Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 3x08 "The Empath"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
25%
 25%  [ 1 ]
9
25%
 25%  [ 1 ]
8
25%
 25%  [ 1 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
25%
 25%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 4

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 08, 2006 10:14 pm    Teema: TOS - 3x08 "The Empath" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 8. jaanuaril 2006 kell 23:30 ETV's

"Empaat"
Enterprise'i meeskond maabub planeedile Menarian 2. Süsteemi täht on peagi supernoovaks muutumas, kust tuleb päästa kaks teadlast, kuid uurimisjaam osutub tühjaks. Leitud kassettidelt on kosta teravat vilinat, mille järel mehed kaovad, ning sama juhtub ka Enterprise'i meeskonnaliikmetega. Nad avastavad end planeedi pinna alt koos tumma naisega, kes suudab empaatiliselt haavu ravida. Planeedi asukatel vioonidel on inimestega omad plaanid – nii pime naine kui meeskonnaliikmed on vaid katsematerjaliks.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Jan 10, 2006 12:29 am    Teema: Vasta viitega

Nuh, esiteks mainiks ära, et episood oli kindlasti mõneti TOS'i esimese pilootosa "The Cage" pealt maha viksitud. Olid üsna sarnase välimuse ja riietusega tulnukad, kes ka inimeste peal katseid tegid.

Nägin seda episoodi täna esimest korda ja olin sügavalt vaimustunud. Minu jaoks kuulub see kahtlemata Star Treki paremikku. Nii erinev oli see tavalistest TOS'i osadest, selline vaikne osa, kus puudus igasugune tüüpiline kärts-mürts, ning samuti kurb. Ausalt öeldes, oleks võinud veel kurvemaks teha, näiteks empaadi surmaga. Aga see selleks. Kogu loo käik ja pime ümbrus meenutas kõik pigem mingit moodsat Treki sarja kui TOS'i.
Oli palju häid stseene, eriti Spockiga. Kummalise mulje jättis ta siis, kui McCoy oli Kirki uimastanud. Selles "nüüd otsustan mina" lauses kõlas minu arust selline maniakaalne võimujoovastus, olgugi, et endal surm silme ees. Ka lõpp kaptenisillal oli hea, eriti Spocki nägu. Very Happy

Ei saa panna vähem kui 10 punkti. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 14, 2006 6:50 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin 9 punkti.

Väga hea osa oli tõepoolest, eriti oma originaalsuse koha pealt. Muidugi oli tegu episoodi "The Cage" elementide koopiaga, kuid see ei häirinud eriti palju, sest seda episoodi ju kunagi telekas ei näidatudki. Siiski võrreldes teiste TOS'i episoodidega oli see väga omapärane episood.
Kiita tuleks ka tulnukate välimust, sest nii head maskeeringut ma ühelgi TOS'i tulnukal eriti ei mäletagi.

Episoodi suurim pluss oli ehk see, et kasutati vähe materjale ja kuna taustaks oli ainult pimedus, siis jättis kõik väga professionaalse mulje. Tavalised TOS'i ehitised jm. on üldreeglina veidi lapsikud, kuid seekord sellist muljet ei tekkinud.

Ainuke asi, mis mind episoodi juures tõsiselt häiris oli selle suur viga astrofüüsika koha pealt. Miks hakkasid tulnukad oma süsteemi planeete evakueerima viimastel päevadel enne Supernoovat, ei teadnud enne, et see juhtub? Vastus on: Võimatu, et ei teadnud. Noova ei toimu üle öö, vaid see on tähe loomulik lõpp, mida on võimalik isegi miljoneid aastaid ette prognoosida ning täpset toimumisaega juba tuhandeid aastaid enne.
Seega tegelikult peaks nii kõrgelt arenenud tsivilisatsioon, nagu vioonid, olema suutelised selle aja jooksul täielikult ümber kolida.

Ülejäänud asjades olen Enterprise'i kommentaariga täitsa nõus, tegu oli huvitava episoodiga, nii tegevuse kui moraalse tausta mõttes.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group