Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ulmefoorumi ajaloost

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Teadaanded ja Tagasiside
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 9:48 pm    Teema: Ulmefoorumi ajaloost Vasta viitega

Ulmefoorum on tänaseks jõudnud oma kuuenda sünnipäevani. Selle puhul otsustasime teha teema, et tutvustada liikmetele natuke seda, kust me tulime ja kuhu me nüüdseks jõudnud oleme. Vahele ka mõningaid eredamaid mälestusi. Smile

Ma ei ole kindel, kas Ulmefoorumi tänaste lugejate ja postitajate seas on veel neid, kes on siin foorumis olnud päris algusest peale. Igatahes on siit nende kuue aasta jooksul läbi käinud hulk rahvast, kellest õnneks osa on ka pikemaks siia pidama jäänud. Aga nüüd siis natuke sellest, kuidas Ulmefoorum kunagi iidsetel aegadel alguse sai.

Mina ja TrekRanger, noored ja entusiastlikud ulmehuvilised nagu me olime (ja ehk on sellest nooruse sädemest ka tänaseni midagi alles jäänud), alustasime kõigepealt ideega luua eestikeelne Star Treki teemaline kodulehekülg ja foorum. Et sel ajal oli käimas seni Star Treki frantsiisis viimaseks jäänud telesari Enterprise, siis otsustasime esialgu sellele keskenduda. Veebilehe nimeks sai Star Trek Eesti ja lehekülg asus aadressil www.startrekeesti.net. Lehekülje juurde asutasime ka samanimelise foorumi, kus oli iga Star Treki sarja jaoks oma alamfoorum. See projekt siiski väga hästi ei õnnestunud. Põhjuseid võib tuua muidugi mitmeid, aga kindlasti olid nendeks ka oma võimete ülehindamine, sest veebileht oli suhteliselt primitiivne isegi selle aja (2003-2004) standardite taustal ning tasuta foorumi hostimisteenuse kasutamine ei ärata ka ilmselt kelleski erilist usaldust foorumi loojate tõsiduse suhtes. Kuna Star Trek Eesti lehekülg ja selle foorum on jäänud juba nii kaugesse ajalukku, siis ei ole mul kahjuks ühtegi pilti sellest jagada, kuid võin kinnitada, et millestki erilisest te ilma pole jäänud. Smile

Et ka liikmeid ja külalisi käis suhteliselt vähe, siis otsustasime mingil ajal ümber orienteeruda natuke laiemale publikule ja luua üldisema ulmeteemalise foorumi. Nimeks sai sellel Ulmeparadiis. Ärge küsige, kuidas me sellise nimeni jõudsime, sest mõistlikku ja loogilist seletust pole me siiani ise ka välja mõelda suutnud. Igatahes algas Ulmeparadiisi loomisega ka foorumi laiem reklaam, nii erinevates portaalides kui ka teistes foorumites, mis meie vastu hulgaliselt paksu verd tekitas. See oli loomulikult mõistetav, kuid paremat võimalust inimestele foorumi olemasolust teada andmiseks oli pea võimatu leida. Muuseas leidis Ulmeparadiisi nimi korra kajastamist ka ühes Eesti Ekspressi artiklis, mis samuti kutsus esile mõningate Eesti ulmeentusiastide viha. Aga ühtegi nime ma selles postituses negatiivses konktekstis mainima ei hakka, nii et kellel huvi täpsemalt teada, kes ja kus mida ütles, peaks selle märksõnade abil ka ise üles leidma. Nimetatud Eesti Ekspressi artikkel avaldati kusjuures tegelikult juba siis, kui Ulmeparadiis oli suletud ning asendatud praeguse Ulmefoorumiga. Nagu ka eelkäija Star Trek Eesti foorum, asus ka Ulmeparadiis tasuta serveris, kuid selle struktuur oli oluliselt sarnasem tänasele Ulmefoorumile. Aga nii nime kui ka maine poolest jäi Ulmeparadiis siiski lõpuks läbikukkunud projektiks; muuseas omavahel oleme foorumi arenguetappidest rääkides nimetanud Star Trek Eesti Foorumit ka alpha release'iks ning Ulmeparadiisi public betaks. Very Happy

Ulmeparadiis pidas tegelikult vastu vaid kolm kuud ning 2004. aasta novembri lõpus kolisime lõpuks uuele aadressile www.ulmefoorum.pri.ee ning foorumi nimeks sai lihtsalt Ulmefoorum. Sellel aadressil elas Ulmefoorum siis põhilise osa oma senisest elust. Esimesel paaril aastal läks foorumil tegelikult vägagi edukalt. Kohati sai küll tuntud muret postituste vähesuse üle, kuid need perioodid olid ajutised ning näiteks 10 000 postituseni jõudis foorum juba umbes poolteist aastat pärast alustamist, mis nii spetsiifilise sisuga foorumi jaoks ei ole üldsegi halb saavutus. Loomulikult oli foorumi esimene aasta suhteliselt konarlik, tegime mitu sisulist ja visuaalset ümberkorraldust, kuid üldjoontes on foorum jäänud samasuguseks, nagu ta alguses oli. Ulmefoorum võrrelduna meie varasemate katsetustega foorumeid luua kujunes oluliselt edukamaks ning näiteks otsustasime foorumile luua omaenda logo ning teha ka foorumile oma T-särgi, mis kujunduselt näeb välja selline:

Muuseas särgid on meil veel täiesti alles ning aeg-ajalt leiavad ka kasutust, kuigi asume nüüd uuel aadressil. Very Happy Aga aeg läks ning minul ja TrekRangeril tekkisid uued kohustused, ulmele ei jäänud enam niipalju aega ja eks huvigi jõudis natuke jahtuda, nii et 2007. aastast jäi foorumis suhteliselt vaikseks. Päriselt välja surnud ei ole Ulmefoorum küll kunagi, kuigi mõnes teemas on seda kurdetud. Vahemärkusena niipalju, et vahepeal sai alustatud ka ulmeportaali projektiga, kuhu oleks tulnud info erinevatest ulmefilmidest, -sarjadest ja -raamatutest, kuid see osutus lõpuks üle jõu käivaks. Smile

See oleks võib-olla ka sobiv hetk peatuda ja rääkida natuke foorumi liikmetest. Minu senine jutt võib tunduda ehk liiga enesekeskne, aga tegelikult on ju nii, et iga foorum saab elus püsida vaid ühiste huvidega inimeste koostöö abil ning selles mõttes tahan kindlasti kinnitada, et ei mina ega TrekRanger pea ennast selles mõttes kuidagi teistest olulisemateks. Nagu öeldud sai, on Ulmefoorumist aegade jooksul läbi käinud hulk inimesi, kellest mitmed on siia ka kustumatu jälje jätnud. Kahjuks on paljud neist tänaseks kadunud. Päris foorumi algusajast tuleb meelde selline värvikas liige nagu Hithlain, kelle omapärane isiksus ja palve saada omale eritiitliks "agoonias psühhopaat" teda unustada ei lase. Või juba Star Trek Eesti ja Ulmeparadiisi päevilt tuttavad Star Treki fännid Shadow ja mallow. Kindlasti pani märgi maha ka tint, kelle postitused olid tihti pikad ja põhjalikud ja samas tihti ka lühikesed ja väheütlevad, kuid tema omapärane nägemus asjadest tegi ta suhteliselt silmapaistvaks. Kadunud on ka selline postitaja nagu Wendelh, kes jäi mulle peamiselt meelde oma suurepärase kirjanikuande ja huumori poolest. Ning Star Warsi fänn Jedi Riddick, kes samuti foorumit nõu ja jõuga aitas. Ja siis muidugi Sigma ja AlienX ja... Nii et sünnipäeva puhul kadunutele väike toost. Very Happy Ma ei maininud siin meelega praegu aktiivseid liikmeid, sest esiteks tunnete te juba üksteist piisavalt ja teiseks on postitus niigi äärmiselt pikaks veninud.


Viimase uuendusena kolisime selle aasta septembri lõpus uuele aadressile www.ulmefoorum.eu ning oleme üritanud foorumisse vahepealse vaikeluga võrreldes natuke rohkem aktiivsust luua. Ulmefoorumit on aegade jooksul nimetatud surnult sündinud nähtuseks, Enterprise'i ja TrekRangeri t**apikenduseks ning meile hukku ja kadu kuulutatud, aga siiani oleme vastu pidanud. Muidugi toimuvad paljud vestlused, mida varem peeti foorumites, tänapäeval ka Facebookis ja blogides ning muudes suhtluskeskkondades, nii et klassikalise foorumi ligitõmbavus on ehk vähenenud. Kas tegu on eduka elustamiskatsega või kõigest zombi kombel ajutiselt reanimeeritud laibaga, näitab tulevik.


Aitäh, et olete olnud meiega!
Enterprise ja TrekRanger
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
SinkaVonka
Veteran


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 913
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

Väga huvitav, mul polnud eelmistest inkarnatsioonidest aimugi ("ulmeparadiis"....puhas klassika Laughing ). Ka ulmefoorumi algusaastad on minu jaoks vaid ähmane mälestus (kuigi mul on alati olnud väga halb mälu nii et siin pole midagi imestada). Seega on see postitus äärmiselt teretulnud. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 11:06 pm    Teema: Vasta viitega

Tore kui huvi pakkus! Cool

Muuseas tahtsin veel seda lisada, et kui kellelgi on mingeid isiklikke mälestusi Ulmefoorumis toimunust või muust foorumiga seonduvast, siis olge lahked ja võtke siin teemas sõna. Smile
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 11:22 pm    Teema: Vasta viitega

Lisaksin veel omalt poolt, et ka Ulmefoorum oli oma algses järgus vägagi Star Treki keskne ning esimeste alafoorumitena laiutasid eraldiseisvalt Treki sarjad.
Ei saa märkimata jätta ka seda, et muudele sarjadele/filmidele/raamatutele oli võrdlemisi vähe rõhku pandud ning tagant järele vaadates jättis üldine alafoorumite jaotus seega päris tublisti soovida. Kui õigesti mäletan, siis isegi sellist foorumit nagu "Mõtiskluste Planeet" alguses ei eksisteerinud ning tänaseks on sinna tekkinud mitmeid huvitavaid teemasid.

Mäletan ka seda, et algselt oli ulmesarjade alafoorum lahti kirjutatud kui "Muud Ulmesarjad", mis mõistagi eriti Star Treki vähem austavaid ulmefänne aktiivsusele ei motiveerinud. Very Happy

Igal juhul sõnumiks on see, et Ulmefoorumi ajajärgul on suhteliselt palju edasi arenetud ka üldise ülesehituse poolest ning laiendatud ühtlasi märgatavalt käsitletavate teemade ringi.

Lõppkokkuvõttes on muidugi peamine panus tulnud liikmetelt, keda siin teemas ka juba mainiti. Nii uued kui vanad on andnud uskumatult suure panuse foorumi põnevamaks ja sisukamaks muutmisel. Cool
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 27, 2010 6:25 pm    Teema: Vasta viitega

Ma leidsin selle foorumi kunagisest torufoorumist ja hakkas kohe huvi pakkuma.

Lugedes oma postitusi, siis suht napisõnalised on nad. Ega ma kunagi polegi eriline sõnasepp olnud. 2007 lõpp tuli mu ellu uus inimene ja temaga rohkem aega veetes kadus mul võimalus ka ulmet jälgida/vaadata. Kui midagi vaadatud sai, siis netti pole ikka olnud ja nii jäid ära kõik postitused. See aasta aga olukord muutus ja nüüd on jälle kiire nett ja mugav arvuti. Kadunud on ainult see kunagi pisikeste arutelude kirjutamine. Loodetavasti leian ka selle üles üksaeg Smile

Foorumit reklaamime jõudumööda ikka nii kuis saame. Facebookis on praegu 10 jälgijat. Aasta pärast võiks see number juba 100 olla, aga selle nimel peab ka tööd tegema...
Loodetavasti tulevad kunagised aktiivsed liikmed ka üksaega tagasi.
_________________
In the name of everything still holy to us
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Nov 27, 2010 8:55 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle meeldib ka see teema, kuna foorumi kahest esimesest aastast pole mul arusaadavatel põhjustel midagi arvata, kuna ma siis ei olnud veel siin tegev Smile seetõttu oli see küll väga teretulnud ja huvitav lugemine. Ka mind pani "ulmeparadiis" muigama... tõesti huvitav, kuidas ja miks te TrekRanger'ga sellisele mõttele küll tulite Very Happy ...aga ega see eriti tähtis ka ei ole - peaasi, et lõpuks jõudsite selleni, kus me praegu oleme ja kuigi ma ei ole ennast kurssi viinud muude Eestis pakutavate ulmeteemaliste foorumitega (nii palju kui neid ka peaks olema peale UF), siis usun, et see, mida te siin olete ajanud, on vast siiski parim, mida meie väikeses Eestis leida võib, nii et au ja kuulsus teile. Olen ka kirjutanud juba, kuidas ma siia sattusin, et otsisin Star Treki teemalisi foorumeid või lehti Eestis ning sattusin google'i otsinguga UF peale ning see on isegi hea olnud, et siin on ulmet käsitletud siiski laiema mõistena, mitte ainult ST võtmes, kuigi see oli teie algne plaan. Veidi nadiks oleks jäänud ainult ST-st rääkida ja kirjutada, eriti kuna see on piiratud teema - muidu annaks selle kohta tohutult kirjutada, kui asjasse pühalikult süüvida, aga kas sellel on jällegi mõtet. Nüüd saab aga silma peal hoida ulmeteemal laiemalt ja minu arvates on see väga hea ja teinekord isegi inspireeriv.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2010 11:39 pm    Teema: Vasta viitega

Tre,

Live long Ulmefoorum Cool

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Püh Nov 28, 2010 11:54 pm    Teema: Vasta viitega

Equ kirjutas:
Tre,

Live long Ulmefoorum Cool

Equ


Foorumi vanim aktiivne liige adminnide kõrval on avastatud! Laughing
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Teadaanded ja Tagasiside Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group