Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Allakäik

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Dets 17, 2004 9:15 pm    Teema: Allakäik Vasta viitega

Nimelt nagu pealkirjastki järeldada võib, tuleb siin juttu mulle näivast filmide kvaliteedi langusest Razz . Keskendun siin põhiliselt ulmele, kuid eks tegelikult puudutab see kõiki ¾anre.

Esiteks peaks mainima, et kõik uued filmid on muutunud suhteliselt igavaks ja üheülbaliseks. Levinud on tee, kus palgatakse peategelaseks mingid tuntud näitleja, kes tegelikult oma osasse ei sobi Razz . Sest katsuge meelde tuletada, kui palju on neid viimaste aastate (ulme)filme, mis teile on meelde jäänud kui tõeliselt head teosed? Hmm...minu poolt "A.I.", veel võib-olla "Equilibrium" ja "Gattaca". Ja ega nagu hetkel suurt rohkem meelde ei tulegi Rolling Eyes . Enamik filme, mida mina heaks pean, on pärit vanemast ajast, kaheksakümnendaid pean oma lemmikajastuks. "Star Treki", "Star Warsi", esimesed "Alieni" filmid... neil kõigil on oma "hing", neid on see miski, mille praegused filmid on kaotanud. Ei tahaks uskuda, et tegu on lihtsalt inimeste tüdimusega korduma hakanud ideedest. Filmi teevad ikkagi tema näitlejad.

Kõik on muutunud kuidagi kommertslikuks, filmides on vastikult palju vihjeid igasugustele sponsoritele ja muudele sellistele. Tuleb meelde "I, Robot", kus kaamerafookuses olid nii Converse'i tossud, Audi auto kui ka mingi firma muusikakeskus. No kuulge! Ok, võib-olla tõesti oli peategelane huvitatud tema jaoks vana aja asjadest, aga neid niimoodi ette suruda mõjus kohe väga lamedalt Rolling Eyes . Või siis "Minority Report" oma Lexusega.

Kolmas asi mis tõsiselt häirib, on see, et seoses arvutigraafika kiire arenguga on eriefektid sisust tähtsamaks muutunud. Seegi paistab uuemate filmide puhul valusalt silma ("Chronicles of Riddick" , "Matrixi" uuemad filmid ja veel suur hulk muid).

Neljandaks: Seksiga pingutatakse üle. Tihti leidub neid stseene kohtades, kus neid absoluutselt vaja pole, hullem veel, kuhu nad vägisi topituna tunduvad. Esimese näitena tuleb meelde 2003. aasta Battlestar Galactica uusversioon, lisaks veel mitmeid filme nagu "Jason X", "Supernova" ja oi kui palju teisi. Star Trekis selliseid asju ei näidata, kuid ma ei saa küll kuidagi öelda, et kvaliteet seetõttu kannatanud oleks Confused . Ärge saage valesti aru, ma pole seksivastane - vahel on ta filmides omal kohal, aga kõikjale pole neid kaadreid panna mõtet. Sobimatud stseenid vaid alandavad filmi väärtust ning kuigi on selge, et sellega annab teatavat hulka inimesi kinno meelitada, tuleks enne ikka veidi mõelda.

Kokkuvõttes on minu arvates viimastel aastatel olnud väga vähe tõeliselt häid filme, parimana tuleb ehk meelde Spielbergi "A.I.", kuid ka sellel olid oma vead ning ehk ka Potteri-filmid, kuigi need on väheke teises kategoorias.

Teie mõtted, kommentaarid? Kas see probleem on üldse reaalne, või on threadi kirjutajal pigem probleem "kui mina noor olin, oli taevas sinisem"? Very Happy
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Hithlain
Leitnant


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 66
Asukoht: Zürich

PostitusPostitatud: Laup Dets 18, 2004 12:28 am    Teema: Vasta viitega

Nõus. Enamus filmid on üheülbalised, üldistavad, samalaadsed, mõttetud ja mida iganes veel. Loetelu võiks pikalt jätkata. Neid tehakse kahjuks aina rohkem ja rohkem, kuna nad pakuvad keskmisele inimesele (kelle nõudlikkuse tase on enamjaolt suhteliselt madal) teatavat laadi meelelahutust ning filmi tegemiseks pole enam vajalikud utoopilised ressursid. Kunagi oli mul unistus saada re¾issööriks - nüüdseks on see hääbunud. Põhjus on selles, et mina kogu oma pretensioonikuses ei oma siiski hetkel piisavalt ülbust, et arvata oma ideed kõigile vastuvõetavaks. Kuid mine sa tea - suvel on aega natuke, eks võtan kaamera kätte ja näis mis saab. Et asi offtopicuks ei muutuks, mainin ära, et film tuleb igatpidi ulmeline Wink
Tagasi teemasse. Olen Sinuga täiesti nõus tuntud nägude palkamise osas - nende abil tahetakse lihtsalt vaadatavust suurendada. Efektid minu arvates filmis just elulise tähtsusega ei ole. Või pigem - need kõikvõimalikud "modernsed" efektid. Film ise peab efektne tunduma.. Tegelikult ei saa nüüd küll ühtegi filmi "täiuslikuks" lahterdada. Vaatlen filmides eri aspekte eraldi, umbes midagi alljärgnevat (pole pingereas):
sisu
näitlejatöö
ideed
kompaktsus
visuaalsus, kaameratöö
üldine efektsus
muusika
originaalsus
(midagi peaks vist veel olema, aga ei meenu hetkel)

A.I. ja Equilibrium on tõesti kenad filmid, esimene sisu ning viimane näitlejatöö poolest. Uuema aja filmidest ei oskakski nagu midagi juurde tuua peale Lord of the Ringsi.. Aga ma võiks ära märkida, et mulle on mõne aspekti suhtes jätnud sügava mulje taolised filmid nagu Unbreakable, Battlefield Earth, Red Dragon, selles mõttes, et keskmist neist võib nimetatada päris jubedaks linateoseks, kuid mina suutsin seda siiski nautida. Ei saa kiusatusele vastu panna ning ütlen, et vanematest filmidest meeldivad mulle sellised kaks asja nagu Bradbury romaani järgi vändatud Something wicked this way comes (60-ndatel) ning mingi omamoodi frukt, Darkangel (90 oli vist..). Viimase näol on tegu ikka eriti sita filmiga, lihtsalt ma nautisin kogu seda jälgimise protsessi. Ja see tulnukas-narkodiiler-I come in peace-tüüp oli mu tõsine lemmik. Iseenesest on tegu äärmiselt andeka näitlejaga, sobis antud rolli kohutavalt hästi.

(Okei, rohkem ei oska ma tõesti enam midagi kirjutada, väike masendus tuli peale kui vastasin, et minu külmarohust on mõne kurja inge süül ainult natuke järel ning siis jõin ma selle teega pooleks ära. Kahtlane. Uni tuleb peale ning mul on veel ettekannet teha vaja.)
Kui mina veel noor olin, oli rohi rohelisem! Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kahepaikne
Kadett


Liitunud: 30 Dets 2004
Postitusi: 2
Asukoht: planeet maa

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2004 7:31 pm    Teema: Vasta viitega

Tahaks viimase ajastu heade filmide hulka sobitada SOLARISE.
Olles kauges nooruses lugenud raamatut (saades sellest tohutu vaimse elamuse)nähes vahepeal tehtud venelaste versiooni asjast ja nüüd siis amide oma.Julgen tunnistada ,et sain raamatu elamusega võrdse elamuse.Väga head näitlejad väga hea sisuga.Super muusika ja super viimistlus.Ilma kommertsi ja äksenita.Hea tahtmise korral saab nii mõndagi.
_________________
galaktilisse ööpimedusse mähkunud triikraud hiilib kurjakuulutavalt magava astronaudi öösusside suunas...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2004 8:04 pm    Teema: Vasta viitega

Jaa...Solaris polnud paha ning kuigi ta oli minu jaoks natuke liiga igav, siis ma tunnistan, et tegu oli kvaliteetse toodanguga, sest seal polnud millegagi üle pingutatud ja pidevalt püsis müstiline atmosfäär.
Kahjuks pole ise raamatut lugenud ning ka venelaste filmiversioon on nägemata. Tahtsin ükskord osta, aga tundus siis liiga kallis Razz .
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Reede Dets 31, 2004 12:38 pm    Teema: Vasta viitega

Solaris on raamatuna palju raskem kraam, kui seda on film. Väga hea ulme. Filmgi oli meeldiv.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
inca
Lipnik


Liitunud: 10 Jan 2005
Postitusi: 25

PostitusPostitatud: Teis Jan 11, 2005 10:18 pm    Teema: Vasta viitega

H2id ulmefilme t6esti v2he viimasel ajal, kuid pikalt polemiseerida ei viitsiks(pole mu tugevamaid kylgi just : P)
Kuid tooks siinkohal v2lja yhe filmi, mis suutis elamuse tekitada. Selleks on Enki Bilal'i "Immortel". Tegu kyll prantsuse toodanguga. Olen kohanud tegelikult v2he inimesi , kellele see meeldiks. Kuid minu arvates tegu ylimalt stiilse teosega. Ristatud on 3d animatsioon ja tavaline kinematograafia(ma ei m6tle eriefekte). Ja muusika v6ttis kohati jalust n6rgaks(tegelikult oli see kyll ainult yks koht, kuid sellest piisas t2iesti : P)
Veel on meelde j22nud Final Fantasy, mis on kyll jaapanlaste toodang ja puhas 3d. Kuid minu meelest v2gagi hea. No stoory oli kohati n6rk, kuid mind see v2ga ei h2irinud.
Ja siis veel Dune, see 2003 aasta directors cut. Tegu kyll TV-sarjaga ja raamatuga ei kannata loomulikult v6rrelda, Kuid siiski tubli t88 minu meelest.
Ning jah, ameeriklaste Solaris polnud t6esti nii halb, kui ma kartsin. Tykk aega ei julenud vaadata enne kui kui selle yrituse k2sile v6tsin.
Equilibrium polnud ka k6ige halvem , kui ma 6ieti m2letan.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Jan 18, 2005 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

Vaata rohkem muu mailma toodankut, filmi maailme ei piirdu ainult ameerikaga.

Väga hea mulje jättis näiteks 28days later. Jaapanist tulevad näiteks mõningad head ulme ja õudusfilmid(The eye)
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Jan 19, 2005 8:00 pm    Teema: Vasta viitega

Ja mina lootsin, et "Allakäigu" all peetakse silmas inimkonna üldist allakäiku... Rolling Eyes Noh, aga eks filmid ka ju... Razz
"Solarise" filmi ma näinud ei ole, kuid pidi jah kuuldavasti jah hea kraam olema. Raamatu lugesin varajases nooruses ära ja olin juba siis vaimustuses kuigi mulle jäi pool raamatut arvatavasti arusaamatuks, ainult storyst sai üldise pildi. Hiljuti lugesin uuesti ja - super!
Nii. Nüüd siis halvad filmid... Selles nähtuses ei saa me kedagi süüdistada. Me elame ju kohutavalt kommertslikus maailmas ja see kajastub igal pool. Uskuge mind, hullemad ajad on veel ees ja siis mõtlete te A.I-st kui klassikast.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Jan 24, 2005 10:15 pm    Teema: Vasta viitega

velz83 kirjutas:
Vaata rohkem muu mailma toodankut, filmi maailme ei piirdu ainult ameerikaga.

Väga hea mulje jättis näiteks 28days later. Jaapanist tulevad näiteks mõningad head ulme ja õudusfilmid(The eye)


Aitäh soovituse eest, kuid "28 päeva hiljem" on mul juba nähtud, selle kohta on siinsamas foorumis teemagi olemas.

Paratamatult on enamik levivatest filmidest USA päritolu, samuti piirab valikut keeleoskus. Inglise keelest saavad peaaegu kõik aru, kuid teistega on probleeme. Razz


"Final Fantasy" kohta ütleks niipalju, et seda filmi hindan pigem tema ülima pildilise realistlikkuse poolest, kuid ta tundus mõneti tuim. Kindlasti polnud ta halb film, kuid parimate hulka ta minu jaoks ei kuulu.

@Wendelh: Inimkonna allakäigust oleks kahtlemata põnev kirjutada, kuid see alafoorum on siiski mõeldud ulmeteemade käsitlemiseks. Kui aga sul on põnevaid ideid, siis oled kindlasti oodatud neid meiega jagama näiteks Zocalo alafoorumis. Cool
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Mõtiskluste Planeet Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group