Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Enterprise VS Voyager

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 2:40 pm    Teema: Enterprise VS Voyager Vasta viitega

Nii kurb kui see ka pole, peetakse Voyageri ja Enterprise'i kaheks Star Treki halvimaks sarjaks. Kumb on teie arvates neist kahest peksupoisist parem?

Minule meeldib rohkem (üllatus-üllatus) Enterprise.
Parem oli:
1 - Uus ajastu. VOY oli juba kolmas sari 24. sajandi teisest poolest. Sellest ajaperioodist tekkis lihtsalt üleküllastumine.
2 - Algelisus. Tehnoloogia oli alles lapsekingades ja NX-01 sai ise kõvasti vatti, eriti 3. hooajal. Oleks võinud olla veel tunduvalt algelisem tegelikult.
3 - Tegelased. ENT'i karakterid olid paremini välja joonistatud ja sobisid rohkem kokku kui VOY omad.
4 - Huvitavamad lood. Eriti kolmas ja neljas hooaeg, kui keskenduti rohkem Maa ja teiste planeetide vahelistele suhetele.

ENT'il oli olemas see TOS'i vaim, mis 24. sajandi sarjadel olemata oli. Polnud veel mingeid välja kujunenud reegleid nagu Peadirektiiv ja kõik muud moraalsed küsimused.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 2:55 pm    Teema: Vasta viitega

Nõustun eelkõnelejaga jällegi.

Sari Star Trek: Enterprise oli Voyagerist parem ning põhjused on juba tegelikult välja toodud.

Enterprise'i suurim trump on kahtlemata tehnoloogia algelisus ja suhteliselt suur teadmatus galaktikas toimuvast. Igas episoodis võis meeskonnaga koos oodata, et mida küll seekord avastatakse ja just see mind ENT'i juures kõige rohkem võluski. Ma ei kipugi ENT'i eriti näiteks TNG ja DS9'ga võrdlema, sest toimumispaik ja aeg on nii erinevad. Voyageri sari oleks pidanud sarnaselt ENT'i kolmandale hooajale kajastama üksi olevat laeva, millel ei ole kusagilt eriti lisavarustust hankida ning mille meeskonnal on suur katsumus elus püsida, kuid nii see paraku ei olnud. Voyager'is tehti kõik veidi liiga lihtsaks ja tavaliseks, see sari oleks võinud idee poolest olla väga omapärane.

Selge see, et ENT'is oli VOY'ist ka hulga parem näitlejatöö, sest sarjas olid tegelased läbi mõeldud ning nende omavahelised suhted paika pandud. Lisaks keskenduti rohkem tegelaste sisetunnetele, mida tehti Voyageris ilmselgelt liiga harva.

Suur Voyageri miinus oli ajastu valik, sest nagu eelkõneleja mainis oli sellest näidatud juba kaks sarja ning oli aeg millekski uueks.
Ainuke VOY'i pluss ENT'i ees on ehk Trekilik iseloom, mida ENT'is nägi oluliselt vähem kui eelnevates sarjades ning mille eest see ka vahepeal kõvasti noomida sai. Enterprise'i trekilikku hinge üritati alles neljandas hooajas välja tuua, kuid mina seda isegi väga vajalikuks ei pidanud.

Loomulikult oleks võinud ka ENT oluliselt parem olla, kuid Voyageri edestab ta juba ainuüksi enda omapära tõttu, mis paneb vaataja sarja vastu huvi tundma juba paljast uudishimust. Razz
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Teis Märts 29, 2011 12:27 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 5:04 pm    Teema: Vasta viitega

Voyager oli sari, mis mind ST juurde tõi ja mulle see sari ka meeldis. Esimesed hooajad olid küll suhteliselt lahjad, kuid alates neljandast-viiendast hooajast muutus asi palju paremaks. Mis mulle Voyageri juures eriti meeldis, oli see, et näidati palju Borgi, kes on siiani mu lemmikpahalased kõigist ulmesarjadest. Mis tegelastesse puutub, siis nad jäid võibolla tõesti natuke varju võrreldes teiste ST sarjadega. Siiski oli ka väga värvikaid tegelasi, nagu Doctor või Seven of Nine.

Siiski arvan ma, et Enterprise oli parem sari. Voyageri suurimaks puuduseks on see, et ta oleks võinud olla kõige parem Star Trek, aga ta ei suutnud seda. Seda ideed, et üks Federationi laev on kaugel galaktika teises otsas avastamata maal ja ilma igasuguse lootuseta tagasi pääseda, oleks võinud väga palju paremini ära kasutada. Kuna põhiidee valiti selline, siis oleks see pidanud sarjas läbiva joonena kajastuma... natuke sarnaselt Enterprise'i kolmandale hooajale. Mõnikord tundus, et sarja tegijad on ära unustanud, et Voyager 70 aasta teekonna kaugusel maast on.

Enterprise'il olid karakterid paremad, sisu põnevam, rohkem huvitavaid story-arke jne. Kuigi ka Enterprise kannatas selle all, et alguseosad olid halvemad kui viimased kaks hooaega, annaksin ma võrdluses Voyager vs Enterprise igal juhul punkti viimasele.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 9:49 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei ole kumbagi veel lõpuni vaatanud aga Enterprise vaatamine käib praegu täies hoos, Voyagerit vaatan ka aga praegu väiksemastes kogustes.

Enterprise on muidugi parem. Palju parem ja mõjuvam atmosfäär, parem näitlemine, rääkimatta siis kaasaegsematest effektidest. Tegelased on ka värvikamad, siin kohal mainiks ära Archeri ja Tripi (kaks mu lemmik tegelast).
Voyageris on kõik tegelased puised, see atmosfäär mida nad sarjale on loonud mõjub nagu uneliiv silmale. Ma ei tea miks. Ja alati lõpud venivad nii pikaks ja igavaks. Olen mõelnud, et äkki olid TNGl samasugused lõpud aga ma ei pannud lihtsalt tähele kuna see kõik oli nii hästi meie ette toodud?

Muidugi võib veel tulevikus arvamus muutuda aga siis saab alati juu uuesti postitada : ) .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group