Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Euro vs Kroon
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kumba eelistate, kas Eurot, või Eesti krooni?
Euro
45%
 45%  [ 11 ]
Kroon
54%
 54%  [ 13 ]
Kokku Hääli : 24

Autor Teade
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Jan 11, 2006 1:58 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
10 krooni asemel saan tagasi mingi mündi, suht tühi tunne tekib. Confused


Ja numbrid hakkavad olema väiksed. Imelik on vaadata kas USAs või mõnel euro-maal reklaami kus autod maksavad **000 Eurot.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Kolm Jan 11, 2006 8:19 pm    Teema: Vasta viitega

Kinnisavara hinnad on ka siis madalad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 7:54 am    Teema: Vasta viitega

mm, umbes siis nii olen mina aru saanud sellest, et igale perele antakse kuskil 70-ne piires, või midagi sellist
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 8:36 am    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:
mm, umbes siis nii olen mina aru saanud sellest, et igale perele antakse kuskil 70-ne piires, või midagi sellist


Sellist asja küll nüüd tulla ei saa, miks peaks eesti nii madalale laskuma? mitte keegi ei suudaks siis enam ära elada ju...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 1:51 pm    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:
mm, umbes siis nii olen mina aru saanud sellest, et igale perele antakse kuskil 70-ne piires, või midagi sellist

Oh, ära tõesti aja seda jama rohkem. Mis mõttes igale perele? On see nagu mingi lisaraha sinu arvates või kuupalk. Et oleks nagu nõukogude ajal - kõik võrdsed Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 4:12 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:
vicebarbar kirjutas:
mm, umbes siis nii olen mina aru saanud sellest, et igale perele antakse kuskil 70-ne piires, või midagi sellist

Oh, ära tõesti aja seda jama rohkem. Mis mõttes igale perele? On see nagu mingi lisaraha sinu arvates või kuupalk. Et oleks nagu nõukogude ajal - kõik võrdsed Smile


No kurat seda teab, ega ma mingi euromänn pole hihi Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
grunt
Kaptenleitnant


Liitunud: 5 Apr 2005
Postitusi: 122

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 4:38 pm    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:
mm, umbes siis nii olen mina aru saanud sellest, et igale perele antakse kuskil 70-ne piires, või midagi sellist


See Nõukogude aja lõpul olnud probleem oli siiski tingitud sellest et uut raha ei jõutud trükkida nii kiiresti... Kahtlen tõsiselt, et midagi sellist tuleb... Ega ei toimu ju järsku üleminekut vaid on mingi üleminuekuaeg, mille jooksul korjatakse vana raha aegamööda ringlusest ära ja poes saab selle aja jooksul maksta mõlema rahaga (Hinnasildid saavad ka selle aja jooksul topelt olema).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 4:43 pm    Teema: Vasta viitega

grunt kirjutas:
vicebarbar kirjutas:
mm, umbes siis nii olen mina aru saanud sellest, et igale perele antakse kuskil 70-ne piires, või midagi sellist


See Nõukogude aja lõpul olnud probleem oli siiski tingitud sellest et uut raha ei jõutud trükkida nii kiiresti... Kahtlen tõsiselt, et midagi sellist tuleb... Ega ei toimu ju järsku üleminekut vaid on mingi üleminuekuaeg, mille jooksul korjatakse vana raha aegamööda ringlusest ära ja poes saab selle aja jooksul maksta mõlema rahaga (Hinnasildid saavad ka selle aja jooksul topelt olema).
ehk on sul õigus Very Happy
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 12, 2006 8:17 pm    Teema: Vasta viitega

grunt kirjutas:
Hinnasildid saavad ka selle aja jooksul topelt olema


Korralikes supermarketites on topelt hinnasildid juba ammu muide. Maksta saab ka mõlema rahaga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 12:20 am    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:
Korralikes supermarketites on topelt hinnasildid juba ammu muide. Maksta saab ka mõlema rahaga.

Kas see viimane täpsustav lause peaks tähendama, et maksta saab ka juba mõlema rahaga ammu?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 12:40 am    Teema: Vasta viitega

Kas siis ei saa eurodega maksta Prismas näiteks? Ma tõesti ei tea - pole kasutanud eurosi veel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 2:21 am    Teema: Vasta viitega

Eesti Vabariigi Rahaseadus
Tsiteerin::
§ 3. Maksevahend

Ainus seaduslik maksevahend Eesti Vabariigis on Eesti kroon. Eesti Vabariigis asuvatel juriidilistel ja füüsilistel isikutel ei ole õigust kasutada omavahelistes arveldustes muid maksevahendeid peale Eesti krooni.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Reede Jan 13, 2006 2:33 pm    Teema: Vasta viitega

Need hinnad on sellepäarast, et kui põder tuleb, siis ta saab võrrelda selle toote hinda oma kodumaa hinnaga. No Haapsalus käib neid palju Arvutavad neid kalkulaatoritega. Very Happy Kui mõnes poes pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 15, 2006 7:41 pm    Teema: Vasta viitega

Huvitav, pole varem kedagi kaubamajades eurodega maksmas näinud?
Eesti eurodega?
Kust kurat need saadud on?
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Jan 15, 2006 10:00 pm    Teema: Vasta viitega

Sa loe kaks posti enda omast ülespoole ja mõtle. Ei saagi maksta ju!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Püh Jan 29, 2006 10:03 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen krooni poolt, sest see on ikkagi meie riigi raha ja euro pole väga vajalik.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 02, 2011 7:17 pm    Teema: Vasta viitega

Sobiv aeg seda iidset teemat natuke kergitada ja küsiks, et kuidas siis meie uus raha foorumirahvale tuli. Very Happy

Mina tunnistan ennast euro pooldajaks ja mul on hea meel, et Eesti nüüd eurotsooni liige on, sest minu arvates lisab see nii majanduslikku kui poliitilist julgeolekut, rääkimata muudest praktilistest eelistest. Aga pikemat poliitilist esseed ma praegu kirjutama ei hakka. Very Happy Täna igatahes käisin kohalikus Rimis ja siin olid veel hinnad suurelt kroonides; eurodes oli hind lihtsalt väikselt alla märgitud nagu ka enne. Ainult ühel kaubal oli hind eurodes suurelt näha. Kassas jäi mul kahjuks siiski eurodes maksmata ja pidin kaarti kasutama, sest selgus, et ei võtnud piisavalt münte kaasa. Aga nagu ma siin teemas kunagi ammu mainisin, siis müntide rohkus on ka ainuke asi, mis mind euro juures tõsiselt häirib. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Jan 03, 2011 12:16 am    Teema: Vasta viitega

Nõustun eelkõnelejaga 100%. Smile

Euro lisab Eesti riigile oluliselt kindlustunnet ning peaks toetama ka meie konkurentsivõimelist ja jätkusuutlikku arengut. Kroon võis olla küll toreda sentimentaalse väärtusega, kuid kuna kroon on olnud juba palju aastaid reaalselt seotud euro kursiga, siis oli 1. jaanuari eurole üleminek lihtsalt loogiline jätk alustatud teekonnale.

Kuulun nende hulka, kes peavad riigi integreerumist erinevate rahvusvaheliste organisatsioonide ja liitudega üheks olulisemaks turvalisuse garantiiks ning olen seega väga õnnelik, et Eesti on eurole üleminekuga astunud sisuliselt kõik vajalikud sammud selleks, et ülejäänud arenenud maailmaga ühiselt edasi minna. Smile

Nõustun, et sendid on alguses veidi tülikad, kuid samas annavad nad meile võimaluse tagakülje pildiga veidi oma riiki reklaamida ning ajapikku muutub ilmaselt sularaha kaardimaksete varjus niigi vähe kasutatavaks. Naughty
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Esm Jan 03, 2011 7:17 pm    Teema: Vasta viitega

Alles oli 2006 ja nüüd 2011...

Euro tulek ei kõiguta mind isiklikult eriti kuidagi. Raha on raha ja kuigi sentimentaalsustunne on säilinud, nõustun eelkõnelejatega, et muutus oli vajalik ja vältimatu.
Algus on loomulikult tohutult ebamugav ja vähemalt minu pea veel koheselt hindu ei kalkuleeri, aga küll harjub - alati harjub.

Kui sentiderohkus kõrvale jätta, siis häirib ka, et osad teenuste hinnad on mugavuse mõttes [kõrgemaks] ümardatud, et saaks kena ümmargune eurohind. Kõneaja laadimine on üks näide.

Rahakotis ei ole veel ühtegi euroraha, olen ainult kaardiga maksnud. Aga ootan põnevusega. Wink
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Jan 03, 2011 8:00 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Usun, et ei ütle kellegi jaoks midagi uut. Kroon oli ilus raha. Nüüd euro vs kroon. Minul isiklikult ei ole mingit vahet mis raha ühikuliselt parajasti käibel on, olgu või hiina jüään. Euro mulle midagi uut ega üllatavat ei pakkunud, varemgi neid kasutanud ehk nendes ostnud/maksnud. Suvisest reisist olid ausalt isegi mõned euro paberrahad koos müntidega rahakoti vahelgi. Küll aga häiris kohe esimestel päevad järjekordne hindadega "j.o.k.k"-itamine. Samas, hinnad tõusevad nagunii ja nii võtsin tegelt südamerahuga vastu ka selle uue hinnatõusu Smile

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Vaba Arutelu Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 4

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group