Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Serenity (2005)

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Dets 23, 2005 5:58 pm    Teema: Serenity (2005) Vasta viitega

Kes teist on siis seda Firefly sarja järge näinud ning mida te sellest arvate?

Ise käisin seda täna lõpuks vaatamas ning meeleolud on suhteliselt vastakad.
Esiteks tuleb kiita muidugi filmi tegijaid, et sarjaga tõmmatud paralleele oli üpris palju ja iga vaataja, kes oli näinud sarja, sai kindlasti ka filmist parema elamuse. Oli rohkesti sarjale sarnast huumorit ning tegevustiku üldine pilt oli sarjale väga lähedane. Siiski ei olnud filmil päris sarjale omast atmosfääri ja keeruline ongi määratleda, et kus see kaduma läks ning kuidas selle kadumist oleks võinud vältida.

Isiklikult leian, et filmi peamine miinus oli ehk liigne tormakus ja väga raske oli momentidesse tõeliselt sisse elada. Samuti torkas väga tihti silma kuulsate action filmide poolt kasutatud tehnikat. Alustades mõrvarlikust alliance'i eriagendist, lõpetades viimase võitlusega "hea ja kurja" vahel, mis lõppes hea võiduga.
Lisaks häiris mind veidi see, et vähemolulisi peategelasi hakati ära tapma, see tundus kuidagi pealesurutuna ja ebaloomulikuna (silmas pean Booki ja Washi).

Plusse oli aga samuti filmil päris palju. Tormakus oli küll ühelt poolt halb, kuid teisest küljest tegi see omadus filmi üpris põnevaks ja kaasahaarvaks ja lisas ehk jõudu uute vaatajate silmis. Pean tõdema, et igav mul filmi vaadates küll kordagi ei hakanud.
Teiseks meeldis mulle filmi informatiivsus, kuna saime ju teada väga palju uusi asju, mida sarjas lihtsalt ei jõutud käsitleda. Mainiks siinkohal reaver'ite tegeliku päritolu paljastamist ning seda, mis oli tegelikult Riveriga tehtud ja mis temast selle tulemusel saanud oli. Samuti avati filmi lõpuga huvitav teoreetiline võimalus uue sarja tegemiseks, sest alliance on ju nüüd nõrgem ja uutel jõududel on avanenud suur võimalus.

Kokkuvõttes on "Serenity" hea meelelahutus neile, kes hindavad kõrgelt Firefly sarja ning kuigi see ei ole võibolla päris selline, nagu fännid ootasid, ei pea selles ilmselt keegi ka päris pettuma.

Mulle film igatahes täitsa meeldis, 8/10. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Nelj Veeb 16, 2012 7:09 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Dets 23, 2005 7:09 pm    Teema: Vasta viitega

Sai kah see ära nähtud täna, aga enne teema juurde asumist jagaks lugupeetud foorumirahvaga natuke oma pahameelt vastikult tiheda liikluse pärast, mille tõttu ma pidin kiirjooksu tegema ning ikkagi oleksin kinno äärepealt hiljaks jäänud. Trollid liikusid mingil põhjusel ülimalt pikkade vahedega ning ummikud olid mitmesaja meetri pikkused, ja seda päise päeva ajal kella poole kolme paiku Evil or Very Mad ning mitte tavalisel tipptunnil. Vist tahtsid kõik varakult koju jõuda jõululaupäeva eelse päeva puhul. Pähh, tramm oli ka nii puupüsti täis, et maha saamisega oli tõsiseid raskusi.

Niisiis, nüüd filmi juurde. Põhimõtteliselt olen Treku arvamusega nõus. Minu arvates oli filmist kadunud sarja koomiline ja kergehingeline vaim, eriti avaldus see kapten Reynoldsi isikus. Tõsi, ta tegi ka juba sarjas selgeks, et tema esmaseks mureks on laev ja meeskond, kuid alati oli selle juures tunda midagi, mis ütles, et see pole päris 100% nii. Nüüd filmis aga oli Malcolmist veidi krõbedamat väljendust kasutades jõhkard saanud.
Samuti olen nõus, et film oli koledasti kli¹eeline, millest eriti jäi meelde juba välja toodud lõpukaklus Malcolmi ja tolle neegri vahel, mis lõppes loomulikult oodatult. Mitte ei meeldinud ka see, et Book ja Wash maha löödi. Booki surm oli veel kuidagi normaalselt teostatud (kuigi et ta just parajalt niikaua elus oli et Serenity kohale jõuaks, oli jälle päh-päh), aga Wash suri täiesti mõttetut surma. Nagu Trip "Enterprise'is".
Muidugi oli häid külgi ka, asjaosaliste tekst oli hästi kirjutatud ja eriefektid olid ka head ning eriti hea meel oli, et Simon ja Kaylee lõpuks oma suhte uuele tasemele viisid. Ja see, kui River ülalt luugist pea välja pistis, oli täiesti hindamatu koht. Laughing

Natuke liiga palju oli mõttetut actionit, hindeks panen 7/10. Saan aru, et see on tavapärasest ehk karmim hinnang, aga võrreldes sarjaga lihtsalt ei saa kõrgemat numbrit panna.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Dets 24, 2005 5:50 pm    Teema: Vasta viitega

Käisin siis vaatamas, kui film Eestisse tuli.

Pikalt ei viitsi midagi kirjutada, väga hea film. Firefly omas heas elemendis - see peaks kõik ära ütlema.

Hinne 10/10.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Veeb 11, 2006 12:41 am    Teema: Vasta viitega

Oi kuidas ma kadestan neid, kes seda filmi suurelt ekraanilt nägid. Oleks ka ise kindlasti vaadanud, kui vaid Firefly oleks minu kätte varem sattunud. Sellise filmi puhul ikka kodus võrreldavat elamust ei saa.

Mis filmi endasse puutub, siis põhimõtteliselt nõusun ma täielikult TrekRangeri ja Enterprise'i kommentaaridega, polegi nagu midagi eriti lisada. Kõige rohkem häiriski filmi juures vast see liigne märul, eriti just kaklused Mali ja tolle Alliance'i killeri vahel - kohati hakkas asi liigselt mõnda odavat action-filmi meenutama. Samas need lõigud, kus River Matrixit mängis, olid üsna lahedad (nende näitamisega ei mindud ka niivõrd liiale).

Aga see oli vaid väike tõrvatilk meepotis. Üldiselt on tegu ikka väga hea filmiga. Kuigi Firefly kergusest polnud eriti palju järgi jäänud ja lugu oli ikka üsna dramaatiline, sobis see stiil filmi jaoks minu arvates täitsa hästi. Film ei peakski olema võrreldav sarja mõne episoodiga, vaid olema igas mõttes suurem, tõsisem ja laiahaardelisem. Sellega sai Serenity täielikult hakkama. Positiivne on ka see, et saime Firefly universumi kohta nii palju rohkem teada, kui sari seda meile näidata suutis.

Eriefektid ja kosmoselahingud olid tasemel, eriti see suur võitlus reaveritega. Nii väga oleks tahtnud seda kinolinal näha.

Ning mis mulle veel eriti meeldis, oli see, et hoolimata filmi tõsidusest ja traagilisusest ei unustatud siiski Fireflyle omast huumorit - koomilisi hetki jagus filmis küllaga.

Mis puutub Shepherdi ja Washi tapmisesse, siis need jäid küll mõneti arusaamatuks. Shepherdi surm oli veel kuidagi filmi storyga seotud ja ehk isegi vajalik, kuid Wash tapeti justkui lihtsalt selleks, et temast lahti saada. Nagu kuidagi sunnitud käiguna tundus see, oleks võinud siis vähemalt rohkem looga siduda seda. Tegelikult ma ei saa üldse aru, miks selline käik oli vaja ette võtta. kas lihtsalt selleks, et lugu veel traagilisemaks muuta, või oli selleks mingi muu põhjus. Igatahes sarja võimalikule järjele (mille nägemiseks vist küll eriti lootust pole) selline tegelaste tapmine kasuks ei tule. Või äkki võeti see käik just sarja järge silmas pidades ette? Äkki andsid Washi ja Shepherdi osatäitjad mõista, et nad sarja järjes osaleda ei soovi ning siis leiti mugav võimalus nad ära koristada, juhuks kui tõepoolest järg tulema peaks... ma ei tea seda ja ei tahaks rohkem sel teemal spekuleerida.


Punkte 10/10, see film ei vääri lihtsalt vähemat, kuigi selle liigse actioni pärast võiks ju ka 9 panna... aga ei mina pole see, kes raatsiks seda teha.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 17, 2006 2:17 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle film meeldis, kuigi oli palju asju mis häirisid, alguses liigne tormakus ja kahe tegelase tapmine on ainult 2 neist.
Kuhu kadusid need vägevad "linna"-taolised Alliansi kruiserid? Ja miks kosmoselahingus olid heliefektid? Igatahes vägev lahing oli Razz

7/10
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
ordzo
Lipnik


Liitunud: 14 Sept 2006
Postitusi: 31

PostitusPostitatud: Nelj Sept 14, 2006 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

tegelikult....
oli selle sisuga kuidas oli aga tänuväärt asi on juba ainuüksi see et
sellelel poolelijäetud sarjale lõpuks ka midagi juurde tehti, mis ka pisut valgust andis serjaalis olevale taustale...

Samas tahaks ära märkida et millegi pärast poolelijäetud serjaalid kipuvad olema head (Earth 2, Crusade, Firefly, ...).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Sept 14, 2006 8:01 pm    Teema: Vasta viitega

Ühe asja lisaks veel. Minu arust võtab Ebert asja perfektselt kokku: it has the rough edges and brawny energy of a good yarn, and it was made by and for people who can't get enough of this stuff. You know who you are.

See mõte ei saagi enam tõesem olla.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
LiveForThis
Leitnant


Liitunud: 27 Sept 2008
Postitusi: 71

PostitusPostitatud: Laup Okt 04, 2008 12:45 pm    Teema: Vasta viitega

Minagi ei näinud Serenityt suurel ekraanil, sest siis kui see välja tuli ei teadnud ma Fireflyst suurt midagi.Nüüd aga olen päris suur fänn Cool

Mu tagasihoidlik arvamus filmist Serenity Rolling Eyes :

http://liveforthis90.blogspot.com/2008/08/serenity-2005.html

Nüüd olen lõplikult Firefly seeria sisse pühitsenud, veetes nii mõnusaid õhtuid oma lemmiku seltsis.
Tegelikult see oli nüüd kolmas kord, kui Fireflyd vaatasin, aga maagia ei ole ikka kadunud. Otse vastupidi.Kui esimest korda vaatasin, siis jättis kõik pealiskaudse mulje.Teist korda vaadates sai nii mõneski asjast rohkem aru ja tuli ka ette hetki, mida polnud varem märganud. Ja nüüd kolmandat korda Fireflyd jälgides sai jälgida palju erinevaid tahke ja siduda mitmeid liine, mis enne olid jäänud kuidagi uduseks.Üllatavalt naljakas oli kõik ikka veel, kuigi koomiliste stseenide üle on juba ammu naerdud.
Niisiis Firefly sai läbi ja siis asusin Serenity kallale. Serenity on mul veel ostmata, aga kohe kohe hangin sellegi.

Serenity algab lühikese sissejuhatusega Firefly universumisse. Arusaadav, sest muidu need, kes pole sarjaga kursis, ei saa võibolla kõigest hästi aru. Hea mõte oli kohe alguses näidata, kuidas siis Simon Riveri õigupoolest päästis. Serenity jätkab kuskil aasta või paar hiljem Firefly viimasest osast. Serenity kapten Malcolm Reynolds otsustab eesolevale tööotsale Riveri kaasa võtta, sest tuginedes Riveri selgeltnägemise võimetele võib temast palju kasu olla. Kuna tööots laabus Reaverite rünnakuga, lähevad Simon ja Mal tülli ja otsustatakse, et nii River kui ka Simon jäetakse maha. Allianss aga on Riveri ja Simoni kannul. Seega enamus massimeediast on täis signaale Riveri välja peilimiseks.Tänu signaalile käib Riveri peas mingi nõks ja ta kukub ühes baaris inimesi halastamatult peksma. Selle tulemusel hakkab isegi meeskond mõtlema, kelle nad siiski pardale võtsid. Varsti on kogu meeskonna kannul Allianss ise.
Mal, Zoe, Kaylee, Inara, Jayne ja Wash otsustavadki välja uurida, mis on Riveri kummaliste nägemuste taga. Nad jõuavad planeedile Miranda, mis hõlmab endas kohutavat saladust, mis võib kõigutada Alliannsi alustalasid.

Serenity on parim. Nii võiks lühidalt oma arvamuse kohe välja öelda. Aga pikemalt on ikka parem =). Serenity tervikuna on nagu üks Firefly osa. Selles mõttes, et kõik on täpselt samas vaimus nagu sarigi. Kõik tegelased on läbi ja lõhki tagasi oma tavapärases vormis.
Esimene stseen Serenity pardal- Wash: `This landing is gonna get pretty interesting`. Mal: `Define "interesting". Wash:`Oh God, oh God, we're all going to die?`. Juba see koht on kuldaväärt. Wash on läbi sarja ja filmi jäänud ikka selleks naljavennaks, kelle koomiline tekst ajab naerust kõhu kõverasse.
Vahepeal on Inara Serenitylt lahkunud. Selle põhjustas Mali ja Inara teatud erimeelsused. Ka Book on ühel planeedile asunduse rajanud, kus Mal ja meeskond tal regulaarselt külas käivad.
Serenity läbivaks liiniks on River Tam, keda kummitavad nägemused Reaveritest. Tore, et üks Riveri liinidest lõpuni kulges. Summer Glau tegi Riverina jälle suurepärase rolli.Ta kuidagi suudab selle Riverit piinava hirmu, hullumeelsuse ja meeleheite hästi välja tuua. Jällegi üks näitlejanna, kelle jaoks tundub tulevik helge olevat. Tegelikult River ongi minu jaoks see kõige huvitavam tegelane. Mitte, et teised muidugi halvemad oleks.
Lõpp oli kurb.Kaks tegelast läksid manalateele. Kahju, et Washiga nii läks. Ta oli liiga hea, et minna. Aga jah, tegu on tehtud. Seda enam muuta ei saa. Bookiga samamoodi. Kuidagi imelik hakkas kohe. Ikkagi tegelased, kellele olen kaasa elanud. Koos nutnud ja naernud.

Lühidalt, Firefly ja Serenity on midagi enamat kui lihtsalt sari ja film.

10/10
_________________
http://liveforthis90.blogspot.com/

Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2008 4:17 pm    Teema: Vasta viitega

Olen täiesti unustanud siin teemas sõna võtmast.
Kuna olen suur fänn ja sari lõppes järsku ja pettumus oli seega suur, siis süda lausa hüppas rõõmust, kui filmi uuesti avastasin (olin kunagi poolikult näinud, kuid ei olnud siis Fireflyga tuttav).
Filmis oli kõik tiptop, ei oska midagi ette heita. Okei, Washi surm oli tõesti löök allapoole vööd ja kui sarja kunagi tõepoolest edasi tehakse, siis ma ei kujutagi ette, millega temast jäetud tühimikku täitma hakatakse - ta oli lihtsalt niivõrd originaalne ja sümpaatne tegelane.
Ta surm tuli küll järsult ja ootamatult, kuid mulle mõjus see teistmoodi - pigem demonstratsioonina, milliseid raskusi meeskond üle peab elama ja et miski ei ole igavene...

10!
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Spellbound
Nooremleitnant


Liitunud: 6 Okt 2008
Postitusi: 56
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Okt 10, 2008 9:36 pm    Teema: Vasta viitega

Nojah Washi surma ei oodanud üldse. See oli kui välk selgest taevast Smile
Ei oleks uskunud ka eriti et selline tegelane ära koristatakse. Film oli hea jah. Nagu sarigi. Selgitati nii mõnigi tühimik ära kuigi muidugi mitte kõik
10/10
_________________
http://jesterheadscolony.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Raccoon
Lipnik


Liitunud: 8 Okt 2008
Postitusi: 22
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Okt 13, 2008 9:47 am    Teema: Vasta viitega

Vaatasin Serenityt paar aastat tagasi, ilma et oleksin sarja Firefly näinud.
Ei meeldinud eriti, tegelased tundusid kuidagi nõmedad.
Aga nüüd vaatasin seda uuesti, olles eelnevalt Firefly'd vaadanud.
Pole midagi öelda, hoopis teine tera. Very Happy Sari moodustab filmiga ühtse terviku. Seletatakse ära mõned Fireflys lahtiseks jäänud küsimused.
Wash koristati vist ära, et näidata, et sarjaga on tõeliselt lõpp. Sad
Vaat see Firefly oli sari, mis alguses eriti ei istunud, aga siis hakkas iga osaga järjest rohkem meeldima. Hea huumoriga tehtud asi. Kahju, et nii ruttu ära lõpetati.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 18, 2012 12:09 am    Teema: Vasta viitega

Kuna lõpetasin just sarja vaatamise, siis nälg jätku järele oli suur ning sellest tulenevalt võtsingi kohe teistkordselt käsile ka filmi.

Kuna esimest korda vaatasin filmi kinos, siis eriti palju süvenemiseks aega ei jäänud. Kinos lihtsalt kipub nii olema, et eriefektide rohked filmid summutavad sisu ära ja mõne aja pärast on mitmed detailid meelest läinud.

Nüüd aga vaatasin enne rahulikult kõik blu-ray lisad ära ja tutvusin siis põhjalikult filmi tegemise protsessiga. Olles ennast sellisel viisil ette valmistanud, oli ka filmielamus oluliselt võimsam, sest oskasin tähelepanu pöörata sellistele üksikasjadele, mis ilmselt muidu märkamatuks oleks jäänud.

Erinevalt eelmisest korrast leian, et tegelikult oli tegemist just sellega mida pärast sarja pooleli jäämist vaja oli.
Filmi intensiivne ja sündmuste rohke ülesehitus võimaldas veelkord saagast maksimumi välja pigistada ning jätta hinge piisava rahulolu. Sarjas lahendmata jäänud probleemid suudeti nüüd päris kenasti kokku tõmmata ja fännide jaoks tehti oluliselt lihtsamaks iseseisev edasimõtlemine (ehk mis sündmused võiksid aset leida pärast filmi lõppemist). Erinevalt sarja lõpust, midagi otseselt kripeldama enam ei jäänud.

Kuigi suuresti oli filmi algus mõeldud neile, kes sarja näinud ei olnud, oli sissejuhatavates klippides ka päris palju olulist informatsiooni fännidele. Saime ju alles filmis teada, et sarjas nähtud planeedid on kõik ühes päikesesüsteemis ning ka seda kuidas inimesed sinna kunagi tulid.

Mainimata ei saa jätta ka suurepäraseid võitlusstseene Riveriga, lihtsalt pure fun. Cool

Seega tegemist oli mõnusa lõppvaatusega, mis oli parajalt pikk ja sisutihe, et pakkuda meile Firefly universumis veel ühe meeldejääva elamuse. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmefilmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group