Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 1x08 "Confidence Man"
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindad seda episoodi?
10
25%
 25%  [ 5 ]
9
35%
 35%  [ 7 ]
8
30%
 30%  [ 6 ]
7
10%
 10%  [ 2 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 20

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Nov 22, 2005 5:28 pm    Teema: Lost - 1x08 "Confidence Man" Vasta viitega

Episood on eetris teisipäeval, 22. novembril 2005 kell 20:30 Kanal 2-hes

"Petis"
Shannoni astmarohi saab otsa, aga Boone on kindel, et Sawyer on mingi tagavara oma asjade sekka peitnud. Sawyer keeldub neid üle andmast ja seetõttu kasutavad Jack ja Sayid piinamisvõtteid, et ta keelepaelad avada. Tuleb välja, et Sawyer pole sugugi see, kes ta on väitnud end olevat.


_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 4:50 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Teis Nov 22, 2005 8:51 pm    Teema: Vasta viitega

7 punkti panin. Muidu igati ok osa, täitsa huvitav ja nii edasi, aga mitte kohe ei saa rohkem panna. Milles probleem siis?

Sest see oli lihtsalt nii ebaloogiline, kogu see Sawyeri teema. Ma saan aru, et Sawyerit oli vaja paha ja hoolimatuna näidata, aga minu arust pingutati sellega küll väga tugevalt üle. See, et ta ei taha teistele asju anda jms, on juba eelmistes osades suht selgeks saanud. Aga see, et ta kuulab eemalt (ja näib seda nautivat), kuidas keegi tema pärast piinleb, selle asemel, et lihtsalt öelda, et tal pole neid ravimed; kuidas ta laseb mingil Iraaklasest hullul ennast ilma asjata julmalt piinata... no kamoon, nii halb ei saa ju keegi olla. Kui oleks tegu mingi vähemolulise asjaga (kui kellegi elu ja surma küsimus) ja kui poleks seda piinamise osa olnud, siis võiks ju Sawyerist seda uskuda, et Kate'ilt suudluse saamise nimel ta mingiks sarnaseks mänguks valmis oleks (no kes poleks siis Smile ). Aga niimoodi... ma ei tea.

Suht võltsina tundus see igatahes. Sellest ka siiamaani väikseimad punktid minu poolt, kuigi muus osas polnud tegu sugugi halva episoodiga.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 22, 2005 9:29 pm    Teema: Vasta viitega

Nõutsun Shadowmaniga, aga mitte punktide osas, anna 1 punkti võrra rohkem.
Miks? Sest see "mäng" mida Charlie mängis oli hea, et maapähklivõi oli olemas. No igatahes minu meelest oli see suht koom Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Nov 22, 2005 9:37 pm    Teema: Vasta viitega

Panin seekord 8 punkti.
Sawyeri osas nõustun enamjaolt Shadowmani öelduga, aga lisaks seda, et mul on hea meel, et näidati, miks ta niimoodi käitub. Ilma põhjuseta või mingi traumata keegi niimoodi tõepoolest käituma ei hakkaks. Kui välja tuli, et tal nii õnnetu saatus oli olnud, siis hakkas temast kohe kahju.
See piinamise värk tundus kuidagi ülepingutatuna, jättis kuidagi võltsi mulje. Tagajärjena tuli ootamatult ka iraaklase lahkumine, loodetavasti jälgitakse teda tulevates osades ikka edasi, mitte ei unustata ära.

Põhimõtteliselt oli okei episood, aga mulle kohati tundus, nagu oleks "hing" puudu. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Nov 22, 2005 9:57 pm    Teema: Vasta viitega

10 punkti ja ei punktigi vähem. Miks? Just selle Sawyeri saaga pärast. Nimalt tahab Sawyer, et teda piinatakse ja vihatakse... Sest ta leiab, et ta on selle ära teeninud. Enesepiitsutamisest pole te miskit kuulnud v? Oma lapsepõlve traumadest ja hilisemast elust on talle tekkinud tugev süütunne ja just selle tõttu ta käitub nii nagu käitub. Samas tõstatas ta küsimuse, kes on koletis kas tema või tema piinajad? Vinti polnud siin osas küll üle keeratud! Samas näitas ka see osa, et igas ühes meist peitub koletis. Kas õilsa eesmärgi nimel võib kasutada vägivalda? jne. jne.

Mis iraaklase lahkumisse puutub, siis tema lahkumine mulle küll ootamatusena ei tundunud. Mis sa ise teeksid kui sa üle piiri läheksid? Kui sa teekisd midagi, mida sa enam kunagi teha ei tahtnud? jne.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Nov 22, 2005 10:53 pm    Teema: Vasta viitega

Mina kuulun nende hulka, kellele osa väga meeldis - 9 punkti.

Ainuke tobe asi oli maapähklivõiga seonduv, kuid meeldis Sawyeri lugu. Selline Lost'ilik tugev osa, plussid-miinused on juba teiste poolt välja toodud ja neile vastu ei vaidle.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 22, 2005 11:24 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:
7 punkti panin. Muidu igati ok osa, täitsa huvitav ja nii edasi, aga mitte kohe ei saa rohkem panna. Milles probleem siis?

Sest see oli lihtsalt nii ebaloogiline, kogu see Sawyeri teema. Ma saan aru, et Sawyerit oli vaja paha ja hoolimatuna näidata, aga minu arust pingutati sellega küll väga tugevalt üle. See, et ta ei taha teistele asju anda jms, on juba eelmistes osades suht selgeks saanud. Aga see, et ta kuulab eemalt (ja näib seda nautivat), kuidas keegi tema pärast piinleb, selle asemel, et lihtsalt öelda, et tal pole neid ravimed; kuidas ta laseb mingil Iraaklasest hullul ennast ilma asjata julmalt piinata... no kamoon, nii halb ei saa ju keegi olla. Kui oleks tegu mingi vähemolulise asjaga (kui kellegi elu ja surma küsimus) ja kui poleks seda piinamise osa olnud, siis võiks ju Sawyerist seda uskuda, et Kate'ilt suudluse saamise nimel ta mingiks sarnaseks mänguks valmis oleks (no kes poleks siis Smile ). Aga niimoodi... ma ei tea.

Suht võltsina tundus see igatahes. Sellest ka siiamaani väikseimad punktid minu poolt, kuigi muus osas polnud tegu sugugi halva episoodiga.


Olen suhtkoht nõus,kuid kest teab igasuguseid idioote on Very Happy Võibolla oli see eneseuhkus vms Very Happy Razz
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 22, 2005 11:29 pm    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
10 punkti ja ei punktigi vähem. Miks? Just selle Sawyeri saaga pärast. Nimalt tahab Sawyer, et teda piinatakse ja vihatakse... Sest ta leiab, et ta on selle ära teeninud. Enesepiitsutamisest pole te miskit kuulnud v? Oma lapsepõlve traumadest ja hilisemast elust on talle tekkinud tugev süütunne ja just selle tõttu ta käitub nii nagu käitub.


Olen jällegi selle varjandiga kaa nõus Very Happy !ise endal tekkis kah vahepeal sarnane mõte,et miks Sawyer laseb ennast piinata.. Confused
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 22, 2005 11:33 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Mina kuulun nende hulka, kellele osa väga meeldis - 9 punkti.

Ainuke tobe asi oli maapähklivõiga seonduv, kuid meeldis Sawyeri lugu. Selline Lost'ilik tugev osa, plussid-miinused on juba teiste poolt välja toodud ja neile vastu ei vaidle.


Mulle jubedalt meeldis see maapähklivõi varjant Very Happy Arvan,et seee oli päris andekas Razz Veidi naljakam koht kah vahepeal kogu selle tõsise züzee keskel Very Happy Tore ju et Charlie selle raseda naise eest hoolitseb (ma ei mäleta sele naise nime) Smile
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 22, 2005 11:36 pm    Teema: Vasta viitega

ma andsin 10 punkti Exclamation

Arvan,et see oli tõsiselt huvitav osa,tekitas vaadates palju küsimusi ja pinget.eriti Sawyeri piinamise koht.Samuti väga huvitav mõelda mis saab edasi Sayjid'iga! Confused

väga huvitav osa oli! Cool
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 23, 2005 12:00 am    Teema: Vasta viitega

Kuule, jaz, kas sa ei oska "muuda" nuppu kasutada või siis kõike ühte postitusse panna? Ja vahepeal sa tsiteerisid iseenda postitust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 23, 2005 3:41 pm    Teema: Vasta viitega

suht normaalne osa oli
aga onuke puu külge seaotuna küll normaalne ei olnu Twisted Evil
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Kolm Nov 23, 2005 4:09 pm    Teema: Vasta viitega

8. Minu jaoks oli ka see maapähklivõi lugu lahe. Väga hästi sobis sinna vahele. Räägiks pikemalt, aga kõik on eelmiste poolt jub ära jutustatud.

Ma täpselt ei saanud aru. Kas sawyesr ise tappis, tema isa või kkegi mutema perekonna?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Nov 23, 2005 5:03 pm    Teema: Vasta viitega

Sawyer on siis väidetavalt seni mu lemmiktegelane. Ega see osa väga palju ei kõigutanudki mu arvamust, oli teine selline... veider. Kohati tundus, et mindi liiale, siis jälle jättis loogilise mulje. Maapähklivõi kohta pean ma isiklikult pea parimaks kogu episoodis, Sayidi lahkumine järgmisel kohal.

Kate'i tegelaskuju tundub mulle vahepeal väga poolik. Väga raske on temas leida sügavust, muljet ei ole ta seni kordagi avaldanud. Õhku rippuma jääb mõte, et teda oli ainult loo enda pärast vaja, kuid tegelasena eraldi tal suuremat väärtust pole.

Ma ei oska seda osa kohe kuidagi hinnata. Sawyer oli kahtlemata huvitav, kuid siiski ei vastanud ta selles episoodis mu kõrgetele ootustele. Paneks siiski 9/10, üks punkt lisaks Sayidi äramineku eest.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.


Viimati muutis seda Wendelh (Kolm Nov 23, 2005 5:05 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Kolm Nov 23, 2005 5:04 pm    Teema: Vasta viitega

MobY kirjutas:
Ma täpselt ei saanud aru. Kas sawyesr ise tappis, tema isa või kkegi mutema perekonna?

Ühes järgnev osas näidatakse natuke täpsemalt, kuid kuna Sawyer ise seletas selle siinses osas ühe lausega ära - ta isa tappis ema ja tegi seejärel enesetapu. Analoogia sellega, mida Sawyer ise püüdis teha (ja tema reaktsioon kui ta sai teada, et mehel ja naisel veel laps ka on).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 23, 2005 5:43 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:
Maapähklivõi kohta pean ma isiklikult pea parimaks kogu episoodis, Sayidi lahkumine järgmisel kohal.

Kahjuks ei näinud ise seda osa, nii et äkki keegi räägiks mulle ka selle "Maapähklivõi koha" ära, mis kõigile siin väga meeldis. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Nov 23, 2005 6:52 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:

Kahjuks ei näinud ise seda osa, nii et äkki keegi räägiks mulle ka selle "Maapähklivõi koha" ära, mis kõigile siin väga meeldis. Smile


No ega selles nüüd miagi väga erilist polnudki. Smile Claire'il oli jube maapähklivõi isu.Charlie läks maapähklivõid muretsema,kuid seda polnud oli vist otsa saanud vms.Charlie leidis tühja purgi ja nad kujutasid Claire'iga ette,et seal on maapähklivõi. Smile Lihtsalt see koht sobis väga hästi sinna,kõige selle huvitava ja kaasahaarava tegevuse vahele,selline veidi südamlikum koht Wink .

Loodan,et said nüüd selles veidi selgust.Rääkides pole see koht nii effektne. Confused
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Kolm Nov 23, 2005 9:47 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arust olis selles tühjas purgis seina peal ka midagi, aga võis ka olla luulu. Very Happy . Ja minu teada nad tegid kihlveo, et kui charlie võidab selle, kolib Claire ka koobastesse. Hea oli ka see kui Charlie läks Hurley käest küsima, ega tal pole maapähkli võid.

Seal osas Korea vanamees oleks peaegu teada saanud, et ta naine räägib inglise keelt ning oleks jälle negrale kallale läinud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 24, 2005 1:12 pm    Teema: Vasta viitega

MobY kirjutas:

Seal osas Korea vanamees oleks peaegu teada saanud, et ta naine räägib inglise keelt ning oleks jälle negrale kallale läinud.


Vanamees? Täitsa noor on. Ja minu meelest ta saigi teada või vaatas siis lihtsalt mida nad koos teevad kui kumbki aru midagi ei saa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 24, 2005 4:14 pm    Teema: Vasta viitega

Panin 9 punkti.

Leian, et tegu oli isegi väga hea episoodiga, eelmisest palju parem. Sawyeri elulugu oli väga huvitavalt serveeritud ja poleks tõesti alguses arvanud, et ta midagi sellist elus on läbi elanud. See, et ta piinelda tahtis oli samuti kogu loole ainult pluss, sest tõesti paljud inimesed on sellised, kes ennast süüdlasena tundes tahavad karistatud saada. Poleks siiski arvanud, et Sawyer (või mis iganes ta päris nimi siis on) võiks olla inimene, kes üldse oma tegude tagajärgedest hooliks, kuid see lugu tuli võibolla isegi meeldiva üllatusena.
Lisaks saime Sayidi taas veidi paremini tundma õppida ning nüüd siis teame kindlalt, et ta on oma elus teinud väga halbu tegusid, kuid mis ei vasta absoluutselt tema iseloomule.

Episoodi plusspoole pealt tooks ma veel välja asjaolu, et seekord suudeti näidata peaaegu kõiki põhilsi tegelasi. Näidati korealaseid, õde (astmahaige) ja venda, Jacki ja Kate'i, isegi Charlie't jne. Eelnevates episoodides on võibolla isegi liiga palju keskendutud ühele liinile ja teised on jäänud veidi liiga kõrvalisteks.

Ainus viga selle episoodi juures oli ehk see, et Sawyeri piinamise koht oli veidi liiale viidud ning ma ei usuks, et Jack sellist asja üldse toetada loogiliselt võiks. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group