Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 3x02 "Elaan of Troyius"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
40%
 40%  [ 2 ]
7
40%
 40%  [ 2 ]
6
20%
 20%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 5

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 28, 2005 7:00 pm    Teema: TOS - 3x02 "Elaan of Troyius" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 28. novembril 2005 kell 00:40 ETV's

"Troyiuse elaanlane"
Tähelaev Enterprise siirdub salajase ülesandega planeedile Troyius, et võtta pardale saadik Petri. Edasi liigutakse sama tähesüsteemi planeedi Elaasi orbiidile ning laevale saabub väga kõrgilt käituv naine Elaan. Hoidmaks ära verist sõda, peab naine abielluma Troyiuse valitsejaga, kuid omandama enne teatud kombed. Hariduse andmine kulgeb vaevaliselt, sest Elaan ründab saadikut noaga. Lisaks probleemidele, mis tähesüsteemi ähvardavad, avastab Enterprise, et neid saadab varjuna klingonite sõjalaev.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Nov 29, 2005 8:29 pm    Teema: Vasta viitega

Panin kaheksa punkti.
Kuigi suhteliselt klassikaline osa, ehk siis "superkapten õpetab oma moraalse üleolekuga oma vigadest mitte arusaavaid tulnukaid", tuleb siiski mainida, et tänu suhteliselt kiirele tempole ja elaani metslaslikule käitumisele oli seda vägagi nauditav ja vaimukas jälgida. Kõige parem koht oli see, kus elaan Kirki lõi ja kapten siis vastu virutas. Very Happy
Minu teada peaks see olema ka esimene osa, kus näidati klingonite laeva. (Tõsi küll, kui näidata tavalises, s.t. mitte tootmisjärjekorras, siis ilmuks nimetatud alus enne romuluslaste sõjalaevana episoodis "The Enterprise Incident".)
Võrreldes uuemate Treki sarjadega on lahingutaktika suhteliselt kummaline, näib, et laevad saavad üksteise pihta tulistada ka nii, kui üks neist parasjagu warp-kiirusel liigub ja teine kuskil seisab. Nii palju kui reegleid tehtud on, ei tohiks selline asi võimalik olla. Kuidagi saaks seda ehk õigustada footontorpeedode kasutamisega (mida NCC-1701 ka tegi), kuid klingonite laev kasutas üsnagi selgelt disruptoreid, mida minu teada warp-kiirusel kasutada ei saa (kuigi praktikas on ka teistsuguseid näiteid olnud).
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Nov 29, 2005 10:19 pm    Teema: Vasta viitega

Tere üle pika aja - mul on tõsiselt häbi oma ärakadumise pärast Embarassed

Eniveis, ma valmistusin seda osa vaatama kui ühte igavaimatest (ma ei tea, miks see mul sellisena meeles on püsinud) aga tegelikult oli see üks järjekordne täitsa tore komöödia.
See, kuidas Kirk ülbitsevat elaani ümber kasvatas, oli päris vaimukas. Eriti see vastu vahtimist virutamise koht, pean ka tunnistama Smile
Lõpplahendus pani natuke muigama, nii tüüpiline. Ikka ja jälle juhuslik vedamine viimasel minutil Smile Et need just diliitiumikristallid olid, millest elaani kee oli tehtud - oh seda õnne ja rõõmu. Ja et see elaan oma keega just õigel ajal õigesse kohta juhtus.
Lahingutaktika koha pealt, good point, Enterprise. Peaks kohe otsima ja lugema, äkki on selle kohta midagi tarka kirjutatud ja ära seletatud, miks just nii oli. Ma ise ka mõtlesin natuke nende asjade üle aga arvasin, et ju ma unise peaga ei suutnud lihtsalt jälgida piisavalt.
Annaks seitse punkti praeguse seisuga.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group