Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

B5 - Lemmikepisood

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Dets 22, 2004 9:05 pm    Teema: B5 - Lemmikepisood Vasta viitega

Kuna siin B5 alafoorumis on väga vaikne, siis otsustasin esitada sellise küsimuse:

Mis on teie jaoks parim B5 episood?

Minu jaoks on parim kolmanda hooaja Severed Dremas. Cool
See on lihtsalt nii põnevalt üles seatud ja nii tempokas, et seda võib vaadata kasvõi kümneid kordi ning alati leiad sa enda jaoks midagi uut.

Ei oskagi öelda, mis element seda otsust kõige rohkem mõjutas, aga ma arvan, et kõik kes on seda episoodi näinud, saavad aru mida ma mõtlen. Smile

Lisaksin veel, et palju ei jää minu jaoks maha esimese hooaja esimene episood "Sabre Rattling", kuna see oli väga hoolikalt läbi mõeldud ning pakkus oma täiuslikkusega tõelist naudingut. Seal oli nii poliitikat kui ka häid võitlusstseene. Sellise alguse järel, inimene lihtsalt pidi seda sarja vaatama jääma. Cool
Mainiks veel, et sarja sissejuhatus "The Gathering" ei olnud minu arust hästi teostatud. Razz

Muidugi on B5'l meeletult palju häid episoode ja selline kahe välja sõelumine on kindlasti äärmiselt subjektiivne otsus ning samahästi oleks ma võinud midagi muud parimaks pidada. Smile

(Enne tegin pika posti lemmikepisoodidest, kuid IE läks blokki ja kõik kadus Evil or Very Mad )
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Reede Dets 24, 2004 12:04 am    Teema: Vasta viitega

Severed Dreams on ka minu episood, ise seda kümneid kordi näinud, aga endiselt iga kord huvitav vaadata. Selles osas on suurepärane tasakaal näitlejatöö ja eriefektide vahel, kahjuks leidub selliseid näiteid vähe... Razz

Nagu öeldud, on raske välja tuua häid episoode, sest neid on lihtsalt liiga palju. Kogu kolmas ja neljas hooaeg olid minu arvates väga kõrgetasemelised ning ühtki tõeliselt igavat osa seal polnudki.
Mida veel mainiks, oleks ehk "Intersections in Real Time" (see osa, kus Sheridani üle kuulatakse), mis pani Boxleitneri oskused tõsiselt proovile.

Nõustun, et pilootosa "The Gathering" oli nõrk ja üsna igav pealekauba. Ei soovita sellega sarja vaatamist alustada, võib eemale peletada.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
FLT
Auliige


Liitunud: 13 Jan 2005
Postitusi: 1548
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 13, 2005 2:58 pm    Teema: Vasta viitega

Severed Dreams - eriefektid olid väga head, terve osa oli pingeline. Tegelikult oli see esimene Babylon 5 osa, mida ma algusest lõpuni nägin. Enne seda olin näinud ainult Babylon 5 ühte osa, kus Sinclair veel oli (1-ne hooaeg...).
Deconstruction of Falling Stars - meeldis eriti see koht, kus munki näidati ja räägiti sellest, et kas Korravalvurid on appi tulnud või mitte. See koht, kus see mees energiaks muutus, oli ka väga hea...
A View from the Gallery - tänud TrekRangerile, kes selle osa pealkirja meelde tuletas Smile. Episoodi kohta: erinev teistest ja näitas tööliste igapäeva elu. Väga hea osa...

---
Edit: Lisasin selle, miks mulle just see episood meeldib. Razz
_________________
In the name of everything still holy to us


Viimati muutis seda FLT (Laup Jan 15, 2005 3:29 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Nelj Jan 13, 2005 4:03 pm    Teema: Vasta viitega

FLT kirjutas:
severed dreams, deconstruction of falling stars, ja see kus näidati neid töölisi 5ndal hooajal (pealkirja tõesti ei mäleta)


See tööliste osa oli "A View from the Gallery". Smile

Tõesti oli hea osa, midagi teistmoodi.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Laup Nov 11, 2006 7:11 pm    Teema: Vasta viitega

Terve sarja kohta on lemmikuid väga raske välja tuua. Panen kirja hooaegade viisi need osad, mis minus suurema mulje on jätnud.

Kuigi pean esimest hooaega sarja nõrgimaks, leidub siingi pärleid. Nagu kaheksas osa, "And The Sky Full of Stars". Esimene tõeliselt hea B5 osa. Tegevusliinid liiguvad jõudsalt edasi, põnevust on küllaga, näitlemine hea ning eriefektid tollase taseme kohta suurepärased (kaadrid Battle of Line'ist on suurepärased). Ning otse loomulikult Franke suurepärane muusika, tema Requim of The Line on üks parimatest B5 teemadest. Kuigi esimes hooajas on veel suurepäraseid osi, toon välja ainult "Babylon Squared" ja "Chrysalis". Sarja tipule ei jää need palju alla.

Teine hooaeg algab tugevalt. Pole üksikut eredat sähvatust, kuid kogu hooaja algus on ühtlaselt väga hea. Ning siis tuleb üks sarja parimatest osadest, "The Coming of Shadows". Pean selle osa eriefekte sarja parimaks. Kuid siin osas on ka palju peale eriefektide, suurepärane osa. Teine minu selle hooaja lemmik on "And Now For a Word". Mulle lihsalt meeldivad sellised originaalsed osad, põnevust ja intriigi on küllaga. Lisab kõvasti realismi juurde. On veelgi väga häid osi, kuid nende kahe vastu need ei saa.

Kolmandast hooajast on säravaim koht nn. triloogia "Message from Earth" kuni "Severed Dreams". Neist viimane on üks parimaid B5 osi, tempo on meeletu. Seal kus arvad, et nüüd on kõik, vajutatakse pedaal uuesti põhja. Emotsionaalselt üks väsitavamaid B5 osi. Hooaja lõpp on väga tugev, "War Without End" on väärt lõpp ühele tegevusliinile. Ning "Z'ha'Dum" on väärt oma nime, parim B5 hooaja finaal, paremuselt nr2 B5 osa.

Neljas hooaeg on minu lemmik. Ühtlaselt väga tugev. Hooaja alguse poole lemmikuks on "Whatever Happaned to Mr. Garibaldi". Tick-tack. Pole suur "Into the Fire" fänn. Teise hooajapoole pärliteks on "The Face of the Enemy" ja "Intersection in Real Time". Sarja tipp.

Viies hooaeg algab vaikselt, ainuke osa mis välja paistab on "In the Kingdom of the Blind". Lõpuspurt algab osaga "And All My Dreams, Torn Asunder", pean seda hooaja nr2 osaks. Tõeliselt hea, hästi kirjutatud ja lavastatud. Kahjuks jäävad järgnevad Centauri episoodid sellele alla. Sarja lõpetamine (osad alates "Wheel of Fire") on väga tugev. Palju parem kui eelnevad "action" osad. Vaiksed ja tasakaalukad, ei toimu mõtetut möllu. Keskendutakse olulisele. Mulle meeldib Lyta, Garibaldi tegevusliin ja kõik need hüvastijätud. Sarja finaal "Sleeping in Light" on omamoodi epiloog. Kindlalt hooaja parim osa ja üks sarja parimaid. Väärt lõpp väärt sarjale.

5 parimat osa:
"The Coming of Shadows", "Severed Dreams", "Z'ha'dum", "Intersection in Real Time", "Sleeping in Light"
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ulmesarjad Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group