Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lost - 1x25 "Exodus", 3. jagu
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
90%
 90%  [ 20 ]
9
9%
 9%  [ 2 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 22

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 21, 2006 11:17 am    Teema: Lost - 1x25 "Exodus", 3. jagu Vasta viitega

Episood on eetris teisipäeval, 21. märtsil 2005 kell 20:30 Kanal 2's

"Väljaränd", 3. jagu
Parvega teele läinud seltskond puutub esimest korda kokku "teistega" ja sellel on hirmsad tagajärjed. Sureb veel üks ellujäänu. Danielle muutub ohtlikuks Claire'i pojale, sest otsustab ta röövida ja "teistele" viia...


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 21, 2006 1:07 pm    Teema: Vasta viitega

Tuletan meelde, et tegelikult ei ole tegu episoodiga 1x25, vaid hoopis episoodi 1x24 teise poolega. Kirjutasin pealkirja 1x25, et vältida segadust.

Ühtlasi on tegu hooaja viimase osaga.

_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Teis Märts 21, 2006 9:46 pm    Teema: Vasta viitega

Andsin 10 punkti.

Põnev osa oli, mis tekitas palju küsimusi. Mis sai parvepoistest ja Waltist? Sawyer sai ju tina. Ja mis seal luugi all on ?

Charile Ikka pole oma sõltuvusest üle saanud. Tiris ühe neitsi maarja kaasa. Nina saab tal valge olema pikaks ajaks. Locke ajas samuti segast juttu, hakkab ära keerama. Osa oli heaks kohaks kui kogu rahvas tuli lennukisse, samuti Hugo seiklused lennujaamas oli humoorikas. Charlie haava kokku põletamine või ka väga valus olla.

Etahaks näha teist hooaega. SÜGIS TULGU KIIREMINI!!!

(kirjutasin ennem pika teksti maha, aga vajutsain kogemata back nuppu ja terve tekst läks kaotsi.)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
LightHellAngel
Kadett


Liitunud: 5 Veeb 2006
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 21, 2006 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

See osa omas kõik eelmised sajaga ära ^^,

Härra Koletis andis endast jälle märku oma õlitamata hammasrataste klirinaga. Locke'ile peaks mainima edaspidiseks, et uudishimu tappis kassi. Niisiis, must suits - ma arvan ka, et see on põnev. Siiski see roostetanud koletise teema on mulle varasemastki selge, rohkem pakkus huvi Locke'i ja Jacki dialoog - Jack on mees teadusest ja Locke on mees usust. Ja Jack on ikka veel nii põikpäine. Ei usu saatusesse, millesse ta usub siis huvitav. See pani mind ennastki mõtlema minu imestuseks..

Hurley oli päris muhe. Algul äratuskell ei helisenud, siis ei saanud lifti, auto suri välja jne. Piletimüüa oli ka mingi imelik - 'Sa vist jäädki oma lennust maha' Mnja, siis kui ta jooksis nendest jalgpalluritest või kesiganes ka polnud mööda, olid numbrid kohe järjest 4, 8, 15, 16, 23, 42 - lummav. See kuidas ta rollerit palus, see ka oli hea, eriti puusa koht. Ja samamoodi ka pardale laskja kallistus Smile nii armas. Aga Hurley'le tuli vist üpris suure üllatusena see Kate'i tasu 23 000 eest. Numbrid, numbrid..

Minu valusamaid hetki oli siis, kui Sayid pani Chralie pea põlema. Surusin ennast sellest mõttest veel tugevamini tugitooli. Jätkates nendega, kui nad jõudsid Musta Suitsuni, kas seal mitte vana auto rehv ei põlenud? Laps saadi kätte ja ma isegi täiesti selgelt mõistan Danielle'i. Elas üle perioodi mis ta segaseks tegi, ja sosinate osas pole ta sugugi segane. Chralie on kuidagi õrnahingeline - no kohe on.

Parvel olnutest siis. Kaevasid ise endale märja haua, seda ka ajutise siiski. Kes teab mis neist edasi saab. Aga siiski, oli neil vaja seda teha..toiduvarud polnud kaugetki otsas, paar nädalat oleks võinud veel triivida. Aga ei. Paat tuligi - paadist just niipalju, et see ei olnud mingi ookeani sõiduk, nagu..saate aru. See oli pigem mingi kalapüügi paat. Niisiis, Sawyer sai kuuli, teised läksid suplema, Walt rööviti ära..jaa nii läheb.

Luuk, jaah keegi sai raputada ^^ Vaene Hurley kisades seal oma Numbers are bad, don't do that, the numbers are bad. Või nii see kõlas igastahes. Aga Locke oli just selline ükskõikne ja lasi õhku..ehk tegi õigesti.

Kõige emotsioonirikkaim koht oli see, kui laps tagasi toodi..kohe tõesti ilus. Aga rikkus selle ära Neitsi Maarja kujuke töllerdades Charlie kotist välja. Siiski veel üks muhe koht oli siis, kui Hurley tegi Waltile teatud käeviibutust lennukis:D noo see oli lihtsalt üle prahi. Ja tegelikult ma kirjutan seda teksti siin juba 45 minutit.

10 punkti. Paneks 11 kui saaks Very Happy
_________________
A question thats nagging answer, I let the dogs out!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Märts 21, 2006 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

10 punkti.

Kõige rohkem meeldis Locke ja Jacki vestlus. Üks on "man of faith" ja teine "man of science". Hurley leidis lõpuks numbrid üles - mis muidugi ei takistanud Lockel süütenööri põlema panemist. Luuk on avatud. Lõpumontaa¾ oli igati hästi tehtud, eriti veel viimane kaader luugi seest.

"Teised" röövisid Walti ära. Miks nad just poissi tahtsid? Lost võiks vahel ka mõned vastused anda, ainult küsimustega pinget üleval ei hoia.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
casaya
Viitseadmiral


Liitunud: 29 Jan 2006
Postitusi: 217
Asukoht: Nõmme

PostitusPostitatud: Teis Märts 21, 2006 10:12 pm    Teema: Vasta viitega

Applause
.
Kindlad 10 punkti.

Osa oli äärmiselt põnev ja pingeline. Seekord oli ka koletist näha või nii vähemalt tundus:mingi must suits hõljus seal õhus ja läks hiljem minema, kui Kate dünamiiti kasutas.
Locke on ikka tõepoolest kummaline inimene. Tema vestlus Jackiga oli kahtlemata osa üks tipphetki:meeldis see, kui ta ütles, et nad kõik on seal põhjusega ja saar on nad sinna toonud. Jack muidugi ei usu absoluutselt tema juttu ja viimastes osades on Jacki tegelaskuju minu jaoks negatiivne olnud.
Parvel toimuv oli samuti huvitav, radar andis signaali ja miski tuli nende poole. Hiljem oli Michael sunnitud kasutama viimast raketti, et see paat tagasi tuleks. Osa lõpus nägime me "teisi", kes Walti ära röövisid. Walti röövimine oli äärmiselt ootamatu ja müstiline hetk. Parv hävines tänu "teistele" ja nüüd ei tea mis parvelolijatest saab.

Viimaks ometi lasti luuk õhku. Hurley üritas meelheitlikult takistada sellel õhku lendamast salapäraste numbrite tõttu, kuid tema pettumuseks see siiski juhtus. Luuk avati ning osa lõppedes nägime me ainult tundmatusse viivat pikka redelit.

Väga hea osa, üks parimatest.

Ei jõua 2.hooaega ära oodata!!!
_________________
The devil is real. I know, I built his cage.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Olorin
Veteran


Liitunud: 4 Veeb 2005
Postitusi: 527
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 22, 2006 12:22 am    Teema: Vasta viitega

10 punkti.

Millest ma eelmise osa (selle osa eelmise poole) kommenteerimisel rääkisin? Andsin 10 punkti, sest terve osa peaks seda väärt olema. Oligi. Smile

Algusest lõpuni oli põnevus sees. Ma alati arvasin, et "elukas" on maapealne, aga tuleb välja, et hoopis subterranean. Locke´i sai peaegu kätte ja tahtis teda veel maa alla ka tõmmata - see oli ikka üks erikuradi põnev koht. Lapse otsimine, leidmine ja tagastamine õiguslikule emale oli samuti hästi tehtud. Luugi õhkulaskmine sujus huvitavalt, aga see viimane kaader katkisest redelist, mis poole käigu peal lõpeb oli üks sarja paremaid, arvestades seda, kui kaua kõik on oodanud luugi avamist.
Põhiline põhjus - tunnistame - miks see osa 10 punkti ja rohkemgi väärt on, ongi parvetajate saatus. Paat jõuab nendeni ja ma olen rõõmus - ei kujuta ette, mis nüüd juhtub: äkki on paat tühi, äkki vajub kohe põhja, äkki võetakse neid sinna orjadeks; nad ei tohi ju juba esimese hooaja lõpus pääseda. Cool
"Me kukkusime lennukiga alla!""Kas pole lugu... aga andke nüüd poiss siia"* - see lause ütles kõik. Faking owned, ütleks ma selle kohta. Danielle´il oli siiski õigus.
Kes sarjast suuremat ei hooli, sellele oleks tundunud viimane flashback, kus lennukit enne õhkutõusu näidati, väga igav. Mina vaatasin seda suure huviga lootes leida varjatud märke ja kokkupuuteid tegelaste vahel.

*Kui keegi teab täpset tsitaati, palun öelgu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Märts 22, 2006 9:44 am    Teema: Vasta viitega

Osa oli tõesti väärt 10.p kui mitte rohkem.

Tõsiselt pinget pakkuv, küsimusi tekitav ja närve kõditav lõppunkt esimesele hooajale. Ei saa kaheldagi, et re¾issöörid oskavad ''Losti'' vatajaid sõltuvuses hoida ja nüüd ka teame miks ''Lost'' on tõesti 100% väärt neid kiidusõnu ja auhindu mida sari võitnud on!

Danielle'i Claire'i lapsevarastamine ja must suits olid kindlasti osa üks huvitavamaid kohti. Osa vaadates tekkis mul juba tunne, et nüüd kohe midagi juhtub seoses musta suitsuga. Kujutasin juba endale ette millised need ''teised'' võivad olla. Shocked Aga võta näpust, midagi erilist ei juhtunudki, suits oli ka hoopis mingi põlev asjandus mis tossu meeletult ajas, ning Claire sai tänu Sayidile ja Charlie'le lapse tagasi. Koorem langes kohe südamelt, Claire'ist hakkas tol hetkel kui ta lapse kaotas küll jubedalt kahju. Ta on siiski meeletult läbi elanud erinevaid jamasid.

Kõige pingelisem ja osa närvekõditavam koht oli kindlasti see, kuidas see ''koletis'' või masin siis Locke'i üritas maa alla tõmmata, kuid Jack Locke'i päästis. Jubedalt tahaks teada, et mis hääled need on ja mis asi see siis oli mis Locke'i maa alla tõmbas ja üldse tahaks rohkem vastuseid saare müstilisema poole pealt.

Luugi õhku laskmine tõi tohutult küsimusi ja ootusärevust ning pinget sarja juurde. Kannatamatult tahaks juba teada mis seal allpool toimub siis või mis seal on.

Kokkuvõttes parim osa esimesest hooajast. Väärib kindlasti 10.p ja kui oleks võimalik rohkem punkte panna, paneks kindlasti ka rohkem Very Happy
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
MobY
Laevastikuadmiral


Liitunud: 13 Juun 2005
Postitusi: 329

PostitusPostitatud: Kolm Märts 22, 2006 11:29 am    Teema: Vasta viitega

Ennem jäi mul lisamata, et "teised" ja saarekoletis tuli väikese pettumusena. "Teistena" ma poleks küll tahnud näha kalureid, ootasin midagi muud... Koletist oleks tahnud näha suure ja tugeva kiskjana(selline peletis oli näha ju pilootosas varjuna), aga tuli hoopis nähtamatu ja musta tossuna ugri-mugri.

Viimati muutis seda MobY (Kolm Märts 22, 2006 3:24 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Märts 22, 2006 2:23 pm    Teema: Vasta viitega

MobY kirjutas:
Ennem jäi mul lisamata, et "teised" ja saarekoletis tuli väikese pettumusena. "Teistena" ma poleks küll tahnud näha kalureid, ootasin midagi muud... Koletist oleks tahnud näha suure ja tugeva kiskjana( Aed oli näha ju pilootosas varjuna), aga tuli hoopis nähtamatu ja musta tossuna ugri-mugri.


mittemiski pole nii nagu näib Wink

Aga jah, enda lemmik kaader oli lõpus, kui tüübid luugist sisse vaatasid. 10punkti.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Nelj Märts 23, 2006 9:52 am    Teema: Vasta viitega

Panen ka 10 punkti. Esiteks näidati peaaegu kõiki, eriti Hurleyt, kes sai suurepäraselt särada. Ja see numbrivärk muutub aina müstilisemaks. Terve episoodi jooksul üritasin ma meenutada, kas teiste tegelaste elus mängib ka üks neist numbritest mingit rolli. Njah, meelde ei tulnud midagi, aga kujutlusvõimet kõditas küll. Smile

Must suits oli iseenesest pettumus küll, täpselt nii nagu Charlie mainis. Kuid need Teised olid küll täiesti tavalised inimesed, kuigi mulle jäi eriti silma neiu, kes paadi kabiinist neliku parvele Molotovi kokteili viskas. Võis ta Danielle'i Alex olla? Vanust paistis nende kahe sekundi jooksul, mil teda näidati, tal piisavalt olevat.

10/10 siis.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 23, 2006 10:01 am    Teema: Vasta viitega

10 punkti
Kuna kiire, siis ei hakka arvustust kirjutama, sest nagunii enamus õeldud juba Razz
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 23, 2006 11:36 am    Teema: Vasta viitega

120 % paneks Very Happy Hooaja parim osa, ainuke koht mis häiris oli see koletise teema.
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Märts 23, 2006 12:11 pm    Teema: Vasta viitega

Häirima on hakanud mind ''Lost'i'' juures ainult see, et asi on liiga ulmeliseks läinud nö selle ''koletise'' või ''koletiste'' poole pealt. Minu arust ei sobi''Lost'i'' selline ulme, mingisugune krigisev nähtamatu asjandus, mis Locke'i maa alla tirib, elavad varjud, pilved jne. Mind isiklikult need Lost'i juures häirivad, kuid see on minu jaoks Lostis ka ainuke miinus. Kõik ülejäänud on mega!! Very Happy
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
velz83
Veteran


Liitunud: 18 Jan 2005
Postitusi: 556
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 23, 2006 1:24 pm    Teema: Vasta viitega

jaz kirjutas:
Häirima on hakanud mind ''Lost'i'' juures ainult see,et asi on liiga ulmeliseks läinud nö selle ''koletise'' või ''koletiste'' poole pealt.Minu arust ei sobi''Lost'i'' selline ulme,mingisugune krigisev nähtamatu asjandus,mis Locke'i maa alla tirib,elavad varjud,pilved jne.Mind isiklikult need Lost'i juures häirivad,kuid see on minu jaoks Lostis ka ainuke miinus.Kõik ülejäänud on mega!! Very Happy


Ilma selle ulmelisuseta ei oleks meil ka võibolla seda foorumi alateemat, kus selle üle vinguda Wink

Aga jah, endale meeldis see "koletis" nähtamatuna rohkem.
_________________
Isegi masendav reis on parem, kui siia saabumine.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Märts 23, 2006 3:19 pm    Teema: Vasta viitega

Kõik on minu eest ära kribanud. Ja kui tuleb välja, et see kriiksuv asjandus on mingi robot ma viskan saapaga piki telekat ausõna. Osa viimane hetk, st see kus näitas kõiki lennukis oli tõeliselt südantsoojendav ja armas vaatepilt. Smile
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
jaz
Kapten


Liitunud: 28 Okt 2005
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 24, 2006 10:26 am    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Kõik on minu eest ära kribanud. Ja kui tuleb välja, et see kriiksuv asjandus on mingi robot ma viskan saapaga piki telekat ausõna. Osa viimane hetk, st see kus näitas kõiki lennukis oli tõeliselt südantsoojendav ja armas vaatepilt. Smile


Olen sinuga täiseti nõus. Mingi robot oleks tõesti väga mage lahendus Lostis Very Happy Confused
_________________
Lost
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Märts 25, 2006 6:48 pm    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
Kõige rohkem meeldis Locke ja Jacki vestlus. Üks on "man of faith" ja teine "man of science".


Ega see väga suur saladus vist enam pole, et 2. hooaja esimese osa pealkiri on ka "Man of science, man of faith".
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 26, 2006 7:46 pm    Teema: Vasta viitega

Panin 9 (ainukesena vist Razz ). Nagu eespool ka keegi mainis, jääb õhku liiga palju lahtisi otsi. Küsimused võivad ja peavad olema, aga stoori vajaks rohkem selgepiirilisust.
Hurley on mu vaieldamatu lemmiktegelane, samas kui Jack on mulle juba antipaatsem kui Sawyer.
Mida aeg edasi seda rohkem tundub, et koletis saarel on liigne. Arvatavasti on stsenaristid tema päritoluks erilise puändi välja mõelnud, a`la "saarele kukkunud tulnukas". Muidu ei näe tema möiratustel mingit mõtet. Kui alguses oli lisaks koletisele ka teisi saladuslikke pisiasju ( jääkaru, raadiosignaal jne.) , siis nüüd tundub kõik taanduvat Nendele. Ja Nende taolisi kalureid võib (ikka veel )ka eesti kaluriküladest leida .

Ja spoilerdamata võin öelda, et see avatud luuk jätab tulevikus jälle õhku liigseid lahtisi otsi ja küsitavusi. Vähemalt minu jaoks.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Luury
Veteran


Liitunud: 3 Dets 2004
Postitusi: 825
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Märts 26, 2006 8:20 pm    Teema: Vasta viitega

On keegi mõelnud, et kalamehed võivad olla maskeeritud?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group