selleks).

Algul ma kahtlesin, kas 48 ei ole mitte liiga suur arv ja ausalt öeldes olen ma veidi skeptiline ka praegu. On arvata, et kujuneb välja mingi esituumik ("Lost"-i vaatan ma esimest korda, puhtalt spekulatsioonid loomulikult), mis peab vastu kaua-kaua ja vähemtähtsad tegelased surevad või kaovad müstiliselt õige kiiresti.

Üks asi, mis avaldas tõesti muljet, olid stseenid kui kõik olid rannal paanikas ja ohtlikult kõikuv ja ikka funktsioneeriv lennukivrakk praktiliselt nende pea kohal rippus. Tolle momendi emotsioonid olid tabatud väga hästi.

Nüüd ma olen kahevahel - kas 8/8.5 või 9. See oli minu jaoks kõige esimene osa, nii et ma ei ole üldse kindel, millist taset pilootosa näitas. Lage saab puudutada ainult harva ja ma ei tahaks ka väga karm olla, nii et 9/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 05, 2005 1:38 pm    Teema: Vasta viitega

Väga hea sari. Näitlejad mängisid hästi. Eriti meeldis Charlie. "Ma kuulsin, et sa hüüdsid Jack! Minu nimi on muideks Charlie"
"Ja minuga on ka kõik korras. Charliega on kõik korras"
Piloot pani aluse heale jutule.
Meeldis.
Vaatan kindlasti ka järgnevaid osasid.
Panen 9 punni.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Okt 05, 2005 1:50 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:

Algul ma kahtlesin, kas 48 ei ole mitte liiga suur arv ja ausalt öeldes olen ma veidi skeptiline ka praegu. On arvata, et kujuneb välja mingi esituumik ("Lost"-i vaatan ma esimest korda, puhtalt spekulatsioonid loomulikult), mis peab vastu kaua-kaua ja vähemtähtsad tegelased surevad või kaovad müstiliselt õige kiiresti.

Niipalju vihjeks, et sarja maincasti suurus on umbes 15 ja neid kõiki näidatakse enamvähem võrdselt. Ja see on isegi võibolla natuke liiga palju.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 05, 2005 5:29 pm    Teema: Vasta viitega

Väga hea algus.Ilusad inimsed, ilus rand, head näitlejad ja hea stoory kõik on super9/10 Wink
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Kolm Okt 05, 2005 5:57 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin ka kümme punkti kirja. Kuigi see oli väike ülehinnang, kuna palju paremad osad on tegelikult alles ees. Mis ma neile siis panema peaks? Aga nii arvan ma praegu, pärast osa teistkordset vaatamist ja teades, mis toimuma hakkab. Esimest korda nähes pidasin ma seda osa kahtlemata kümne vääriliseks ja nii ma siis hindasingi praegu esimeste emotsioonide järgi. Ja pealegi, et tegu on niivõrd hea sarja pilootosaga ikkagi, siis ei ole maksimumpunktide panemine eriline patt.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 05, 2005 6:11 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Teine viga oli minu arust see, et koletist tutvustati natuke liiga vara, mis tekitas sellise tunde, nagu oleks sarjal kusagile kiire. Selle koletise kiire sisse toomine jättis mulje, nagu nüüd järgnevad episoodid hakkaksi selle ümber tiirlema, kuid nii see kindlasti ei ole. Lisaks jättis see koletis mulle väga ebareaalse mulje, ma lihtsalt ei suutnud ette kujutada, et seal mingi olend üldse on, no ei jõudnud see 'õudust tekitav' meeleolu minuni

Täitsa nõus, et koletis liiga vara sisse toodi.Peale kõige tekkis mus veendumus ,et nad sadasid alla Jurassic Pargis, niivõrd sarnane tundus koletis olema Spielbergi T-rexile. Iseenesest langevaid puid on ka varem kasutatud ("Longoljeerid").Parema põnevuse saavutamiseks oleks koletis pidanud olema natuke diskreetsem, salapärasem.
Näitlejatele pole midagi ette heita ja jään huviga ootama loo arengut. 9 punkti.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Okt 05, 2005 6:31 pm    Teema: Vasta viitega

rincewind kirjutas:

Täitsa nõus, et koletis liiga vara sisse toodi.Peale kõige tekkis mus veendumus ,et nad sadasid alla Jurassic Pargis, niivõrd sarnane tundus koletis olema Spielbergi T-rexile. Iseenesest langevaid puid on ka varem kasutatud ("Longoljeerid").Parema põnevuse saavutamiseks oleks koletis


Muide ka minule tekkis vahepeal tunne, et tegu on Jurassic Parki järjekordse järjega, nii sarnane oli selle koletise käitumine filmi dinosaurustele. Eriti selgeks sai see fakt minu jaoks siis, kui piloot koletise poolt ära tapeti. Võib kindel olla, et mingis mõttes oli tegu Spielbergi idee jäljendamisega. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 05, 2005 7:17 pm    Teema: Vasta viitega

hmmm...huvitav kas keegi ka peale minu teab milline see koletis välja näeb? Razz Igastahes ma ei spoili ära.

Peaks mainima ka, et kuigi lennuki eluujäänuid on 48, keskendutakse põhiliselt 14 inimesele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 05, 2005 11:02 pm    Teema: Vasta viitega

SinkaVonka kirjutas:
hmmm...huvitav kas keegi ka peale minu teab milline see koletis välja näeb? Razz Igastahes ma ei spoili ära.

Peaks mainima ka, et kuigi lennuki eluujäänuid on 48, keskendutakse põhiliselt 14 inimesele.


Mina tean Very Happy
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Carter
Kadett


Liitunud: 24 Sept 2005
Postitusi: 3
Asukoht: Eesti

PostitusPostitatud: Püh Okt 09, 2005 9:49 am    Teema: Vasta viitega

9/10

1 punkti võtan maha just selle koletise liiga vara sissetoomise pärast. Samas võis sellest lükkest aru saada - taheti näidata, et tegemist pole mingi tavalise survivor storiga. Karakterite esmane tutvustus oli hea.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group