Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Farscape
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Märts 25, 2006 4:46 pm    Teema: Farscape Vasta viitega

Lausa patt, et sellele sarjale pole veel mingit teemat. Seda ajendas tegema "Üksiku asteroidi episoodid" teema. Astronaut John Crichton visatakse ebaõnnestunud katselennu käigus universumi teise nurka, kus ta kaaslasteks saavad elava kosmoselaeva Moya meeskond. Nad on lindpriid, kes põgenevad valitsevate Peacekeeperite eest (kes on äravahetamiseni sarnased inimestega).

Tegu on viimase kümnendi ühe kõige tunnustatuma ulmesarjaga. Olen suur B5 fänn, kuid Farscape on sellega samal pulgal. Sarja suurim pluss on originaalsus. Omapäraseid episoode on rohkesti, ideedes on palju julgust. Riske võetakse palju. Paljudele sarja absurdsus ei meeldi, kuid minu jaoks on see ainult pluss. Kogu kompott on tehniliselt kõrgel tasemel - hästi lavastatud, head eriefektid, käsikirjad on teravad, suurepärased näitejad (eriti veel Ben Browder ja Claudia Black). Kõik mida üks ulmesari vajab.

Soovitan igal ulmefännil pilk peale heita. Kuulun nende hulka, kes esimesest hooajast lugu ei pea, vaadake mõni teise hooaja episood. Esimene hooaeg ei anna õiget pilti sarja kvaliteedist. Alates teisest hooajast tase paraneb, sari leiab oma õige suuna (kasvõi teise hooaja esimene osa (2x01) "Mind the Baby", või üks naljakamaid osi (2x4) "Crackers Don't Matter", või üks kurvemaid osi (2x6) "The Way We Weren't").
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
egomon
Nooremleitnant


Liitunud: 30 Juun 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Laup Märts 25, 2006 5:19 pm    Teema: Vasta viitega

hehe ma just kuulun nende hulkka kellele se sari absoluustelt ei meeldi.
Eriefektide kohapealt olen ka teist meelt...lihtsalt kummimask näos ja siniseks värvitud nägu just eriti mõjuvalt ei toimi pigem nalajakalt. Jääb rohkem sinna nõrga fantaasia kanti minuarust...püüdsin kül sarja jälgida aga ei suutnud................. Confused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Laup Märts 25, 2006 5:37 pm    Teema: Vasta viitega

Tahaksin ise ka Farscapi hullult näha, aga kuna see sari on juba ammu läbi ning Farscape DVD-d meeletult kallid siis Confused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Märts 25, 2006 6:00 pm    Teema: Vasta viitega



Eriefetkide all pidasin rohkem arvutigraafikat silmas, kuid kuidas need "tulnukad" peavad siis välja nägema? Maitsed on erinevad - mina eelistan Farscape "tulnukaid" B5 ja ST omadele. Ja Rygel nukk on väga hea idee, üks lemmiktegelasi sellest sarjast. D'Argo on piisavalt sisaliku moodi (mida näitab ka keele kasutus relvana, jällegi väga hea idee), piloot on huvitava välimusega, rääkimata veel scarranitest. Lisaks huvitavad episoodilised külalised. Sarja kunstiline osakond on teinud suurepärase töö.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
egomon
Nooremleitnant


Liitunud: 30 Juun 2005
Postitusi: 49

PostitusPostitatud: Püh Märts 26, 2006 4:48 pm    Teema: Vasta viitega

Jah nagu öeldud maitsed on erinevad:P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
VV
Kaptenleitnant


Liitunud: 8 Dets 2005
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Märts 26, 2006 5:07 pm    Teema: Vasta viitega

Ma vaatasin kunagi pilootosa ära ja väga head muljet küll ei jätnud, aga ehk peaks siis uue võimaluse andma ja mõne episoodi veel vaatama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Püh Märts 26, 2006 6:24 pm    Teema: Vasta viitega

VV kirjutas:
Ma vaatasin kunagi pilootosa ära ja väga head muljet küll ei jätnud, aga ehk peaks siis uue võimaluse andma ja mõne episoodi veel vaatama.

Soovitan alates teisest hooajast.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 28, 2006 3:21 pm    Teema: Vasta viitega

Farscape kuulub ka mu lemmikute sekka.
Sry et rohkem ei kriba, siin Padovas nett kallis asi ja alati ligi ei saa...
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Juun 15, 2006 11:47 am    Teema: Vasta viitega

Eile alustasin vaatamist, seega hetkel olen näinud Premiere ja I, ET. Suht huvitav.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Juun 15, 2006 10:33 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Eile alustasin vaatamist, seega hetkel olen näinud Premiere ja I, ET. Suht huvitav.

Tore et meeldib. Algus on krobeline, põhiline tegevusliin lüüakse käima alles hooaja teises pooles. Oma sisukäänete poolest on Farscape sarnane B5'ga, seega väldi spoilereid.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juun 16, 2006 6:52 am    Teema: Vasta viitega

Sigma kirjutas:
AlienX kirjutas:
Eile alustasin vaatamist, seega hetkel olen näinud Premiere ja I, ET. Suht huvitav.

Oma sisukäänete poolest on Farscape sarnane B5'ga, seega väldi spoilereid.


Jep ja sellepärast Farscape kuulub ka minu lemmikute hulka.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Juun 16, 2006 11:33 am    Teema: Vasta viitega

Eelmine suvi sai mitu hooaega muretsetud, aga vot ei meeldi see sari, kuskilt lugesin, et parim ulmesari üldse vms .
Eks kõigil ole omad maitsed Very Happy
_________________
...KeepB5AlivE...

"Only one human captain ever survived a battle with a minbari fleet... He is behind me, you are in front of me. If you value your lifes be somewhere else!" Delenn
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Reede Juun 16, 2006 12:52 pm    Teema: Vasta viitega

Muidu, kas see osade järjestus on õige?

http://www.tv.com/farscape/show/1029/episode_listings.html?tag=tabs;episodes

Ma mudu vaatan inglise keele subtiitritega, sest eesti omasi pole ja inglise subtiitrid aitavad paremini aru saada mul. Ja selles inglise subtiitrites on subtiitrite järjestus üldse teine. St näiteks seal tv.com on öeldud, et teine osa on I, ET aga minu subtiitrites on öeldud, et teine osa on Exodus from Genesis. Ja sarja failinimedes on ka kirjas, et I, ET on teine osa. Ma ei saa aru, miks paljudel ulmesarjadel on mitu järjestust vms? Nii oli ka TOS'iga. Evil or Very Mad


Btw, kuigi sari on hea, sain ma ka siit sarjast ulmetegelase, kes on kõige vastikum üldse: see väike karvane õgard, no ma ei või. Ta käib nii pinda ja hiljutises osas kuses ta tuld Laughing (njah see oli selle taime tõttu aga ikkagi). Loodan, et ajapikku suudan temaga leppida. Mudu siiani on mu lemmiktegelane Crichton, see Peacekeeper'ist naine ja Zhaan.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Reede Juun 16, 2006 8:42 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Jep ja sellepärast Farscape kuulub ka minu lemmikute hulka.

Kusjuures sisu omapärasuse, julguse poolest pean ma seda parimaks sarjaks. Alati otsitakse uudseid lahendeid, Farscape on kõike muud kui "tavapärane". Ning see teebki sellest paljude arvates ühe parim ulmesarja läbi aegade.

AlienX kirjutas:
Muidu, kas see osade järjestus on õige?

tv.com järjestus on õige. Kuid esimese hooaja alguses pole suurt vahet, suur tegevusliin lüüakse käiku alles hooaja teises pooles.
Tsiteerin::
Btw, kuigi sari on hea, sain ma ka siit sarjast ulmetegelase, kes on kõige vastikum üldse: see väike karvane õgard, no ma ei või. Ta käib nii pinda ja hiljutises osas kuses ta tuld Laughing (njah see oli selle taime tõttu aga ikkagi). Loodan, et ajapikku suudan temaga leppida. Mudu siiani on mu lemmiktegelane Crichton, see Peacekeeper'ist naine ja Zhaan.

Ma eeldan, et pead "väikse karvase õgardi" all silmas Rygelit. Küll harjud temaga ära. Smile
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Esm Juun 19, 2006 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

Varsti olen 1. hooaja lõpus (Human Reaction'it sai vaadatud just), ja peaks mainima, see sari on äärmiselt hea. Hetkel ulmesarjades minu jaoks teine lemmik. Tegelased on ka aina nn paremaks läinud ja Rygel ka nüüd suht hea tegelane. Btw, Human Reactioni osa oli geniaalne. Kuigi kahjuks ma teadsin, et mingi nipp on selle "kojusaamisega", sest teadsin, et sari on kõvasti pikem. Aga kui oleks ma näinud seda õigel ajal, oleks ma täiesti õnge läinud vot.
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Teis Juun 20, 2006 10:04 am    Teema: Vasta viitega

"Human Reaction" on minu esimese hooaja lemmik ning üldse üks sarja parimaid osi. Tüüpiline Farscape. Seal on kõike, mis teeb sellest sarjast nii hea.

Kui osade nimekirja vaadata, siis see oli teine osa kus Chiana sees oli. Üks minu lemmiktegelasi, paras paar Rygeliga.

Jätka aga kommenteerimist, on huvitav lugeda kuidas teised näevad sarja kulgu.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 22, 2006 11:19 am    Teema: Vasta viitega

Laskun siis ka arutelusse selle sarja kohta. Mõtlesin pikalt, et kas öelda siin midagi või mitte, sest minu arvamus sellest sarjast pole kaugeltki nii roosiline kui Sigma oma. Loodan nüüd, et keegi ei solvu minu kommentaari peale, sest üritan lihtsalt öelda, mida mina arvan ja usun, et sellega nõustuvad ka mõned teised.

Alustades plussidest tooks ma kindlasti välja sarja mõneti kergema ja vabama iseloomu. Vahel on mõnus vaadata sarja, kus on lihtsalt hulganisti koomilisi tegelasi nagu Rygel ja mis ei suru peale filosoofilise sisuga. Tõelise ulmefänni jaoks on sari seega täitsa vaadatav.
Teiseks plussiks tooks eriefektid, mis on ilmtingimata kirevad ja omanäolised.

Nüüd siis miinuspoolte juurde, mille pärast see sari minus eriti suuri emotsioone ei ärata ja miks ma peale kahe ja poole hooaja vaatamist sellega lõpparve tegin.
Esiteks on sarja story minu jaoks väga igav ja sisuliselt on olnud sarjas ehk vaid kaks episoodi, mida olen põnevusega vaadanud. Kõik lood tunduvad äärmiselt sarnased ja ei sära just originaalsusega.
Teiseks suureks miinuseks pean tegelasi, kes sobiksid oma kummalise välimuse ja käitumise poolest pigem nukuteatrisse kui ulmesarja. Silmas pean eelkõige tegelasi nagu Scorpius, keda ka liiga kaua sarjas hoitakse.
Kolmandaks on komöödia sarjas küll kohati omal kohal, kuid lõpuks muutub ka see suhteliselt mannetuks. Kehva sisu taustal ei päästa lõpuks asja ka enam Rygel.
Kõige rohkem hakkas mind häirima aga peategelane Crichton, kes käitus nagu oleks ta pidevalt pilves ja kasutas võimalikult palju slängi sõnu, ka peale seda, kui ta Scorpiuse mõju alt vabanes. Ma ei tea kas see pidi naljakas olema, aga minuni selline nali ei jõua.

Kokkuvõtteks ütleks, et ei saa tõesti aru miks selline sari nii palju fänne ümber maailma korjanud on, sest mina pidin ennast sundima, et vaadata ära isegi kaks esimest hooaega. Razz

P.S. Sellest ma ei saa üldse aru, kuidas midagi sellist saaks võrrelda B5'e sarnase meistriteosega, aga see selleks. No offence.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 22, 2006 11:58 am    Teema: Vasta viitega

Crichtoni släng häiris mind ka, aga muidu sari mulle meeldis küll väga, ta ei olnud minu jaoks selline nn tõsine ulme, vaid hea vaheldus B5'le ja Täheväravale, samas meeldis see tänapäeva-teema, ehk kui ta lõpuks koju jõuab, et mis siis saab jne.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Nelj Juun 22, 2006 12:08 pm    Teema: Vasta viitega

Iga arvamus, ka negatiivne, on teretulnud.
TrekRanger kirjutas:
Kõik lood tunduvad äärmiselt sarnased ja ei sära just originaalsusega.

Sellega ma isiklikult kohe üldse nõus pole. Farscape võib olla liiga "kergemeelne" jne, kuid mina pean originaalsust sarja suurimaks plussiks.

Näitena kasvõi osad "Human Reaction", "Crackers Don't Matter", "Out of Their Minds", "Won't Get Wooled Again". Lisaks paljud sarja läbivad ideed, mida ma spoilima ei hakka.
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 06, 2006 4:37 pm    Teema: Vasta viitega

Sain endale täna esimese hooaaja ja olen 2 osa juba ära vaadanud. Varem oli mul Farscape'ist suht ükskõik. Peale seda, kui Ben Browder ja Claudia Black liitusid SG-1'ega teadsin ma et ma pean Farscape'i nägema. Very Happy Nüüd siis kus esimesed 2 osa nähtud ütlen siinkohal mõned sõnad sarja kohta.

Sisu (premise):

Meeldib fakt, et Chrichton on inimene maalt meie ajast. Kui mina, vaataja leian et "see on nüüd küll 'weird'", siis seda sama leiab Chrichton. Star Trekis on näiteks kõik "tulevikuinimesed". Esimene osa sättis paika sarja tuleviku ja on veel palju võimalusi mida uurida (vähemalt arvan seda mina)

Eriefektid:

Päris head oma aja kohta. Ega SG-1'el polnud samal ajal paremaid eriefekte.

Näitlemine:

Raske kommenteerida, nähtud vaid 2 osa. Avastasin, seda,et Ben Browder mängib SG-'es ja Farscape'is sama tegelast. Claudia Black ei ole kah sama särtsakas, kui SG-1'es. Muidugi tuleb arvestada, et ta mängib 2 erinevat tegelast. Ja ülejäänutel tegelastel võiks vähem meiki ja kummi näos olla. Veidike on nende tulnukate kujutamisega üle pingutatud. Samas meeldivad mulle need nukud. Smile

Kokkuvõtteks ütlen, et tunudb olema täitsa hea SciFi sari, mille kindlalt lõpuni vaatan. Peale Farscape'i on mul veel vaatamisnimekirjas Babylon 5, millest ma samuti pole ühtegi osa näinud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group