Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

TNG - 1x02 "Encounter at Farpoint, Part II"

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kuidas hindate episoodi?
10
0%
 0%  [ 0 ]
9
12%
 12%  [ 1 ]
8
62%
 62%  [ 5 ]
7
25%
 25%  [ 2 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Kokku Hääli : 8

Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Mai 28, 2006 10:47 pm    Teema: TNG - 1x02 "Encounter at Farpoint, Part II" Vasta viitega

Episood on eetris esmaspäeval, 29. mail 2006 kell 23:25 ETV's

Müstiline Q on korraldanud kohtuprotsessi inimkonna üle. Kapten Picardil õnnestub teda veenda, et parima tõestuse inimeste saavutuste kohta annaks nende poolelijäänud missiooni jätkamine Farpointi jaamas. Q nõustub, kuid annab Enterprise'ile ainult 24 tundi aega. Planeedil Deneb IV paistab olevat maagiline võime soovid tegelikkuseks muuta. Ootamatult ründab aga üht linna tundmatu laev. Selgub, et Deneb IV elanikud on vangistanud võõra olendi ja kasutanud tema võimeid ja energiat Farpointi jaama loomiseks. Tähelaeva Enterprise meeskond peab läbima salapärase Q testi inimkonnale ja lahendama Deneb IV elanike algatatud konflikti.


_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Mai 29, 2006 11:17 pm    Teema: Vasta viitega

Teine pool oli juba natuke parem , osa tegelasi avanes rohkem(Data). Stoori iseenesest oli vesisevõitu, kuid kandev idee oli täitsa olemas. ainult minu meelest jäi nagu midagi lõpuni arendamata.
See nn. MacGyveri muusika häiris endiselt.

Sai ikkagi 8 punkti. Vaevalt , et ka kõige kehvem TNG osa minu jaoks alla 7 punni väärt on.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Esm Mai 29, 2006 11:21 pm    Teema: Vasta viitega

Endalegi üllatuseks hindasin seda episoodi 9 punktiga. Kui esimest korda nägin, siis pidasin seda üpris igavaks ja mitte eriti hästi teostatud osaks, kuid seekord telekast vaadates jättis see osa palju parema mulje. Kuigi värvidega oli minu arvates endiselt mingi jama.. või pigem oli asi pildi selguses.

Oli hulk päris toredaid stseene, näiteks Wesley sillale tulek. Olgugi, et Wesley ise on vähemalt esimeses hooajas üsna tüttu ja seetõttu ebameeldiv tegelane, polnud seekord väga vigagi. Kõvasti andis juurde mineviku meenutamine, mistõttu Picardil Wesley ees vist kerge süütunne oli, sest vaevalt ta teda muidu sillale ja isegi oma toolile lubanud oleks.
Häiriv tegelane on endiselt ka Troi, kelle soigumist piina kohta mul tõsiselt ebameeldiv vaadata oli. Muuseas, temalt jäi kõrva taha ka üks huvitav tsitaat; nimelt mainis ta, et on vaid poolenisti betazoid ja et "My father was a Starfleet officer." Kas sellest peaks siis järelduse tegema, et Tähelaevastikus teenivad vaid inimesed? Milegipärast jäi see kuidagi mind kriipima. Razz

Loole leiti üsnagi originaalne lahendus, kui tuli välja, et Farpointi jaam on tegelikult elusolend, selle eest kindlasti suur pluss. Samuti nägid neid olendeid kujutavad eriefektid väga head välja. Cool

Q kohta niipalju, et teda näidati meeldivalt vähe, kuigi samas ehk isegi liiga vähe - arvestades tema tähtsust kogu selle loo juures oleks ehk pidanud talle rohkem tähelepanu pöörama.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Mai 30, 2006 9:33 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Andsin 8 punkti. Üldiselt tore osa oli, paelus tegevusega kuni lõpuni. Ausalt öelda ega täpselt enam mäletanudki mis seal toimus. Ning sessuhtes väga värskendav oli uuesti üle vaadata seda osa. Peab mainima, et kohe algusest saadik oli näha üks mall mis käis otsast lõpuni läbi - üritati näidata uue ST improvemente-e. Holodeck, Galaxy klassi laeva poolt toodud uuendusi, Data, La Forge VISOR. Häiris natuke Rikeri sügav imestus kui ta holodeckile astus nagu oleks seda esimest korda näinud. Teada ju oli, et holodeckid olid selleks ajaks juba omajagu tegevuses olnud. Aga nu pärast ta selgitas seda, et ei uskunud kui tõepärane Enterprise holodeck on. Nujah, maybe.
Meeldis kohutavalt Data. Tema inimeste uurimine ja soov olla ise inimene on midagi üllast minu arust. "Yes I'm superior then humans" oli tõesti mega-mega lahe Smile Lahedad olid Data robotlikud vastused ja progress kus väike laps õppib alles elu tundma. Eriti tore oli Data reaktsioon kui Riker mainis teda kui sõpra. See oli esimene märk toreda meeskonna tekkimiseks.

Mis veel ei meeldinud? Wesley ja Troi. Nagu ma juba varasemalt mainisin on need TNG-s minu jaoks 2 kõige kehvemat karakterit üldse. Wesley oli nagu laps (ok, ta oligi seda Razz ) Ses mõttes, et tema käitumine oli tehtud liiga lapsikuks. Ja liiga taheti võimendada seda, et Picardile ei meeldi lapsed ja siis Wesley loomulikult pidi kohe mingi käkiga maha saama ja kaptenile jalgu jääma. Liiga läbinähtav, liiga labane. Üks koht kus mul Wesleyst kahju hakkas korraks oli tõesti kui Picard kärkis nii tema kui ema peale kui nad turboliftist väljusid. See oli järsk ja negatiivne. Taheti muidugi näidata seda, et kaptenile ei meeldinud lapsed. Samas Picard sai ise ka aru oma teost ja leebus. Kuid samas muidugi "Kaduge mu sillalt" oli liiga põhjendamatu vihapurse (muidugi siin oli jällegi Wesley käsi mängus kes liiga ninatargaks osutus - poisikeste asi?). Kapten ei tohiks vast ikkagi sellist hetkelist emotsiooni endale lubada, eriti teadagi Crusherile kellesse ta kiindunud on tegelt Razz
Troi - saan aru, et taheti näidata tema telepaatiavõimet ja emotsioone (mis tihti kujunevad kiirskavaks, häirivaks) tunda seeläbi. Aga liigagi üle võimendatult ja see tõsiselt häiris. Kiindumus Rikerisse hakkas juba häirima tööd nagu näha. Õnneks Riker suutis asja kontrolli all hoida. See oli meeldiv vahepala ja hea nõks mis lisas vürtsi.

Q - nagu kala omas mahlas. Lõpuks kui asi leidis lahenduse oli näha tegelt ka Q rahulolu. Aga tema isu inimeste tundmaõppimise osas kasvas veelgi. Tulevikus on palju huvitavat temast oodata.

Oeh, pikk jutt sitt jutt.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Mai 30, 2006 1:00 pm    Teema: Vasta viitega

+Data on tegelikult selle sarja sool. Isegi mu õde , kes igasugusest ulmest kaarega mööda käib, teab kes on Data.

++ Wesley oli jah ülepingutatult lapselik. Mida aeg edasi seda rutem lapsed vaimselt küpsevad. Niivõrd kauges tulevikus peaks Wesley juba ülikoolis olema. Wink

+++ Troi empaatiapuhangud sobiksid pigem mõnele mustlasnaisele laadatelgis , need mõjusid ebausutavalt. Samas ei julgeks ütelda , et näitleja kehv oleks.
Ning endiselt olen seisukohal , et eelpool nimetatud kaks pole sarja kehvimad näitlejad.

++++ Q veel päris omas elemendis polnud. Tulevik näitab, et ta on palju mitmekülgsem tegelane, Picardi isiklik deliiriumi kuradike.
Tsiteerin::

_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Wendelh
Veteran


Liitunud: 19 Jan 2005
Postitusi: 633

PostitusPostitatud: Teis Mai 30, 2006 6:37 pm    Teema: Vasta viitega

Ütlen kohe, et Data on eriti intrigeeriv tegelane. See, et ta vilistamist harjutab ja tahab inimene olla, on midagi... ma ei tea, see on otsekui kompliment inimkonnale, et midagi nii ülevat ja teistsugust suudab leida täiuslikkust muidu nii vigasest inimesest. Smile

Wesley sillale tulek oli aga väga segane. Kohe üldse ei saanud aru - ma ei jaganud sedagi ära, et Picardile lapsed ei meeldi - mis üldse toimus ja miks kõik nii kanged ja järsud olid. Ning pealegi ei olnud too noormees mingi laps, nii et see ka õieti midagi ei põhjenda.

Lõpp oli minu jaoks liiga mage. Kahtlemata oli uudne idee, et Farpoint ise oli see olend (meenutas tõesti millimallikat), kuid lõpp venis liiga pikaks ja oli minu jaoks väga antisentimentaalne. Eriti kui kaamera liikus tegelaste peal ja Troi tegi kergelt arulagedaid märkusi, kui liigutav see hetk tegelikult on/peaks olema.

Seekord tuleb kaheksa. Päris seitset ei tahaks panna, kuna eelmine pool oli üheksa vääriline. Smile

8/10.
_________________
To take a chance on something that just might end up being the most profoundly impactful moment for humanity, for the history... of history.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 31, 2006 9:29 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

rincewind kirjutas:

++ Wesley oli jah ülepingutatult lapselik...
+++ Troi empaatiapuhangud sobiksid ...
Ning endiselt olen seisukohal , et eelpool nimetatud kaks pole sarja kehvimad näitlejad.


Teeks siinkohal enda eelneva teksti suhtes märkuse või tähelepaneku. Nimelt ei arva ka mina, et nemad kehvad näitlejad oleks. Vaid KARAKTERID kui sellised on kehvakesed Wink Need on kaks täiesti eri asja.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 31, 2006 9:34 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Wendelh kirjutas:

Wesley sillale tulek oli aga väga segane. Kohe üldse ei saanud aru - ma ei jaganud sedagi ära, et Picardile lapsed ei meeldi - mis üldse toimus ja miks kõik nii kanged ja järsud olid. Ning pealegi ei olnud too noormees mingi laps, nii et see ka õieti midagi ei põhjenda.


Just, just. Oled asjast õigesti aru saanud. Justnimelt ta on juba noormees mitte aga enam laps. Sestap need hädad ongi Smile Aga jah tulevikus näeme teda juba konsooli taga istumas lipniku auastmes. Ja tundub, et Picard lepib ka temaga ikka pikapeale.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Mai 31, 2006 2:18 pm    Teema: Vasta viitega

Equ kirjutas:
Tre,

rincewind kirjutas:

++ Wesley oli jah ülepingutatult lapselik...
+++ Troi empaatiapuhangud sobiksid ...
Ning endiselt olen seisukohal , et eelpool nimetatud kaks pole sarja kehvimad näitlejad.


Teeks siinkohal enda eelneva teksti suhtes märkuse või tähelepaneku. Nimelt ei arva ka mina, et nemad kehvad näitlejad oleks. Vaid KARAKTERID kui sellised on kehvakesed Wink Need on kaks täiesti eri asja.

Equ



Olen täiesti nõus , et karakterid (olen seda sõna ennegi kuulnud) on noil kahel juba ettekirjutatult kehvakesed, aga antud osas jäi ka näitlejatöö rahvateatri tasemele. Troil oli nägu nagu oleks ta supitaldriku abil surnud vanatädiga suhelnud. Muidugi on Picardi, Data ja Worfi suguste karakterite kõrval raske silma paista.
Aga Tasha Yari (oli vist nii )kõrval mõjuksin ka mina nagu Johnny Depp.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Juun 01, 2006 9:25 am    Teema: Vasta viitega

8 punkti.

Minu hinnangul oli see epsiood võrreldes esimesega suur samm edasi ja tegevuses oli juba mõningaid märke sujuvusest, mida hiljem sarjas hulganisti nägema hakkame. Silmas pean ma eelkõige just kosmoseeluvormide ilmumist ja seda, mil viisil asi lõpuks lahenduse leidis. Tegevus ei olnud väga põnev, kuid samas ka mitte ebameeldiv.

Näitlejatöö oli seekord parem, kuigi Troi ei saanudki esimese hooaja jooksul minu arust oma kummalisest käitumisest üle. Hiljem on teda juba oluliselt parem vaadata.

Episoodile andis kahtlemata palju juurde holodecki tegevus Data Ja Rikeriga, kus Data tegelast seekord veidi sügavamalt käsitleti. Juba selle osa järel võib aru saada, kui hea näitleja Brent Spiner tõepoolest on. Siiski ka mulle tundus veidi kummaline, et Riker uudset tehnoloogiat niimoodi imestas. Minu arust olid sel ajal holodecki simulatsioonid juba Tähelaevstiku akadeemias üheks õppevahendiks. Rolling Eyes

Tegevus Q'ga oli teises osas meeldivam ja esimese osa jäikus oli kadunud. Teises osas kasutas Q juba veidi huumorit ning näitas endas seda poolt, mille järgi hiljem Q ka une pealt ära tunneb.

Seega episood oli kindlasti mõnevõrra professionaalsem kui esimene ja selle teistkordne vaatamine, erinevalt esimesest episoodist, enam ära ei ehmatanud. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Sarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group