Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Star Trek: Nemesis
Mine lehele 1, 2  Järgmine
 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2004 12:46 pm    Teema: Star Trek: Nemesis Vasta viitega

Olen juba päris pikalt tahtnud kõige uuema Star Treki filmi kohta teemat teha, kuid siiani pole pealehakkamist olnud. Smile

Mulle jättis uus film esimest korda vaadates küllaltki hea mulje, arvestades praeguse aja filmide stiili.
Selge on ju see, et filmis pidi esile tooma teatavaid stseene Wink ja kindlasti kuulub ka tänapäeva filmi juurde vähemalt paarkümmend minutit actionit ning lahedaid erieffekte.
Isikilikult olen ma rohkem vana stiili pooldaja, kus põhirõhk pandi story'le, kuid midagi pole parata. Razz

Film ise oli minu arust väga hea ideega ja tõi esile mingi uue teema, mida eriti Star Trekis enne käsitletud ei oldud.
Eriti põnevaks pidasin ma järjekordse Data venna mängu toomist, mis lisas küllaga koomilisi seiku. Very Happy

Filmi oli sisse toodud ka palju sügavamaid teemasid nagu näiteks see, et milliseks võib inimene muutuda oma elu jooksul ning kui suur mõju meie iseloomule on siiski meie ümbruskonnal ja meie ümber olevatel inimestel.

Sellest kõigest tulenevalt leian, et film oli üpris õnnestunud ning väärib kohta teiste ST filmide kõrval.
Siiski tuleb mainida, et ma ei pea seda mingil juhul Star Treki top kolme hulka kuuluvaks linateoseks.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"


Viimati muutis seda TrekRanger (Nelj Nov 04, 2010 1:15 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Nelj Dets 30, 2004 4:37 pm    Teema: Vasta viitega

Tjaa.....eks ta oli. Natuke häiris, et keskenduti ainult mõnele tegelasele, nagu Picard ja Data, ja teised seetõttu eriti ekraaniaega ei saanud, aga kokkuvõttes oli tegu põneva ja hea filmiga, mida vaataks mitu korda. Nõustun, et TOP3'e kindlasti ei kuulu, aga minu jaoks oli ta jällegi parem kui Insurrection või Final Frontier.
Eriefektid olid muidugi hästi tehtud, aga üks tähelepanek oleks: nimelt remuslaste sõjalaev oleks võinud veidi isikupärasem olla Razz . Ta jättis kuidagi suvalise anonüümse "nädala tulnuka" laeva mulje.

Btw, ärge Eestist VHS'i laenutage, tõlge on lihtsalt jube ("Warp 8" - "Kaheksanda astme ruumihüpe") Evil or Very Mad
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Reede Dets 31, 2004 12:32 pm    Teema: Vasta viitega

Nemesis on maguskibe. Story ise on tegelikult hüvastijätt. Kuigi Picard ja Data olid keskmes, oli kõigil oma osa täita - nii Beverly kui Diana. Silmailu oli tugevasti Smile Isiklikult meeldis.

Kurb on see, et meeskond tükeldati ja Data arengutase on võrreldav Spockiga ST 3-a osaga. Samas nagu ka DS9-a lõpuga, on põhimõtteliselt selge, mis saama hakkab edaspidises tulevikus Smile

Nemesis võiks saada 1 järje.. s.o. film, mis lahendaks ka Voyager-i meeskonna tuleviku, mitte ainult Janeway admirali staatuse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2005 6:45 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arvates nõrgim ST film, eriti ebalahe oli lõpp.

(Sellest on tükk aega möödas, kui viimati vaatasin seda, sellepärast pikemat analüüsi minu arvamuse põhjendamiseks ei järgne siin, aga erinevalt filmi sisust, millest suur osa meelest läinud on, mäletan emotsioone küll.)

EDIT: Aga Voyageri filmi tahaks näha küll... kindlasti rohkem, kui järjekordset TNG filmi.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mallow
Kommodoor


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 169
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2005 6:51 pm    Teema: Vasta viitega

Nõrgim on Star Trek V.... no ma ei saa aru mida nad mõtlesid? Nemesis on selle kõrval minu arust lausa äge Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2005 9:49 pm    Teema: Vasta viitega

Ahjaa, seda postitust kirjutades unustasin Star Trek V täitsa ära. See on muidugi Nemesisest tunduvalt nõrgem, aga Nemesis on kindlalt järgmine.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
becks7
Admiral


Liitunud: 22 Jan 2005
Postitusi: 271
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 22, 2005 12:53 am    Teema: Vasta viitega

Sai just ST:Nemesis ära vaadatud, mulle ta meeldis.... Very Happy
unistus oleks ka ülejäänud ST filmid ära vaadata Rolling Eyes

edit: jubedad kirjavead Laughing


Viimati muutis seda becks7 (Nelj Juun 01, 2006 12:55 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Laup Jan 22, 2005 12:06 pm    Teema: Vasta viitega

becks7 kirjutas:

unistus oleks ka ülejäänud ST filmid ära vaatada Rolling Eyes


Soovitan sellisel juhul alustada esimesest, sest siis saad kõige parema ülevaate ja oskad uuemaid rohkem nautida. Smile
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 2:05 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:
becks7 kirjutas:

unistus oleks ka ülejäänud ST filmid ära vaatada Rolling Eyes


Soovitan sellisel juhul alustada esimesest, sest siis saad kõige parema ülevaate ja oskad uuemaid rohkem nautida. Smile


Heh, minu meelest on just vastupidi... kui esimesed ära vaatad, siis tunduvad uuemad nende kõrval just kuidagi lahjad. (ST1-4 olid minu arvates parimad ja teistest peajagu üle). Aga loomulikult tuleks vaadata filmid ära ikka õiges järjekorras.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 2:34 pm    Teema: Vasta viitega

shadowman kirjutas:

Heh, minu meelest on just vastupidi... kui esimesed ära vaatad, siis tunduvad uuemad nende kõrval just kuidagi lahjad. (ST1-4 olid minu arvates parimad ja teistest peajagu üle). Aga loomulikult tuleks vaadata filmid ära ikka õiges järjekorras.


Ka minu lemmik oli "Star Trek IV", kuid siiski leian, et "Star Trek First Contact" oli tõeline meistriteos. Wink
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Püh Jan 23, 2005 4:13 pm    Teema: Vasta viitega

TrekRanger kirjutas:

Ka minu lemmik oli "Star Trek IV", kuid siiski leian, et "Star Trek First Contact" oli tõeline meistriteos. Wink


First Contact oli tõesti TNG filmidest parim... tegelikult on minu jaoks iga ST episood/film, milles Borgiga mässatake, meistriteos. Kogu see Borgi kontseptsioon on mulle algusest peale hullult meeldinud, teisi nii lahedaid pahalasi ST universumis lihtsalt pole.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Pakzmagu
Kadett


Liitunud: 2 Veeb 2005
Postitusi: 15
Asukoht: Keila

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 17, 2005 11:58 pm    Teema: Vasta viitega

Ei meeldinud. Peale eriefektide nagu polnudki midagi vaadata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Hunky
Kaptenleitnant


Liitunud: 21 Veeb 2005
Postitusi: 123
Asukoht: Pegasus Galaxy

PostitusPostitatud: Esm Veeb 21, 2005 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen pea kõiki TNG episoode näinud. Aga kõik filmid on küll nähtud Very Happy
No see selleks, et saksa keeles kui ma saan nii sisust rohkem aru kui originaal keelest.
Nemesis oli vägagi vaatamist väärt. Lõppude lõpuks võttis inimkond jälle kasutusele neljaratta veoga masinad. Ega kõik ei peagi hõljuma Laughing
Kuid kokkuvõttes on küll nii, et Nemesis jääb Borg´dele alla.
Aga kui te juba mainisite Voyager´i siis mind huvitab mis saab küll Doc´ist Confused Think
_________________
Tec'ma'te. Talmac Hunky. Could you show me the way to Chaapa’ai?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Equ
Laevastikuadmiral


Liitunud: 27 Nov 2004
Postitusi: 379
Asukoht: Tartu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 22, 2005 11:25 am    Teema: Vasta viitega

Tre,

Nemesis oli suht nõrk film võrreldes nii mõnegi teise ST filmiga. Ainuke panus mis ma sellest filmist näen on just TNG meeskonna pensionile saatmine ja mõningate asjade "klaarimine". Üldiselt, story kui selline ei midagi erilist..pigem midagi tavalise episoodi jagu. Film mis on täispikk veel..selle jaoks võiks ikka mingi pärli välja mõelda.
Eriti kahju oli et nad krdid Datale ka kriipsu peale tõmbasid...aga nagu juba arvata võis taheti terve TNG meeskond erru saata..Nuuks.

Equ
_________________
Live long and prosper!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 14, 2007 12:54 am    Teema: Vasta viitega

Suhteliselt hea film on siiski, erinevalt eespool kirjutajatest. Romulasi ei olnudki enne mingites filmides kasutatud (peale ST5 ja 6, kus ühel tegelasel oli episoodiline osa ainult). Aga ega ei saagi seda teiste filmidega võrrelda, sest iga üksik film on omamoodi meistriteos, aga lõpp-kokkuvõttes taandub see ikka üksikisiku tasandile - keegi kaotab, keegi võidab, kuid selleks tuleb läbida pikk ja ennast ületav tee.
Lõpp hea, kõik hea! Wink
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
AlienX
Veteran


Liitunud: 17 Aug 2005
Postitusi: 975
Asukoht: Dimension Third Earth

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 8:50 pm    Teema: Vasta viitega

Kusjuures Kanal 2 näitab seda ülejärgmisel laupäeval. Wink
_________________
http://www.last.fm/user/Hauatagune/

http://raidoukuzunoha.wordpress.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte MSN Messenger
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 13, 2007 9:50 pm    Teema: Vasta viitega

AlienX kirjutas:
Kusjuures Kanal 2 näitab seda ülejärgmisel laupäeval. Wink


On jah, aga eks ta on muidugi pandud sellisele ajale ka, et annab olla, aga õnneks on tegemist laupäevaga, nii et kes ei ole veel seda näinud, siis laupäeval, 22.09.2007, kell 01.15.
_________________
Q - "All we need is a few good men... Oh, look! Here's one now."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Ulmeguru
Laevastikuadmiral


Liitunud: 15 Juul 2005
Postitusi: 301
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitatud: Teis Sept 25, 2007 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

Püüdsin seda vaadata... oli öö ja enne seda oli miski überidiootne kuningas Saalomoni kaevanduste film... lühidalt: esimese poole tunniga sai selgeks, et midagi ei toimu ning telekas sai kinni pandud...
_________________
Alles saad millegagi tegelema hakata, kui juba mõni pajatab sulle niisugust lora, et käed langevad iseenesest rüppe.
-- Sever Gansovski «Vincent van Gogh»

http://ulmeguru.blogspot.com/
http://ulmeseosed.blogspot.com/
http://tumetund.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Artzz
Auliige


Liitunud: 11 Jan 2007
Postitusi: 1295
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Sept 26, 2007 9:44 am    Teema: Vasta viitega

Ulmeguru kirjutas:
Püüdsin seda vaadata... oli öö ja enne seda oli miski überidiootne kuningas Saalomoni kaevanduste film... lühidalt: esimese poole tunniga sai selgeks, et midagi ei toimu ning telekas sai kinni pandud...


Ma kujutan ette su frustratsiooni, kui enne Nemesist oli ka mingi überidiootne film kuningas Saalomoni kaevandustest. Smile Eks ka fännidele on olnud see film mõningaseks pettumuseks ning et mingit elamust sellest saada, peaks süüvima üldpilti ning arutlema selle üle, mida selle filmiga üldiselt öelda tahetakse. Oleks see film ehk varasemal ajal eetris olnud, siis võibolla oleksid selle isegi lõpuni vaadanud.


Viimati muutis seda Artzz (Reede Dets 17, 2010 8:05 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2007 7:44 pm    Teema: Vasta viitega

Mida rohkem ma Nemesist vaatan, seda vähem ta mulle meeldib. Ei saagi aru milles viga on. Erilist läbikukkumist ei paista kusagilt. Ka stsenaariume on ST filmidel enne kehvemaid olnud ning Wesleyt ka silma ei hakanud... .
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Star Trek Filmid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group