Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ettepanekud foorumi arendamiseks
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Teadaanded ja Tagasiside
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Juul 15, 2007 12:13 am    Teema: Vasta viitega

tint kirjutas:
Tegelikult ma arvan, et bote on ka võimalik ümber suunata www.ulmefoorum.pri.ee/foorum/index.php lehele Very Happy


Minu arust praegune süsteem töötab väga hästi. Eelkõige juba sellepärast, et nüüd ei saa botid isegi foorumisse sisse, rääkimata registreerimisest.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2008 9:21 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Minu arust praegune süsteem töötab väga hästi.


Mulle on selle "Sisene foorumisse" nupu juures üks asi juba tükk aega pinda käinud. Nimelt kui mõnda teemat piisavalt kauaks lugema jääd ja sessioon selle aja jooksul aeguda jõuab, siis foorumi esilehe lingile klikkides visatakse uuesti selle "sisene foorumisse" nupu juurde. Sellest poleks iseenesest midagi, üks nupuvajutus ei tapa kedagi, aga pärast seda foorumi esilehele jõudes ei ole lugemata postitused enam märgistatud. Kuupäevade ja kellaaaegade järgi uute postituste tagaajamine on suht tüütu.

Sama probleemi olen märganud ka siis, kui foorumisse on vaja sisse logida. Mõnikord peab sisselogimist sooritama või seda "sisene foorumisse" nuppu klikkima 2 korda (ma pole päris kindel, millest see tuleb või kas see esineb iga kord, aga vahel olen ma seda viga märganud) ja siis kaovad samamoodi uute postituste märgid ära (ehk tegelikult näidatakse ainult neid uusi postitusi, mis jäävad kahe sisenemise vahele).
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2008 9:26 pm    Teema: Vasta viitega

Huvitav probleem sul. Ei tea, kas ma tõesti ei ole nii kaua midagi lugema jäänud, aga mul küll sessiooni aegumisega probleeme ei ole ning ei ole ka pidanud mitu korda sisenemise nuppu vajutama...
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2008 9:29 pm    Teema: Vasta viitega

@shadowman: Tuleb tunnistada, et ka minul endal antud probleemi ei eksisteeri ja ma ei ole ka hetkel eriti kindel kuidas seda probleemi efektiivselt lahendada.

Kuna foorumisse sisenemise nupp on peatanud kõikvõimalike botide sissevoolu foorumisse, siis olen olnud tulemustega võrdlemisi rahul.

Võib asja uurida, aga ma pole sugugi kindel, et midagi selle probleemi lahendamiseks teha saan.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2008 9:38 pm    Teema: Vasta viitega

Okei, lahendus on väga lihtne, ma suurendan sessiooni pikkust kaks korda.

Loodan, et pikemalt keegi teemasid ei loe. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Juul 07, 2008 10:30 pm    Teema: Vasta viitega

OK, tegin selle sisselogimisanomaalia kohta natuke katseid. Paistab, et probleem ilmneb ainult Firefoxiga ja IE puhul töötab kõik õigesti (üldse viskab IE seda "sisene foorumisse" ekraani palju harvemini ette).

Katse:
1. logisin foorumist välja ja sulgesin Firefoxi akna.
2. avasin uuesti Firefoxi ja tippisin aadressireale "ulmefoorum.pri.ee/foorum".
3. avanes "sisene foorumisse" ekraan, klikkisin nuppu.
4. kerisin lehe allanurka, sisestasin kasutajanime ja parooli ning enter.
5. jälle "sisene foorumisse". ok.
6. avanes uuesti esileht, aga näitas, et ma pole sisse loginud.
7. täitsin uuesti oma andmed ja logisin sisse.
8. nüüd ei tulnud enam "sisene foorumisse" ekraani, vaid läks otse esilehele ja olen sisse logitud. aga niimoodi on kadunud märk uute postituste juurest, sest tegelikult logisin ma 2 korda järjest sisse ja viimasest külastusest on süsteemi arvates möödas ainult mõned sekundid.

AHAA, selle postituse kirjutamise ajal tuli mõte teha veel üks katse ja avastasin huvitava asja. Sisenedes aadressi "ulmefoorum.pri.ee" kaudu seda sisselogimise probleemi ei esine, vaid ainult "ulmefoorum.pri.ee/foorum" kaudu sisenedes. Muudan oma bookmarkid ära ja asi lahendatud. Mingi kala peab seal foorumi koodis olema, aga ma saan aru, et selle leidmine võib keeruline olla, nii et las ta jääb. Vähemalt leidsin oma anomaalsele probleemile lahenduse nüüd Smile

See sessiooni aegumine ei ole tegelikult probleem, tavaliselt ma nii kaua loomulikult foorumit ei loe. Lihtsalt juhtisin ka sellele igaks juhuks tähelepanu, sest ilmselt on see kala sisselogimise kalaga seotud.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
skycat
Kaptenmajor


Liitunud: 22 Aug 2006
Postitusi: 93

PostitusPostitatud: Reede Aug 22, 2008 2:21 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Okei, lahendus on väga lihtne, ma suurendan sessiooni pikkust kaks korda.

Loodan, et pikemalt keegi teemasid ei loe. Smile


tegelt kui eesmärk bot-e kilida siis oleks pa parem võimalus, ok kuid jh jutt suht tehniline:

võttad sisse tulevalt lehelt HTTP_POST ja HTTP_GET, vastavalt kui get siis teed mingi document.location = URL (bot-id javascripti ei jaga)

kui POST siis teed form (kasvõi dünaamiliselt javascriptiga) ning submiti selle

eesmärk kasutaja saab kohe lehel ja bot ei sa Wink

igasugu javascripti anti-bot häkke võib veelgi teha sinna juurde ning neile kellel javascript pole aktiivne võivad kasutada vana moodi

üldiselt see suht naguni enamusel aktiivne....

HTTP_POST ja HTTP_GET kaasavõtmine tagaks, et timeout-de korral ka sa jõuaks sinna lehel kuhu tahtsid jõuda Wink

kui tahad ma võin selle ise ka ära teha Wink minu msn on kontaktide all
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Aug 31, 2008 9:45 pm    Teema: Vasta viitega

Firefox 3.0.1 puhul (teiste browseritega pole proovinud) viskab peale viimast külastust muutunud teemade juures "Vaata uusimat postitust" nupu (see väike nooleke kollase ikooniga teema ees) vajutamine sinna "Sisene foorumisse" leheküljele, mis omakorda kaotab kõik need kollased ikoonid uute postitustega teemade eest ära.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Sept 01, 2008 9:04 pm    Teema: Vasta viitega

Eks ma varsti tegelen nende asjadega, praegu pole veel mahti olnud. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 8:53 pm    Teema: Vasta viitega

Taaselustaks selle teema palvega aidata kaasfoorumlastel mõelda, kuidas Ulmefoorumit internetis laiemalt tutvustada. Külastatavus on endiselt suhteliselt madal ning kuigi see on arusaadavalt tingitud paljudest asjaoludest, siis foorumi tundmatus on kindlasti üks probleem. Seega võiks näiteks ulmefilme ja -kirjandust puudutavate uudiste kommentaarides portaalides nagu Delfi ja Postimees panna aeg-ajalt linke meie foorumisse. Teistes foorumites muidugi reklaamida ei tasuks, sest see on ebaviisakas ja võib pigem negatiivseid emotsioone tekitada, nii et seda võiks vältida, kuigi teemakohases postituses võiks muu jutu sees ka meile viidata Very Happy.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Nielander
Viitseadmiral


Liitunud: 7 Dets 2009
Postitusi: 216
Asukoht: Eestimaa

PostitusPostitatud: Nelj Nov 04, 2010 9:42 pm    Teema: Vasta viitega

Eks ulme kui zanriga ole selline naljakas asi, et ühelpoolt võib see möödaminejale tunduda justkui liialt spetsiifiline asi(ilmselt tekib kujutlus kostüümides nohikutest helendavate mõõkadega kinojärjekorras seismas), teiselt poolt liialt üldine teema(sinna võiks toppida kõiksugu ufosid, tulnukaid, harry pottereid ja kõike, mis ei ole komöödia, draama või tragöödia - ühesõnaga väljamõeldis(halvustavalt))...
Kumbagi(kuitahes valet) kujutlust eelistav inimene ei kipu just meeleldi foorumisse uudistama, isegi kui lihtne link ette sööta...
On ilmselt paljusid, kellele meeldib õhtuti teleka ees lösutades mõnda ulmekat poole ajuga vaadata...aga selle sama teema kohta lugeda ja kirjutada...nojah...ei kipu...

Seega kardan, et foorumi promomisest suurt abi pole...kui leidub veel siin eestimaal paadunud ulmesõpru, siis eks nad ole ka siia foorumi peale sattunud - mõned jäänud, mõned lugenud/kirjutanud ja läinud...
Ühesõnaga - kasutajad, kellel tõesti on huvi ja viitsimist...küll need koha leiavad...
Ja need kellel huvi pole...siis mis neist...
_________________
When the spit hits the fan...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 05, 2010 3:53 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on enda kanda üks kooli foorum, loodud sai selleks, et info õpilasteni jõuaks aga probleeme on ikka. Väidetakse ei teata aadresse jne jne jne. Leidsin kiire ja effektiivse lahenduse: Facebook. Võibolla peaks sinna tegema fännilehe? Seda reklaamima. Mingit tähtsamad arutelud ka aegajalt sinna seinale postitada koos foorumi lingiga? See on ainult üks mõte, aga mõte siiski.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 05, 2010 5:19 pm    Teema: Vasta viitega

Facebook'l on muidugi jumet ja arvestades seda, et viimasel ajal kipub kogu elu sinna kolima, siis oleks see jah suht loogiline koht, kus saaks ennast reklaamida, kuid siis peaks veidi tõsisemalt järele mõtlema, kuidas see funktsioneerima hakkaks ja milliseid teateid seal täpsemalt esitama hakatakse. Asjal oleks sügavam point, kui meil juba oleks palju aktiivseid liikmeid ning arutelud oleksid pikemad ja kajastaksid seetõttu paljude arvamusi, siis saaks Facebookis teada anda uue ja huvitava teema loomisest. Niisama vist poleks nagu mõtet ka Facebooki risustada Smile

Ei tea, mida adminnid sellest arvavad, kuid mina oleksin vähemalt ühe käega asja poolt küll. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Nov 05, 2010 5:42 pm    Teema: Vasta viitega

Pean tunnistama, et Facebooki idee peale ma tõesti pole tulnud. Samas selle põhjuseks ilmselt asjaolu, et minul Facebooki kontot pole (ka nii tagurlikke inimesi on olemas Very Happy ) ja kui ausalt öelda, siis ma pean oma privaatsusest liiga palju lugu, et seda ka looma hakata. TrekRangeri kohta ma täpselt ei tea, nii et kui ta foorumisse satub, siis peab sellel teemal vist enda eest ise rääkima. Aga veel ausam olles toon välja asjaolu, mida ilmselt paljud seda lugedes mõtlevad, aga ehk välja öelda ei taha: arvestades ulmetemaatikaga kaasnevat stigmat, kes on valmis seda oma nime all vedama?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 06, 2010 10:21 am    Teema: Vasta viitega

Facebook postitab selle "lehe" nime alt, ehk siis inimese nimi ei jää postitustele külge. Isegi ei näidata, kes adminnid on. Mul on endal 2 facebooki fännilehte. Privaatsusega probleeme pole, mul on eradi list inimestest, kes näevad mu pilte ja andmeid, teine list on nendest, kes ei tohi näha.

Kahjuks on jah Eestis ulmega juba seike teema, et vaadatakse suhteliselt viltu. Mind aga see enam ei häiri, ma olen õpetaja koolis, mu elu loetakse nagunii avalikus ja mul on teatud käitumisstandardid millest pean kinni pidama. Alguses oli raske harjuda selle mõttega, aga nüüd enam ei häiri. Näevadki, et minus on teisi külgi ka. Oleks piba rohkem vaba aega, ma teeks asja ise ära. Ilmselt teen ka üksaeg, kui teised vedu ei võta Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Nov 07, 2010 11:54 pm    Teema: Vasta viitega

Ma tegin midagi Facebooki. Pole veel reklaaminud ega jaganud seda ja mõtlen, mis teksti sinna panna võiks ja mida või kuidas üldse... Ma ei tea hetkel, kas see variant oli õige, kui nii teha, et tegemist on organisatsiooniga ja siis veebilehega, mitte kommuuniga - kuna sul, FLT, on mingi kogemus, siis äkki jagad seda minuga, ma pole veel enne sellist asja teinud, seetõttu käib asi katse-eksituse meetodil. Pildina kasutasin meie logot, nii et loodetavasti mingit autorikaitse probleemi ei teki, kui keegi seda mulle ei esita Smile

Võiksime ka kõik läbi rääkida mingi hetk, kuidas võiks seal asja ajada. Ootan kommentaare.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2010 6:03 pm    Teema: Vasta viitega

"like". Tundus õige olevat. Sest mu lehed (ATFoorum ja Länniring) on samasugused. Aga ühtegi teist liiget pole seal :/
Teeme reklaami nüüd! Very Happy
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2010 7:45 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
"like". Tundus õige olevat. Sest mu lehed (ATFoorum ja Länniring) on samasugused. Aga ühtegi teist liiget pole seal :/
Teeme reklaami nüüd! Very Happy


Ma veidi ootasin reklaamiga, sest mõtlen veidi juttu juurde kirjutada, et millest meil siin foorumis räägitakse, ehk siis väike ülevaade alamfoorumitest ja midagi sellist ja siis kohe reklaamima. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2010 8:44 pm    Teema: Vasta viitega

Märkasin, et lisasid infot juurde. Kena. Tegin oma inimestele juba promo ka. Märkasin ka, et 3 inimest on liitunud, aga kahjuks ei näe kes...
Aga hakkab jumet võtma Smile Ehk saame külastajaid ja aktiivseid liikmeid juurde Smile
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Nov 08, 2010 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
Märkasin, et lisasid infot juurde. Kena. Tegin oma inimestele juba promo ka. Märkasin ka, et 3 inimest on liitunud, aga kahjuks ei näe kes...
Aga hakkab jumet võtma Smile Ehk saame külastajaid ja aktiivseid liikmeid juurde Smile


Mina hetkel, kui administraator näen, kes on liitunud ja üks nendest olen muidugi mina Cool Ma ei teagi, kui on soov, siis võin sind ka adminniks teha, et niiöelda vastutust jagada. Smile PM'i, kui huvi pakub.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Teadaanded ja Tagasiside Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 5

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group