Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1'he ideed

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Briefing Room
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 15, 2004 5:51 pm    Teema: SG1'he ideed Vasta viitega

Küsin siis sellise huvitava küsimuse:

Kui tõsiselt te suudate võtta sellise tähevärava olemasolu ning kas te arvate, et kunagi võib inimkond mingi taolise "wormhole'i" tekitamise masina välja mõelda? Smile

Mina, kui unistaja võtan seda ideed päris tõsiselt ning arvan, et kui midagi taolist veel loodud pole (kusagil mujal), siis kunagi kindlasti midagi sellist luuakse.
Kas ta nüüd just kahte planeeti ühendab, see on iseasi. Razz

Selle sarja juures on veel üks huvitav asi:

Nimelt tuuakse välja idee, et püramiidid ei ole sugugi loodud üksnes inimeste jõuga.
Ka mina olen üks nendest, kes ei ole päris kindel, et püramiidid on puhtalt inimeste poolt ehitatud...on ju leitud esemeid, mis on oluliselt vanemad, kui nad peaksid olema... Rolling Eyes

Mida teie arvate?
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Kolm Dets 15, 2004 7:22 pm    Teema: Vasta viitega

Njah, kõigepealt - ma ei ole Stargate´i tegelikult vaadanud aga üritan ikka kaasa targutada Mr. Green

Minu jaoks on ajarännud jms temaatika olnud alati midagi müstilist aga täna siis lõin lahti Wikipedia - http://en.wikipedia.org/wiki/Wormhole sellele infole toetudes peavad Hawking ja teisedki füüsikud selle loomist teoreetiliselt võimalikuks.
Nii et mine võta kinni.
Kui wormhole peaks võimaldama ka ajarände, siis oleks väga tore käia näiteks aeg-ajalt vigade parandusi tegemas Rolling Eyes
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Dets 15, 2004 8:46 pm    Teema: Vasta viitega

Oletame et selline jubin on olemas. Sa teed vea ja enese teadmata just selle vea tõttu jääd mingil moel ellu(ise sai tea seda). Sa lähed ajas tagasi, et viga parandada. Parandad selle eluvea ära ja ... sind enam pole, kuna ilma selle veata oleks sa surnud. Läks ajas tagasi aga nüüd on mingid jutud, et ta juba mitu aastat surnud??? Nagu paljudes filmides juba räägitud/näidatud, ei saa mineviku vigu parandada. Näiteks film "Ajamasin". Mees läks ajas tagasi, et mitte lasta oma armastusel surra. Aga iga kord kui ta seda üritas, naine ikkagi suri mingil muul põhjusel...nt. jäi vankri alla, või röövel tulistas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 15, 2004 8:49 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd on teema läinud ajarändamise peale, kuigi mina mõtlesin rohkem universumi erinevate punktide vahelist liikumist. Wink

Ajas rändamine on veel üks samm edasi ning ka mina suhtun sellesse äärmiselt skeptiliselt.
Probleeme on lihtsalt liiga palju...
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Kolm Dets 15, 2004 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Nüüd on teema läinud ajarändamise peale, kuigi mina mõtlesin rohkem universumi erinevate punktide vahelist liikumist.


Sorry, nüüd ma sain isegi aru, et läksin natuke rappa oma jutuga Embarassed
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 15, 2004 9:22 pm    Teema: Vasta viitega

Shadow kirjutas:
Sorry, nüüd ma sain isegi aru, et läksin natuke rappa oma jutuga Embarassed


Ma ei mõelnud tegelikult sinu vastust, see oli täpselt selline nagu ma ootasin. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Kolm Dets 15, 2004 9:26 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, miks mitte. Kui ma väga ei eksi, siis ma kuskilt nagu lugesin, et midagi sellist on juba tehtud, küll vaid valgusosakeste või aatomite skaalal, aga siiski. Razz

Püramiidid ja Vana-Egiptus on juba teine teema, väidetavalt on Sfinks Giza püramiidide juures u. 12 000 aastat vana, vastupidiselt üldlevinud ~4000 aastale.

Sel teemal on kirjutatud mõned huvitavad raamatud, mida soovitan lugeda:

"Marsi müsteerium" (Graham Hancock, Robert Bauval, John Grigsby)
"Atlantise kavand" (Colin Wilson, Rand Flem-Ath)
"Märk ja pitser" (Graham Hancock)
EDIT: "Jumalate jäljed" (Graham Hancock)

Üldise hinnangu kohaselt on tegu pigem pseudoteaduslike teostega, kuid kahtlemata on need raamatud väga huvitav lugemisvara. Smile[/b]
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Laup Dets 25, 2004 11:09 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Dets 16, 2004 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Nüüd on teema läinud ajarändamise peale, kuigi mina mõtlesin rohkem universumi erinevate punktide vahelist liikumist. Wink

Ajas rändamine on veel üks samm edasi ning ka mina suhtun sellesse äärmiselt skeptiliselt.
Probleeme on lihtsalt liiga palju...


nujah...
Shadow kirjutas:
Kui wormhole peaks võimaldama ka ajarände, siis oleks väga tore käia näiteks aeg-ajalt vigade parandusi tegemas
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Stargate
Lipnik


Liitunud: 5 Dets 2004
Postitusi: 33
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Dets 19, 2004 12:01 am    Teema: Vasta viitega

aga see on päris huvitav küsimus..selle mõttes et tegelikult ei tea kunagi ette milleni teadus võib viia...ja see versioon teiste elu tasandite ja asustamistega suhtlemiseks võib isegi mõnes mõttes olla teostatav..kui arvesatada et teadus areneb pidevalt ja piirideta...pealegi ei tea keegi täpselt maavälistest jõududest...ja üldse elu olemasolust..ok see läheb nüüd pikaks teemaks.
aga püramiidide kohta ütleksin ka et julgen kahelda et need on ehitatud inimkjõul...millimeetritäpsused kiviplokkide vahel ja täpne vastavus Orioni tähtkujule panevad ju siiski mõtlema..?
_________________
just close your eyes...forget your name..forget the world..and go insane..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Dets 19, 2004 12:43 am    Teema: Vasta viitega

Või olid Vana-Egiptuse ehitajad, insenerid ja matemaatikud siis lihtsalt tasemel. d'oh!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2005 6:04 pm    Teema: Vasta viitega

Nojaa, mõte on iseenesest huvitav... Wormhole`id on teeorias täiesti võimalikud, kuid kas just sellised Stargate´id? Ma kahtlen selles.
Nüüd kui kaugeneda veidike teemast ja rääkida püramiidest, siis ma olen päris kindel, et püramiidid pole inimeste tehtud. Üks suhteliselt levinud teooria räägib Siriuse tähesüsteemist pärit amfiibidest ja annab ka veenva seletuse sellele, miks egiptlased aeg-ajalt püramiidid enda kaevatud kraavidega üle ujutasid. Aga see selleks.
Wormhole`id on tuleviku muusika ja kindlasti teostatavad.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Laup Veeb 26, 2005 11:32 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Kui tõsiselt te suudate võtta sellise tähevärava olemasolu ning kas te arvate, et kunagi võib inimkond mingi taolise "wormhole'i" tekitamise masina välja mõelda? Smile

Usun küll, et oleks võimalik mingi masinaga tekitada selline Wormhole. Kuid ma ei ole päris kindel, et kas just nii kiiresti pääseb teisele planeedile või kusagile avakosmosesse. Siin lähtun ma Star Trek Deep Space 9 Worlhole´ist. Seal võttis aega enne kui teisele poole jõudsid ja seal ei dematerjaliseeritud ja teiselpoole materiseeriti sind (naljakad sõnad tulid).
Ise kaldun rohkem uskuma mingit sellist ehitist mis on näiteks Maa orbiidil ja mida nimetatakse Jump Gate´iks. Ise ka ei tea miks kuid see tundub nagu loogilisem. Aga see SG wormhole on palju praktilisem.

Enterprise kirjutas:
Jah, miks mitte. Kui ma väga ei eksi, siis ma kuskilt nagu lugesin, et midagi sellist on juba tehtud, küll vaid valgusosakeste või aatomite skaalal, aga siiski.

See, et sa valgusosakesi mainisid pani mind mõtlema. Ma olin kunagi kuulnud, et teadlastel õnnestus valgusosakesi teleporteerida või midagi sarnast. Selle teleporteerimisega lähtun ma Star Treki idee järgi.

Selle püramiidide jutuga hakkan ma ma viimasel aja aina rohkem uskuma, et tulnukad tegid need. Eriti hea põhjendus on see:
Stargate kirjutas:
...millimeetritäpsused kiviplokkide vahel ja täpne vastavus Orioni tähtkujule panevad ju siiski mõtlema..?

Huvitav Think - kas tänapäeval oleks võimalik niitäpset püramiiti ehitada ja loomulikult nii suurt nagu nad täna on?
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2005 2:59 pm    Teema: Vasta viitega

niipalju kui ma seda vaatanud olen...
kas see jaffa gree või mis ta oli sai lõpus surma ja mis o,conellist sai
ei mäleta eriti seda sarja küll tv3-s kunagi jooksis see aga tulutult
vaatasin küll kõik osad aga meelde pole jäänud, olin siis umb 7 aastane
praegu juba 13:)
kuid isiklikult arvan et see värav ootab tõepoolest meid kusagil... iial ei või teada..
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 04, 2005 3:50 pm    Teema: Vasta viitega

vicebarbar kirjutas:
niipalju kui ma seda vaatanud olen...
kas see jaffa gree või mis ta oli sai lõpus surma ja mis o,conellist sai
ei mäleta eriti seda sarja küll tv3-s kunagi jooksis see aga tulutult
vaatasin küll kõik osad aga meelde pole jäänud, olin siis umb 7 aastane
praegu juba 13:)
kuid isiklikult arvan et see värav ootab tõepoolest meid kusagil... iial ei või teada..


jaffa gree? Teal'ci mõtled? O'Neill ikka mitte o'conell
Teal'c täitsa elab, O'Neill'il läheb ka päris hästi... kahju, et teda 9ndas hooajas enam ei ole... (kõrvalosatäitjana võibolla ilmub paari ossa...)
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kaspar
Kadett


Liitunud: 26 Aug 2005
Postitusi: 5
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Esm Aug 29, 2005 8:57 pm    Teema: Wormhole tehnoloogia Vasta viitega

Tegelt oleks see üks tore lisaseade PC-le. Mõtle kui tore oleks, kui see oleks mingi USB seade millega saad sõbrale nänni saata. Näiteks sõber ütleb, et ta sööb pitsat. Sina ütled, et tahan ka. Sõber siis saadab sulle läbi seadme. Lahe oleks ju.
_________________
-Kaspar-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Briefing Room Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group