Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Zombied
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 8:36 pm    Teema: Zombied Vasta viitega

Et mis te arvate, kas surnud saavad tõesti surnust üles tõusta? Ma kuskilt lugesin, et natsid arendasid mingeid projekte, et surnuid taas elavaks luua ning kõik vaenlased hävitada, kuigi see võib ka mingi tühipaljas kuulujutt olla. Radioaktiivsus võiks üks põhjus olla, nagu Night of the Living Dead selgus. Muidugi Resident Evil universumis tehti geneetilisi katseid jms, mis on mitteusutav, st mitte tõenäoline. Aga kui nad taas ellu ärkaksid, kas nad areneksid? Neil on ju mõned primitiivsed kombed nagu söömine, antud juhul inimeste õgimine. Nad tahavad koguaeg süüa, neil kõht ei täitu kunagi. Kui isegi eemaldada magu, nad on ikka veel elus ning nad tahavad ikka veel süüa. Muidugi meie teame zombisi kui värdjaid, kes muud ei taha kui süüa ja süüa. Aga nad võivad ajapikku areneda. Land of the Dead filmis õppisid nad isegi relvi käsitlema ning meeskonna tööd teha. Day of the Dead filmis, õppis aga zombie nimega Bub ka relva käsitleda ja tal tekkis ka oma peremehe vastu tunded ning lausa kahju oli, kui ta avastas, et Dr. Logan on tapetud. Logan oli inimene, kuid Bub ei soovinud teda süüa ega tappa, vaid armastas teda. Doktor õpetas teda ning hoolitses tema eest.

Muidugi filme ei maksa koguaeg uskuda, kuid Romero on andnud oma zombie filmidele midagi erilist, erinevalt Andersonist. Romero pani ka alustala modernsetele zombiefilmidele, varem olid ka zombied juba välja mõeldud ning isegi filme oli vändatud. Kuid kõik rääkisid mingitest voodoo nõidadest, kes elustasid surnuid. Kuid Romero tekitas midagi uut, midagi teistsugust ning muutis tavalise maailma zombiearmeeks. Mulle see mees väga meeldib tema loomingute põhjal, kuigi viimane film oli veidike viletsam tema eelmistest klassikutest.

Mina muidugi ei tahaks näha sellist vaatepilti, et hommikul ärkan, vaatan aknast välja ja mingi mudane ja räpane ajudeta koperdis sööb inimesi. Kuid zombied on tulnud ikkagi inimestest, nad on nagu meie kauged kauged esivanemad, kellel on ainult primitiivsed kombed. Neid ei tohiks ikkagi alahinnata, kuigi nad on pehmed ja haisvad lihatükid. Kui nad arenevad, on nad võitmatud ning kui nad on juba armeena, on su elul lõpp. Ja nad paljunevad, hammustavad teist ja see muutub zombiks. Kui sa oled ka haavata saanud, muutud sa ajapikku zombiks. Sured ning mõne minuti pärast oled taas elav, kuid seekord surnud. Tekib mõte, kuidas sa tapad olevust, kes on juba SURNUD. Tapan ta ära, ärkab äkki jälle üles. Aga mis juhtub loomadega? Kas nemad ka zombistuvad? Sellele küsimusele ma pole vastust saanud.

Zombiedest on vändatud oma 500 filmi, mis pooled on ajuvabad B kategooria filmid. Sealhulgas ka paljud parodeerimised.

Minu jaoks on zombied midagi erilist, kuigi ma reaalsuses neid näha ei tahaks. Razz Loodan, et keegi mind viimase lause järgi "imelikuks" ei pea. Razz

http://www.undeadfilms.com/

Kellel huvi, ehk uurib. Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 9:04 pm    Teema: Vasta viitega

Need Voodoo preestritega Zombie filmid olid tõepõhjal põhinevad, mitte nagu Romero omad, mis on puhas fiktsioon. Väga hea küll aga ikkagi.
Ühest raamatust lugesin, et kusagil 17-19. sajandil voodoo preestrit tegidki inimesi kusagil maades nn. zombideks. Nad olid hea tööjõud, kuulekas ja odav, neid sai "zombieneedusest" päästa kui sa paned soola suhu vms. Lõpuks pandi selline seadus kirja, et inimesi ei tohi zombistada. Vähemalt nii oli minu mäletamist mööda seal kirjas.
Siis veel oli kusagil uudistes, et koer äratati ellu peale 4 tundi(aega pakkusin täiesti huupi) ning leiti merest "zombieuss".
Aga Romero stiilis zombie filmidest on lausa patt mitte nimetada Shaun of the Dead! See on üks parimaid ja teine on 28 days later.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 9:37 pm    Teema: Vasta viitega

Jedi Riddick kirjutas:
Need Voodoo preestritega Zombie filmid olid tõepõhjal põhinevad, mitte nagu Romero omad, mis on puhas fiktsioon. Väga hea küll aga ikkagi.
Ühest raamatust lugesin, et kusagil 17-19. sajandil voodoo preestrit tegidki inimesi kusagil maades nn. zombideks. Nad olid hea tööjõud, kuulekas ja odav, neid sai "zombieneedusest" päästa kui sa paned soola suhu vms. Lõpuks pandi selline seadus kirja, et inimesi ei tohi zombistada. Vähemalt nii oli minu mäletamist mööda seal kirjas.
Siis veel oli kusagil uudistes, et koer äratati ellu peale 4 tundi(aega pakkusin täiesti huupi) ning leiti merest "zombieuss".
Aga Romero stiilis zombie filmidest on lausa patt mitte nimetada Shaun of the Dead! See on üks parimaid ja teine on 28 days later.


Shaun of the Dead on see komöödia jah? Ise seda nii väga ei hinda, aga hea oli ta küll.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 11:44 pm    Teema: Re: Zombied Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Et mis te arvate, kas surnud saavad tõesti surnust üles tõusta? Ma kuskilt lugesin, et natsid.... jne jne

Miks alati peavad natsid seotud olema? Alati! Smile
Ise usun, et on võimalik surnud inimese keha näiteks üle võtta või temasse mingi teine hing meelitada, kes sind teenib. Üks asi mida kohe üldse ei taha uskuda on see, et zombie inimest hammustab ja see ka zombiks muutub. See on hästi põhjendatud vaid Resident Evilis, kus zombid tekivad tänu geneetilisele mutatsioonile, mingisugusele viirusele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2006 11:59 pm    Teema: Vasta viitega

Aga zombie nakatab teist oma hammustusega. Ja see läheb verre. Razz
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 12:10 am    Teema: Vasta viitega

Sai just ühe kodanikuga msnis zombide teemal vaieldud ja me kaks tarkpead jõudsime järeldusele, et reaalsuses vaevalt küll spetsiaalseid zombi-eksperimente tehtud on. Rohkem vast linnalegendid.
Tuhlasime veidi netis ka ja leidsime mingi video katsetest, mida väidetavalt olevat läbi viinud Venemaa teadlased 40-ndatel aastatel ja selles üritati koera pead (kehast eraldi) elus hoida (ma ise ei saanud tehnilistel põhjustel seda klippi vaadata, usun ka, et ei jäänud millestki väärtuslikust ilma). Arvatavasti oli see klipp muidugi fake.
USA teadlased olla millalgi läbi viinud katseid, kus 3 tundi pärast surma asendati koera veri spetsiaalse külma soolalahusega, seejärel pandi veri tagasi ning "käivitati" süda elektrilöökidega. Muidugi, eks internet kannatab palju. Ilmselt see võis ka õnnestuda, aga kuna juba surnud aju minu teada "restartida" ei saa, siis ei saanud need tekkinud "zombid" vast ka liigutada ega miskit muud teha - kui aju ikka käske ei jaga, siis ei tohiks nad ju lillegi liigutada. No arvata võib, et päriselt oli tegu mingite kunstliku vereringe uuringutega, eip ole eriti kursis selliste asjadega.
Voodoo-preestritest olen ka lugenud. Räägiti, et zombistati ühiskonna heidikuid (kurjategijad) mingite spetsiaalsete mürgiste segude abil, mille abil sai muuta nad tahtetuteks ja kuulekateks tööorjadeks.
Aga inimesi õgivad näljased ja tigedad zombid jäävad küll eksisteerima ainult filmides Smile
NB: ilmselt võib Stephen Kingi " Pet Sematary" kah zombi-filmide alla liigitada. Seoses zombi-teemaga tulid mul need kaks filmi kohe silme ette.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 12:15 am    Teema: Re: Zombied Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Et mis te arvate, kas surnud saavad tõesti surnust üles tõusta? Ma kuskilt lugesin, et natsid arendasid mingeid projekte, et surnuid taas elavaks luua ning kõik vaenlased hävitada, kuigi see võib ka mingi tühipaljas kuulujutt olla.


Kas see mitte mingi arvutimängu teooria polnud? Wolfenstein 2 või midagi...
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 8:57 am    Teema: Vasta viitega

Eks see kõik voodoo pärusmaa ole. Mul isiklikult on raske ette kujutada arenenud riike uurimas, kuidas inimesi zombideks muuta. Aafrika on küll kurikuulus selle poolest - abikaasa tapab oma aastase lapse mõndade organite või jäsemete pärast, naine kougib mehel une pealt silmad välja jne jne. Äärmiselt võigas, kahtlemata, ja mitmel puhul kindlasti kaheldava tõepõhjaga.

Inglismaal juhtus see vist, nii sajand või kaks tagasi umbkaudu, kui inimesed hakkasid haudadest kaduma. Surnud leiti uuesti üles kõige ebatavalisemates kohtades - tiigi ääres õngega, kohaliku trahteri keldris õllevaadi juures, vahel isegi omaenda kodu trepi pealt. Algas nõiajaht, mõrvati mitte ainult teistsuguse nahavärviga inimesi, vaid ka kindluse mõttes lihtsalt neid, kelle peale näiteks naaber näpuga näitas. Põhimõtteliselt selgus hiljem, et tegu oli kohalike hauarüüstajatega, kes olid igal laibal - kes teab mille jaoks - suured varbad maha lõiganud ja siis laibad veidratesse kohtadesse jätnud, et kahtlus lasuks zombistumisel. Selliseid näiteid, juhtumeid, linnalegende on sadu.

Ka kunstlikust vereringest olen ma kuulnud. Esimest korda katsetati seda vististi giljotiini leiutamisel. Väidetavalt olevat ühe naise pea kunstliku vereringe abil elanud pea neliteist minutit.

Aga jah. Zombide kohta ei arva ma ausalt öeldes suurt midagi. Kahtlemata on see teema huvitav, kuid esimese hooga meenub ikka ja alati Jacksoni "Thriller". Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 10:59 am    Teema: Re: Zombied Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
AlienX kirjutas:
Et mis te arvate, kas surnud saavad tõesti surnust üles tõusta? Ma kuskilt lugesin, et natsid arendasid mingeid projekte, et surnuid taas elavaks luua ning kõik vaenlased hävitada, kuigi see võib ka mingi tühipaljas kuulujutt olla.


Kas see mitte mingi arvutimängu teooria polnud? Wolfenstein 2 või midagi...


Ei... ma pole seda mänginudki. Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 8:47 pm    Teema: Vasta viitega

Tavaliselt on olnus nii, et zombid söövad inimeste ajusi. Aga kui tal pea maha võtta, siis annab ise otsad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 9:03 pm    Teema: Vasta viitega

MobY kirjutas:
Tavaliselt on olnus nii, et zombid söövad inimeste ajusi. Aga kui tal pea maha võtta, siis annab ise otsad.


Tegelikult, nad ei söö ajusi, vaid inimese liha.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Jedi Riddick
Viitseadmiral


Liitunud: 28 Nov 2004
Postitusi: 244

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 9:13 pm    Teema: Vasta viitega

See oleneb jällegi filmist. Nt. Return of the Living Dead'is sõid nad ajusid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Veeb 05, 2006 9:51 pm    Teema: Vasta viitega

Jedi Riddick kirjutas:
See oleneb jällegi filmist. Nt. Return of the Living Dead'is sõid nad ajusid.


See oli komöödia kah. Rolling Eyes
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 08, 2006 3:06 pm    Teema: Vasta viitega

Nad söövad kogu inimese

Arvan mina..
aga tegelikult ei saa selles keegi kindel olla..
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
cuccurcurat
Lipnik


Liitunud: 8 Jan 2005
Postitusi: 26
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 10, 2006 3:59 pm    Teema: Vasta viitega

Mina zombidesse ei usu, lihtsalt nii tobedad tunduvad minu jaoks. Võib-olla on asi selles, et ma olen liiga realistlik. Enne ma ei usu, kui oma silmaga näinud pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Veeb 11, 2006 6:51 pm    Teema: Vasta viitega

Sehandseid zombisid nagu vilmides näidatakse vaevalt on kunagi olnud. Küll aga usun , et kohe peale kliinilist surma on võimalik mõneks lühikeseks hetkeks lihased toonusesse ajada ning neid "elus " hoida. Umbes nagu kooma , aga aktiivse muskulatuuriga. Samas ei usu , et see "elu " kestaks üle paari minuti, nii et vaevalt tal kõht tühjaks jõuab minna.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 12, 2006 10:28 pm    Teema: Vasta viitega

See natside lugu oli nii, et jah, kuidagimoodi äratati surnu ellu aga see sõdur ei olnud eriti effektiivne. Neid zombisõdureid katsetati kuskil väikeses külas, zombid suutsid paar külaelanikku isegi ära tappa aga üks mees olevat kirve sõdurile pähe löönud ja siis saadi aru, et zombid on tegelikult nõrgemad. Kogu küla tapeti maha ja zombid viidi minema.

Ise ma muidugi ei usu sellesse loosse eriti, arvan, et tegu on rohkem müüdiga mis on tekkinud siis kas RTCWst või on lihtsalt kellegi jutupäevikust välja rebitud...


Aga voodoozombid ei ole mitte surnust ellu äratatud vaid elus inimene on kemikaalide abil närvisüsteemi halvates elavaks surnuks muudetud. Iseasi on muidugi, kas ta on ikka surnu, sest surnu ju ei vajaks toitu ja kõduneks ära... Ütleme siis nii, et mõtlemisvõime hääbub.


Aga mis filmidesse puutub, siis ma ei saa aru, kui nendel zombidel on toitumisinstinkt, siis miks on see toitumisinstinkt kannibalistlik? jah, võibolla pole piisavalt mõtlemisvõimet, et kõrsikupakki tuvastada ja seda avada, aga miks nad siis metalltoru ei proovi või üksteist ära ei söö? Veel enam, ma pole siiamaani aru saanud, kuidas näiteks "Day of the Deadis" kõndivad zombid üldse tekkida said kui kõik elav lihtsalt rebiti puruks ja näriti ära???
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Püh Veeb 12, 2006 11:14 pm    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:
See natside lugu oli nii, et jah, kuidagimoodi äratati surnu ellu aga see sõdur ei olnud eriti effektiivne. Neid zombisõdureid katsetati kuskil väikeses külas, zombid suutsid paar külaelanikku isegi ära tappa aga üks mees olevat kirve sõdurile pähe löönud ja siis saadi aru, et zombid on tegelikult nõrgemad. Kogu küla tapeti maha ja zombid viidi minema.

Ise ma muidugi ei usu sellesse loosse eriti, arvan, et tegu on rohkem müüdiga mis on tekkinud siis kas RTCWst või on lihtsalt kellegi jutupäevikust välja rebitud...


Aga voodoozombid ei ole mitte surnust ellu äratatud vaid elus inimene on kemikaalide abil närvisüsteemi halvates elavaks surnuks muudetud. Iseasi on muidugi, kas ta on ikka surnu, sest surnu ju ei vajaks toitu ja kõduneks ära... Ütleme siis nii, et mõtlemisvõime hääbub.


Aga mis filmidesse puutub, siis ma ei saa aru, kui nendel zombidel on toitumisinstinkt, siis miks on see toitumisinstinkt kannibalistlik? jah, võibolla pole piisavalt mõtlemisvõimet, et kõrsikupakki tuvastada ja seda avada, aga miks nad siis metalltoru ei proovi või üksteist ära ei söö? Veel enam, ma pole siiamaani aru saanud, kuidas näiteks "Day of the Deadis" kõndivad zombid üldse tekkida said kui kõik elav lihtsalt rebiti puruks ja näriti ära???


No ta ju ei näita seal filmis praktiliselt, kuidas nad tekkisid. Alguses ju on nad kopteriga seal linnas ja need zombied lihtsalt tulevad. No tegelt ma ei tea kah eriti.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
tint
Veteran


Liitunud: 26 Veeb 2005
Postitusi: 583
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Veeb 12, 2006 11:53 pm    Teema: Vasta viitega

No jutt ei käigi sada protsenti Dawn of the Deadist vaid pigem Romero filmidest üldse.

Aga kui seal filmis mingi vend hammustada sai, siis tal raiuti ju käsi maha, et ta zombiks ei muutuks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Veeb 13, 2006 3:23 pm    Teema: Vasta viitega

Aga kuidas te üldse suhtute Romero filmidesse? Tegu mu lemmikuga horrori vallast. Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group