Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Agatha Christie - Kümme väikest neegrit

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindad raamatut?
10
33%
 33%  [ 2 ]
9
33%
 33%  [ 2 ]
8
33%
 33%  [ 2 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
Kes sellele asjale alla 5e paneb, siis peab olema ikka väga hull...
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 6

Autor Teade
Yoda
Admiral


Liitunud: 4 Dets 2004
Postitusi: 275
Asukoht: Saku, Luhamaa, Tartu, New York

PostitusPostitatud: Reede Apr 28, 2006 3:34 pm    Teema: Agatha Christie - Kümme väikest neegrit Vasta viitega

Kes on lugenud? Kõigepealt sain samanimelise (no mitte päris. tegelikult "And then there were none") mängu demo ajakirja [digi]'ga ja sõbral oli raamat olemas. Uhh, üks parimaid Christie'sid üldse!. See oli tõsiselt õudne, kui peasüüdlane 'tapeti'. Noh, ma tean küll, et see kõlab nagu iga krimka puhul, aga lihtsalt oleks tore kuulda teie arvamust niivõrd geniaalse raamatu põhjal.

Yoda
_________________
Addo mihi septem animus inter orbis terrarum quod vos lucror.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Apr 28, 2006 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

Noh, jah õuduskirjandus see ikkagi pole. Raamat on muidu hea , aga natuke liiga üle konstrueeritud. Igakord kui loen või filmi vaatan taban end mõttelt , et lisaks genaalsusele pidi mõrtsukal ka jubedalt vedama. Oleks kas või üks ohvritest näiteks rongilt maha jäänud oles kogu see lavastus nagu sits kärisenud.

Kümme väikest neegrit tahtsid pidu panna.
Üks jäi rongist maha
Järgi jäi neid üheksa

Algupärand Very Happy Embarassed
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Reede Mai 26, 2006 5:42 pm    Teema: Vasta viitega

Iroonilisel kombel oli mul selle teema tekkimise ajal just käsil Agatha Christie biograafia. Lugesin ka sealt "Kümne väikse neegri" kohta ja laenutasingi eile selle raamatu. Eilsega lugesin selle ka läbi. Mr. Green

Tegu oli kindlasti ühe huvitavama kriminulliga, mida ma kunagi lugenud olen. Tegelastest, ma usun, mingit tõelist mõtte -või tundesügavust otsida ei maksa, neil kõigil on oma lood ja kohad, kust nad tulevad, ning ma usun, et sellest piisab jutu toimimiseks täiesti. Kuigi biograafia spoilerdas mulle tegevustikku parajal määral, oli sündmuste käik ikka täiesti üllatav ja põnev. Ning põnevus viimase minutini! Arvasin juba, et enam mingeid keerdkäike ei tule, kuid jah... Kahtlemata oli mõrvar just see, kelle isikuga Christie kõige rohkem vaeva nägi. Talle sellise huvitava tausta välja mõtlemine andis jutule tohutult juurde. Ja loomulikult teose enda ülesehitus. Sisutihe ja põnev, kordagi ei tekkinud soovi midagi muud teha lugemise asemel.

Samuti meeldib mulle, et Christie annab lugejale vihjeid mõrvari isiku kohta. Kuigi ma kahtlen, kas keegi võiks antud teose esmakordsel lugemisel mõrvari enne lõppu ära arvata, on intrigeeriv teadmine, et seda oleks saanud teha. Ja õnneks ei ole Christiel kombeks terve teose vältel ühele tegelasele näpuga osutada, et siis lõpus - ilmselgelt - paljastada, et tema see ikkagi ei olnud.

Igatahes meeldis mulle "Kümme väikest neegrit". Ja kui nüüd vastavalt küsitlusele teost hinnata, siis paneks kaheksa punkti (ja mõttes veidi isegi peale). Smile
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tume Torn
Nooremleitnant


Liitunud: 25 Sept 2006
Postitusi: 44
Asukoht: Saku

PostitusPostitatud: Esm Sept 25, 2006 4:33 pm    Teema: Vasta viitega

Kõige parem Christie, mida olen lugenud või näinud!
Kuid kahjuks filmil uut versiooni ei ole ja vana pole näinud. Sad
Ning veel on kurb see, et mängus on tegevusega natuke üle pingutatud (sõbra juures nägin). Liar
_________________
Its fangs are in your flesh before its hiss leaves your ears.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmekirjandus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group