Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Harry Potter
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Milline Harry Potteri raamat pakkus sulle kõige enam huvi?
"Harry Potter ja tarkade kivi"
5%
 5%  [ 2 ]
"Harry Potter ja saladuste kamber"
0%
 0%  [ 0 ]
"Harry Potter ja Azkabani vang"
30%
 30%  [ 12 ]
"Harry Potter ja tulepeeker"
23%
 23%  [ 9 ]
"Harry Potter ja fööniksi ordu"
41%
 41%  [ 16 ]
Kokku Hääli : 39

Autor Teade
Stargate
Lipnik


Liitunud: 5 Dets 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 5:56 pm    Teema: Harry Potter Vasta viitega

Toon siis selle kurikuulsa Poteri teema ka siia raamatunurka.
Kui paljud on seda lugenud ja mis te nendest teostest ja filmidest üldiselt arvate?

Minu meelest on see läbi ajaloo üks kõige kõige paremaid fantaasiaraamatuid üldse. Sinna on sisse tood nii palju üleloomulikku ja põnevat, millest võib tõmmata ka paralleele reaalsusega. Ja raamatute ülesehitus on ka väga huvitav..Iga teose alguses hakkavad jooksma väiksed niidotsad selle põhisündmuse ja kulminatsiooni juurde. Ja kusjuures kõik on väga kaasahaaravalt kirjeldatud, seda raamatut lihtsalt ei suuda käest panna.

Mis puutub filmidesse, siis on ka see töö enamjaolt maksimumpunkte väärt.
Kuis siiski pean mainime et mulle meeldivad esimesed kaks filmi rohkem kui kolmas. Chris Columbus suutis just seda filmi lavastada natuke premini kui Alfonso Cuaron. Põhjenduseks tooksin selle et Columbus suutis stsenaariumi kijrutada väga raamatulähedaselt (kahjuks jäi küll filmist "Harry Potter ja saladuste kamber" välja Harry, Ron´i ja Hermione hingedepäeva külastus allmaailma) aga Cuarno on lisanud paar omapoolset fakti ja muutnud Sigatüüka ümbrust ja "kaarti"
Kuid eriefektidega on tõepoolest vägagi vaeva nähtud ja tulemus on suurepärane. Näiteks lendluudpalli stseeni, mida näidatake 10 min. filmiti 9 kuud! Ning nähtamatuks tegev mantel, loistud, õhus hõljumised, dementorid ja kõik muud ebatavalised nähtudes on minu meelest vägagi õnnestunud .

See oli nüüd minu nägemus asjast, tahaks kuulda teiepoolset arutelu, kommentaare ja kõike muud Smile
_________________
just close your eyes...forget your name..forget the world..and go insane..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 7:08 pm    Teema: Vasta viitega

Täitsa nõus, tegu on ühe parima fantaasiaraamatute seeriaga üldse. Cool
Kõik raamatud on olnud kvaliteetselt kirjutatud ja nad on kergesti loetavad, igavaid kohti nagu eriti polegi. Üks halb omadus on ka: kui juba kätte oled võtnud, siis on tõsiseid raskusi enne lõpuni lugemist muu tegevuse juurde siirdumisega. Very Happy

Kui nüüd küsida, et milline raamat on parim, siis on suht raske vastata, kuna nad on kõik huvitavad ning neil on oma oluline osa. Razz Võib-olla nimetaks siis uusimat ehk 5. raamatut "Harry Potter ja Fööniksi ordu", aga seda vist ka rohkem sellepärast, et lugesin seda viimasena ja seetõttu on ta veel värskemalt meeles.

Samuti nõus, et kaks esimest filmi olid paremad kui kolmas. See muudetud ümbrus viimases filmis oli....eee....ma ei tea, mulle ei meeldind see nagu eriti. Razz

Njah, loodan, et Rowling võtab vaevaks oma seeria ikka lõpetada.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 7:09 pm    Teema: Vasta viitega

Kui teises filmis oli Hagridi onn ikka tasandikul, siis suvel oli seal vist maavärin või -lihe toimunud, sest nüüd oli onn kahtlaselt mägisel alal.
Ümbrus oleks võinud samaks jääda, siis oleks film ise ka parem olnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stargate
Lipnik


Liitunud: 5 Dets 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 10:52 pm    Teema: Vasta viitega

vot täpselt! mind häiris ka see et Hagridi maja oli hoopis mujale viidud...ja kogu ümbus oli kuidagi must ja kuidagi masendav..varasem Sigatüügas nägi palju parem välja...
Ja tõepoolest..kui raamatu kätte võtad, siis enne lõppu ei suuda kohe midagi muud teha Razz
_________________
just close your eyes...forget your name..forget the world..and go insane..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Stargate
Lipnik


Liitunud: 5 Dets 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 10:54 pm    Teema: Vasta viitega

ja üks küsimus veel..täitsa huvi pärast...mis te arvate millega see seitsmes raamat võiks lõppeda?
_________________
just close your eyes...forget your name..forget the world..and go insane..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Dets 11, 2004 11:17 pm    Teema: Vasta viitega

Stargate kirjutas:
ja üks küsimus veel..täitsa huvi pärast...mis te arvate millega see seitsmes raamat võiks lõppeda?


seda kohe ei oskagi öelda, aga ma igatahes loodan, et temast ei saa mingit kõikide võlurite kuningat või midagi muud sellist, oleks väga maitselage Very Happy (ja kahjuks esineb selliseid asju tihti)

Nuh, võib-olla ta kuidagi kaotab oma võlurivõimed või loobub neist ise ja elab edasi tavalise inimesena. See oleks ehk veidi kurb, aga samas jälle kuidagi sügavamõttelisem?
Või äkki saavad kõik tegelased kuidagi surma Twisted Evil ...

Aga kunagi tulevikus, kui ta vanem on, võiks temast Sigatüüka direktor saada Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 12, 2004 2:28 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Ei maksa unustada ka seda, et suured spekulatsioonid käivad selle üle, et Harry Potter sureb. Kas nii on..aga arvestatav siiski. Eks näis.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 12, 2004 3:07 pm    Teema: Vasta viitega

Ma kuulsin kusagilt, et Rowling vihjas sellele, et üks peategelastest saab lõpus surma ja kuna üks peab surema- Voldemort või Potter, siis arvestades seda, et Voldemort on ligi 50 aastane suuuuuuurte kogemustega võimas must võlur, siis arvatavasti sureb ikka Harry, nii kahju kui kõik ka pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stargate
Lipnik


Liitunud: 5 Dets 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 12, 2004 9:14 pm    Teema: Vasta viitega

mina olen ka sellest palju kuulnud et Potter sureb..aga noh eks tulevik näitab Razz
@Enterprise minule meeldiks ka kui temast Sigatüüka direktor saaks Very Happy
_________________
just close your eyes...forget your name..forget the world..and go insane..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Dets 13, 2004 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

Arvestades igasuguste crossoverite populaarsust viimasel ajal, siis tegelt võiks teha näiteks filmi Alien vs Harry Potter Laughing
Kujutage ette, alienid ründavad ning Harry & Co. peavad kuskil Sigatüüka maa-alustes koridorides ellu jääma, ja oma võlukeppe nad seejuures kasutada ei saaks ntx?

njah, mõte lihtsalt...
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 13, 2004 10:33 pm    Teema: Vasta viitega

See meenutab juba mingit filmi, kus ka üks grupp inimesi(head) saadi filmi lõpus kätte ja siis anonüümsed isikud üle maailma tegid panuseid, kes sureb viimasena, kuna nende kallale saadeti mehi/naisi relvadega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Dets 13, 2004 10:49 pm    Teema: Vasta viitega

btw, selle Potteri surma kohta niipalju, et minule see küll ei meeldiks. Selline lõpp oleks nagu teatav altvedamine, mis mõte oleks lugema hakata, kui tead, et nagunii peategelane ära sureb lõpus, eriti noorematel lugejatel ma mõtlen Razz .
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Stargate
Lipnik


Liitunud: 5 Dets 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Dets 14, 2004 4:26 pm    Teema: Vasta viitega

see ongi see suur saladus sellepärast, kuigi jah sellest tuleks midagi sajandi tragöödia taolist..ja filmiseansi lõpus kinosaal nutaks raudselt
_________________
just close your eyes...forget your name..forget the world..and go insane..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Nelj Dets 16, 2004 2:56 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
btw, selle Potteri surma kohta niipalju, et minule see küll ei meeldiks. Selline lõpp oleks nagu teatav altvedamine, mis mõte oleks lugema hakata, kui tead, et nagunii peategelane ära sureb lõpus, eriti noorematel lugejatel ma mõtlen Razz .
minu meelest on mõte see, et saaks teada, mis seal vahepeal toimub ja kuidas ta sureb...
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
cuccurcurat
Lipnik


Liitunud: 8 Jan 2005
Postitusi: 26
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2005 11:18 pm    Teema: Vasta viitega

Ma pole viiendat osa lugenud...seepärast hääletasin neljanda osa poolt, sest teisi osi olen lugenud ja see tundus mulle kõige põnevam..häälte järgi tuleb välja, et tuleks endalgi "fööniksi ordu" kätte haarata Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stargate
Lipnik


Liitunud: 5 Dets 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 08, 2005 11:22 pm    Teema: Vasta viitega

njaa sul viimane aeg seda teha Razz
_________________
just close your eyes...forget your name..forget the world..and go insane..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Jan 19, 2005 4:39 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah, kurikuulus Potteri-poiss. Olen isegi mingil määral tagasihoidlik fänn kuigi ausalt öeldes "fännan" ma kõike, mis väga meeldib. Peab aga tunnistama, et tegelased on lihtsakoelised (see, et ta asja on läbi mõelnud, ei tähenda veel midagi) ja raamatute süzee korduv. Siiski on see nagu mingi erakordne magnet, mis tõmbab lugejaid kindlasti veel ka tulevikus. Ärge nüüd minu kriitikat valesti mõistke, ma olen esimest osa lugenud 14 korda! (Ei hakka teid ülejäänud arvudega tüütama.)
Hääletasin viienda raamatu poolt, sest see tundus kõige huvitavam. Rohkem seiklusi ja Umbridge´i mängu panek oli ikka super. Vot see oli evil. Tõsiselt, tõsiselt evil. Weasley kaksikud jällegi ületasid ennast nagu oligi arvata.
Igatahes Potter-poiss on päris krdma lahe Razz
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 19, 2005 9:30 pm    Teema: Vasta viitega

Millegipärast siis, kui ma 5. osa lugesin, siis nende kohtade peal, kus Umbridge jälle!! midagi vastikut või ... tegi, sain ma vihaseks selle tegelase peale. Kas raamat on mind nii endasse haaranud?? Kuigi tegelased ja story on (peaaegu) klassikaline (inglismaal)- head tegelased, kurjad tegelased, mingi suur loss, hea võidab. Ega selles midagi halba pole ja just see tõigi mind tagasi järgmiste osade juurde peale esimese. Mäletan, et kui emaga raamatukogus(Sakus, vist siis kui Potter oli just eesti keeles ilmunud) käisin, siis laenutaja küsis, kas ma ei tahaks Potteri esimest osa lugeda, see olevat väga populaarne. Kuna ma ei teadnud sellest siis veel midagi, keeldusin. Peaaegu 2 aastat hiljem külas olles võtsin aga esimese osa kätte ja lugesin esimese hooga ~60 lehekülge läbi. Rolling Eyes Ja nii mulle see Potteri-pisik külge jäi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
inca
Lipnik


Liitunud: 10 Jan 2005
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Kolm Jan 19, 2005 11:37 pm    Teema: Vasta viitega

Njha, ei hakkaks parimat esile tooma. K2sitlen seda kui yhtset fenomeni Razz
Tunnistan end samuti syydi selles, et suutnud raamatuid enne k2est panna, kui asi loetud oli. Ja tuleb ka tunnistada et mulle meeldivad need raamatud.
Kuid nagu Wendelh juba kaudselt vihjas, ei ole need tegelikult "head" (nojah, mis on hea?) raamatud. Need on siiski lasteraamatud, kuigi head lasteraamatud Razz . Ja ylimalt k8itvad.
On loodud suht pidav ja konkreetne maailm, ning syzhee on yles ehitatud niimoodi et see kogu aeg areneks. Mingis raamatus oli see kyll tiba eba6nnestunud(j2tkuv areng siis), ei m2leta kahjuks millises. Mis tegelikult k6ige rohkem h2irib ongi see, et fantaasiale j22b natuke v2he ruumi. K6ik on kuidagi programmeeritud ja aimatav. Kuigi Progarmmi l2biviimine on esmaklassiliselt organiseeritud Razz
Kokkuv6ttes ytleks:"Pole just k6ige parem, kuid mulle meeldis(isegi v2ga Razz )"
Ja j2llegi kui nyyd m6elda, et tegu on lasteraamatuga... Siis oli ikka v2ga hea :>
Mine v6ta kinni.
Ah... Got the point, I hope...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Nelj Jan 20, 2005 3:44 pm    Teema: Vasta viitega

Märgiks ära ka, et kuigi HP on esialgselt mõeldud lasteraamatuna, ei ole see muinasjutt. Lihtsalt pidin selle ära ütlema, sest raadios (Star FM-is vist) ütleb kogu aeg: "Video Planeti selle kuu auhind on Harry Potteri muinasjutusarja kolmas osa!".
Ausalt öeldes tundub mulle, et see on ka lasteraamatu staatusest välja kasvanud.
Jah, kritiseerin Potterit nii palju kui jaksan, kuid südames armastan teda... Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group