Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Uskumused.
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Dets 20, 2005 11:46 pm    Teema: Uskumused. Vasta viitega

Tere.

Kuna jõulud paistavad ja puha, siis küsingi kohe, et kas teie usute jõuluvanasse?

Või milesse teie usute?

Olete juudiusku või satanistid?

Postmodernistid või eksistensialistid?




Endal pole jõulude vastu eriti midagi, ainult paljud ei tea, et selle (Ameerikas ja Inglismaal) jõulude aeg laulmisega on seotud üks palju kurvem sündmus. Samuti, miks on punane jõuluvärv ja jõuluvana just põhjanabalt pärit?

Kuna aasta hakkab otsa saama, siis küsikski kohe, et mitu kärbest te sellel aastal tapsite? Ise tapsin 0 ja sääski on ilmselt kümne ringis, kuigi teadlikult on kokku loetud ainult viis. Kui palju elusid olete teie säästnud ja kui palju head olete teie teinud?

Kas te ikka alustate igat hommikut Vishnu kummardamisega, et päev ikka hästi läheks?


Ja moded, tõstke see palun mõtiskluste alla, sinna istub see ilmselt paremini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 21, 2005 11:15 am    Teema: Vasta viitega

Oskan öelda, et see on üks väga hea teema, tänud algatajale.
Olen ise Ateist, sest midagi uskuda on täiesti jabur.
Aga...mulle meeldib teisi igasugustesse asjadesse uskuma panna, millesse ise ei usu.
Ometigi Jõulud on üks ilus aeg, samas ka Andmise aeg.
Olen loodusele andud seda, et ma ei loobi prügi maha, vaid otsin lähima prügikasti ja topin selle prahi sinna, ometi kui võtta kokku kõik praht, mida leidub ühes väikses maakonnas, võid seda prahihunnikut nähes pikali kukkuda. See näitab, et inimesed ei hooli meie keskkonnast.

Sääski ja kärbseid olen tapnud.. Aga ometi on see hädavajalik.
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Kolm Dets 21, 2005 1:46 pm    Teema: Vasta viitega

Ei tea eriti, kes on ateist jne. Kindel on see, et mina jumalasse ei usu. Sääski olen tapnud umbes 100 kindlasti, ja kärbseid umbes 5. Räägin ka ausalt ära, et pole just midagi head see aasta teinud. Rohkem ikka halba, aga see selleks. Razz
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Dets 21, 2005 2:43 pm    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:

Olen ise Ateist, sest midagi uskuda on täiesti jabur.


Tsk-tsk, ehk tahad selle ümber sõnastada. Wink
Mina pole ka religioosne inimene, olen midagi ateisti ja agnostiku vahepealset, aga öelda, et midagi või millessegi uskuda jabur on, on ebaviisakas ja ei näita ütlejat just väga heas valguses. Mina lihtsalt pole leidnud mingit põhjust end mingi religiooniga siduda, sest leian, et saan ka ilma hakkama ja ehk isegi paremini.
Filosoofilisel tasandil võiks öelda, et olen relativist.

Kui nüüd teemaalustajale vastata, siis jõuluvanasse ei usu Very Happy, aga ma arvan ka, et siit foorumist vaevalt kedagi leiab, kes usuks. Kärbseid ja sääski olen ikka maha löönud üsna mitu, lihtsalt pagana tüütu on, kui öösel mõni kõrva ääres pinisema hakkab.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 21, 2005 4:06 pm    Teema: Vasta viitega

Ei tea millesse usun... vb inimkonda mingil määral. Jumala kohta ei ütle mitte midagi ja moslemite üle ka ei naera Rolling Eyes

Jõuluvana usku Very Happy <- Mu klassivend tuli täna õuest suitsupausilt ja hakkas naerma ning ütles, et tal oli paanika. Nimelt ta nägi kahte jõuluvana ühes autos. Ta tahtis küsida, et kumb ta kirja kätte sai ja kumb õige on Very Happy
Ehk siis jõuluvana usku Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Kolm Dets 21, 2005 4:16 pm    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:
Olen ise Ateist, sest midagi uskuda on täiesti jabur.

Aga ateism ongi uskumine.
Uskumine, et midagi ei ole.
Kui ei tea, kas on või ei ole midagi, siis see on agnostitsism.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Dets 21, 2005 6:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tapan ülima jälestuse ja viimase hädaabinõuna sääski. Suvel sai vast neid viie ringis maha notitud. Kärbest ei ole aastaid tapnud; ka muude putukatega katsun rahus elada.

Jõuluvanasse ei usu. Küll usun headusesse ja lahkusesse ning ei pea kingitusi kohe üldse mitte peamiseks Jõulude juures. Ma ei usu jumalasse, kuid ei ütle ka, et olen ateist. Ma ei tea, kuidas end määratleda ega ausalt öeldes kavatsegi seda teha. Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Kolm Dets 21, 2005 9:20 pm    Teema: Vasta viitega

Jõuluvanasse ei usu. Sääskedega on mul pidev sõda. Kärpsed need sumisevad rahus. Jumalasse ei usu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 21, 2005 11:43 pm    Teema: Vasta viitega

Jõuluvanasse ega Jumalasse ei usu.
Sääski tapan, nii et tuul taga (ma tõesti ei soovi, et mind öösel hammustatakse) ja kärbseid ka - ei suuda rahulikult magama jääda, kui nad pinisevad ja need raisad, kes mu toidu peale julgevad tulla... oi-oi-oi Evil or Very Mad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2005 11:59 am    Teema: Vasta viitega

nn3 kirjutas:
vicebarbar kirjutas:
Olen ise Ateist, sest midagi uskuda on täiesti jabur.

Aga ateism ongi uskumine.
Uskumine, et midagi ei ole.
Kui ei tea, kas on või ei ole midagi, siis see on agnostitsism.


ju siis, ei tulnudki sellise värgi peale:D
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2005 12:13 pm    Teema: Vasta viitega

Üldiselt olen ennast määratlenud kui luterlane, aga samas on mõned kahtlused jumala olemasolus või õigemini selles, et jumal on selline nagu erinevad usundid teda näevad. Ühes olen ma kindlel, et universumis on jõud mida me ei suuda kunagi täielikult hoomata.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2005 12:18 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, paluks meelde tuletada, et kristlus on Eestis laialtlevinud, ja see toodi meile tule ja mõõgaga sisse vahest olen mõelnud, et miks küll, kuid nüüd ajalugu lähedamalt uurides olid sellel ka omad põhjused.
Kuid tule ja mõõgaga usu sissetoomise mõte ei meeldi mulle kohe mittekuidagi. samuti on meil vist õigus see tule ja mõõgaga neile ka tagasi anda:D
Seda Karl Suurt küll:D
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2005 12:29 pm    Teema: Vasta viitega

Kusjuures ristiusku ei toodud meile ainult tule ja mõõgaga, ristiusk levis suuremates linnades juba enne mõõgaga toomist, aga jah massiliselt toodi seda küll mõõgaga.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2005 2:40 pm    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
Kusjuures ristiusku ei toodud meile ainult tule ja mõõgaga, ristiusk levis suuremates linnades juba enne mõõgaga toomist, aga jah massiliselt toodi seda küll mõõgaga.


Just, saarlased olid enne juba ristiusku ju, neil oli kaubasidemeid kristliku maailmaga. Valjalas olevat isegi olnud kirik (seda on palju räägitud ja väljakaevamised tõestasid) enne ristirüütlite tulekut. Ristirüütlid pole millegipärast seda kirikut kasutanud ristimisel, ju nad arvasid, et see oli paganausu sümbol.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2005 4:02 pm    Teema: Vasta viitega

Usk toodi meile sisse peamiselt ettekäändena. Ja ei ütleks, et Eestis kristuse ristiusk laialt levinud on, minumeelest on isegi vene õigeusk rohkem levinud. Katoliikluse koha pealt ütleks, et kirikuid on natukene, aga ega nendes eriti ei käida, ainult pühade ajal kuskil kontsertidel vms.
Ameerikas pidavad 60% täiuslikke krisltasi olema kes usuvad Piiblit sõna-sõnalt, või vhemalt väidavad seda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2005 7:25 pm    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:
Jah, paluks meelde tuletada, et kristlus on Eestis laialtlevinud, ja see toodi meile tule ja mõõgaga sisse vahest olen mõelnud, et miks küll, kuid nüüd ajalugu lähedamalt uurides olid sellel ka omad põhjused.
Kuid tule ja mõõgaga usu sissetoomise mõte ei meeldi mulle kohe mittekuidagi. samuti on meil vist õigus see tule ja mõõgaga neile ka tagasi anda:D
Seda Karl Suurt küll:D


Praegu käib islamiga sama jura väljaspool euroopat. Ainult, et lihuniku noa ja tule asemel on kuulipritsid ja bio ning keemia relvad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2005 7:28 pm    Teema: Vasta viitega

MobY kirjutas:
vicebarbar kirjutas:
Jah, paluks meelde tuletada, et kristlus on Eestis laialtlevinud, ja see toodi meile tule ja mõõgaga sisse vahest olen mõelnud, et miks küll, kuid nüüd ajalugu lähedamalt uurides olid sellel ka omad põhjused.
Kuid tule ja mõõgaga usu sissetoomise mõte ei meeldi mulle kohe mittekuidagi. samuti on meil vist õigus see tule ja mõõgaga neile ka tagasi anda:D
Seda Karl Suurt küll:D


Praegu käib islamiga sama jura väljaspool euroopat. Ainult, et lihuniku noa ja tule asemel on kuulipritsid ja bio ning keemia relvad.


Täpselt!
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2005 7:33 pm    Teema: Vasta viitega

Kuhu tuuakse kulipritsidega usku sisse? See, et keegi albaan sinu koduukse juures suitsiidi (kirjutasin ikka õigesti?) teeb ja väidetavalt allahimaale läheb, ei tähenda, et ta püüab seda usku kuhugile riiki sisse tuua. Praegusel juhul religioon imbub ise, igasuguste terrorirünnakute taga on poliitilised jamad ja seda tõepoolest ei põhjendata religiooniga. Või on vastuväiteid, kui on, siis tooge üks näide kasvõi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2005 7:55 pm    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:
Kuhu tuuakse kulipritsidega usku sisse? See, et keegi albaan sinu koduukse juures suitsiidi (kirjutasin ikka õigesti?) teeb ja väidetavalt allahimaale läheb, ei tähenda, et ta püüab seda usku kuhugile riiki sisse tuua. Praegusel juhul religioon imbub ise, igasuguste terrorirünnakute taga on poliitilised jamad ja seda tõepoolest ei põhjendata religiooniga. Või on vastuväiteid, kui on, siis tooge üks näide kasvõi.


Religioon on äärmiselt tugev asi, pigem on see nii, et poliitilised jamad tulevad religioonide konfliktist, mitte vastupidi. soovitan lugeda seda raamatut http://www.fontes.ee/page.php?id=218 , seal on sellest pikalt kirjutatud.

-e-
Muideks ka meie elame konfliktijoone piirkonnas. Põrkuvad kaks kultuuri õigeusklik ida ning katolik/luterlik lääs.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.


Viimati muutis seda velz83 (Nelj Dets 22, 2005 7:58 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2005 7:56 pm    Teema: Vasta viitega

Nigeeria. Sealsed islami reeglid kehtivad vaid islami usku rahva kohta. Aga kohtus kasutavad kohtunikud neid seaduseid ka kristlaste vastu. sundides neid islami riideid kandma. Sama panvead nad süüaluse abielluma saalis olevate islami usku vennikestega või teisel juhul mõistetakse surma. Kividega surnuks loopiminse kaudu. Vahest võib kuuli ka saada.

Ja nende ennast õhkiate põhiasjaks on ka usu levitamine. Mitte peale surumine vaid teist usku ja uskmatute minema pühkimine.

See on minule nägemus asjast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group