Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SG1 üheksas hooaeg

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate hooaega
10
9%
 9%  [ 1 ]
9
18%
 18%  [ 2 ]
8
72%
 72%  [ 8 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 11

Autor Teade
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 17, 2006 3:09 pm    Teema: SG1 üheksas hooaeg Vasta viitega

Nüüd nädal Sg1 9nda hooaja lõpust möödas, asja natuke seeditud ka Razz
Kuidas hinnata siis seda?
Algus oli eht SG1, pöörduti vanadesse headesse aegadesse tagasi, keskelt oleks nagu ära vajunud korraks, aga lõpp oli jälle põnev ja hea.
Ei hakka eraldi häid episoode välja tooma, neid on päris palju Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Märts 17, 2006 6:45 pm    Teema: Vasta viitega

Nagu SGA teise hooaja teemas, toon ka siin välja kõigepealt punktid, millega selle hooaja episoode hindasin:

9x01-9x02 "Avalon" - 8 punkti
9x03 "Origin" - 10 punkti
9x04 "The Ties That Bind" - 9 punkti
9x05 "The Powers That Be" - 10 punkti
9x06 "Beachhead" - 10 punkti
9x07 "Ex Deus Machina" - 8 punkti
9x08 "Babylon" - 10 punkti
9x09 "Prototype" - 10 punkti
9x10 "The Fourth Horseman", 1. jagu - 8 punkti
9x11 "The Fourth Horseman", 2. jagu - 9 punkti
9x12 "Collateral Damage" - 8 punkti
9x13 "Ripple Effect" - 10 punkti
9x14 "Stronghold" - 8 punkti
9x15 "Ethon" - 20 punkti
9x16 "Off the Grid" - 8 punkti
9x17 "The Scourge" - 8 punkti
9x18 "Arthur's Mantle" - 7 punkti
9x19 "Crusade" - 8 punkti
9x20 "Camelot" - 9 punkti


Kokkuvõttes leidsin, et sobiv hinne hooajale on 9 punkti. Põhimõtteliselt oli see hooaeg väga hea, aga et arenguruumi on alati, siis ei saa ju päris 10 ära panna. Võrreldes 8. hooajaga oli see selgelt parem, tänu uutele tegelastele (Mitchell ja Vala) oleks sari nagu uue hingamise saanud. Ei, kaheksas hooaeg ei olnud paha ja sealgi oli häid osi, näiteks "Threads", mis on üks parimaid SG-1'e episoode üldse, aga üldkokkuvõttes oli 9. hooaeg ikkagi teisest klassist.

Üldjoontes oli hooaja esimene pool minu arvates parem, teisel poolel vajus asi natuke ära; osalt oli see kindlasti seotud Vala ajutise lahkumisega. Erinevalt eelmistest hooaegadest iseloomustab SG-1'e üheksandat hooaega veidi tumedam ja realistlikum atmosfäär - tõenäoliselt Battlestar Galactica mõjud. Oli mitu episoodi, kus vaenlaste käest lüüa saadi: "The Powers That Be", "Beachhead" ja seni SG-1'e ajaloo konkurentsitult parim episood "Ethon", millele, nagu näha võib, panin erandina 20 punkti. Lihtsalt nii selgelt üle oli see teistest, et ei kannata isegi võrdlust (v.a. siis "Threads" ja mõned muud teiste hooaegade tippepisoodid).

7 punkti andsin ainult ühele osale - "Arthur's Mantle". Viimased kolm osa olid omavahel tihedalt seotud ja see mulle meeldis, aga siiski tundub mulle, et neis oli palju kasutamata jäänud võimalusi, mille abil oleks neid huvitavamalt serveerida õnnestunud. Ja pealegi, nagu juba öeldud, tabas mind peale "Ethonit" valgustus, mille tõttu ma enam nii kergekäeliselt kümneid välja ei jaga. Very Happy

Kokkuvõttes oli sel korral SG1 parem kui SGA; eks näis, mis järgmisel hooajal saab.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Märts 25, 2006 1:28 am    Teema: Vasta viitega

Sarnaselt Enterprise'ile toon kõigepealt välja oma hinded hooaja episoodidele:

9x01-9x02 "Avalon" - 10 punkti
9x03 "Origin" - 10 punkti
9x04 "The Ties That Bind" - 9 punkti
9x05 "The Powers That Be" - 8 punkti
9x06 "Beachhead" - 9 punkti
9x07 "Ex Deus Machina" - 9 punkti
9x08 "Babylon" - 10 punkti
9x09 "Prototype" - 8 punkti
9x10 "The Fourth Horseman", 1. jagu - 9 punkti
9x11 "The Fourth Horseman", 2. jagu - 9 punkti
9x12 "Collateral Damage" - 9 punkti
9x13 "Ripple Effect" - 9 punkti
9x14 "Stronghold" - 7 punkti
9x15 "Ethon" - 4 punkti
9x16 "Off the Grid" - 8 punkti
9x17 "The Scourge" - 9 punkti
9x18 "Arthur's Mantle" - 8 punkti
9x19 "Crusade" - 8 punkti
9x20 "Camelot" - 10 punkti

Hooaja keskmiseks hindeks tuleb täpselt 8.150. Smile

Ütleks nii, et hooaeg kulges tõusude ja mõõnadega, algas hästi, läks kehvemaks, läks jälle paremaks jne. Kõige meeldivam minu jaoks oli näha, et vähemalt hooaja viimase episoodiga ei hoitud tagasi ning võeti sellest, millest võtta oli, maksimum.

Erinevalt eelkõnelejast pean hooaja suurimaks veaks episoodi "Ethon", mis oli minu kui suure B5 fänni hinnangul hale üritus muuta sarja suuremaks kui ta on seni olnud ja näidata, et "ka meie suudame sügavad olla", millele kõlaks minu vastus: "ega ikka ei suuda küll". Sari on algusest peale olnud lihtsamat sorti ja arvata, et ühe laeva hävitamisega ja võitmatu relva esiletoomisega saab seda muuta, on minu arust pigem koomiline. Ma ei taha siin kedagi rünnata, kellele see episood meeldis, kuid mulle lihtsalt ei meeldi, kui tegijad üritavad teha midagi sellist, milleks nad silmnähtavalt loodud ei ole.
Stargate üritas tungida tõsisemate ulmesarjade kategooriasse, nagu seda on B5, ning seda ma nii kergelt andestada ei suuda. Kui üks sari tahab tõesti midagi sügavat olla, siis ta olgu seda algusest peale..milleks ennast ja teisi petta? Kas sellel episoodil oli meile tegelikult ka mingi sügav sõnum edastada?
Tuletan veelkord meelde, et ma ei ürita siin kedagi solvata, tegu on lihtsalt minu arvamusega, mis on selle teema suhtes tundlik. Smile

Üldjoontes oli tegu sellise tavalise SG hooajaga, ei oskagi eriti midagi rohkemat lisada. Hooaja jooksul oli muidugi piisavalt põnevust ja ka komöödiat nagu sarjale kohane. Lõppkokkuvõttes tõmbaks SG1 ja Atlantise vahele seekord võrdusmärgi, mõlemad tulid oma lugude jätkamisega võrdselt hästi toime. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Stargate Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group