Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

The Cube

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Taliesin
Kadett


Liitunud: 11 Dets 2004
Postitusi: 6

PostitusPostitatud: Reede Dets 09, 2005 7:43 pm    Teema: The Cube Vasta viitega

The Cube on kafkalik ja sürrealistlik film kuuest inimesest, kes ärkavad üles kuubikujulises ruumis. Nad ei tea,kuidas nad sinna said ega miks nad seal on, aga nad saavad aru, et nad peavad välja saama.
Ruumis on kuus ruudukujulist ust, igaüks ühe seina keskel. Teisel pool neid uksi olid täpselt samasugused ruumid, muutus oli ainult värvis ja selles, et mõned ruumid sisaldavad endas surmavaid lõkse. Nüüd peavad tegelased välja saama, sest sööki/jooki pole ja aeg jookseb.
Filmi üheks suurimaks trumbiks on tema tegelased, kellest ma siin enam ei räägi. vaadake ise.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Dets 09, 2005 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Kusjuures olen näinud ka Hypercube ehk Cube 2 ja Cube: Zero ehk Cube 3. Suur sarnasus on filmil Saw'iga. Lõksud, inimesed jms. Mulle film meeldis väga, just natuke aega tagasi oli see ka TV1000 Razz . Tegelased olid suht-koht hästi välja mõeldud, eriti see vaimuhaige. Eriti hästi oli välja toodud mendi karakter ja pealegi on temal oluline roll filmi lõpus. Vaimuhaige oli ka väga hea tegelane. Minu arust on see üks parimaid filme ja ma soovitan igaühel neid vaadata. Sel kohal mainiks ka Hypercube ja Cube Zero't. Hypercube toimus hoopis ajakuubikus, mitte lõksude omas ja Cube Zero on sarnane Cube'ga, kuid seal näitab ka "keeper'eid", mis rikkus filmi põnevuse veidike ära.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Dets 09, 2005 9:40 pm    Teema: Vasta viitega

Kas kuup kolm on sama idiootne ja ülepingutatud kui 2?

1 meeldis kõige enam nendest kahest mida ma näinud olen.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Reede Dets 09, 2005 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

Kuup 3 oli minu arust 2-st parem, kuna seal rääkis veidi taustast. Eriti meeldis lõpu püant. 2 .. a simple overkill.
_________________
I am Pentium of Borg. Accuracy is irrelevant. You will be approximated
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Dets 09, 2005 10:32 pm    Teema: Vasta viitega

3. osas polnud enam põnevust.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Dets 09, 2005 11:52 pm    Teema: Vasta viitega

Kuup 1 oli uus ja omapärane - tõeliselt sürr ja huvitav film. Kuup 2... nomaeitea, lihtsalt igav. Kuup 3 võttis jälle sarjalt kogu salapära ära, kuid hoolimata sellest oli teisest osast kindlasti palju tugevam.

Ühesõnaga: minu meelest oleks võinud järjed sama hästi olemata olla.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Dets 20, 2005 11:53 pm    Teema: Vasta viitega

Ei tea midagi, samas, kuup 3 lisas ka natukene salapära juurde. Praegu näiteks tekkis mul kohe küsimus, et mis ajal see asi toimuda võiks? Ja need kes seda juhtisid, ega nedne kohta ju palju informatsiooni ei antud. Kuidas inimesed sinna tööle said jne. Eriti kerkis esile küsimus, kas kõiks ee oli illusioon ja tegelikke mälestusi polegi, kõik olid igasuguste rohtude ja süstide mõju all, reaalsust nagu polekski olnud. Aga aitab diiplusest, film on film.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Aug 31, 2006 6:03 pm    Teema: Vasta viitega

Kas keegi on näinud Jim Henson´i The Cube´i ? Kas on olemas teatud sarnasus ?

Edit. St.on venem versioon eeskujuks, inspiratsiooniallikaks olnud ?
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 04, 2006 11:29 pm    Teema: Vasta viitega



Otsustasin siis vastust saamata pimedalt peale lennata ja otsisin filmi interneti kõike sügavama augu põhjas asuva kivialt üles.
Jim Henson´i 1969 aastal NBC-le toodetud ja lavastatud lühifilm oli 40 aastat tagasi kindlasti uudne ja meeldesööbiv. Praegu vaadatuna aga natuke kohmakas, telelastuslikkuses 80-ndate alguse reedese "Teatriõhtu" stiilis. Selline Vanalinnastuudio tüüpi teletükk, kerge filosoofilise ja koomilise maiguga. Sisuks on lugu mehest, kes sattununa valgesse kuupi otsib sealt väljapääsu. Teda külastavad mitmedki kummalised tegelased kes sisenevad ja väljuvad erinevatest kuupi tekkivatest ustest ja akendest, kuid vangil lahkumine ruumist ei õnnestu. Niikaua kui kuup on vangla ka tema mõtteis ei suuda ta seda. Mingil hetkel muutub vangla juba vangi territooriumiks kust lahkumine juba ka võimaluse saabudes raske on. Aju ütleb, et sa seda ei suuda ja kuup reageerib sellele signaalile vastavalt. Vabasta oma mõtted, lükka ümber piirid omas teadvuses ja jalutadki vaba mehena minema. Teleformaadi 53 minutist kauem vaadata poleks suutnud. Oli ikka piisavalt hipiaegset filosofeerimist ja lihtsalt bulli ajamist, mis filmile kuidagi kasuks ei tulnud, vaid pigem pidurdasid kulgu ja segasid rütmi.
Hilisema Cube´ga leidsin kaks ühtivat sarnasust. Esiteks satub vang sinna mitte omal vabaltahtel ja eneselegi ootamatult kuubis virgudes. Teine sarnasus oli sarnaste kambrite rohkus, mida küll ei näidatud, kuid millele üks kuubimehe külalistest vihjas. Kahjuks nägin 97 aasta versiooni ammu, sarnasusi võib rohkemgi olla, ei mäleta nii hästi. Olen siiski kindel et Vincenzo Natali või André Bijelic on seda varem näinud. Eeskujuks aga otseslt pidada ei saa.
Hinne 1969 filmile The Cube 5/19
Hinne 1997 filmile Cube 8/10
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group