Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tähelaevastik ja UFP

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ten Forward
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Dets 20, 2004 5:06 pm    Teema: Tähelaevastik ja UFP Vasta viitega

Tahaks arutleda selle üle, milline organisatsioon on üldse Tähelaevastik kui selline.
Teoreetiliselt peaks selle institutsiooni näol olema tegu paramilitaarse teenistusega, mis hoiab korda, peab vajadusel sõda ja kaardistab tähesüsteeme. Aga kui kaugele tema võimu piirid üldse ulatuvad? Filmides ja seeriates on see üsnagi ebaselgeks jäänud kahjuks.
Erilisi kahtlusi tekistas minus ST:IV, kus Föderatsiooni nõukogu liikmed kandsid vist enamuses Tähelaevastiku mundreid. Kokkusattumus? Või on Tähelaevastiku näol tegemist ka Föderatsiooni valitsusega? Mõelge natuke, kui palju oleme me näinud erakosmoselaevu? Kas liikmesplaneetidel on ka oma laevastikud või mitte? Tihti peab Tähelaevastik tegelema esmakontaktidega ning ajama ka Föderatsiooni poliitikat.
Paratamatult jääb mulje, et Tähelaevastik juhib kogu UFP (United Federation of Planets) tegevust ning koosneb seejuures suuresti inimestest. Ja see tekitab juba väga kahtlase tunde Confused . Kas UFP on üldse demokraatlik ühendus? Kas kodanikel on ka mingi tegelik otsustusõigus? Või on tegu inimeste diktatuuriga, midagi tänapäeva Hiina taolist?

Küsimusi on palju, kuid vastuseid neile vähe. Kahtlemata kujutles kadunud Gene Roddenberry Föderatsiooni kui demokraatlikku heaoluühiskonda, kuid kas see ka tegelikult nii on? Ma kipun kahtlustama, et kardinate taga toimub midagi mustemat.... Razz

Teie kommentaarid?
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 20, 2004 7:10 pm    Teema: Re: Tähelaevastik ja UFP Vasta viitega

Tre,


Tsiteerin::

Tahaks arutleda selle üle, milline organisatsioon on üldse Tähelaevastik kui selline.
Teoreetiliselt peaks selle institutsiooni näol olema tegu paramilitaarse teenistusega, mis hoiab korda, peab vajadusel sõda ja kaardistab tähesüsteeme.

Tähelaevastik ongi see mida sa siin kirjeldad. Nu vajadusel peab sõda..hehe..saan aru küll mida mõtled. Sessuhtes jah, tal on kaitseorgani funktsioon. Ärgem unustagem siinkohas, et SF on oma olemust hästi-hästi suur organistioon mis ei ole lihtsalt SF vaid koosneb mitmetest divisionidest. Ning siinkohas märgiks ära veel ühe suure asja - mis võibolla ei paistagi niiväga silma - piiripatrull. Jah see pealt näha nähtamatu tegevus ongi üks suuremaid tegevusi SF-s. Kui ma õieti mäletan on UFP läbimõõduks 10 VA-t. või oli rohkemgi.

Tsiteerin::

Erilisi kahtlusi tekistas minus ST:IV, kus Föderatsiooni nõukogu liikmed kandsid vist enamuses Tähelaevastiku mundreid. Kokkusattumus?

Arvan, et mitte. Ka hetke maailma riikide võimustruktuurides on palju militaarvendi..Ärge arvake, et suured kindralid papist poisid on. Neil on mõneti mitmeid kõrgharidusi ja nad on targad mehed. Niisama kindraliks ei saa Wink

Tsiteerin::

Või on Tähelaevastiku näol tegemist ka Föderatsiooni valitsusega?

Jah..UFP-il on oma nõukogu. Kus on palju liikmeid.. Liikmed on kõikidest ühinenud süsteemidest. Ja kogu seda kupatust juhib UFP president. Kellel ei ole ainult tühipaljas esindusfunktsioon vaid tema ratifitseerib kõik vastuvõetavad seadusaktid. Kuigi jah..nõukogu on põhiline mootor seal.

Tsiteerin::

Mõelge natuke, kui palju oleme me näinud erakosmoselaevu? Kas liikmesplaneetidel on ka oma laevastikud või mitte?

Era laevu on küll ja küll. Näiteks suurel määral on neid kaubalaevadena liikumas. Transport ja muu selline. Kahjuks ei ole sellest küljest üheski filmis või seerias väga palju räägitud. Sest filmi temaatika käib ikkagi eelkõige mõne laeva meeskonna juhtmiste/tegevuste peale.
Laevastikest. Kõigil liikmetel ei ole oma laevastikke..eriti väiksematel näiteks võibolla ainult 1 planeeti omavatel riikidel. Siin tulebki mängu SF..kes on neile nagu midagi NATO eest Smile Ühesõnaga UFP tegeleb nende julgeoleku tagamisega.

Tsiteerin::

Tihti peab Tähelaevastik tegelema esmakontaktidega ning ajama ka Föderatsiooni poliitikat.Paratamatult jääb mulje, et Tähelaevastik juhib kogu UFP (United Federation of Planets) tegevust.

Just..Nagu ma ennem juba mainisin SF ei ole aint üks suur struktuur. Seal on SF Intelligence, SF Medical, SF Juridical, SF Navy jne. korpuseid. See on üks suur kompott seal kõik kokku.

Tsiteerin::

Kas UFP on üldse demokraatlik ühendus? Kas kodanikel on ka mingi tegelik otsustusõigus? Või on tegu inimeste diktatuuriga, midagi tänapäeva Hiina taolist?
Küsimusi on palju, kuid vastuseid neile vähe. Kahtlemata kujutles kadunud Gene Roddenberry Föderatsiooni kui demokraatlikku heaoluühiskonda, kuid kas see ka tegelikult nii on? Ma kipun kahtlustama, et kardinate taga toimub midagi mustemat.... Razz

Vägagi demokraatilik. Siinkohal peaks mainima, et tuleb TNG-st meelde üks episood kus just nimelt SF-i mõned suuretärnimehed tahtsid võimu üle võtta. Mingi osa väest oli juba üle läinud ja siis ustav Enterprice crew tegi jällegi korraliku töö Smile Nii, et juhtub ka paremates peredes Razz


Nii, et andke teemal minna. Kel veel midagi lisada ütelge julgesti. Ja kui on midagi parandada andke aga teada.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 20, 2004 7:25 pm    Teema: Re: Tähelaevastik ja UFP Vasta viitega

Tre,

Niih siia juurde veel organisatsiooni tabel ka. Sai natuke tuhnitud oma linkides. http://www.trekmania.net/diplomatic/sf_flowchart2.jpg
Siit peaks saama päris hea ülevaate..

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Dets 20, 2004 7:33 pm    Teema: Vasta viitega

OK...see seletas natuke, aitäh! Cool
Ühest ma ikkagi ei saanud aru, kas siis UFP'l on mingi eraldi valitsus, või juhibki SF kogu kupatust? Razz
Sellest kaardist järelduvalt on vist nii.... Razz

Aga siiski, on see ikka hea, et nii palju võimu ühe organisatsiooni käes on? Confused
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.


Viimati muutis seda Enterprise (Esm Dets 20, 2004 7:38 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 20, 2004 7:37 pm    Teema: Vasta viitega

Väga põnev arutelu oli. Mr. Green

Ega mul ei olegi praegu midagi nagu lisada, kõik on juba öeldud.

Tahtsin vaid öelda, et väga hea link Equ. Wink
Ma ei teadnudki seda juhtivat ametiredelit nii hästi enne. Razz

Enterprise kirjutas:
OK...see seletas natuke, aitäh! Cool
Ühest ma ikkagi ei saanud aru, kas siis UFP'l on mingi eraldi valitsus, või juhibki SF kogu kupatust? Razz


Mina saan ikka nii aru, et UFP'l on oma valitsus.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Dets 20, 2004 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

Kui siin nüüd Tähelaevastiku ning UFP aususest ja headusest veel rääkida, siis tuleb kahtlaselt meelde selline film nagu Insurrection.... Confused
Krt, ma ei ei tea ikka, üldiselt ma sellist kõike kontrollivat organisatsiooni ei poolda, mis oma nina igale poole toppida saab. Võim korrumpeerub.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Dets 20, 2004 7:50 pm    Teema: Vasta viitega

Enterprise kirjutas:
Kui siin nüüd Tähelaevastiku ning UFP aususest ja headusest veel rääkida, siis tuleb kahtlaselt meelde selline film nagu Insurrection.... Confused
Krt, ma ei ei tea ikka, üldiselt ma sellist kõike kontrollivat organisatsiooni ei poolda, mis oma nina igale poole toppida saab. Võim korrumpeerub.


Olen sinuga täitsa nõus tegelikult, mida suurem võim, seda suurem eeldus selle kuritarvitamiseks.
Me peame siiski küsima küsimuse: Kas puhas demokraatia on üldse parim valitsusviis?
Mina selles nii kindel ei ole, sest paratamatult jõuab üks valitsus rohkem ära teha, kui ta pikemat aega püsib. Razz

Aga see on vist liiga keeruline teema. Very Happy

Mis puutub filmi, siis see oligi natuke kummaline, et Star Treki peaaegu ideaalsesse maalima toodi praeguse aja korrputsioon. Razz
See oli minu arust natuke ebaloogiline samm loojate poolt. Rolling Eyes
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 20, 2004 8:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Enterprise kirjutas:

Ühest ma ikkagi ei saanud aru, kas siis UFP'l on mingi eraldi valitsus, või juhibki SF kogu kupatust? Razz

Ei. On üks valitsus nö. jada käib ülevalt alla järgnevalt:
President ->Föderatsiooni Nõukogu->StarFleet Command-> kogu SF-i alamstruktuuriüksused.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Esm Dets 20, 2004 8:22 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Tsiteerin::

Olen sinuga täitsa nõus tegelikult, mida suurem võim, seda suurem eeldus selle kuritarvitamiseks.
Me peame siiski küsima küsimuse: Kas puhas demokraatia on üldse parim valitsusviis?

Nagu sa ütlesid juba. Mida suurem võim seda suuremad probleemid selle haldamisega. Ei ole ses suhtes UFP suht erand. Suur organistatsioon ja palju bürokraatiat sealgi.. Usu mind, ma olen ligi kümme aastat sellises organistasioonis töödanud..olid seal siis vulkanlased või klingonid või inimesed või kes tahes..elu käis suht tänapäevaselt Smile. Siin all mõtlen siis oma seniseid mängukogemusi StarTreki MU** keskondadest olles töödanud nii SF Intelligence-s kui SF Navy-s. Igalpool olid omad jamad, bürkoraatiad, konfliktid ja eks nende konfliktide pärast nii mitmeidki relvakokkupõrkeid juhtus. Korruptsiooni ehk mitte nii palju..aga kindasti on..Seni pole demokraatiast siiski paremat valitsemisvormi välja mõeldud. Mis ei tähenda sugugi, et demokraatia kõige parem oleks. Kuskil mujal võibolla töötab mõni teine reziim palju paremini.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Dets 20, 2004 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
Me peame siiski küsima küsimuse: Kas puhas demokraatia on üldse parim valitsusviis?
Mina selles nii kindel ei ole, sest paratamatult jõuab üks valitsus rohkem ära teha, kui ta pikemat aega püsib. Razz


Jaahh....kahtlemata jõuab rohkem...las ma kohe mõtlen nüüd
Hitler 1933-1945
Stalin 1920'ndad - 1953
Pinochet 1973-1990
Mao 1949-1976
Rolling Eyes

OK, ma saan tegelikult aru, mida sa mõtlesid, aga kahjuks on nii, et erinevalt Star Treki 23.-24. sajandist ei ole meie ühiskond veel nii kaugele arenenud.
Või paneme selle lihtsalt nii nagu ütles Churchill:
"Demokraatia on väga halb valitsemisviis, kuid paremat pole välja mõeldud."

Demokraatia ei pruugi tõesti olla hea ning kohe päris kindlasti on tal tõsiseid vigu, aga mul on kombeks asja enda seisukohalt hinnata ja seetõttu olen ma ikkagi demokraatia poolt, sest mina ei taha, et keegi mu vabadusi kitsendaks ja ütleks, mida ma vaadata ja lugeda võin, kellega abielluda ja kuidas riides käia. Razz



TrekRanger kirjutas:
Mis puutub filmi, siis see oligi natuke kummaline, et Star Treki peaaegu ideaalsesse maalima toodi praeguse aja korrputsioon. Razz
See oli minu arust natuke ebaloogiline samm loojate poolt. Rolling Eyes


Selle vastu polnud mul midagi tegelikult.... Razz
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Teis Dets 21, 2004 7:40 pm    Teema: Vasta viitega

Parim valitsus on kommunism oma ideaalis. Isiklikult pean Star Treki universiumi rohkem kommunistlikumaks kui demokraatlikuks. Samas on seal elemente mõlemast.

Equ, see link on väga lahe ja ülevaatlik Smile

SF ja UFP vahelistest suhetest räägivad DS9 4-a hooaja osad Homefront ja Paradise Lost, kus Sisko läheb Maale, et seal aretada Changelinge vastast strateegiat. Seda kõike kasutab aga üks admiral ära, kui mäletan õieti, siis just Security Council oli see sektsioon, kes soovis saada võimu enda kätte. Takistuseks oli just UFP-i president.

SF ja UFP-i bürokraatia vältimiseks ning ka nn. mustadeks operatsioonideks (a la Garak-i ninanips versus Dominion) loodi ju sektsioon 31. See grupp ja Borg-ide varasem ajalugu on minu arust kaks teist väga huvitavat teemat Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Twilighter
Kadett


Liitunud: 11 Apr 2005
Postitusi: 10
Asukoht: Kärdla.

PostitusPostitatud: Esm Apr 11, 2005 6:07 pm    Teema: Vasta viitega

Tõeline kommunism UFP pole. See on Sotsiaalne Demokraatia.
_________________
I'm right behind you...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum AIM Aadress MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ten Forward Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group