Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Star Trek II: The Wrath of Khan - parim film läbi aegade?

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 12:49 pm    Teema: Star Trek II: The Wrath of Khan - parim film läbi aegade? Vasta viitega

Olen erinevatel site'idel luusimas käies tähele pannud, et seda filmi peetakse peaaegu igal pool parimaks Treki filmiks ning isegi paaris kohas olen ma näinud, et see on TOP-10'nes esimene ulmefilm läbi aegade.

Mul tekkis seega küsimus, et miks just seda filmi nii kõrgelt hinnatakse ja veel nii laia vaatajaskonna poolt?

Linateos oli muidugi kahtlemata hea ning ise näen ma sellel ka päris palju ülihäid omadusi.
Esiteks oli film väga põnevalt üles ehitatud ning igavaid momente, nagu näiteks esimeses filmis, tõepoolest üldse ei esinenud. Teiseks olid filmil tolle aja kohta väga head eriefektid ning peaks ütlema, et paremaid võbiolla isegi ei olekski tahtnud näha, seega isegi tänapäeva tehnika ei suudaks seda filmi huvitavamaks teha kui ta juba on. Kolmandaks oli meil tegu ilmtingimata suurepärase näitlejatööga ning kõik tegelased kasutasid ära oma täieliku potentsiaali. Eriti silmapaistvad olid episoodi huvitavad dialoogid.
Lõppude lõpuks on loomulikult tegu Treki klassikaga, mida on lausa nauding vaadata.

Kõigest sellest hoolimata ei pea mina seda filmi parimaks ning tahaks näha teiste fännide arvamusi selle suure edu põhjuste kohta. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Nelj Nov 04, 2010 12:50 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Trash
Laevastikuadmiral


Liitunud: 10 Juul 2006
Postitusi: 359
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 10, 2006 12:27 pm    Teema: Vasta viitega

Jep ! You are god damn right ! Lapsepõlves nähtuna jättis kustumatu mulje. Paljud sõbradki on just teise osa fännid, on jutuks tulnud.
_________________
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Märts 23, 2007 11:01 pm    Teema: Vasta viitega

Otsustasin ennast vaos hoida ja seekord filmi kohta mitte uut teemat teha, kuigi nagu ka esimese Star Treki filmi algse teema puhul, on ka siin teemapüstitus veidi teine kui lihtne arutelu. Aga vist ikkagi lähemal. Very Happy
Kahjuks jäi filmide vaatamisse loodetust pikem vahe; alguses tahtsin kõik lühikese aja jooksul ära vaadata, kuid alati ei saa kõike nii teha nagu tahaks. Very Happy Õnneks mäletan Star Trek I-e veel piisavalt hästi, nii et teatav võrdlusmoment on kindlasti olemas.

Üldiselt tuleks filmi Star Trek II: The Wrath of Khan muidugi mainida, et stiililt on see esimesest filmist oluliselt erinev ja see paistis ka juba algusest teravalt silma. Star Trek I: The Motion Picture'i kõrval, mis oli tehtud veidi suuremas mõõtmes, on teine film küll kahtlemata klassikalisem, "tavapärasem," kuid vähemalt minu arvates vaatamiseks oluliselt nauditavam.
Alustaks sellest, et tegelased ja kogu atmosfäär on kuidagi palju maalähedasemad ja kergemini hoomatavamad - tegelased pole täiuslikud, eriti Kirk, kes oma sünnipäevast ja admirali istuvast ametist tingituna masendust tundis. Jah, esimeses filmis oli Kirk alguses isegi natuke pahatahtlik, kuid see ei mõjunud sootuks samaväärselt siin nähtuga. McCoy, minu suur lemmik, oli särav nagu alati ning eriti tore oli idee Kirkile prillid kinkida. Very Happy Kuigi siin võiks mõelda, et kas selleks ajaks pole nägemise nõrgenemisele mõnd väga lihtsat ravimeetodit leitud - välja arvatud see miski, mille vastu Kirk allergiline oli.
Teine suurepärane visuaalne uuendus olid uued ilusad mundrid, mis erinevalt varasematest "pid¾aamadest" nägid korralikud ja sõjaväelaslikud välja. Siin mainikski seda, et mulle meeldis ka see, et Tähelaevastikku oli selles filmis otseselt kujutatud sõjaväena ja seda ka korduvalt mainiti - lisaks tõsisemale suhtumisele aitas ka see toimuvat kuidagi tuttavlikumaks muuta.

Omaette täht oli filmis muidugi Ricardo Montalbani mängitud peavaenlane Khan. Mõtlesin, et see film poleks ilmselt olnud pooltki nii mõjus, kui Khan oleks olnud täiesti uus, ilma ajaloota tegelane ning samuti, kui teda poleks naasnud kehastama sama näitleja, kes Originaalseerias. Kui TMP üritas nähtavalt end TOS-i kütkeist lahti rebida, siis siin oli hea näha, et tegu on ikka samade inimeste, sama loo ja sama sarja jätkuga, lihtsalt ajaliini pidi veidi kaugemal. Ei tea, kas aeg aitas kaasa Montalbani näitlejavõimetele, aga filmis jättis ta vaenlasena oluliselt veenvama mulje kui episoodis "Space Seed."
Muidugi tuleb tema juures ära mainida ka see, et Chekovit ta tegelikult kuidagi ära tunda ei saanud, sest teda polnud veel sel ajal laeval, kui tolle TOS-i episoodi tegevus toimus. Või äkki oli tal sel ajal laeval mingi muu ametipost ja teda lihtsalt ei näidatud? Very Happy

Meeldiv tegelane oli ka Saavik, kahju vaid, et Kirstie Alley seda rolli enam järgmises filmis endale ei tahtnud. Razz Päris hea koht oli see, kui ta Spocki "matuste" ajal Kirki jutu peale, et Spock oli väga inimlik, rahulolematu näoga vaatas. Very Happy

Eriefektid olid filmis ülimalt head, eriti suurepärane lahing Mutara udukogus. Loomulikult polnud lahing suurepärane vaid eriefektide poolest, vaid toimuvat oli ka muidu väga pingeliselt ja põnevalt kujutatud ning see meenutas mõneti lahingut Enterprise'i ja romuluslaste vahel TOS-i episoodist "Balance of Terror."

Mõned natuke häirivamad kohad:
Esiteks tundus Genesise projekt kuidagi liiga utoopiline. Ma ei usu, et teadus isegi 280 aasta jooksul nii kaugele jõuaks ja muidugi võib ka vist peaaegu kindlalt väita, et teaduslikult ongi selline asi üldse võimatu.
Teiseks väideti, et Enterprise oli kogu piirkonnas jälle ainuke laev. Ja see ei jää mitte viimaseks korraks. Very Happy
Kolmas point on see, et minu arvates poleks olnud tarvis Kirkile mingit poega tekitada; näis nagu oleks see pigem inspireeritud Tähesõdadest - nagu Darth Vader ja Luke. Very Happy

Sellele filmile annan 9/10. Cool


EDIT: Aa, ja et vastata küsimusele, et kas tegu on parima filmiga läbi aegade, siis ma vastaks, et nii julget avaldust ma teha ei julge, aga kindlasti on tegu ühega parimatest. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 26, 2007 10:52 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatsin uuesti selle filmi ära ja võib öelda, et mida rohkem ma seda vaatan, seda haaravamaks film mulle muutub - jõuan juba jälgida erinevaid detaile, mida kohe esimeste kordadega näha ei õnnestunud. Kui nüüd võrrelda teist filmi esimesega, siis on tõesti näha suuri erinevusi. Peab Enterprise'ga nõustuma, et tobedad I osa pid¾aamad on nüüd vahetatud korralike mundrite vastu ning Khani mänginud R. Montalbani annab filmile sellise mõnusa vürtsi juurde. Kuigi selle filmi muusika loojaks on James Horner, on see suurepärane ja ei jää teps mitte alla Jerry Goldsmith'i loomingule. Kolm aastat on esimesest filmist möödas ning seetõttu on ka eriefektid kuidagi paremad... mis mind faaserite juures häirib, on see, et see on kujutatud kui mingisugust kindla mõõduga kiirt, mis lendab... Confused nagu oleks tulistatud kuuliga, mitte laseriga. Sest kui laser välja lülitada, siis kiir lihtsalt kaob ära, mitte ei lenda minema.

Seda on ka ikka hea vaadata, kuidas Dr. McCoy ikka aeg-ajalt nähab Spock'ile, missugune rohevereline ebainimlik olevus viimane on. Smile Kirstie Alley etteaste oli ka nauditav, mis teeb selle veelgi erilisemaks, et see oli tema täispikas filmis osalemise debüüt. Kahju muidugi, et ta ei olnud nõus ka kolmanas filmis mängima.

Üldmulje on hea ja läheb iga korraga paremaks. Cool 8,5/10p.

/Edit/ Hm... unustasin ära. Spock'i "tapmine" oli ka nii nagu ta oli. Jäi selline mulje, et nüüd ongi temaga kõik, samas jälle McCoy vihjas, et võibolla pole ikka kõik ja ka Kirk oli valmis veelkord naasema Genesis planeedile. Nii et olukord oli nii 50/50, kuna ka lõpus näidati veel ka seda torpeedo kesta, millega Spock planeedile "tulistati". Üldjuhul ikka, kui näidatakse selliseid asju lõppu, siis on see selge vihje, et midagi selle teemaga seoses peab ka järgmisesse filmi tulema.

Poja osa ma eriti kommenteerida ei oskagi. Võibolla oli see jutule hea, samas jäi ka selline kõrvalise teema mulje, et vahepeal, kui Khani ja Kirk'i vahelist kähmlust ei näidatud, siis pidi Kirk millegi muuga tegelema - saama teada oma pojast ja muust sellisest. Smile Muidugi kasutatakse poja teemat ära ka veel 3. ja 6. filmis.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Dets 14, 2010 8:32 pm    Teema: Vasta viitega

Olles filmi värskelt üle vaadanud, siis tahaks veelkord tuua välja võrdlusmomendi esimese filmiga, mida juba eelmises postituses tegin ja mida tegi ka Artzz. Kui kritiseerisin esimest filmi selle poolest, et seal tegelikult midagi ei toimunud ja kogu sisu oleks võinud kahe lausega kirja panna, siis käesolevas teemas käsitletav film on sellele heas mõttes täielik vastand. Kuigi film oli natuke lühem kui TMP, siis ometi oli see täidetud sisuga ning Star Treki universum tundus elavana. Kui esimeses filmis oli ehk üks suur idee, mille poole püüdlemise tõttu jäi kogu muu tegevus tähelepanuta, siis siin oli peaaegu igal stseenil oma mõte ning sellest tulenevalt jäi ka tegevustik oluliselt paremini meelde.

Hindamine on loomulikult maitse küsimus, kuid minu jaoks on The Wrath of Khan esimesest filmist siiski peajagu üle. Logical
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Veeb 04, 2011 8:39 am    Teema: Vasta viitega

Star Trek II: The Wrath of Khan 60-sekundilisena

Nagu näha, on ühe parimaks peetava Star Treki filmi sisu võimalik ühe minutiga edasi anda küll. Laughing
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group