Ulmefoorum.eu Ulmefoorum.eu
See on foorum kõigile ulmehuvilistele Eestis!
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

JMS/Bryce Zabel Star Trek Treatment

 
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ten Forward
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sigma
Veteran


Liitunud: 4 Okt 2005
Postitusi: 613

PostitusPostitatud: Esm Juun 19, 2006 2:56 pm    Teema: JMS/Bryce Zabel Star Trek Treatment Vasta viitega

2004 aastal kirjutasid JMS ja Bryce Zabel "visandi" (pole paremat ideed termi "treatment" tõlkeks) uue Star Treki sarja loomiseks. Stuudio poolt lükati see idee tagasi.

Nüüd avaldas Bryce Zabel selle teksti oma blogis:
http://bztv.typepad.com/newsviews/files/ST2004Reboot.pdf

Püütakse teha sama mis uue BSG puhul st. kogu universumile reboot. Kui BSG puhul töötab see väga hästi, siis Treki puhul on asi keerulisem. Liiga palju on ajalugu. Lihtsam oleks juba uus universum välja mõelda. Kuid selle reboodi plussid on väga selged - ideid saab alati "spikerdada" vana Treki pealt ning neile oma konks sisse kirjutada. "Ajalugu" on lihtsam ümber kirjutada, kui midagi täiesti uut välja mõelda.

Minule kui Treki kaugele ulmefännile oleks selline sari päris huvitav olnud (a'la uus BSG). Mis on teiste arvamus?
_________________
Happiness makes up in height for what it lacks in length. - Robert Frost
http://aeneafilmid.blogspot.com/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
nn3
Kommodoor


Liitunud: 27 Veeb 2005
Postitusi: 150

PostitusPostitatud: Esm Juun 19, 2006 3:48 pm    Teema: Vasta viitega

Ei toeta, Star Trek on siiski liiga klassika, võrreldes kas või BSG-ga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
TrekRanger
The One


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 2135
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Esm Juun 19, 2006 5:15 pm    Teema: Vasta viitega

Minu hinnangul oleks see väga halb idee, sest Trekil on juba moodsaid ja kõrge kvaliteediga sarju, nagu Star Trek: Deep Space Nine ja Star Trek: Enterprise.

Seda lihtsalt ei ole vaja.
_________________
Administraator

"The Universe is so vast and we are so small, that the only thing we can ever truly control, is whether we are good or evil"
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
shadowman
Veteran


Liitunud: 11 Jan 2005
Postitusi: 645

PostitusPostitatud: Esm Juun 19, 2006 11:44 pm    Teema: Vasta viitega

Lugesin selle visandi läbi, päris põnev teine. Kuigi ma seda rebooti ideed mingil juhul ei toeta ja loodan, et järgmine Star Treki sari leiab siiski aset juba väljamõeldud universumis, tuleb siiski öelda, et JMSi ja Zabeli visioon iseenesest oli vägagi huvitav. See on selge, et värsket verd ja värskeid ideid Star Treki universum vajab (mina oleks kahe käega selle poolt, kui kasvõi kõik Star Treki tegijad uue sarja jaoks välja vahetataks), kuid täiesti nullist alustamine on minuarvates küll liiga kardinaalne samm.

Arusaadav, et TOS on tänapäeva standardite järgi just mitte kõige paremini säilinud asi ja seetõttu on samas universumis toimuva uue sarja loojatel väga raske teha midagi sellist, mis ei läheks liiga palju vastuollu varem näidatuga, kuid samal ajal mõjuks värske ja kaasaegsena. Otsast alustamine annab loomulikult sarja loojatele palju vabamad käed, kuid mina isiklikult arvan, et kui juba tahetakse teha midagi uut ja värsket, oleks nendel meestel parem teha juba mingi täiesti uus oma sari. Selles mõttes olen stuudio otsusega igati päri - Star Treki ei tohi rebootida.

Ühes asjas on JMSil ja Zabelil aga kindlasti õigus - uute vaatajate meelitamiseks oleks reboot kindlasti parim nõks. Kuid selles, et ka vanad fännid selle avasüli vastu võtnuks, julgen küll siiralt kahelda.
_________________
Take me out to the black
Tell them I ain't comin' back
Burn the land and boil the sea
You can't take the sky from me
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
rincewind
Veteran


Liitunud: 12 Sept 2005
Postitusi: 559
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitatud: Teis Juun 20, 2006 7:30 pm    Teema: Vasta viitega

Parem oleks kui mehed võtaksid täiesti uue ST sarja teha . "Koopia koopia koopia koopiale" järje tegemine võib lõppeda järjekordse koopiaga (nagu nad isegi aru said). Ja kui see projekt õnnestukski hakkaks originaal ST tunduma veel mannetumana ,mida ei mina ei poolda. BSG reboot on väidetavalt õnnestunud, aga originaal meeldib mulle rohkem. Kuigi neil aegadel arvutist abi veel polnud ning visuaalne pool kannatab seetõttu, on sari palju ehedam ja loomulikum.

Loodetavasti leitakse võimaliku ST sarja jaoks mõni originaalsem idee. Neil meestel peaks neid jaguma.
_________________
Pettumus on lootuse nukker lapsuke.-S.Vititski-
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Enterprise
one of a kind


Liitunud: 26 Nov 2004
Postitusi: 3240
Asukoht: Terra Firma

PostitusPostitatud: Teis Juul 04, 2006 4:45 pm    Teema: Vasta viitega

Olen seda ka lugenud ja iagl juhul pean rebooti halvaks ideeks. Nagu ma juba varem rääkinud olen, siis BSG puhul see toimis, kuna selle taga oli kõigest üks lühike sari, mis polnud telemaastikule väga tugevat märki jätnud.

Star Treki puhul on asjad teistmoodi - selles saagas on ju viis telesarja kokku üle 700 episoodiga + veel 10 täispikka filmi ja hulk raamatuid, mänge jne. Star Trek ei piirdu ainult tegelaskujudega, vaid asi on ka näitlejates: kõik on harjunud nägema kapten Kirkina William Shatnerit ja Spockina Leonard Nimoyd.
Miks lammutada midagi nii suurt? Pigem peletaks selline tegevus senised fännid eemale ning uutele vaatajatele oleks ikka raske apelleerida, kui tahetakse nime "Star Trek" edasi kasutada, sest ei tasu oodata, et saagaga vähetuttavad inimesed oskaksid näha suurt muutust. Parem võiks praegust Star Treki universumit täiendada. Täitmata lünki on veel hulgaliselt ning uus territoorium (kaugem tulevik) on täiesti kaustamata. Need, kes väidavad, et olemasolev materjal seab uue sarja loomiseks liiga kitsad piirangud, ei ole lihtsalt piisavalt loomingulised. Mina usun, et Treki universumis on veel palju rääkimata lugusid, mille käigust, mõjudest ja tulemustest me kas üldse kuulnud pole või siis vaid napilt mõne sõnaga. Lühidalt siis, et variante huvitavat ja uudset sarja juba olemasolevas universumis poleks mingi probleme teha.

Nõustun eelkõnelejatega, et JMS, kui tal nii head ideed on, tehku parem täiesti uus sari ja jätku Trek rahule.
_________________
Administraator

It changed the future, and it changed us. It taught us that we had to create the future, or others will do it for us. It showed us that we have to care for each other, because if we don't, who will? And that strength sometimes comes from the most unlikely of places. Mostly, though, I think it gave us hope that there can always be new beginnings, even for people like us.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
vicebarbar
Veteran


Liitunud: 28 Veeb 2005
Postitusi: 678
Asukoht: Nõmme, Tallinn

PostitusPostitatud: Kolm Juul 05, 2006 1:11 pm    Teema: Vasta viitega

Star Trek on läbi aegade olnud üks väga lahe sari, ja kui need nüüd selle kallale läheksid, siis muutuks st täielikuks soperdiseks, ja arvatavasti mingiks nõmedaks paroodiaks
lihtsalt ei taha sellist asja
_________________
Trust me, Im a Jedi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Ulmefoorum.eu -> Ten Forward Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Space Pilot 3K template by Jakob Persson.
Powered by phpBB 2.0.11 © 2001 phpBB Group