Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 1x22 "Born to Run"
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
10%
 10%  [ 2 ]
9
25%
 25%  [ 5 ]
8
50%
 50%  [ 10 ]
7
15%
 15%  [ 3 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 20

Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2006 7:02 pm    Teema: Lost - 1x22 "Born to Run" Vasta viitega

Episood on eetris teisipäeval, 28. veebruaril 2005 kell 20:30 Kanal 2's

"Sündinud jooksma"
Jacki kahtlused tärkavad taas, kui parve ehitav Michael haigeks jääb. Kahtlusalused on Sawyer ja Kate, sest mõlemad ihkavad viimast parvekohta endale. Ka Jack näeb salapärast luuki ja otsustab selle avada. Walt hoiatab, et seda ei maksa teha ja tunnistab üles oma saladuse.


_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Teis Okt 08, 2013 4:54 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2006 9:51 pm    Teema: Vasta viitega

Panin 7 punkti. No mis teha, lihtsalt iiigav oli.
Algusel polnud muidugi viga, päris 'wtf' tunne tekkis, kuidagi väga ebaharilik oli, aga üldiselt see osa lihtsalt ei suutnud pinget hoida ega millegagi paeluda. Pigem vaatasin pidevalt ootusärevuses kella, et kas juba läbi ei võiks saada.

Põhiliselt siis oli see Kate'i osa. Nu ja suured tänud tegijatele. Kui ma seni tema tegelaskujust suuremat ei arvanud, siis nüüd muutus ta täiesti ebameeldivaks. Mõistetav, et inimesed tahavad sealt saarelt ära pääseda, aga tema kavatses selleks kellegi jalge alla tampida ja kui Sawyer tema passivõltsingu paljastas, siis oli mul lausa hea meel seda vaadata, olgugi, et Sawyer ise on ka üks kahtlane ja mitte väga sümpaatne tüüp. Ja see, et tema põgenemise pärast üks inimene surma sai... mäletatavasti õnnestus tal see Austraalia vanamees küll surmast päästa, aga see-eest on ta ka teisi inimesi tulistanud. Nahahoidja selline.... nujah, aga võib-olla oleks ise samasugune.
Kui nad selle tüübiga seda kasti välja kaevama läksid, siis ma alguses oli surmkindel, et seal on mingi laip või muu räige saladus, aga arvestades, et Kate oli enne kedagi juba lennukimudeli pärast tulistanud, siis oleks pidanud arvama, et see nii hullu saladust siiski ei varja. Vähemalt saime selle lennukimudeli loo nüüd teada.
Ainuke hea stseen selle loo juures oli vana lindistuse kuulamine, mis oli minu arvates väga tore lüke.

Michaeli mürgitamine oli grammi võrra paremini välja kukkunud teema, kuigi ka mitte eriti hästi lavastatud - oleks olnud huvitavam, kui tema olukord kriitilisemaks oleks osutunud. Lõpupaljastus, et mürgitaja oli Sun, kes hoopis Jini lahkumast takistada püüdis, oli minu jaoks üllatus, kuigi ma oleksin pidanud teda kahtlustama peale tema lühikest vestlust Jiniga parve juures.

Ainuke osa episoodist, mis mind tõsiselt kaasa haaras, oli arutelu luugi juures, millele kahjuks väga vähe aega pühendati. Sayidil on muidugi point olemas, kuid inimlik uudishimu tahab ikka teada saada, mis selle all peitub. Ja siis veel Walti hoiatus Locke'ile seda mitte avada... Walt igatahes teab rohkem kui ta ütleb, sest lõpus ütles ta ka ju isale, et nad peavad saarelt lahkuma (ning see ei kõlanud sellisena, et oleks kõigest Michaeli rõõmustamiseks öeldud). See vihjab selgelt sellele, et midagi on peagi juhtumas.

Naljakohti jäi ainult üks meelde: siis, kui Claire Charlie juukseid lõikas. See stseen oli juba iseenesest päris vahva, aga laulu pealkiri "Monster eats the pilot" oli küll geniaalne. Very Happy Tema silma alla ju söödi piloot ära.

Järgmine episood on igatahes kannab pealkirja "Exodus" ja on väidetavalt kolmejaoline. See sõna ise peaks juba üht-teist ütlema. Loodetavasti tulevad järgmised nädalad väga põnevad ning tänane osa oli kõigest ettevalmistuseks hooaja lõpuspurdile.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2006 9:53 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti.

Selgelt vaheosa, vaikus ennem tormi. Parv hakkab valmis saama. Oleksin osale 7 andnud, kuid paljastus, et Kate oli mürgitamise idee taga tõstis hinnet ühe pügala võrra. Meeldis Sawyer'i põhjendus, miks ta saarelt ära tahab.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2006 9:56 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti panin.

Ei olnud nii hea, kui mõned teised osad, aga siiski vaadatav. Kate mulle eriti ei meeldi (olen näinud temale pühendatud episoode väga vähe) ja nagu lõpuks välja tuli, et tal ikkagi on mingid omad plaanid. Ei usalda teda enam. Confused Ja miks ta ema nii närvi läks? Keegi võiks mind targemaks teha, kui see juba teada on. Walt tunnistas oma teo üles, aga Micheal võttis liiga rahulikult asja. Ma oleks küll kere peale andnud, kasvõi natukene. Smile See füüsikaõpetaja, kes algusesse topiti, tundus nii kahtlane käik olevat. Niimoodi ei ole sobilik ühel vaadatumal sarjal teha, et korraks tegelane ekraanile tuua, et ta saaks paar fakti öelda.
Ning, kurat võtaks... tehke see luuk juba lahti ükskord. Me nägime ju küll, et sealt valgust tuli.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2006 9:58 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Järgmine episood on igatahes kannab pealkirja "Exodus" ja on väidetavalt kolmejaoline. See sõna ise peaks juba üht-teist ütlema.

Tegemist on kaheosalise hooaja finaaliga. Seega ainult 2 osa veel esimesest hooajast.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
LightHellAngel
Kadett


Liitunud: 5 Veeb 2006
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2006 10:04 pm    Teema: Vasta viitega

Ma nii ootasin, millal lõpuks Kate'st räägitakse taaskord. Tema flashbackid olid suhteliselt kurvad. Kui keegi mäletab veel seda episoodi, mil avati kohver kus sees oli seesammune lennuk mis Tomilgi ning kui Jack uuris, kellele see kuulus, ütles Kate, et see kuulus mehele keda ta armastas, mehele kelle ta tappis. See kast mis oli puu alla maetud kuue sammu kaugusele tüvest lisas episoodi midagi erilist. Ei oska öelda mida, aga midagi see oli. Lapsena olid Kate'i ja Tomi eluplaanid tehtud aga saatus otsustas muu kasuks. Sammuti oli emotsionaalne vaadata kuidas Kate'i ema hakkas appi karjuma vist mitte äratundes oma tütart, kellele see haiget ei teeks?

Michaeli mürgitusest rääkides kahtlustasin algul Kate'i, siis Sawyer'i ning Suni ma polekski arvanud. Aga lõpptulemus oli ikkagi Kate'i idee, kuid oli mõeldud Jinile. Ilmamees/füüsik oli ka andekas tegelane. Aga mind jäi kohe kohutavalt häirima tõsiasi nende loodusvööndite kohta. Esiteks mussoon on tuul mis suvel puhub ookeanilt mandrile ja talvel mandrilt ookeanile, see ka tingitud mandri ja ookeani erinevast soojenemisest vms. Mussoon esineb aga ainult mussoonmetsa vööndis ja seda kuskil seal Koreas ja Kirde-Hiinas.. Seal mainiti aga vihmasadu peale igat pärastlõunalt mis aga esineb ekvatoriaalses vihmametsas. Aga ehk mu geograafia on selline nagu ta on ja vihmametsal on ka aeg oma mussooni kogeda. Vabandust kui väga offtopic paar viimast lauset olid Smile

Nii, Walt tõestas jälle kui ''special'' ta on. Ehk ajas see Locke'i ka natuke segadusse. Siiski Jack Ja Locke saavad läbi jälle. Nad sobivad parimateks sõpradeks mitte vihavaenlasteks. Luuk tuli armsa üllatusena Jackile. Sayid kuidagi väga hoidus sellest luugist kaugemale, aga eks kõigil omad hirmud ja ootused selle asjaga seoses. Samas märgin ära, et episoodis ei olnudki vaimukaid kohti, aga muigama ajas küll kuidas Jack sai luugist teada ja siis Locke omakorda Kate'st ja siis mõlemad osapooled hakkasid targutama miks seda vaja oli jne. Charlie uus laul mingist piloodist ja koletisest oli ka hea. Igstahes, parv läheb järgmises osas ehk teele. Ei meeldinud mulle vaid kuidas Kate oli Joanna(?) passi sisse vehkinud peale viimase surma mnjah, arvamus langes. Parve koht teravndas suhteid Sawyeri ja tedretähnikese vahel.

Vajutasin hindega mööda, panin kogemata 10 oleks tahtnud madalamalt hinnata.
_________________
A question thats nagging answer, I let the dogs out!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2006 10:05 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:

See füüsikaõpetaja, kes algusesse topiti, tundus nii kahtlane käik olevat. Niimoodi ei ole sobilik ühel vaadatumal sarjal teha, et korraks tegelane ekraanile tuua, et ta saaks paar fakti öelda.


Nõus sellega jah, tundus kummaline, et lihtsalt ühe fakti jaoks mingi tegelane sisse toodi. Kasutagu siis juba rohkem... aga mine tea, äkki kasutavadki, kaks osa ju veel selles hooajas ja terve järgminegi hooaeg on aega tegeleda uute karakteritega. Aga jah, tema jäi kuidagi häirivalt poolikuks, ma pidevalt ootasin, et millal ta uuesti ekraanile ilmub.


@Sigma: Et siis kaks episoodi? Ma wikipediast lugesin, et nagu kolm (ma tean, et see pole kõige usaldusväärsem koht Very Happy).. kas viimane osa on siis äkki poolteist tundi?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2006 10:07 pm    Teema: Vasta viitega

Olorin kirjutas:
Walt tunnistas oma teo üles, aga Micheal võttis liiga rahulikult asja. Ma oleks küll kere peale andnud, kasvõi natukene. Smile See füüsikaõpetaja, kes algusesse topiti, tundus nii kahtlane käik olevat. Niimoodi ei ole sobilik ühel vaadatumal sarjal teha, et korraks tegelane ekraanile tuua, et ta saaks paar fakti öelda.

Walt rääkis just õigel ajal...kui Michael veel natuke uimane oli. Very Happy

füüsikaõpetaja olek oli natuke liiga ülbe, kuid eks see võis olla ka asja point.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2006 10:11 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
@Sigma: Et siis kaks episoodi? Ma wikipediast lugesin, et nagu kolm (ma tean, et see pole kõige usaldusväärsem koht Very Happy).. kas viimane osa on siis äkki poolteist tundi?

Kusjuures ongi, Exodus part2 on pooleteisttunnine. 1-0 sinu kasuks Smile
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2006 10:52 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti.

Oli tõepoolest tegu vaheosaga ja valmistuti finaalosaks. Kate'i flashbackid ei olnud just kõige paremad, ehkki mulle meeldis see flashback, kus tema ema teda ära ei tundnud. Ka oli huvitav vaadata, kuidas Tom Kate'i pärast hukkus.

Üldiselt aga saarel toimunud tegevus polnud kuigi huvitav. Michaeli mürgitus oli minu meelest keskpäraselt lavastatud ja oli selgelt tunda, et kõik tänases osas juhtunu oli vaid vaikus enne tormi. Eks näis.

Kõige rohkem meeldis mulle see stseen, kus Kate'i tõeline isiksus välja tuli ja kuidas kõik teda uue ja halvustava pilguga vaatasid. Osa kõige huvitavam hetk.


Muidu aga ei olnud osa kuigi hea, kuid ma ootan põnevusega finaalosasid - ma arvan, et NEED saavad olema väga tähtsad ja võimsad.
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 01, 2006 12:23 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti ka minu poolt. Suhteliselt igav osa minu meelest...
Sayid ja Locke on saarel minu meelest ainsad inimesed, kes oskavad peaaegu igas olukorras ellu jääda ja Sayidil on õigus, et milleks luuk avada, kui sellel pole pidet... Ei hakka arutlema ja teisi kordama, 8 punkti jääb.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 01, 2006 12:36 pm    Teema: Vasta viitega

Panen 8 punkti. Kate i flashbackid polnud nii huvitavad. Muu juba eespool öeldud.

Viimane osa on tõesti poolteist tundi pikk. Ka füüsikaõpetajat kasutatakse 'natuke veel' Rolling Eyes
Exodus I on tavalise pikkusega ja Exodus II on topeltpikk. Huvitav, kuidas Kanal 2 seda näitab? Jupitada väga ei saa. Vaatasin üle ja keskel pole ühtegi taolist kohta kus poolitades oleks tunne.." Evil or Very Mad veel! veel! Andke veel!!"

Natuke imelik, et hooaeg lõppeb märtsis aga nii see on kui igal nädalal näidatakse midagi. Usas nt jõulude ajal oli vaikus. Eelmisel nädalal ei näidatud, Superbowl i ajal ei näidatud. Niimoodi jõuavad viimased osad Mai-kuusse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Kolm Märts 01, 2006 4:16 pm    Teema: Vasta viitega

Suhteliselt keskpärane episood oli. Kate on juba ammu-ammu antipaatne tegelane olnud, nüüd see ainult süvenes. Veider oli ainult, et Kate'i ema haiglas appi hakkas karjuma - on's midagi veel, mida vaataja teadma peaks? Või siis emale lihtsalt ei meeldinud ta tütar või oli ta lihtsalt hull või ei tundnud ta teda ära? Mis seal ikka.

Seoses Walti salapäraste eelaimdustega tahaks küll temast rohkem teada saada. Juba Locke ütles, et see poiss on eriline. Ja Suni ma tõesti kahtlustada ei osanud - kuid vähemalt on tema tegumood täiesti mõistetav.

Kõige rohkem huvitab mind nüüd, mis parvest edasi saab. Kui nelik tõepoolest lahkub, siis tõenäoliselt võetakse põhituumikusse uusi tegelasi juurde? Tahaks ainult loota, et merelolijaid täiesti ei unustata. Ja eelnevatest episoodidest ripub minu jaoks isiklikult küsimus õhus. Nimelt kui Sayid järjekindlalt üritas prantslanna kaarte lahti mõtestada jõuti ju mingisugusele veidrale seletusele, et saare geograafilise asendiga on midagi mäda? Ilmakaared või mingi jant seal oli. Tol momendil tundus küll tohutu läbimurre saare mõistmisel, kuid see unustati kuidagi liiga ruttu. Sayid ei huvitu pealegi kaartidest enam ammu.

Ja ma tõesti loodan, et nad avavad luugi. Ma tahaks, et seal sees oleks midagi tõeliselt müstilist, võigast või muidu seletamatut, mitte selline pisike pettumus nagu Kate ja tema mängulennuk.

Panen ka 8/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 01, 2006 4:30 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Olorin kirjutas:

See füüsikaõpetaja, kes algusesse topiti, tundus nii kahtlane käik olevat. Niimoodi ei ole sobilik ühel vaadatumal sarjal teha, et korraks tegelane ekraanile tuua, et ta saaks paar fakti öelda.


Nõus sellega jah, tundus kummaline, et lihtsalt ühe fakti jaoks mingi tegelane sisse toodi. Kasutagu siis juba rohkem... aga mine tea, äkki kasutavadki, kaks osa ju veel selles hooajas ja terve järgminegi hooaeg on aega tegeleda uute karakteritega. Aga jah, tema jäi kuidagi häirivalt poolikuks, ma pidevalt ootasin, et millal ta uuesti ekraanile ilmub.


@Sigma: Et siis kaks episoodi? Ma wikipediast lugesin, et nagu kolm (ma tean, et see pole kõige usaldusväärsem koht Very Happy).. kas viimane osa on siis äkki poolteist tundi?


Kaks episoodi on 1 hooaja viimases osas!
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 01, 2006 4:43 pm    Teema: Vasta viitega

Panin kogemata 9p, tegelikult oleksin tahtnud panna 8. Very Happy

Täiesti olen nõus sellega, et see episood oli üks igavamatest esimeses hooajas. Jäi tõesti kuidagi magedaks.

Meeldisid mulle siiski Kate'i flashbackid, eriti see koht, kus ta ema ''appi'' karjuma hakkas ja ka see koht, kus nad lapsepõlves maetud asjad jälle ülesse kaevasid. See oli kuidagi eriline ning ka üks paremaid kohti minu arvates. Kahjuks sai tema parim sõber siis tänu Kate'ile surma. Sad Jahh Kate on kujunenud millegipärast enamustele ebameeldivaks karakteriks ja ega ta mulle ka väga ei meeldi. Confused Aga jahh, tal on olnud raske minevik.

Jällegi ei osanud ka mina arvata, et hoopis Sun oli see, kes mürgitas Michaeli, kuigi tegelikult tahtis mürgitada hoopis Jin'i. See tuli suhteliselt suure üllatusena. Samas andsin temale selle mürgitamise andeks, kuna ta ei mõelnud ju siiski sellega midagi halba ja on täiesti mõistetav, et ta muretses oma armastatu pärast ja püüdis teda niimoodi merele minemast takistada. Kahjuks ei kukkunud see tal välja ja mürgitatud joogipudelist jõi hoopis Michael.

Kokkuvõttes oli osa vaadatav, aga teiste osadega teda võrrelda ei anna!
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Nelj Märts 02, 2006 5:18 pm    Teema: Vasta viitega

Andsin 7. Hea osa oli küll. Micheali mürgitaja tuli minule ka üllatusena. Väga tahaks teda Waltist ja jamast selle luugi kallal.

Mida see füüsika ilmatark seal alguses seletas. Ma jäin vaatamisega veits hilja peale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 02, 2006 7:56 pm    Teema: Vasta viitega

Niipalju kui vahtida oli, vahtisin ära!
9 punkti
Küsimus?
miks sa siit saarelt niikangesti ära tahad?
mis küsimus see selline on?
seda tahab igaüks ju!
Loogiline, et kõikidel on koduigatsus
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 02, 2006 9:08 pm    Teema: Vasta viitega

MobY kirjutas:
Mida see füüsika ilmatark seal alguses seletas.

See oli keskkooli füüsika õpetaja vist, aga ta rääkis hoopis geograafia alast juttu. Midagi sellest, et kuna viimastel päevadel on igal pärastlaõunal vihma sadanud, siis tähendab see mussoonihooaja vms algust ja mussoonid hakkavad puhuma lõunasse. Sinnapoole jääb - nagu teadlane sõbralikult mainis - vaid Antarktika. Tooks tähelepanu, aga ka LightHellAngeli jutule:
LightHellAngel kirjutas:
Aga mind jäi kohe kohutavalt häirima tõsiasi nende loodusvööndite kohta. Esiteks mussoon on tuul mis suvel puhub ookeanilt mandrile ja talvel mandrilt ookeanile, see ka tingitud mandri ja ookeani erinevast soojenemisest vms. Mussoon esineb aga ainult mussoonmetsa vööndis ja seda kuskil seal Koreas ja Kirde-Hiinas.. Seal mainiti aga vihmasadu peale igat pärastlõunalt mis aga esineb ekvatoriaalses vihmametsas. Aga ehk mu geograafia on selline nagu ta on ja vihmametsal on ka aeg oma mussooni kogeda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Märts 04, 2006 12:16 pm    Teema: Vasta viitega

8 punkti minu poolt.

Kõik on juba ära öeldud, ma ei oskagi enam midagi uut eriti lisada, ei hakka seda Walti, Kate'i jm. asju detailselt enam lahti seletama.

Siiski minu arust on Kate väga huvitav tegelane ja arvestades, et tegijad on ta selliseks teinud, nagu ta on, siis ta peabki kohati antipaatse mulje jätma. Very Happy Mulle ta igatahes väga meeldib ja on aru saada, et tema loo taga on veel midagi enamat, sellega asi ei piirdu.

Osa oli suhteliselt rahulik, kuid need sündmused luugi ümber tekitasid taaskord uue pinge ning lisasid juurde hulgaliselt uusi küsimusi. Põhimõtteliselt oli ju osa oluline lüli sarja üldises kontekstis ja selline sari nagu Lost, ei saagi alati äärmiselt põnev olla. Minu suurim probleem selle sarja hindamisel ja analüüsimisel on just fakt, et tegelikult ei ole tegu episoodidega, vaid ühe pika filmiga, mis on ribadeks lõigatud.

Ootan huviga järgmist osa. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Märts 04, 2006 12:25 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
fakt, et tegelikult ei ole tegu episoodidega, vaid ühe pika filmiga, mis on ribadeks lõigatud.



See ongi taoliste sarjade juures hea, et lahendus puudub, seega ootad huviga uut osa ja vaatad toda ka. Aga nt. CSI:Miami/Kriminalistid leiab ühes osas lahenduse. Järgmise osa võid vahele jätta, ei pea rabelema, et iga hinna eest näha.
Lost aga ei saa veel selle hooaja lõpul ka mingit lahendust Dancing . Pigem tekitab rohkem küsimusi kui varem.
Ja see on hea!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group