Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1 - 9x12 "Collateral Damage"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
7%
 7%  [ 1 ]
9
23%
 23%  [ 3 ]
8
30%
 30%  [ 4 ]
7
7%
 7%  [ 1 ]
6
7%
 7%  [ 1 ]
5
7%
 7%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
15%
 15%  [ 2 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 13

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 14, 2006 3:43 pm    Teema: SG1 - 9x12 "Collateral Damage" Vasta viitega

Kolonel Mitchelli süüdistatakse mõrvas mida ta ei sooritanud, kui mäletab selle korda saatmist.

Päris hea osa oli, enne on ka olnud mälu muutmise kohta episoode. Projekti idee oli tegelt päris hea: üks õpib, teised saavad tema mälu. Õnneks polnud mingit displeid mis näitas mida inimene parasjagu mäletab. See oleks olnud liiga hull privaatsuse rikkumine. Natuke põnevam oleks võinud olla, aga seekord lõppes kõigi jaoks hästi...
Mitchell oli siiski kunagi "mõrvanud" inimesi, ei kujuta ette mida inimene võib tunda, kui selline asi juhtub...

8/10


_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SoulHunter
Viitseadmiral


Liitunud: 16 Juun 2005
Postitusi: 235
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 14, 2006 10:15 pm    Teema: Vasta viitega

Paraku on see idee laenatud ühest Star Trek Voyageri seeriast Sad Ei midagi uut,lihtne copy-paste...kahjuks.Miks küll stsenaristid selleni on langenud,kas ideed otsas vä? Idea Twisted Evil
_________________
Minna alati sinna kus veel keegi pole käinud...
Ja loota, et ehk pääseb kuidagi ka tagasi...Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 15, 2006 12:20 am    Teema: Vasta viitega

Episood oli loomulikult väga sarnane ühele Voyageri episoodile selle sarja esimesest hooajast, kuid leitud oli üpris originaalne lähenemisnurk ning peaks ütlema, et mulle see täitsa meeldis.
Osas ei olnud eriti actionit ja võibolla ka mitte väga palju põnevust, kuid selle filosoofiline tagapõhi oli nii sügav, et midagi sellist ma ausalt öelda Stargate'i ajaloos erit ei mäletagi.
Kõik inimesed, kes on pidanud ühel või teisel moel tapma, tunnevad ennast hiljem terve elu süüdi ja sellise mälestuse värskendamine mõjub kahtlemata väga raskelt. Osa pani meid mõtlema tapmise tõeliste tagajärgede peale ning sellele, et mis on hullem: kas mäletada ja seda läbi elada või unustada ning elada nagu midagi poleks juhtunud?
Tõepoolest, eelnevale küsimusele ei olegi nii kerge vastata, sest tegu elab meiega edasi ka siis, kui me seda õieti ei mäleta.

Seekord lisati palju sügavust juurde ka Mitchelli tegelaskujule, kes oli hooaja jooksul jäänud suhteliselt pinnapealseks. Midagi sellist ootasin ma juba ammu ning nüüd võib öelda, et ka see tegelane hakkab vaikselt omaks saama.

Annan episoodile 9/10, sest vaatamata väiksele idee röövimisele, oli tegu filosoofiliselt äärmiselt tugeva episoodiga.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Jan 15, 2006 1:04 pm    Teema: Vasta viitega

Minu poolt kaheksa punkti. Põhimõtteliselt olen nõus TrekRangeri öelduga. See osa oli kenaks vahelduseks üldise actioni ja ori-saaga juures.
Episoodi suurim viga oli ehk see, et kõigile oli juba kohe ja selgelt ette teada, et Mitchell naist ei tapnud, nii et lõpplahendus ei saanud mingi üllatusena tulla. Aga võib-olla 'teekond on tähtsam kui lõpptulemus'.
Mis väga häiris, oli see, et järjekordne arenenud planeet (või pigem kuu?Very Happy) on mingi pahandusega seotud. Sellist asja on juba niipalju tehtud, et muutub tüütavaks.
Daniel ja Teal'c olid nagu üldse niisama seal osas, midagi erilist nad teha ei saanud. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Jan 26, 2006 10:41 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin sellele osale 10 punkti, mõnusalt filosoofilinei, lõpplahendus oli ka ootamatu. Samuti oli lõpp parajalt sürr. Kuna olen just selliste mälu ja ajuga manipuleerims filmide/raamatute fänn, siis meeldis see osa eriti.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Apx
Kadett


Liitunud: 8 Juul 2005
Postitusi: 7
Asukoht: Euroopa

PostitusPostitatud: Nelj Jan 26, 2006 10:52 pm    Teema: Vasta viitega

Ei läinud eriti see osa peale...alguses mõtlesin korraks, et kas on ikka tegu sg1'ga Razz
_________________
..:: ::: :::: :::::££::::: :::: ::: ::..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Nov 02, 2006 7:58 pm    Teema: Vasta viitega

Kvaliteetne osa, actioni puudusest hoolimata haarav. Ainuke põhjus miks esimest 10-t ära ei pannud oli ettearvatavus. Kas Mitchell oli mõrtsuk?Loomulikult ei. Kas testid tõestavad süütust? Loomulikult. Kas eks mees pannakse puuri? Loomulikult mitte! Sg1 stsenaristidel ei tasu krimkaga kätt proovida. Very Happy
Bowder tundub osasse sisse elavat või olen mina temaga harjuma hakanud.
9/10
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group