Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Harry Potter ja Tulepeeker

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2005 9:40 pm    Teema: Harry Potter ja Tulepeeker Vasta viitega

Ehk siis..kas keegi on juba näinud? Käisin täna vaatamas ja on seni kindlasti parim nendest filmidest.
Oli, nagu tavaliselt, palju asju välja jäetud ja ka mõned juurde pandud. Algus võis isikule, kes raamatut pole lugenud, tunduda natuke segane..Alguses mingi maja, siis Harry, kes on juba Küülikuurus, siis kuhugi minek(Maailmakarikale, tegelased ise ka ei teadnud kuhu nad lähevad). Dursley sid ei näidatud üldse. Kolmevõluriturniir oli tehtud ka kuidagi kahtlaseks. 1. ülesanne, kus tuli kuldne muna lohe käest kätte saada..Seal lendas Harry luuaga, lohe sabas areenilt hoopis minema, kooli kohale, kukkus-rippus-turnis katustel ja lõpuks tuli ilma loheta ja suitseva luuaga Very Happy tagasi areenile ja sai muna kätte.
Tene ülesanne oli ka üpris hästi tehtud. Kolmas, labürint aga üle ootuste halvasti. Seal ei olnud ühtegi elukat. Tundus, et labürint ise elas. Lõpp koos Voldemortiga läks ka kuidagi kiiresti mööda. Ja kes on raamatutu lugenud, teab, et alguses, Riddle ite majas olid ainult Voldemort, Vingerjas ja Nagini(madu + vanamees-?Frank Bryce?) Aga filmis oli veel üks. Nimelt Barty Crouch jn. kellel pidanuks olema õlekarva juuksed aga olid hoopis tumedad(ok..liiga palju noritud Smile ) Must märk oli ka hästi tehtud.
Aga oli ka üks väga ränk tõlkeviga. Kuigi paljud asjad olid kahtlaste nimedega, tundus nagu oleks tõlkija need järele vaadanud ja need olid õiged. Aga Polejuyce Potion (Mitmemahlamögin) oli tõlgitud nõiajook!! Evil or Very Mad eriti rõve. Paljudest kohtadest kadus mõte hoopis ära.
Hindeks kindlasti 9.5/10
Kindlasti minge vaatama. Kinos saab kõvasti suurema elamuse, kui kodus vaadates.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 28, 2005 4:41 pm    Teema: Vasta viitega

jaa, olen seda filmi juba varem ingliskeelsena näinud, kõik teised osad olid mul juba arvutis...
Alguses mõtlesin, et seda filmi ma endale ei tõmba põhimõtteliselt.
Aga, nohh, mida varem seda parem Laughing
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Nov 28, 2005 9:21 pm    Teema: Vasta viitega

No aga see on ainult nädal aega varem ja tead kui *it* kvaliteediga on filmid, mis kinos lindistatud(tean, sest endalgi olemas see 4. osa Rolling Eyes )
Kinoga ei anna võrreldagi. Kõik tumedamad kohad on väga ruudulised, sekka rohelist. Ja heli ei jõua filmile kohe järgi vaid jääb natuke maha ja muusika on tuntavalt kõvem kui rääkimine.
Vice. , mine kinno!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Nov 29, 2005 4:02 pm    Teema: Vasta viitega

mm, a tavai siis, kinos siis hulga parem, ma plazaz garfieldi ainult vaatamas käinud, muidu meil siin armas koht, nagu vigala, kinopilet maximum 25 eeku:D
ja nääb selle raha eest potteri neljanda ära kusjuures:D
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Laup Dets 03, 2005 11:16 am    Teema: Vasta viitega

Nägin suurel ekraanil ära. Üle ootuste hea, peaks märkima! Tugevaim seni. Hämmastas, et kõik oli olemas ja ikkagi oli aega vaadeteks maastikule, lossile, järvele. Kuigi paar sõpra, kes kaasas olid ja kes ei olnud raamatuid lugenud, väitsid, et neile tundus film igav. Siin kohal rõhutan ma järjekindlalt, et film on tehtud raamatu põhjal ja mõnes mõttes moodustavad nad terviku, täiendades üksteist.

Cedric oli eriti hästi välja kukkunud, ainult Dumbledore nägi kohati veidi liiga hullumeelne välja. Ma ei hakka nurisemagi selle üle, et teatavasti pole võlukeppidel käepidemeid ega kurda ma ka, et Harry luud nii rohmakas välja nägi. Voldemort oli vast kogu filmi iva, kuid ka tema üle ei saa ma kurta. Minu peas näeb ta kahtlemata tsuti teistsugune välja, kuid eks kellegi teise nägemuse vastu ka vaielda ei saa.

Üldse oli kõik väga õnnestunud. Linateos on kahtlemata sisutihe ja tegevus on tegevuse otsas, kuid teist moodi lihtsalt ei saakski. Igatahes mulle meeldis.

9,5-10/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Jan 21, 2006 8:04 pm    Teema: Vasta viitega

Nägin ka ära lõpuks selle teose. Ei pettunud, aga nagu ka Wendelhi puhul, nägid minu peas raamatus toimunud sündumused natuke teistmoodi välja.
Jäi mulje, et filmi tegijad olid põhiliselt mänginud eriefektide peale. Neile polnud tõesti midagi ette heita, efektid ise olid kvaliteetsed ning kasutatud oli väga häid kaameranurki, mis andsid ümbrusele hiiglasliku mõõtme. Väga hea oli näiteks lendluudpalli staadion, mida suht alguses näidati. Aga tegelikult oli pea kogu film eriefekte täis, nii et rohkem välja tooma ei hakka.
Kahe esimese ülesande täitmine oli päris huvitavaks tehtud, kuid viimane labürindis ja eriti võitlus Voldemortiga valmistasid küll teatava pettumuse. Eriti just Voldemorti stseenidel jäi tugevalt puudu 'suurusest', kuidagi liiga tavaline kolliga võitlemise koht oli see.
Näitlejad tegid töö üldiselt päris hästi, kuigi Dumbledore oli... natuke kummaline, aga no see selleks.
Annaks siis 8,5/10

Muuseas, bulgaarlaste punased peoülikonnad olid selgelt maha viksitud teatavatelt Star Treki mundritelt. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 21, 2006 8:10 pm    Teema: Vasta viitega

Hea muusika oli kui Durmstrangi tegelased sisse tulid esimest korda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Jan 21, 2006 8:12 pm    Teema: Vasta viitega

Oli küll jah.
Aga kõige parem oli see koht, kus valsimuusika rockiks üle läks. Laughing
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
ufo
Kadett


Liitunud: 10 Juun 2006
Postitusi: 17

PostitusPostitatud: Laup Juun 10, 2006 6:27 pm    Teema: Vasta viitega

4. film valmistas mulle ausalt öeldes väikse pettumuse. kogu film jättis sellise ule nagu oleks see sele filmi tutvustus kus hetke näitab üht katkendit filmist siis jättab natuke vahele ja näitab jalle rohmakalt järgmist katkendit jne.
Aga kõige tõsisemat pettumust valmistas mulle 3 kohta sellest filmist mida juba ammu ootasin ja mõtlesin et "huvitav kuidas seda filmis tehakse"
esiteks lendluudpalli maailmakarika alguses jäeti veelade ette aste täiesti välja.
2.polnud laburündis miite kui midagi peale natuke liigutavate põõsaste mis endast erilist ohtu ei kujutand oleks nii väga tahtnud trahhtagumikuga skruute ja sfinxi näha.
kolmandaks ja selle peale sain lausa vihaseks! crouchi surm jäeti täiesti märkimata isegi mitte ei vihjatud sellele ja neile kes raamatut pole lugenud ei saand crouchi osast kogu loos ültse aru.
5/10
ma väga loodan et 5.filmi rezi¹öör on parem.
_________________
lalalallaalh
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group