Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 3x17 "The Mark of Gideon"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
40%
 40%  [ 2 ]
8
40%
 40%  [ 2 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
20%
 20%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 5

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Märts 27, 2006 12:07 pm    Teema: TOS - 3x17 "The Mark of Gideon" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 27. märtsil 2006 kell 23:00 ETV's

"Gideoni märk"
Tähelaev Enterprise on saadetud Gideoni planeedile diplomaatilisi suhteid looma. Külaliste suhtes väga ettevaatlik saadik Hodin lubab maabuda vaid kapten Kirkil. Pärast materialiseerumist leiab Kirk end samas kohas Enterprise'il, kuid ümberringi pole ühtki inimest. Ta kohtab tütarlast nimega Odona. Samal ajal teatab Hodin Spockile, et kapten Kirk pole planeedile saabunud. Ametnikud ei luba Spockil kaptenit otsima asuda. Tähelaeva Enterprise meeskond puutub kokku tsivilisatsiooniga, kus soodsate tingimuste tõttu on tekkinud ülerahvastatus. Planeedi juhid püüavad külalistelt saada viirust, mis asustuse taas kontrolli alla aitaks saada.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Märts 28, 2006 9:20 am    Teema: Re: 3x17 "The Mark of Gideon" Vasta viitega

Tre,

Seegi osa vaadatud. Andsin tavapärasest ühe punkti rohkem ehk 8 punkti.
Üldiselt mulle meeldis see osa. Alguses tekitas küll pahameelt/loogikavastasust koht kus räägiti kuidas Gideoni rahvas austab elu ja ei suuda aborte ja muud sündimuskontrollivaid vahendeid rakendada, kuid siis samas ohverdavad süütu tütarlapse "eesmärgi" nimel. Aga pärast nad siiski põhjendasid seda ning mingil määral mu pahameel lahtus. Ok, tõesti mis sa teed sellises olukorras? Ma ei tea kas viiruse rakendamine on õige aga mis oleks siis vale või õige? Parajalt põikpäised nad olid, ega tahtnud eriti alternatiive arutada.
Ahjaa, igatahes Spockist saaks suurepärane diplomaat/bürokraat/ametnik kes suure ükskõiksusega sulle vastu räägiks Smile Ei mingeid tundeid, küll aga selge-loogiline jutt vahest ehk Razz

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Märts 28, 2006 3:11 pm    Teema: Vasta viitega

andsin üheksa punkti.. sest ma ei jäänud sellel ajal magama, järelikult- osa oli huvitav...
Vaadates seda neiut gideonilt, ei saanud ma ka hetkeks aru kas ta mängib või näitleb?
seega olid näitlejad oma töö superhästi teinud.
siiski, mida arvate teie?
kas see võtteplats mida kasutati enterprise pearuumina, oli ka võltsruumiks.?
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Märts 28, 2006 3:14 pm    Teema: Vasta viitega

Tegemist oli ühe huvitavama episoodiga üle pika aja. Sündmustik oli põnev ja tihe, ka näitlejatöö üle ei saa kurta. Kogu diplomaatia teema oli kahtlemata intrigeeriv ja - nagu Equgi mainis - saaks Spockist lihtsalt suurepärane diplomaat. Smile

Võõra planeedi enda probleem, ülerahvastatus, oli jällegi midagi üpris aktuaalselt. Siiski häiris mind, kui seda üritati rõhutada näidates akende taga tunglevaid inimesi. Jättis väga ülepingutatud mulje, probleem oli isegi selge. Ja noh, sellest, et Kirk täielik naistemees on, ei hakka ma rääkimagi. Mr. Green

9/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Märts 31, 2006 8:44 pm    Teema: Vasta viitega

Panin samuti 8 punkti ning nõustun üldjoontes eelkõnelejatega.

Idee oli põnev ja originaalne ning TOS'i episoodi oli üle tüki aja väga meelelahutuslik vaadata. Eelnevad episoodid ei ole minu hinnagul eriti silmapaistvad olnud. Muidugi käsitleti äärmiselt radikaalselt ülerahvastatuse probleeme, millega oli ehk mõneti üle pingutatud, kuid sõnum jõudis põhimõtteliselt kohale. Ei oskakski ette kujuta, et praktiliselt kusagil ei saa täiesti ükski olla. Loodame, et inimesed suudavad oma ülerahvastatuse probleemidele enne sellist kaost lahenduse leida. Razz

Ka mind häiris, sarnaselt Equle, veidikese see elu väärtustamise jutt, sest olgem ausad, probleemi tekkimist oleks ju olnud võimalik ennustada. Kuidas on enesetapp parem kui vastavate meetmete kasutamine säärase olukorra kontrollimiseks? Aga see selleks, ega loogika ei määragi alati Treki väärtuse.

Aga jah, see Kirki naiste teema muutub juba äärmiselt koomiliseks..mis teha..tegu on kosmose James Bondiga. Mr. Green

Mainiks veel, et eriti avaldas mulle seekord muljet Leonard Nimoy näitlejatöö, kes mängis oma vulcani osa lausa erakordselt välja. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group