Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TOS - 3x21 "Requiem for Methuselah"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
7
60%
 60%  [ 3 ]
6
40%
 40%  [ 2 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 5

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Apr 23, 2006 11:54 am    Teema: TOS - 3x21 "Requiem for Methuselah" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 24. aprillil 2006 kell 23:30 ETV's

"Reekviem Metuusalale"
Enterprise´i meeskonnaliikmed maabuvad väikesel planeedil Omega tähtkujus, et hankida looduslikku ravimit meeskonda kimbutavale haigusele. Kuigi planeet peaks olema elutu, ründab neid robot. Selle omanik, Flint palub sissetungijatel koheselt lahkuda. Selgitanud oma saabumise põhjust, lubatakse meestel siiski jääda ja kutsutakse hiljem külla. Seal kiindub kapten Kirk Flinti kaunisse kaaslasesse Raynasse. Salapärasel peremehel on aga veel mitmeid üllatusi varuks.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Apr 24, 2006 11:40 pm    Teema: Vasta viitega

Ma polegi pikka aega mõnda episoodi põhjalikumalt kommenteerinud. Nüüd siis oleks nagu aeg seda jälle teha.
Kunagi see episood meeldis mulle, aga täna üle vaadates pettusin küll sügavalt ja panin kuus punkti. Episood oli täis asju, mis mind häirisid, aga kõige hullem oli Kirki käitumine. Ma ei suuda meenutada episoodi, kus ta hullumeelsemalt käitunud oleks. Juba alguses, kui ta Raynat nägi, lõid tal silmad särama ja muidugi ei suutnud ta kasutamata jätta võimalust talle külge lüüa. Hea küll, see ei olnud veel nii häiriv, aga lõpu poole muutus asi täiesti kohutavaks - kui kapten karjus seal nagu segane "You love me, not Flint!", siis tekkis mul tahtmine telekas kinni panna ja magama minna. Mees, mis sul viga on! Kahjuks polnud see veel asja tipp, kõige hullem koht saabus siis, kui Kirk ja Flint nagu noored kuked Rayna pärast kaklema läksid. Mul oli seda kohutavalt piinlik vaadata, kuidas muidu normaalne Kirk nii rumalalt käitub ja siis veel karjus seal, et "She's human!". Jutt, et ta Raynat kangesti armastas, ei ole minu arvates eriti usutav, sest nad olid seal planeedil ju kõigest mõned tunnid. Lõpuks tagasi Enterprise'il olles ta nähtavasti mõistis oma käitumise lapsikust, aga kogu see masendus mõjus ikkagi nõmedalt, sest ma ei usu, et Kirkil nüüd erilist naistepuudust oleks. Wink Vähemalt kena ¾est Spocki poolt lõpus.
Üldse on kogu see androidi-teema juba kulunud. Võib-olla neid episoode polegi palju olnud, aga millegipärast on nad kõik kangesti ühesugused. Razz

Teine põhjapanev teema, mis mulle ei meeldinud, oli see, et seoses kõigi kuulsate inimeste Flinti arvele kirjutamisega oleks inimkond nagu ilma jäetud oma geniaalsetest inimestest. Mulle ei meeldi, et kõik tähtsad saavutused kirjutatakse kellegi ühe inimese kaela; ebareaalne on see veel pealegi.

Veel häiris episoodi alguses see, et miks nad näiteks transporteriga seda mineraali laevale ei toonud ja ise üldse planeedile jalutama läksid. Kui tuli välja, et ritaliin oli nelja kilomeetri kaugusel, siis muidugi hakati jala minema, selle asemel, et lasta end kiiresti ümber transportida. Rääkimata muidugi sellest, et Enterprise'i sensorid peaksid olema piisavalt täpsed, et mehed kohe õigesse kohta saata,
M-IV robot oli ka suht tobe, sest see nöör, mille otsas ta rippus, oli kohati näha ja liikumine oli ka täpselt niisugune, nagu oleks köie otsas veetud.

Mnjah, mõni tore koht oli ka. Näiteks mulle väga meeldis Kirki ähvardus alguses kõik õhku lasta, kui Flint neil ritaliini võtta ei lase. Tüüpiline talle, samas põhjendatud ja otsustav tegutsemine. Cool
Väga innovatiivne oli ka õhuke teler, mida Rayna ja Flint kasutasid Kirki & Co jälgimiseks.
'Brahmsi' muusikapala oli päris tore viisijupp, ei tea, kas tegu oli millegi teadaolevaga tema loomingust või kirjutati see spetsiaalselt selle episoodi jaoks? Spocki oli päris huvitav seda mängimas näha, kuigi natuke kummaline tundus, et ta niisugune kunstiekspert oli, et kõige autentsust pealevaatamisel määrata suutis. A man of many talents.

Nujah, igav ju ei olnud, aga kole rumal oli see osa minu jaoks. Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Apr 25, 2006 10:58 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Andsin 6 punkti. Sedagi tundub, et liiaga. Lihtsalt masendav. Ma ei saa aru mida nad tegid sellel ajal. Ma mõtlen seeria tegijad. Täiega pummeldati vist ja klopsiti midagi kiiruga kokku. Ligadi logadi värk kõik. Lihtsalt ei meeldinud see osa, liialt ka kulunud kli¹eesid täis. Ausalt öelda, ma ei vaadanud täies pikkuses seda isegi ära, vaid surfasin netis, taustaks tv-st tulev hääl.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Apr 25, 2006 11:57 am    Teema: Vasta viitega

Enterprise jôudis juba paljud asjad ära öelda, mis mul endalgi peas môlkusid. Kirki lühikest lovestory androidnaisega oli tôeliselt piinav vaadata. Mindi ju planeedile mitte naisi taga ajama vaid elutähtsat vaktsiini ära tooma ja vôimalikult kiiresti. Kosmoselaeva kapten oma vastutusrikkas ametis ei saa kindlasti käituda missioonil nagu môni pubekas, nii et lausa esimene ohvitser peab talle märkuse tegema. tema vastutusel on ju mitusada inimest. No mina ei kujuta seda tôesti ette. Meeskond surgu vôi maha a kapten on koledasti armunud ja tööülesanded peast pühitud. Rolling Eyes

Kirki lein Rayna pärast oli väheusutav. Ta oli Raynaga nii pôgusalt tuttav ja pealegi oli see naine android. Äkki tal ikka oli hoopis oma käitumise pärast häbi?
Lôpplahendus oli täitsa jahmatav ja veidi creepy. Päris jube on môelda, et keegi su aju "kôvaketast" tühjendamas käib sel ajal kui magad. Kust vôttis Spock ôiguse teise môtteid kontrollida? Ja oli see tal esimene kord niimoodi toimida?

Praegu ma ei suuda otsustada, kui palju punkte sellele osale annan. Môtlen veel.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Apr 25, 2006 2:32 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:

'Brahmsi' muusikapala oli päris tore viisijupp, ei tea, kas tegu oli millegi teadaolevaga tema loomingust või kirjutati see spetsiaalselt selle episoodi jaoks?


Leidsin ise oma küsimusele vastuse:
The Brahms Paraphrase that Spock plays was written especially for this episode by Ivan Ditmars.
http://memory-alpha.org/en/wiki/Requiem_for_Methuselah


@Shadow:
Võib-olla on tegu küll teise inimese privaatsusse tungimisega, kuid mina arvan, et Spock tegi seda heatahtlikkusest, sest ta nägi, et sõber Kirk on väga kurb ja masendunud. Esiteks ma ei usu, et ta kapteni peast terve missiooni ära kustutas, pigem lihtsalt selle kurvastuse. Pealegi oli see loogiline tegu, sest tähelaeva kapten peab ju olema oma ülesannete kõrgusel ja ei tohiks raisata aega mingi õnnetu armastuse pärast kurvastamisele. Ja veel kõige krooniks ma usun, et Kirk ise oli ka rahul sellega, et niisugusest painavast tundest lahti sai.
Aga see on ainult minu arvamus. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Apr 25, 2006 5:30 pm    Teema: Vasta viitega

Häiriv episood oli, tõepoolest. Kirk on kuumavereline tuisupea, kes lisaks sellele käitub veel väga-väga rumalalt. Armastus mõjus väga võltsilt, android mõjus võltsilt - igati inimene, kuid rääkis ikka naljakalt - ja nööri otsas rippuv M-IV oli lihtsalt naljakas. Ja kuigi ausalt öeldes mina kordagi nööri ei märganud, oli selle olemasolu siiski täiesti tajutav.

Flinti tegelaskuju oli üpriski nauditav, kuid ka mulle ei meeldinud, et kõik suurmehed tema nimele kirjutati. Ilmselgelt mitte läbimõeldud liigutus. Ja Spocki kunstialased teadmised on lihtsalt hämmastavad. Wink

PS. Lõpustseen ei härinud mind karvavõrdki, kuigi mul on kuri kahtlus, et Spock pani Kirki kõike eelnevat unustama, mitte ainult armuvalu. Igatahes eelistan ma iga kell lõpuna selliseid, nö sügavamaid kohti, mitte suhteliselt magedat huumorit.

7/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Apr 25, 2006 7:13 pm    Teema: Vasta viitega

Wendelh kirjutas:

Flinti tegelaskuju oli üpriski nauditav


Jah, Flinti mänginud näitleja oli ainus asi, mis selle episoodi talutavaks muutis. Ta sobis oma rolli päris hästi ja mulle meenutas kangesti Spock isa Sarekit mänginud Mark Lenardi.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Apr 25, 2006 8:03 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
@Shadow:
Võib-olla on tegu küll teise inimese privaatsusse tungimisega, kuid mina arvan, et Spock tegi seda heatahtlikkusest, sest ta nägi, et sõber Kirk on väga kurb ja masendunud

Tegelikult see lahendus oli väga hea ja õieti ainus leidlik moment selle osa juures aga mul paraku tuleb alati silmade ette Star Trek V, kus Kirk ainsana keeldus otsustavalt Syboki "salapainajatest" vabastamise rituaalist ning väitis kaljukindlalt, et tema tahab oma painajate ja valudega edasi elada ja ei lase midagi ära võtta, kuna need on osake sellest kõigest, mis moodustabki isiksuse. Või kuidagi nii see kõlas. Ma ei mäleta, kuidas see sõna-sõnalt oli, skriptile kah ligi ei pääse kuna trekpulse,com on maas. Muidugi on film päris oluliselt hilisemast ajast kui seriaal aga millegipärast on mul alati tunne, et Kirk ei sooviks iialgi, et tema peast midagi ära "kustutataks". Ta lihtsalt ei ole selline inimene ja kõik. Antud juhul ta muidugi vaevalt et teada sai, et midagi niisugust toimus. Spock ilmselt järeldas loogiliselt, et igasugused kaootilised inimlikud emotsioonid segavad Kirki kosmoselaeva kapteni missiooni maksimaalselt täitmast ning lahendas probleemi omal viisil. Ja seda enam, et ka McCoy talle tegelikult selleks omavahelises vestluses rohelise tee andis.
_________________
Hallucinations cant harm us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Apr 25, 2006 8:09 pm    Teema: Vasta viitega

Jaa, siin tekkis mul mõte, et kas äkki Kirk sellest teada ei saanud ja seetõttu ta Star Trek V's keelduski Syboki ettepanekust? Oleks nagu isegi loogiline.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Shadow
Kontradmiral


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 194
Asukoht: Tallinn ja lähiümbrus

PostitusPostitatud: Teis Apr 25, 2006 8:15 pm    Teema: Vasta viitega

Ja miks ta ei võinud teada saada? Kasvõi McCoy oleks temaga vesteldes Rayna-teema üles võtnud ning siis olekski selgunud, et talle mingi kummaline mälulünk tekkinud ootamatult. Keegi ei teadnud ju, et Spock sellise asjaga hakkama sai. Vaevalt ta teisi sellest armuloost vaikima hoiatas. Ma ei usu, et ta sellest üldse kellelegi rääkis.
_________________
Hallucinations cant harm us.


Viimati muutis seda Shadow (Teis Apr 25, 2006 8:17 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Apr 25, 2006 8:17 pm    Teema: Vasta viitega

Nujah, lõpuks on ikkagi ka selge, et me võime oletada palju tahame, aga mida Spock täpselt tegi, me ei tea ja ei saagi teada. Võib-olla pühkis ta kapteni mälu täiesti puhtaks, võib-olla ainult osaliselt.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Apr 26, 2006 8:18 pm    Teema: Vasta viitega

Mina panin 7 punkti.

Kõik põhilised plussid ja miinused on juba välja toodud. Kirki järjekordne armumine ja android, kes on peaaegu täiuslik inimene, mõjusid äärmiselt kummaliselt. Samuti nõustun eelkõnelejate jutuga selles osas, et meeskond ei oleks pidanud vajaliku aine hankimiseks üldse planeedile minemagi või vähemalt mitte nii kaugele selle tegelikust asukohast.

Flinti tegelaskuju mulle täitsa meeldis ning nagu juba mainitud, oli üks väheseid positiivseid pooli selle osa juures. Siiski tema meeletud võimed tundusid veidi liiga piiritutena ning seda enam tundus absurdne tema käsikähmlus Kirkiga.

Episood tervikuna ei mõjunud kõigest hoolimata ebameeldivalt, vaid jättis lihtsalt suhteliselt lohaka mulje. Idee oli iseenesest küllaltki põnev, aga teostuse puhul oli näha, et tegijate võimetel on selged piirid. Mõtlesin vahepeal 6 punkti panna, aga pidasin seda liiga karmiks.

Õnneks saame järgmistelt osadelt paremat oodata. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group