Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Doom - Elav põrgu (2005)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Laup Nov 05, 2005 11:09 pm    Teema: Doom - Elav põrgu (2005) Vasta viitega

Doom
http://www.imdb.com/title/tt0419706/

Täiesti vaadatav oli, kartsin kõvasti hullemat.

P.S. When they first entered the facility, did anyone else expect the Rock to say, "Our first objecive is to find the Blue Key"?
IMDB foorumist :)

Kaks asja mis igal pool üles kerkivad:

1) The Rock oli liiga soft -- mida iganes see tähendaks. Ei ole nõus.

2) First person koht oli vinge ja oleks võinud rohkem olla. Esimesega olen nõus, eriti ratastega sigahülgega võitluse koht. Teisega mitte -- tegu oli siiski filmiga, mitte arvutimänguga. Efekte ei tasu "tühjaks pigistada", neist tüütuseni viimast võtta, vaid neid peab olema parasjagu, parem liiga vähe kui liiga palju. Nagu ei oleks eriti meeldiv vaadata tervet Matrixi filmi bullet times vms, kuigi lühiajaliselt võib olla lahe.

Doom 3 on läbi tehtud ja ka esimesi osi omal ajal mänginud ja minu ootusi (kui mul neid üldse oli) igatahes film ei petnud, kuigi polnud mingi filmikunsti tippshedööver. Ajaviide ja meelelahutus ja korralik.

PS. http://www2.bash.org/?572495
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Dets 30, 2005 7:47 pm    Teema: Vasta viitega

Sai täna ka see film ära nähtud. Nu polnud vigagi, ma olin selle kohta kõiksugu hirmsaid arvustusi lugenud, mis filmi maapõhja tagusid, aga tegelikult oli täiesti vaadatav action-film.
Kuna ma sellenimelisi arvutimänge ise vaadanud pole (huvitav, kui palju minusuguseid veel on Very Happy), siis ei oska nendega ka võrrelda, ega öelda, kumb parem on.
Doomi eesmärk oligi vist rohkem mõttetu tulistamine, vägivald ja koledad elukad, kes pimedas ründavad. Ainult ma ei saa tegelikult sellest aru, et kuidas saavad üldse olla sellised olevused, kelle eksistentsi ainsaks eesmärgiks näib olevat kuskilt ventilatsiooni¹ahtist välja karata ja kedagi tükkideks rebida. Very Happy Hea küll, see põhjendati geenidega ära, aga eluorganismil peaks ikka mingi muu mõte ka olema.
Üldiselt, mainiks seda, et stseenid, mis olid vist mõeldud vaatajas hirmu tekitama, polnud seda üldse ning paljud kohad olid vastikult etteaimatavad. Näiteks eriti see, kus too narkar peldikusse läks, no c'mon - kindel laks, et sealt eluga välja ei tule. Kuigi see oli vähemalt koomiliselt tehtud selle hiirega... Wink No ja muidugi lõpp, selle ma arvasin kohe ära, et need kaks ellu jäävad (naine ja mees, sooline võrdõiguslikkus ikka) ja rühma juht pahaks muutub ja siis on lõpukaklus hea mehe ja paha mehe vahel. Baah....
Väga hea stseen oli see, kus nad mööda kanalisatsiooni jalutasid, siis üks kuhugi vajus ja teised karjusid "keegi sa ta kätte!" või midagi, ja siis tuli välja, et tüüp lihtsalt kukkus auku. Very Happy
Hea meel on selle üle, et naiste ja laste tapmist ei näidatud, poleks selle filmi olemusega päriselt kokku käinud...

First-person koht oli hea, ja erinevalt eelkõnelejast arvan, et seda oleks võinud rohkem kasutada. Ainuke etteheide on see, et see oli liiga arvutimängulikult tehtud (ma saan aru küll, et see oli taotluslik, et fännidele midagi pakkuda), aga oleks olnud üsna põnev, kui oleks ka hiilimist ja vahetut suhtlemist teistega FP vaatepunktist näidatud.

Nuh, mis ma siis panen hindeks... vast 7/10, kuigi kaldub rohkem sinna 6 poole.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Dets 30, 2005 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

Sellest juba mitu kuud möödas, mil kinos käisin, kuid mulle meeldis. Ma ei saa aru, miks paljud seda kritiseerivad. See on Doom. See peabki olema ajuvaba action, kus sisu on viidud miinimumi ning pole suurt vahet kes kuuliderahe ette jäävad. Väga meeldisid BFG ning FPS kohad. Näitlejad olid head, põnevust ja actionit oli minu jaoks piisavalt. Polegi midagi rohkem tahta.

Selge et seda filmi vaatad teise pilguga kui mõnda draamat.

Hinne 8/10
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group